Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
planamac
Posts: 330
Joined: 04/02/2008 00:03
Location: Sarajevo
Contact:

#1276 Re: anksioznostttttttttttt

Post by planamac »

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#1277 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

:thumbup:
Benjo34
Posts: 1993
Joined: 21/01/2018 00:49

#1278 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Benjo34 »

Pitanje za upućenije

Ovih par dana bi trebao da idem zubaru, koristim Citram, 5mg , jel može predstavljati problem anestezija kod zubara kod korištenja antidepresiva? Da'l su moguće neke kontraindikacije?
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#1279 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

Joj podsjeti me benjo34 post na nešto drugo, al prvo da čovjeku odgovorim. Pijem seroxat, bio kod zubara par puta sa anestezijom i ništa nije bilo, slobodno idi.
Nego, nagovore me na hidžamu, ja što se zajebah, nikad više neću za mene tu glupost raditi. Em sam pod terapijom em inače mislim da je to bezveze.
Naime, odradi mi čovjek hidžamu, i predpostavljam poremeti hemiju i balans seroxata u organizmu, ma malo je reć da sam idućih 5 dana bio užasno depresivan i aksiozan, ko da mi se sve vratilo. Onda se opet ustabililo, znači hidžamu ko je pod psiho lijekovima ne preporučujem nikako.
NIsam bio malo lošije nego užasno loše, ma sjebada živa, i to odjednom, naglo, odma poslije tretmana
Benjo34
Posts: 1993
Joined: 21/01/2018 00:49

#1280 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Benjo34 »

shape of despair wrote: 12/12/2019 13:14 Joj podsjeti me benjo34 post na nešto drugo, al prvo da čovjeku odgovorim. Pijem seroxat, bio kod zubara par puta sa anestezijom i ništa nije bilo, slobodno idi.
Nego, nagovore me na hidžamu, ja što se zajebah, nikad više neću za mene tu glupost raditi. Em sam pod terapijom em inače mislim da je to bezveze.
Naime, odradi mi čovjek hidžamu, i predpostavljam poremeti hemiju i balans seroxata u organizmu, ma malo je reć da sam idućih 5 dana bio užasno depresivan i aksiozan, ko da mi se sve vratilo. Onda se opet ustabililo, znači hidžamu ko je pod psiho lijekovima ne preporučujem nikako.
NIsam bio malo lošije nego užasno loše, ma sjebada živa, i to odjednom, naglo, odma poslije tretmana
Hvala puno na odgovoru, SSRI antidepresivi su bas pročišćeni sa minimalno interakcija izgleda

Sigurno je kolicina lijeka u krvi smanjena, vjeruj da sam čuo već par osoba koje su doživile istu stvar
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1281 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Bluemore »

shape of despair wrote: 12/12/2019 13:14 Joj podsjeti me benjo34 post na nešto drugo, al prvo da čovjeku odgovorim. Pijem seroxat, bio kod zubara par puta sa anestezijom i ništa nije bilo, slobodno idi.
Nego, nagovore me na hidžamu, ja što se zajebah, nikad više neću za mene tu glupost raditi. Em sam pod terapijom em inače mislim da je to bezveze.
Naime, odradi mi čovjek hidžamu, i predpostavljam poremeti hemiju i balans seroxata u organizmu, ma malo je reć da sam idućih 5 dana bio užasno depresivan i aksiozan, ko da mi se sve vratilo. Onda se opet ustabililo, znači hidžamu ko je pod psiho lijekovima ne preporučujem nikako.
NIsam bio malo lošije nego užasno loše, ma sjebada živa, i to odjednom, naglo, odma poslije tretmana
Koncentracija lijeka u krvi opala
Hajde makar znas da te popravlja
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#1282 Re: anksioznostttttttttttt

Post by remark »

Zna li neko gdje nabaviti lexilium bez recepta (sarajevo)? Moze pm.
volume
Posts: 34
Joined: 03/03/2008 14:40

#1283 Re: anksioznostttttttttttt

Post by volume »

Preporuka ya dobrog psihologa u Sarajevu, a da nije puno skup? :)

Ima li iko da se "oporavio" od ovog?
Benjo34
Posts: 1993
Joined: 21/01/2018 00:49

#1284 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Benjo34 »

volume wrote: 29/01/2020 10:07 Preporuka ya dobrog psihologa u Sarajevu, a da nije puno skup? :)

Ima li iko da se "oporavio" od ovog?
Viid drug, oporavak je težak, izazovan. Prvo nemoj to shvatiiti kao bolest. Zdrav si, moras nac nesto stot e opusta, neki ventil i u tome istrajat, vremenom, naviknes, bude perioda, kad osjetis svaku promjenu vremena al uglavnom se pomiris s tim jer znas sta ti je, zdrav si i to ti bude motiv da se boris sa tim problemom
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#1285 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

volume wrote: 29/01/2020 10:07 Preporuka ya dobrog psihologa u Sarajevu, a da nije puno skup? :)

Ima li iko da se "oporavio" od ovog?
Ima li u Sarajevu na uputnicu? Ja sam u BL išla u Dom zdravlja. Individualno je koliko će terapija trajati i kakva će biti, ali je i korisna i potrebna. Mene je puno naučila o meni. Krneulo je nabolje kad sam počela prihvatati da sam anksiozna. Dok sam se koprcala, bivo je kao upadanje u živi pijesak. Sad znam šta je, pustim da "otrese" svoje, po surferski "zajašim val", i vozim dalje.
Sretno ti.
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#1286 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Sanda88 »

Da li je neko bio na Velafaxu i iskustva??

Naime već 7 dana sam na tom lijeku i Dr ga hvali na sva usta, međutim iako ga uzimam sa hranom, on me razvali od želučanih bolova. Ne znam da li će bolovi prestati, jer ona želi da nastavim, ali sve se bojim da neće, jer za ovih 7-8 dana kao da me boli sve gore i gore..
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#1287 Re: anksioznostttttttttttt

Post by suit_up »

Sanda88 wrote: 03/03/2020 11:41 Da li je neko bio na Velafaxu i iskustva??

Naime već 7 dana sam na tom lijeku i Dr ga hvali na sva usta, međutim iako ga uzimam sa hranom, on me razvali od želučanih bolova. Ne znam da li će bolovi prestati, jer ona želi da nastavim, ali sve se bojim da neće, jer za ovih 7-8 dana kao da me boli sve gore i gore..
Uzimaš sa hranom kako tačno?

Ako ti je propisan venlafaksin, tada treba da znaš da se antidepresivno dejstvo neće početi ispoljavati prije 10-15 dana (neke studije tvrde i više sedmica), a to je valjda razlog zbog kojeg ti je propisan. Svaki SSRI ili NARI lijek hoće uzrokovati stomačnu bol nažalost.

Još jedno pitanje, jesu ti propisane Velafax tablete ili kapsule?
no_sikiriki
Posts: 17236
Joined: 11/12/2012 13:21

#1288 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

Anksiozni, kako podnosite ovo sve s coronom? :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7425
Joined: 16/01/2007 23:38

#1289 Re: anksioznostttttttttttt

Post by banjaluka078 »

no_sikiriki wrote: 18/03/2020 12:19 Anksiozni, kako podnosite ovo sve s coronom? :D
Za divno čudo, kao da se ništa ne dešava.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1290 Re: anksioznostttttttttttt

Post by konektovan »

Bolje, u stvari onako, iz sata u sat se stanje mijenja, ne znam ni sam, moze se trpiti, nije toliko loše, tu i tamo poneka kriza, dobro je, uglavnom trudim se pozitivno razmisljati, dlanovi se znoje, srce malo preskace,......ali opet hebes mu mater, nije sve tako crno... :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17236
Joined: 11/12/2012 13:21

#1291 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

ja sam jos uvijek ok, ali mislim da ako uvedu neke zabrane kretanja da ce me tek tada spucati :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1292 Re: anksioznostttttttttttt

Post by SmokingMan »

Ako nastavim ovakvim tempom, oporavit ću se u velikoj mjeri, napadi panike su Hvala Bogu upotpunosti nestali. Period koji provodim u samoizolaciji mi ne stvara niakakv dodatni pritisak, osjćam se jako prijatno, jer sam navikao na samoću. Popravio sam i svoj socijalni život. :kiss:
bitkovac
Posts: 41
Joined: 04/09/2015 13:15

#1293 Re: anksioznostttttttttttt

Post by bitkovac »

Meni koji patim od anksioznosti je ovo skroz prirodno stanje. Jer znam od
čega imam strah, mogu da vidim brojke, mogu da dobijem informacije o
ovom strahu. Izolacija mi godi jer su sada svi istom kao i mi što se
borimo sa socijalnom anksoioznosti.
Da nije ovog lebdećeg straha kojeg ne mogu baš definirati e to
bi bilo super :-)
Kako smo sve ovo pregrmili do sada, valjda ćemo i ovo sr*** sa Coronom.
#OstaniteKodKuće #NositeMaske :?
no_sikiriki
Posts: 17236
Joined: 11/12/2012 13:21

#1294 Re: anksioznostttttttttttt

Post by no_sikiriki »

interesting, kad je moja anksioznost u pitanju ideja izolacije je povećava, a ne izlazak napolje. Ideja da sam kuci mjesecima mi stvara taj neki osjecaj klaustrofobije, ta cinjenica i da ne mozes napustiti zemlju iako je svakako ne bi sad napustala...
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1295 Re: anksioznostttttttttttt

Post by triple mama »

Molim vas za savjete ko se vec sa ovim susreo. Kci 17,5 god. Od prvog srednje se povlaci, kaze osjeca se lose, umorno...nisam pridavala znacaj dok nije pocela izostajati iz skole...po 15 dana...kad sam saznala sok...najgora je kad joj se spava, razdrazljiva, dere se...onda sve super. To me je prvi put i zavaralo. Kontam, vidi ipak je dobra...pubertet i hormoni samo rade svoje. Onda u 2 srednje opet...kad spomenem skolu i knjigu.... pocrni sva...isli skolskom psihologu. Nista...daodem djecijem psihijatru???
Kaze da se osjeca lose, ali ne zna kako si pomoci...nije asocijalna, ali kaze da joj je sve gore...sta da radim????
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1296 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Boemica »

triple mama wrote: 13/05/2020 22:43 Molim vas za savjete ko se vec sa ovim susreo. Kci 17,5 god. Od prvog srednje se povlaci, kaze osjeca se lose, umorno...nisam pridavala znacaj dok nije pocela izostajati iz skole...po 15 dana...kad sam saznala sok...najgora je kad joj se spava, razdrazljiva, dere se...onda sve super. To me je prvi put i zavaralo. Kontam, vidi ipak je dobra...pubertet i hormoni samo rade svoje. Onda u 2 srednje opet...kad spomenem skolu i knjigu.... pocrni sva...isli skolskom psihologu. Nista...daodem djecijem psihijatru???
Kaze da se osjeca lose, ali ne zna kako si pomoci...nije asocijalna, ali kaze da joj je sve gore...sta da radim????
Ma psihologu, al' ne školskom.
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1297 Re: anksioznostttttttttttt

Post by triple mama »

Boemica wrote: 14/05/2020 16:32
triple mama wrote: 13/05/2020 22:43 Molim vas za savjete ko se vec sa ovim susreo. Kci 17,5 god. Od prvog srednje se povlaci, kaze osjeca se lose, umorno...nisam pridavala znacaj dok nije pocela izostajati iz skole...po 15 dana...kad sam saznala sok...najgora je kad joj se spava, razdrazljiva, dere se...onda sve super. To me je prvi put i zavaralo. Kontam, vidi ipak je dobra...pubertet i hormoni samo rade svoje. Onda u 2 srednje opet...kad spomenem skolu i knjigu.... pocrni sva...isli skolskom psihologu. Nista...daodem djecijem psihijatru???
Kaze da se osjeca lose, ali ne zna kako si pomoci...nije asocijalna, ali kaze da joj je sve gore...sta da radim????
Ma psihologu, al' ne školskom.
Isla, u dom zdravlja. Zato kazem skolski jer je na skolskom (ne u skoli). I nista....
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1298 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Boemica »

triple mama wrote: 14/05/2020 17:57
Boemica wrote: 14/05/2020 16:32
triple mama wrote: 13/05/2020 22:43 Molim vas za savjete ko se vec sa ovim susreo. Kci 17,5 god. Od prvog srednje se povlaci, kaze osjeca se lose, umorno...nisam pridavala znacaj dok nije pocela izostajati iz skole...po 15 dana...kad sam saznala sok...najgora je kad joj se spava, razdrazljiva, dere se...onda sve super. To me je prvi put i zavaralo. Kontam, vidi ipak je dobra...pubertet i hormoni samo rade svoje. Onda u 2 srednje opet...kad spomenem skolu i knjigu.... pocrni sva...isli skolskom psihologu. Nista...daodem djecijem psihijatru???
Kaze da se osjeca lose, ali ne zna kako si pomoci...nije asocijalna, ali kaze da joj je sve gore...sta da radim????
Ma psihologu, al' ne školskom.
Isla, u dom zdravlja. Zato kazem skolski jer je na skolskom (ne u skoli). I nista....
Koliko dugo je išla?
triple mama
Posts: 560
Joined: 18/03/2011 19:41

#1299 Re: anksioznostttttttttttt

Post by triple mama »

Boemica wrote: 14/05/2020 19:13
triple mama wrote: 14/05/2020 17:57
Boemica wrote: 14/05/2020 16:32

Ma psihologu, al' ne školskom.
Isla, u dom zdravlja. Zato kazem skolski jer je na skolskom (ne u skoli). I nista....
Koliko dugo je išla?
3x. Ali kaze ne osjeca se nista bolje samo od razgovora. Imam osjecaj da joj vise prija kada samnom prica. Nekako je uspijem malo razdrmati i motivisati
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1300 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Boemica »

triple mama wrote: 14/05/2020 22:57
Boemica wrote: 14/05/2020 19:13
triple mama wrote: 14/05/2020 17:57
Isla, u dom zdravlja. Zato kazem skolski jer je na skolskom (ne u skoli). I nista....
Koliko dugo je išla?
3x. Ali kaze ne osjeca se nista bolje samo od razgovora. Imam osjecaj da joj vise prija kada samnom prica. Nekako je uspijem malo razdrmati i motivisati
To što o tome komunicirate i što može da ti se otvori je super.

Možete probati i otići kod psihijatra, neće štetit ukoliko budete i vi pažljivi sa onim što vam psihijatar kaže, a on će znati je li uopšte ima potrebe za nekim liječenjem medikamentima, psihoterapijom ili možda neko drugo rješenje.

Mene su recimo prvo uputili da izvadim hormone štitne žlijezde koliko god to meni bilo čudno i nepovezano.

3x nije dovoljno nažalost. Psihoterapija zahtjeva dosta vremena, iskrenosti i rada. Tek nakon godinu dana sam osjetila ustvari neke ozbiljne pozitivne proizvode tog truda. Nažalost, nije svaki psiholog kompatibilan pacijentu, to jeste nema svaki psiholog pravi pristup prema svakom pacijentu i njih treba promjeniti, ne samo odustati nakon prvog nepodudaranja.

Mlada je ona za psihijatara i lijekova. A možda sam samo ja imala nesrećno prvo iskustvo sa psihijatrom pa sad bez potrebe dižem paniku, ali eto.

https://psihoterapija.ba/ ova gospođa je divna i čula sam stvarno sve najbolje o njoj.
Post Reply