Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#49676 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

ocjeni film ocajnim, lik pogleda i kaze super film, on se busa u prsa :lol:

edit: oce meni neko odgovoriti, jel ovo gerin burner account ili sam svoj trol?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49677 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Jesi opterecena burnerima :lol:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49678 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

omar little wrote: 22/02/2020 17:52 ocjeni film ocajnim, lik pogleda i kaze super film, on se busa u prsa :lol:

edit: oce meni neko odgovoriti, jel ovo gerin burner account ili sam svoj trol?
:lol:

Briši post, ne prosipaj se! :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#49679 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

jedini koji se prosipas po temi si ti. nezanimljiv, sa bezlicnom listom filmova impresivnoj mozda samo sedamnaestogodisnjaku bez opceg filmskog znanja. :)
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#49680 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by derion »

90minut wrote: 21/02/2020 16:32 Eto Johny s kim si bio u paktu jedno vrijeme Derion, evo ti znalca hahaha.

Sta ka'e gone girl 3 :-D

Leon 5

Usual suspects 5

la haine 5

fury road 4 :-D


Još ima obraza uletiti na temu i soliti pamet ponekad, totalna neznalica. :D

Fol on klasiku sluša :lol:
Hajde, dobro. Mislim, zaista puno postižeš sa tim ad hominem napadima.
Svi gore navedeni filmovi nisu po mnogo čemu vrhunski filmovi. Ali naravno da će oduševiti pubertetlije (u tijelu ili glavi) koje se pale na djetinjaste akcione folove koje nudi npr. užasno loš Mad Max: Fury Road ili kvaziintelektualna zapetljancija u Usual Suspectsu. Kada sam imao 18 godina i meni je Leon bio skoro pa odličan film, ali onda se odraste, pa studira (i magistrira) film i filmska teorija - promijeni se način gledanja, analiziranja i shvatanja filma. Ali hajde dobro, na stranu sve i škola, rad na polju filmske industrije i umjetnosti, opet može biti da sam neznalica.
Inače, doimaš mi se kao pravi kandidat za "soljenje pameti" (u velikom smo tom deficitu mi Balkanci, ali hajde ti to nama dokaži jer "mi smo pametniji od mnogih, šta će ba onaj Englez?"), ukoliko se pod tim podrazumijeva potreba za sticanje novog znanja, a ne stati na iskustvima koje se dobiju u svom selu i gradu do 18 godine. Moraš se pomjeriti s mjesta, ali kome ja to pričam. Cijela zemlja i regija je otišla u helać kad vidimo da nam ništa ne funkcioniše. A ne funkcioniše jer ljudi neće da uče, da se mijenjaju, pomjere s mjesta, pa da sutra glasaju za normalne ljude, pa da prekosutra rade na poboljšanju društva i svega. Ali ne. "Šaćem ba onaj da mi soli pamet?! Vidmu glave!". Odoh ja u druge, ozbiljnije teme, ali kod nas sve počinje i završava s našim mentalitetom i politikom, koja korumpira sve pore društva, kulture i javnog mnjenja (koje zbog korupcije mozga gotovo i ne postoji). Zato smo pojam mediokriteta, provincijalnosti i žabokrečine. Naša ograničenost - između ostalog i tvoja, 90minuta, ne dopušta drugačije, alternativno mišljenje, nego odmah se ide na lični napad (to ti je ono ad hominem) i karakterizacijom neznalica, levat i sl. E zato smo tu, gdje jesmo. I kako da sanjamo o boljem društvu, o promjena, kada smo mi (k'o fol neki građani i glasači) ovakvi nikakvi.
Aj, ciao.

P.S.
E da, mali servis. Pročitaj knjigu "Filosofija palanke" Radomira Konstantinovića. Svidjet će ti se garant, ako se prepoznaš. A što ne bi, bistar si, razumiješ se u filmove. Gled'o si ih kamaru.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49681 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

HAAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#49682 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by bingov buraz »

Miris žene je fantastičan film,jaka devetka po mom skromnom mišljenju,tu je recimo na istom levelu sa Kišni Čovjek i Full Metal Jacket.Sve tri LOTRA su u tom društvu.

Bande New Yorka su recimo dobra osmica.Papillon isto.Leona sam nedavno ponovo gledao,meni je i dalje vrh.Bounty sa Brandom.Prvi Superman.

Fury Road je i meni onako prosječan.Neka šestica.Django tek nešto bolji.

Sedmice ovako iz glave,prva dva Nolanova Batmana,,kad sam kod njega i Interstellar ali on treba izdržati test vremena.Šesto Čulo je jaka sedmica,možda i lagana osmica.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49683 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

omar little wrote: 22/02/2020 18:50 jedini koji se prosipas po temi si ti. nezanimljiv, sa bezlicnom listom filmova impresivnoj mozda samo sedamnaestogodisnjaku bez opceg filmskog znanja. :)
Nisi skontala foru i poklopi se ušima. Osim toga, ako sam ti nezanimljiv, zaobiđi me. :run:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#49684 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

ne zaobilazim nista, ne pada mi na pamet. trolas i razbacujes se pompezno listom a ne baratas ni elementarnim filmskim poznavanjem.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49685 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

A koji si ti faktor da određuješ koji je film dobar, a koji nije? Stavio sam listu filmova koji su po meni precijenjeni. To je stvar ukusa. Tebi se možda dopada "Petar Pan" i ja nemam problem s tim.
Upadaš tu sa nekom pričom ko da si u najmanju ruku režirala 20 filmova i Oskara dobila. Šta umišljaš da si?
Nemam namjeru da se prepirem i gubim vrijeme na tvoje šuplje analize.

Ideš na ignore.

Ciao
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#49686 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

HIIIiiiIIIIIIIII STRUCNJAK ME STAVIO NA IGNORE </3 </3 </3
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#49687 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

johnnykola wrote: 21/02/2020 09:59 Šindlerova lista i Paklena pomorandža. O, Kerbere, ti nam budi na pomoći.
Nemoj se nervirati :skoljka:
John Cleese
Posts: 37302
Joined: 25/05/2010 18:30

#49688 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote: 22/02/2020 22:17 HIIIiiiIIIIIIIII STRUCNJAK ME STAVIO NA IGNORE </3 </3 </3
Bas te briga, ima te ko citat :D :kiss:
John Cleese
Posts: 37302
Joined: 25/05/2010 18:30

#49689 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote: 21/02/2020 13:40
strucnjakdemagog wrote: 21/02/2020 07:47
omar little wrote: 21/02/2020 02:06 taj strucnjak je onog gerre burner account ili neki drugi trol?
Imaš li ti spisak nekih filmova koji na imdb imaju neopravdano visoku ocjenu?
normalno da ne jer je bavljenje takvim stvarima infantilno. imdb ocjena je agregat subjektivnih misljenja, nikada istog broja sudionika, tako da je rejdzanje protiv "precijenjenosti" filma na toj platformi djetinjasto. takve rasprave o samom filmu, ili filmovima, ne govore skoro nista, ali se instigator stavlja u centar paznje. sto je i cilj.

ako ti se ne svijda film, napises koji elementi filma ti se ne svidjaju i formuliras zasto ti se film ne svidja. o tome se moze razgovarati do neke granice. keljanje listi s ocjenama bez ikakvog konteksta i price je najobicnije trolanje.
:thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49690 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

https://www.imdb.com/title/tt0308878/

I ovaj promakao između redova romantika, komedija i to baš odlična može se reci i vrhunska kad uletiš da gledaš bez prevelikih ocekivanja.
John Cleese
Posts: 37302
Joined: 25/05/2010 18:30

#49691 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote: 21/02/2020 09:59 Šindlerova lista i Paklena pomorandža. O, Kerbere, ti nam budi na pomoći.
Vuf, vuf! :| :D :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#49692 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Image

Odličan film, najtoplije preporuke. Film prati Star (S. Lane), tinejdžericu iz problematične porodice, koja pobjegne s putujućim trgovcima koji američkim Srednjim zapadom od vrata do vrata prodaju pretplatu za časopise.

I sad bi čovjek pomislio, koji apsolutni kenjaž.:ppp Sjoooo teme! Isti sam taki bio, a ono film beton betona.

Dobitnik Nagrade žirija u Kanu, American Honey je dinamična, lirska odiseja u kojoj skupina razuzdanih adolescenata putuje srednjezapadnom Amerikom baveći se prodajom časopisa. Zasićena teškim životom, mlada Star bježi od svoje disfunkcionalne porodice i pridružuje im se. Ondje se zaljubljuje u Jakea, kojeg glumi ekscentrični Shia LeBeouf (hladno uloga karijere), a uskoro i prigrljuje njihov otpadnički način života obilježen dernečenjem, kršenjem zakona i beskonačnim kretanjem. Četvrti film nagrađivane britanske redateljice Andree Arnold smion je uvid u supkulturu mladih američkih marginalaca baziran na stvarnom iskustvu.



Image

Romantična komedija o glamuroznoj ljepotici i šarmantnom lopovu koji iz pariškog muzeja pokušavaju ukrasti strogo čuvanu statuu vrijednu milion dolara. Nicole Bonnet (Audrey Hepburn) kćer je poznatog sakupljača umjetnina Charlesa Bonneta (Hugh Griffith), no niko ne zna je da je njen otac ujedno i vrhunski krivotvoritelj remek-djela svjetske umjetnosti. Pariški muzej od njega posuđuje statuu Venere za koju vjeruju da je djelo talijanskog kipara Cellinija iz 16.stoljeća, no u stvarnosti se radi o odličnoj Bonnetovoj kopiji. Problemi nastaju kada muzej odlučuje osigurati statuu i zbog toga je treba podvrgnuti tehnološkom ispitivanju koje će otkriti njezinu pravu starost. Nicole odlučuje pod svaku cijenu spasiti oca od tog strašnog razotkrivanja i za pomoć moli provalnika kojeg je jednom pustila iz kuće, šarmantnog Simona Dermotta (Peter O'Toole). Nagovara ga da ukradu statuu iz muzeja i on pristaje ali niti jedno ne zna potpunu istinu o onom drugom.

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu I4:

Image

Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#49693 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

derion wrote: 22/02/2020 19:15 ada sam imao 18 godina i meni je Leon bio skoro pa odličan film, ali onda se odraste, pa studira (i magistrira) film i filmska teorija - promijeni se način gledanja, analiziranja i shvatanja filma. Ali hajde dobro, na stranu sve i škola, rad na polju filmske industrije i umjetnosti, opet može biti da sam neznalica.
Nisam siguran da li ovo tvoju kritiku filma čini više ili manje relevantnom :?
Ljepota je u oku posmatrača.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49694 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Snake Eyes wrote: 23/02/2020 07:14
derion wrote: 22/02/2020 19:15 ada sam imao 18 godina i meni je Leon bio skoro pa odličan film, ali onda se odraste, pa studira (i magistrira) film i filmska teorija - promijeni se način gledanja, analiziranja i shvatanja filma. Ali hajde dobro, na stranu sve i škola, rad na polju filmske industrije i umjetnosti, opet može biti da sam neznalica.
Nisam siguran da li ovo tvoju kritiku filma čini više ili manje relevantnom :?
Ljepota je u oku posmatrača.
Cijeli post mu je upravo takav zato sam se samo i nasmijao pa pogledaj mu zadnju recenicu samo u originalnom postu, totalna komedija. :-D

Pun post fensi rijeci i pokušaj iznadprosjecne inteligencije, a ustvari kakva je neznalica je sve rekao time da ima iza sebe rad na filmskom polju valjda u njegovom mozgicu to znaci da može pljuvati po jednom od boljih filmova.

Leon ce za 100 godina i dalje biti jedan od boljih u žanru.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49695 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

A smiješno mi kako mu Johny lajka post, a isti taj johny la haine preporucivao ovdje jedno 300 puta MINIMUM.

Isti ovaj Derion priča o shvatanju filma kad se odraste i onda dođe i da KULTNOM filmu la haine peticu, e peticu. :-D


Al' tek gone girl i ocjena 3 buhahahahah.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#49696 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

90minut wrote: 23/02/2020 07:32 A smiješno mi kako mu Johny lajka post, a isti taj johny la haine preporucivao ovdje jedno 300 puta MINIMUM.

Isti ovaj Derion priča o shvatanju filma kad se odraste i onda dođe i da KULTNOM filmu la haine peticu, e peticu. :-D


Al' tek gone girl i ocjena 3 buhahahahah.
Jarane, i tebi sam evo sad lajko post. Zato što si definicija smarača. Post sam lajkao zbog toga što je čovjek otvoren za komunikaciju, jebo filmove i to što je meni neki beton, a njemu kenjaž i obratno. Ti si kao naš Željkec Komšić, zna se već kako dekapacitiran. Uživaj i nadalje u nekomunikaciji i smaranju, mišljenju da samo i jedino s tobom svijet počinje i završava.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49697 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

Gone Girl na Imdb 8,1 kod mene 8.
Film sa identičnim ocjenama:
Prisoners na Imdb 8,1 kod mene 8.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49698 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

Tropa de Elite 9/10
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#49699 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

strucnjakdemagog wrote: 23/02/2020 16:10 Tropa de Elite 9/10
Htio ti ga neki dan preporuciti kad si rekao za city of god da ti se nije svidio..

Ima i drugi dio što vjerovatno znaš.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#49700 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by strucnjakdemagog »

90minut wrote: 23/02/2020 17:17
strucnjakdemagog wrote: 23/02/2020 16:10 Tropa de Elite 9/10
Htio ti ga neki dan preporuciti kad si rekao za city of god da ti se nije svidio..

Ima i drugi dio što vjerovatno znaš.

Znam, skinuo sam ga već, ali nisam još odgledao.
Post Reply