Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#5451 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Emiremir33 »

Repetitor wrote: 28/02/2020 17:11 Evo aktuelne kuce iz pravca aerodromske kapije gledano prema Kuli

Image


Ista kuca, drugi autor slike
Image

Treca slika slikana odmah nakon pada naselja, dok jos neke kuce nisu definitivno minirane

Image
Crvena linija, aktuelna kuca, zelena linija kuca koja ce biti minirana uskoro.

Ono sto je bitno naglasiti da je kuca ovdje od 70tih godina, i bila je vlasnistvo 2/1. Tako da gledano iz pravca aerodromske kapije kuca je zidana cigla blokovima(jedan vlasnik) dok gledano iz pravca Dobrinje betonskim blokovima(sivim) i to je drugi vlasnik ili drugi dio kuce... (da vas ne buni eventualno).
Zato danas imamo krov na mapi vidljiv podjeljen i od drugog materijala za razliku od stare mape koju je Dozer postavio gdje se vidi crijep iz donacije :)
Repetitor jesuli Srbi drzali onu novu osnovnu skolu izmedju Mahale i Aeredromskg naselja?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5452 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Ovog necu komentarisati, opet ga popustile tablete ...

Konkretno na tom terenu bila su zaduzena tri do cetiri nasa od kojih je jedan bio rahmetli Sefko obucar. Na tom potezu ubrzo nakon pada aerodromskog naselja je pocelo snajpersko djelovanje sa njihove, i antisnajpersko djelovanje sa nase strane. Tu nam je poginuo Vinko, bas od tog snajperiste, a Penavi je prosvirao kuglu kroz vratni misic na potiljku jer se nesmotreno primakao zavjesi na prozoru. Vinko je pao na trik sa poliranom tacnom, taj se koristio odrazom u limenoj poliranoj tacni na drugoj strani prozora. Pucas u njegov odraz, on te otkrije i nema te. Nije on bio jedini, ali je bio najopasniji i najpodmukliji. Mijenjao je svoju lokaciju dok nije dosao na desno krilo aerodromskog naselja naspram Kedasa (tad je zamijenio "Dobricu" o kojem sam vec pisao) i poceo ubijati sve redom na prelazu od cvjecare - Merkator - C5 naselje. Naspram cvjecare ubio je oca naseg borca na ulazu u haustor, umalo i njega a i mene su tu vile pronosale jer me umalo potvrdio na brisanom prostoru. Tad se prikrao na porusene krovove stambenih zgrada ispod Kedasa i tu je otkriven od strane naseg antisnajperiste sa krova zgrade gdje je sada apoteka. Nas antisnajperista je bio profesionalni strijelac, tri puta prvak drzave u streljastvu, takav ne fula. Antisnajperske grupe su djelovale po zonama i pretrazivale moguce lokacije odakle djeluju neprijateljski snajperisti. Poslije duzeg pracenja covjek pocne prepoznavati navike pojedinih snajperista sa suprotne strane, tako je i taj postao opsesija naseg strijelca koji ga je lovio oko tri mjeseca, ako ne i duze. Vinko mu je bio najbolji prijatelj pa je tu bilo i pitanje osvete.

I ne mijesajte snajperistu sa bilo kojim strijelcem sa puskom, na tim kratkim rastojanjima i AP bez optike dobro pogadja. Nije bas svaki metak koji je ispaljen dosao od snajperiste.

Hajde malo pljuj po svojim saborcima, nisi odavno. :novine:
Last edited by Ramzess Veliki on 29/02/2020 07:22, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5453 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

...
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5454 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Ja za one sve moje saborce imam samo rijeci hvale, za one koji su sa mnom dijelili dobro i zlo.Obicne ljude koji su se nakon rata vratili svojim profesijama i ne pišu kojekakve hićaje po forumu. Onim lovcima koji su se sa svojim puskama sa optikom, prvi ukljucili u snajpersko ili antisnajpersko djelovanje, nazovimo kako god.

Za one koji danas pisu forumske izmisljotine imam samo rijeci prezira. Isti oni koji su sa kojekakvim trakama oko glave, manekenskog drzanja, dolazili, ispucaju metak dva sa linije i razgule brzinom munje.

Razumijem da neko s vremena na vrijeme moze da slaze nesto, ponesto ako mu godi neko hvalisanje i slicno. Ali citajuci tvoje postove, zapitam se gdje sam ja to onda bio kad ne vidjeh nista od toga, a i ne cuh od drugih?
Onda se zapitah ostade li ijedan na drugoj strani ziv a da ga ti i tvoji ne ubiste?

Hoces da ti kažem ime i prezime lika koji je bio u spomenutoj kuci i siljio paspom po nama, a danas mu brat radi na podrucju Ilidze u jednoj firmi?
Najgore je nesto lupati, a biti ne informisan 😉

Ti si izgleda previse puta pregledao film o Staljingradu pa haluciniras?

@Emiremir33 mi smo uvjek drzali skolu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5455 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Ramzess Veliki wrote: 28/02/2020 02:24 Taj je snajperista odradjen. :pusi:
Repetitor wrote: 28/02/2020 15:24 ...
Bio je jos jedan pravac koji su pokrivali sa te kuce ali ga nisam namjerno naveo,zelim da vidim ovi koji tvrde da su ga skinuli,neka kazu gdje i odakle su ga skinuli(a ja tvrdim da lazu). Ako bilo cim dokazu da je istina, ja cu da se javno izvinem i nikada vise da se javim na ovom forumu.
Ne stavljaj mi u usta da sam rekao da sam ga ja odradio, rekao sam da je odradjen ne od koga - gore je sta sam napisao, i odjebi. :thumbup:

Kad vec pitas za tog snajperistu, taj je radio i sa ovih lokacija, 1,2 ili 3, to ne znam tacno. Strijelac koji ga je pocistio ga je nasao na krovu na jednoj od te dvije lokacije, 2 ili 3, kako mi je poslije pokazivao. Da mu ime pisem ovdje da bih tebe informisao ne pada mi na pamet a ni ne sjecam se vise, demencija, mislim da je odselio u Dansku ili Japan.
Na lokaciji 1 je zamijenio "Dobricu" koji nije htio da puca u ljude nego je pucao svima ispred nogu dok pretrcavaju (isto je meni uradio iako mi je vidio pusku na ramenu nije me htio ohladiti), i kad je dosao prvi dan je ubio trojicu civila. Od tad su ga pokusavali nasi organizovanije uloviti. Ne znam zasto se pomjerio sa te lokacije, vjerovatno mu nije bilo sigurno prelaziti u ovu kucu, a mozda jer je lokacija provaljena. Sa jedne od te dvije lokacije 2 ili 3, mozda prije lokacija 3 je pucao na haustor zgrade lokacija 4 odakle je nadjen sa krova zgrade od naseg strijelca kako sam vec napisao.

O njegovom djelovanju unutar Aerodromskog naselja sa drugih tacaka ne znam vise jer sam tu bio samo kad smo bili podrska bataljonu, drugi su pokrivali tu zonu.

Nije Aerodromsko bilo jedina ratna zona , mi smo pokrivali zonu od Vojnickog polja, pa linija ispod vodovoda pa citavim obuhvatom prve borbene linije, a gora je zona bila Dobrinja 1 gdje je par ljudi iz jedinice sa Vikicevim specijalcima zajedno lovili rusa. Doza bi to trebao bolje znati ...

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5456 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Repetitor wrote: 29/02/2020 06:44 Ja za one sve moje saborce imam samo rijeci hvale, za one koji su sa mnom dijelili dobro i zlo.Obicne ljude koji su se nakon rata vratili svojim profesijama i ne pišu kojekakve hićaje po forumu. Onim lovcima koji su se sa svojim puskama sa optikom, prvi ukljucili u snajpersko ili antisnajpersko djelovanje, nazovimo kako god.

Za one koji danas pisu forumske izmisljotine imam samo rijeci prezira. Isti oni koji su sa kojekakvim trakama oko glave, manekenskog drzanja, dolazili, ispucaju metak dva sa linije i razgule brzinom munje.

Razumijem da neko s vremena na vrijeme moze da slaze nesto, ponesto ako mu godi neko hvalisanje i slicno. Ali citajuci tvoje postove, zapitam se gdje sam ja to onda bio kad ne vidjeh nista od toga, a i ne cuh od drugih?
Onda se zapitah ostade li ijedan na drugoj strani ziv a da ga ti i tvoji ne ubiste?

Hoces da ti kažem ime i prezime lika koji je bio u spomenutoj kuci i siljio paspom po nama, a danas mu brat radi na podrucju Ilidze u jednoj firmi?
Najgore je nesto lupati, a biti ne informisan 😉

Ti si izgleda previse puta pregledao film o Staljingradu pa haluciniras?

@Emiremir33 mi smo uvjek drzali skolu.
Tako je, ja sam previse gledao filmova pa haluciniram. :thumbup:

Tebe bas deru neki kompleksi. :kiss:
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5457 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Opet si lupio gluposti.

Zgrade koje si oznacio NIKADA i NIKADA nisu mogle ugrozavati zonu oko danasnjeg Mercatora. Nekadasnja ulica Ernesta Telmana a danasnja Rudolfa Rude Tomica i Franca Prešerna.

Jedino cosak zgrade do danasnjeg Azel France je gledao na dio zelene zgrade tj. ulicu Salke Lagumdzije,dalje preko parkinga i prema C5.

Sto se tice snajperiste sa njihove strane,a koji je boravio u "sivoj kuci", eno ga dan danas ziv i zdrav i cesto lovi u okolini Kalinovika. (mada bih ja vise volio da je ohladjen odavno ali eto nije).

Jadan si se sav pogubio, pa oznacavas nase polozaje sa brojem 1. Ispade mi pucali sami po sebi po barikadi izmedju D2 i C5?

E smiješan si Boga mi 😂😂😂
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#5458 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Emiremir33 »

Ramzess Veliki wrote: 29/02/2020 06:54
Ramzess Veliki wrote: 28/02/2020 02:24 Taj je snajperista odradjen. :pusi:
Repetitor wrote: 28/02/2020 15:24 ...
Bio je jos jedan pravac koji su pokrivali sa te kuce ali ga nisam namjerno naveo,zelim da vidim ovi koji tvrde da su ga skinuli,neka kazu gdje i odakle su ga skinuli(a ja tvrdim da lazu). Ako bilo cim dokazu da je istina, ja cu da se javno izvinem i nikada vise da se javim na ovom forumu.
Ne stavljaj mi u usta da sam rekao da sam ga ja odradio, rekao sam da je odradjen ne od koga - gore je sta sam napisao, i odjebi. :thumbup:

Kad vec pitas za tog snajperistu, taj je radio i sa ovih lokacija, 1,2 ili 3, to ne znam tacno. Strijelac koji ga je pocistio ga je nasao na krovu na jednoj od te dvije lokacije, 2 ili 3, kako mi je poslije pokazivao. Da mu ime pisem ovdje da bih tebe informisao ne pada mi na pamet a ni ne sjecam se vise, demencija, mislim da je odselio u Dansku ili Japan.
Na lokaciji 1 je zamijenio "Dobricu" koji nije htio da puca u ljude nego je pucao svima ispred nogu dok pretrcavaju (isto je meni uradio iako mi je vidio pusku na ramenu nije me htio ohladiti), i kad je dosao prvi dan je ubio trojicu civila. Od tad su ga pokusavali nasi organizovanije uloviti. Ne znam zasto se pomjerio sa te lokacije, vjerovatno mu nije bilo sigurno prelaziti u ovu kucu, a mozda jer je lokacija provaljena. Sa jedne od te dvije lokacije 2 ili 3, mozda prije lokacija 3 je pucao na haustor zgrade lokacija 4 odakle je nadjen sa krova zgrade od naseg strijelca kako sam vec napisao.

O njegovom djelovanju unutar Aerodromskog naselja sa drugih tacaka ne znam vise jer sam tu bio samo kad smo bili podrska bataljonu, drugi su pokrivali tu zonu.

Nije Aerodromsko bilo jedina ratna zona , mi smo pokrivali zonu od Vojnickog polja, pa linija ispod vodovoda pa citavim obuhvatom prve borbene linije, a gora je zona bila Dobrinja 1 gdje je par ljudi iz jedinice sa Vikicevim specijalcima zajedno lovili rusa. Doza bi to trebao bolje znati ...

Image
Izvini koja linija ispod vodovoda i kojeg vodovoda?
zigson
Posts: 3021
Joined: 04/04/2015 22:17

#5459 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by zigson »

Repetitor wrote: 29/02/2020 08:57 Opet si lupio gluposti.

Zgrade koje si oznacio NIKADA i NIKADA nisu mogle ugrozavati zonu oko danasnjeg Mercatora. Nekadasnja ulica Ernesta Telmana a danasnja Rudolfa Rude Tomica i Franca Prešerna.

Jedino cosak zgrade do danasnjeg Azel France je gledao na dio zelene zgrade tj. ulicu Salke Lagumdzije,dalje preko parkinga i prema C5.

Sto se tice snajperiste sa njihove strane,a koji je boravio u "sivoj kuci", eno ga dan danas ziv i zdrav i cesto lovi u okolini Kalinovika. (mada bih ja vise volio da je ohladjen odavno ali eto nije).

Jadan si se sav pogubio, pa oznacavas nase polozaje sa brojem 1. Ispade mi pucali sami po sebi po barikadi izmedju D2 i C5?

E smiješan si Boga mi 😂😂😂
Ziv covjek koji je iz snajpera ubijao civile i lovi po Kalinoviku?
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5460 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Jel se šprdaš ili čudiš nečemu?
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5461 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Emiremir33 wrote: 29/02/2020 09:13
Izvini koja linija ispod vodovoda i kojeg vodovoda?
Image

Zona odgovornosti forumaša iz Dobrinje je obuhvatala i područje brda Mojmilo, koje se često među ratnicima opisuje kao područje ''rezervoara tj vodovoda''. Područje je označeno na mapi ispod. Plavim pravim linijama je okvirno označeno područje pod kontrolom snaga bosanske Vlade. Realno, kugla je mogla i iz pravca oboda brda Mojmilo-vodovoda da skine strijelca VRS u kući sa potkrovljem, jer je haman ptičja perspektiva do njega u potkrovlju. Ne kažem sa ovim da je odatle neutralisan, ako je uopće neutralisan, jer evo forumaš @Repetitor tvrdi da je danas lovac i da lovi , ovaj puta divljač .
Ja bih volio pročitati o najpreciznijoj bar okvirnoj lokaciji na kojoj je ubijen Mirojević, ako nije na dijelu tranšeje koji smo markirali na predhodnim mapama -zelenom bojom. Ako me neko ispravi da to mjesto nije lokacija gdje je ubijen Mirojević, valjda bi mi trebao ponuditi altenativnu lokaciju kao kontraargument. Bez tog podatka, ne mogu da izvučem zključak ni ja a ni oni koje to zanima.

Image
Ovo je mapa ...tamo gdje piše cilj je zgrada ''Šipad''-a, tu se dolazilo nakon što se preko brda Mojmila ubacivalo iz grada u Dobrinju, kada je Aerodromsko naselje imalo tešku situaciju. Dakle išarano po mapi strelicama se odnosi na događaje iz sredine 1992 . Ovaj slučaj ubistva Mirojevića je iz oktobra 1992. , a do tada su se borbene linije stabilizovale uglavnom . Ali eto, nešto nepažnje i hoda izvan tranšeje se plaćalo životom. A urbano naselje...
zigson
Posts: 3021
Joined: 04/04/2015 22:17

#5462 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by zigson »

Repetitor wrote: 29/02/2020 11:12 Jel se šprdaš ili čudiš nečemu?
Cudim se, ako nisi mogao zakljuciti sam
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5463 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

zigson wrote: 29/02/2020 13:24
Repetitor wrote: 29/02/2020 11:12 Jel se šprdaš ili čudiš nečemu?
Cudim se, ako nisi mogao zakljuciti sam
Nemoj da se čudiš.

Ima ih koliko god hoces koji rade danas po federaciji.
Udji svakom od njih na fb profil i vidjet ces gdje rade a sta u glavi misle.

Alija ih je amnestirao, nisam ja.

Srdjan J. brusi parket po "zajednickim institucijama" u FBiH do 16,00 sati, a nakon toga hvali se kako je iste tenkom 92ge gadjao.
Dok nije bez ruke na Igmanu u istom ostao.
zigson
Posts: 3021
Joined: 04/04/2015 22:17

#5464 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by zigson »

Repetitor wrote: 29/02/2020 13:30
zigson wrote: 29/02/2020 13:24
Repetitor wrote: 29/02/2020 11:12 Jel se šprdaš ili čudiš nečemu?
Cudim se, ako nisi mogao zakljuciti sam
Nemoj da se čudiš.

Ima ih koliko god hoces koji rade danas po federaciji.
Udji svakom od njih na fb profil i vidjet ces gdje rade a sta u glavi misle.

Alija ih je amnestirao, nisam ja.

Srdjan J. brusi parket po "zajednickim institucijama" u FBiH do 16,00 sati, a nakon toga hvali se kako je iste tenkom 92ge gadjao.
Dok nije bez ruke na Igmanu u istom ostao.
Shvatam ja to da oni rade u Federaciji, ali oni za koje se zna i jos se hvale time, e za njim se cudim.
Koji smo mi debili od naroda to je nevjerovatno
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5465 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Ovaaaaj...ako smijem upitati... Koji vam je qrac ba? :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5466 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5467 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Repetitor wrote: 29/02/2020 08:57 Opet si lupio gluposti.

Zgrade koje si oznacio NIKADA i NIKADA nisu mogle ugrozavati zonu oko danasnjeg Mercatora. Nekadasnja ulica Ernesta Telmana a danasnja Rudolfa Rude Tomica i Franca Prešerna.

Jedino cosak zgrade do danasnjeg Azel France je gledao na dio zelene zgrade tj. ulicu Salke Lagumdzije,dalje preko parkinga i prema C5.

Sto se tice snajperiste sa njihove strane,a koji je boravio u "sivoj kuci", eno ga dan danas ziv i zdrav i cesto lovi u okolini Kalinovika. (mada bih ja vise volio da je ohladjen odavno ali eto nije).

Jadan si se sav pogubio, pa oznacavas nase polozaje sa brojem 1. Ispade mi pucali sami po sebi po barikadi izmedju D2 i C5?

E smiješan si Boga mi 😂😂😂
:shock:
Da, u pravu si za zgradu br. 1 ... kad me je gadjao kako sam gledao u trku bio sam ubijedjen da je pucao iz te zgrade - kuce ustvari, jer je ispod prozora bila izbusena puskarnica. Sta sam metaka sprasio u tu zgradu bez potrebe ... omlatio covjeku fasadu ... :mastakazes:
To je zgrada nakon Kedasa ... Nisam znao da je tada bila u nasim rukama.

Cuj znas ime tog snajperiste i precutao si ga ... cudno. Ali nije on jedini bio na tom podrucju, procitaj dokumenta haskog tribunala koja su objavljena ovdje, na ranijim temama.

Nego da te pitam - zasto vrijedjas?
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#5468 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by kakotakonikako »

Ramzess Veliki wrote: 29/02/2020 04:37 Ovog necu komentarisati, opet ga popustile tablete ...

Konkretno na tom terenu bila su zaduzena tri do cetiri nasa od kojih je jedan bio rahmetli Sefko obucar. Na tom potezu ubrzo nakon pada aerodromskog naselja je pocelo snajpersko djelovanje sa njihove, i antisnajpersko djelovanje sa nase strane. Tu nam je poginuo Vinko, bas od tog snajperiste, a Penavi je prosvirao kuglu kroz vratni misic na potiljku jer se nesmotreno primakao zavjesi na prozoru. Vinko je pao na trik sa poliranom tacnom, taj se koristio odrazom u limenoj poliranoj tacni na drugoj strani prozora. Pucas u njegov odraz, on te otkrije i nema te. Nije on bio jedini, ali je bio najopasniji i najpodmukliji. Mijenjao je svoju lokaciju dok nije dosao na desno krilo aerodromskog naselja naspram Kedasa (tad je zamijenio "Dobricu" o kojem sam vec pisao) i poceo ubijati sve redom na prelazu od cvjecare - Merkator - C5 naselje. Naspram cvjecare ubio je oca naseg borca na ulazu u haustor, umalo i njega a i mene su tu vile pronosale jer me umalo potvrdio na brisanom prostoru. Tad se prikrao na porusene krovove stambenih zgrada ispod Kedasa i tu je otkriven od strane naseg antisnajperiste sa krova zgrade gdje je sada apoteka. Nas antisnajperista je bio profesionalni strijelac, tri puta prvak drzave u streljastvu, takav ne fula. Antisnajperske grupe su djelovale po zonama i pretrazivale moguce lokacije odakle djeluju neprijateljski snajperisti. Poslije duzeg pracenja covjek pocne prepoznavati navike pojedinih snajperista sa suprotne strane, tako je i taj postao opsesija naseg strijelca koji ga je lovio oko tri mjeseca, ako ne i duze. Vinko mu je bio najbolji prijatelj pa je tu bilo i pitanje osvete.

I ne mijesajte snajperistu sa bilo kojim strijelcem sa puskom, na tim kratkim rastojanjima i AP bez optike dobro pogadja. Nije bas svaki metak koji je ispaljen dosao od snajperiste.

Hajde malo pljuj po svojim saborcima, nisi odavno. :novine:
Znam ovog naseg antisnajperistu iz toga perioda u Dobrinji ( ime mu pocinje sa S. )

Sretan Dan nezavisnosti Drzavi BiH :bih:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5469 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Dosta dinamičan dio ratišta je bio jedno duže vrijeme ovaj crveno markiran pravac koji nam je trentno u fokusu . Pretpostavljam da je strijelac VRS iz kuće sa potkrovljem, mogao šiljiti i u pravcu tunela koji se prokopao ispod aerodromske piste, srećom pa je prilazni put bio natkriven. Nepuni kilometar je VRS dijelio svo vrijeme od spoja sa snagama VRS iz Lukavice.
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5470 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

kakotakonikako wrote: 01/03/2020 11:43 Znam ovog naseg antisnajperistu iz toga perioda u Dobrinji ( ime mu pocinje sa S. )

Sretan Dan nezavisnosti Drzavi BiH :bih:
Ne sjecam se imena, mozebit' ... dobro mrsav bio i plave kose, onako kao Alan Ford samo u poznijim godinama. :thumbup:
Mislim da niko od tih nasih strijelaca ne zeli da mu se ime spominje, kakva nam je vlast da te uhapse van Federacije niko prstom ne bi makao za tebe ... imali smo skoro takav primjer.

:bih:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5471 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Slažem se , bitnije je razmijeniti saznanja o događaju i respekt prema žrtvi , nego ići personalno na samog strijelca snajperistu. Radi dosljednosti, isti princip bi se mogao primijeniti i na identitet tadašnjeg pripadnika neprijateljske vojske.

Zanima me mišljenje koje mi se nameće je li neosnovano, javilo se kao misao da je sa područja Rezervoara-vodovoda, komotno moglo da se pokrivaju područja Aerodrumskog naselja pa preko Mahale do Nedzarića, obzirom da su sva navedena područja ratišta bila ''k'o na dlanu'' . Možda malo sa daljinama nije idealno al' jači kalibar bi to mogao premostiti. Čak i sa zgrade ''pancirke'' je moglo komotno, nemam pojma jesmo li je koristili kao poziciju, bar za osmatranje.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#5472 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by kakotakonikako »

Nekako s proljeća wrote: 01/03/2020 14:33 Slažem se , bitnije je razmijeniti saznanja o događaju i respekt prema žrtvi , nego ići personalno na samog strijelca snajperistu. Radi dosljednosti, isti princip bi se mogao primijeniti i na identitet tadašnjeg pripadnika neprijateljske vojske.

Zanima me mišljenje koje mi se nameće je li neosnovano, javilo se kao misao da je sa područja Rezervoara-vodovoda, komotno moglo da se pokrivaju područja Aerodrumskog naselja pa preko Mahale do Nedzarića, obzirom da su sva navedena područja ratišta bila ''k'o na dlanu'' . Možda malo sa daljinama nije idealno al' jači kalibar bi to mogao premostiti. Čak i sa zgrade ''pancirke'' je moglo komotno, nemam pojma jesmo li je koristili kao poziciju, bar za osmatranje.
Pancirka se koristila u vojne svrha ARBIH. Iz prve ruke.
@Ramzess - da imao je plavu kosu.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5473 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Nekako s proljeća wrote: 01/03/2020 12:13 Dosta dinamičan dio ratišta je bio jedno duže vrijeme ovaj crveno markiran pravac koji nam je trentno u fokusu . Pretpostavljam da je strijelac VRS iz kuće sa potkrovljem, mogao šiljiti i u pravcu tunela koji se prokopao ispod aerodromske piste, srećom pa je prilazni put bio natkriven. Nepuni kilometar je VRS dijelio svo vrijeme od spoja sa snagama VRS iz Lukavice.
Image
Tako je.
U 90% slucajeva siljio je sa M84. Mene je par puta zaganjao,samo sto sam mu ja bio dosta dosta blize nego oni koji su gore isli prema tunelu ili preko piste dok se nije prokopao prilazni transej.
Jednu zimsku noc,dlaka je falila da me isfasira :) a sve zbog one gluposti "ma nece ici transejom".

Sto se tice njih,ja licno mogu potvrditi da ih je dobar dvocifren broj zijanio u radijusu 30 metara od te kuce/njihovog polozaja.
Sjecam se jednog,krenuo da nas gadja RBom u po bijela dana.I izasao skroz izmedju kuca,prema nama,i nanisanio...

Dan danas ne kontam sta im je bio fazon da drze te 3 kuce ,tako istureno na neki nacin.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5474 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Kataklinger »

Zivis s cinjenicom da svaki dan "sretnes" ubicu civila (djece i zena prije svega) koji je prije 25 godina stajao 200m od tebe na suprotnoj strani....i "ne mozes" mu nista....jebem te zivote....
Divim se tome da su pripadnici ARBIH do dan danas izdrzali a da ga niko ne ohladi "slcuajno" negdje, a vjerujem da ih dosta zna i ko je i sta je taj bolesnik.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#5475 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Kataklinger wrote: 02/03/2020 22:14 Zivis s cinjenicom da svaki dan "sretnes" ubicu civila (djece i zena prije svega) koji je prije 25 godina stajao 200m od tebe na suprotnoj strani....i "ne mozes" mu nista....jebem te zivote....
Divim se tome da su pripadnici ARBIH do dan danas izdrzali a da ga niko ne ohladi "slcuajno" negdje, a vjerujem da ih dosta zna i ko je i sta je taj bolesnik.
Kako ces se diviti? Mene bi bila sramota da znam nekog po imenu ko mi je ubijao sugradjane, prijatelje, djecu, i jos se hvalim sa tim ... jos da mi se tu negdje sece i pozdravlja me a da mu ne organizujem neki lijep docek, ako nisam u mogucnosti fizicki sam ili sa par suboraca, onda bih platio nekome ko moze da ga bar na kliniku otpremi. To samo kaze ili da je taj sto je to rekao pickica bio i ostao, ili da laze ...

... ili je lazovcina pickasta ... :lol: :lol: :lol:
Post Reply