Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#10376 Re: Migranti u BiH

Post by MorningStar »

Ne brini sad ces viditi medijske masinerije i politicki pritisak ... ovi upozore ih da se ponasaju kao ljudi a ne zivotinje i sad ce n**ebati a sta ovi rade sto krade pljacka bahati se okolo kao izbjeglica pola nadrogirano pije po kafanama papiri nista .... to nista
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#10377 Re: Migranti u BiH

Post by dobar osjecaj »

avetinja wrote: 24/02/2020 13:21
Kakva je budala ovo pisala. To što napadaju ljude i kradu to ništa? Je li treba da počnu silovati žene kao u Italiji i Njemačkoj pa da se onda reaguje? Ovim momcima tebaju dati orden jer čuvaju stanovništvo, a sugrađani trebaju stati na njihovu stranu.
Vjerujem da znaš da je DW skraćenica za provjeren izvor informacija, što se ne može reći za brojne anonimne izvore kojima ti je možda lakše i draže vjerovati.
Je li tebe neko lično napao? Tvoju sestru, majku, poznanicu? Lično si svojim očima svjedočio nečemu iz ove paralelne stvarnosti?
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#10378 Re: Migranti u BiH

Post by avetinja »

MorningStar wrote: 24/02/2020 13:24 Ne brini sad ces viditi medijske masinerije i politicki pritisak ... ovi upozore ih da se ponasaju kao ljudi a ne zivotinje i sad ce n**ebati a sta ovi rade sto krade pljacka bahati se okolo kao izbjeglica pola nadrogirano pije po kafanama papiri nista .... to nista
Pa ja, ne smiješ migranta poprijeko pogledati, odmah kršiš ljudska prava. To što on krade, tuče, siluje, drogira se, to je zato što im je teško, ne bi oni da ne moraju.

dobar osjecaj wrote: 24/02/2020 13:30 Vjerujem da znaš da je DW skraćenica za provjeren izvor informacija, što se ne može reći za brojne anonimne izvore kojima ti je možda lakše i draže vjerovati.
Je li tebe neko lično napao? Tvoju sestru, majku, poznanicu? Lično si svojim očima svjedočio nečemu iz ove paralelne stvarnosti?
Sve informaciju se tačne i provjerene. Određeni dio porodice živi u Italiji i Njemačkoj. Pokušala su dva momčića i na moga prijatelja krenuti, ali su se vratili nazad kada su vidjeli da sam sa njim, a njima fali nekih 35 kila i 25 cm do moje veličine.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#10379 Re: Migranti u BiH

Post by dobar osjecaj »

avetinja wrote: 24/02/2020 13:39
dobar osjecaj wrote: 24/02/2020 13:30 Vjerujem da znaš da je DW skraćenica za provjeren izvor informacija, što se ne može reći za brojne anonimne izvore kojima ti je možda lakše i draže vjerovati.
Je li tebe neko lično napao? Tvoju sestru, majku, poznanicu? Lično si svojim očima svjedočio nečemu iz ove paralelne stvarnosti?
Sve informaciju se tačne i provjerene. Određeni dio porodice živi u Italiji i Njemačkoj. Pokušala su dva momčića i na moga prijatelja krenuti, ali su se vratili nazad kada su vidjeli da sam sa njim, a njima fali nekih 35 kila i 25 cm do moje veličine.
Tebe je neko lično napao? Neko ti upao u imovinu? Neko ti ukrao nešto?
Sve ovo što se navodi u tendencioznom i izmišljenom opisu paralelne stvarnosti je nešto čemu si prisustvovao?

Ja se krećem i po Sarajevu i po Beogradu u svako doba dana i kad izlazimo i kasno noću hodamo ulicama, pa nisam ništa od svega toga doživjela.
Istina je da mi idu na živce ovi prodavači maramica i da me nervira kad krenu za mnom kad vozim kolica na parkingu tržnog centra ali nikad nisam doživjela nikakav oblik nasilja. Tako da se pitam kome se i gdje to dešava.
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#10380 Re: Migranti u BiH

Post by Abate Fetel »

avetinja wrote: 24/02/2020 13:39

Pa ja, ne smiješ migranta poprijeko pogledati, odmah kršiš ljudska prava. To što on krade, tuče, siluje, drogira se, to je zato što im je teško, ne bi oni da ne moraju.


tranguzanje sa starog mosta ili bilo kojeg drugog u Mostaru pa nek se nauči plivat ili uduši, dakle pravno nijedna ova osoba ne postoji, nema dokumenta, nema ime i prezime i nije zaveden da je ušao u državu, dakle pravno mi se ne može sudit za nekog tamo duha i osobu koja nigdje ne postoji.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#10381 Re: Migranti u BiH

Post by avetinja »

Abate Fetel wrote: 24/02/2020 13:49
avetinja wrote: 24/02/2020 13:39

Pa ja, ne smiješ migranta poprijeko pogledati, odmah kršiš ljudska prava. To što on krade, tuče, siluje, drogira se, to je zato što im je teško, ne bi oni da ne moraju.


tranguzanje sa starog mosta ili bilo kojeg drugog u Mostaru pa nek se nauči plivat ili uduši, dakle pravno nijedna ova osoba ne postoji, nema dokumenta, nema ime i prezime i nije zaveden da je ušao u državu, dakle pravno mi se ne može sudit za nekog tamo duha i osobu koja nigdje ne postoji.
Tako je. :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#10382 Re: Migranti u BiH

Post by dobar osjecaj »

Abate Fetel wrote: 24/02/2020 13:49 tranguzanje sa starog mosta ili bilo kojeg drugog u Mostaru pa nek se nauči plivat ili uduši, dakle pravno nijedna ova osoba ne postoji, nema dokumenta, nema ime i prezime i nije zaveden da je ušao u državu, dakle pravno mi se ne može sudit za nekog tamo duha i osobu koja nigdje ne postoji.
Vjerujem tako misle i majke i očevi tek rođenih beba prije nego što počine čedomorstvo. Svejedno je to ubistvo.
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#10383 Re: Migranti u BiH

Post by Abate Fetel »

dobar osjecaj wrote: 24/02/2020 13:47

Ja se krećem i po Sarajevu i po Beogradu
ima ih kažu i u surdulici doduše tamo je granica sa bugarima pa možda koji i promakne, inače bugari su pravo zajebani prema muslimanima.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Mig ... te.sr.html
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#10384 Re: Migranti u BiH

Post by broj dva »

breuer wrote: 24/02/2020 13:05
broj dva wrote: 24/02/2020 13:04
breuer wrote: 24/02/2020 12:56 kako god, evropskom čovjeku je ovo simbol mračnjaštva i 95% ljudi sigurno ufati jeza kad vidi zakukuljene...pa jebote, dželati se ovako oblače pri izvršenju smrtne kazne :cry: a što se migranata tiče, bujrum ljudi, teško da ćete biti nesposobniji od ljudi koji ovdje obitavaju od vijeka sedmoga...
Svaka mu je laz. Prikazuje zene u nikabu a u videu nema niti jedne u nikabu mada su mnoge sa maramom.
Tvrdi kako norvezani izbjegavaju taj dio grada sto nije istina. Tvrdi da je nesigurno, sa nasiljem i kriminalom sto takodjer nije istina.
Tako oko 1:53 prikazuje most, ispod mota se dila has i trava i to je jedino sto je problematicno sa Grønnland, sve drugo. sto ce reci afganci pakistanci somalijci arapi norvezani baklanci..svi zive normalne zivote bez da ih je strah izaci na ulicu. I na kraju vidi njega, lepo sere na ekavici dok kuka kako mu je grad pun stranaca mrs u tri picke materine...
ma kako god, ogavne su ove zakukuljene...
Ni ja ih ne volim (pricamo o nikabu) ali jebi ga, kako god cure mogu hodati u minicu sa golim pupkom i dobro vidljivim sisama tako imaju pravo (makar za sada) obuci i nikab. Ne svidja mi se jer smatram da je u biti nehuman i protiv zena, jer smatram da se gosti trebaju prilagodit domacinu, jer smatram da otezava komunikaciju i sudjelovanje u drustvu, jer....ali nebitno sve sto ja mislim, u pitanju je pravo vlastitog izbora i oprjedjeljenja.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#10385 Re: Migranti u BiH

Post by espn »

Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#10386 Re: Migranti u BiH

Post by broj dva »

espn wrote: 24/02/2020 14:16 Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
Apsolutno. Osim ako traze azil. Jer po medjunarodnom pravu, ako trazis azil u drzavi onda ilegalni ulazak nije problem.Sto ne znaci da sada imaju pravo ici kroz 20 drzava,ako trazis azil onda ga trazis u prvoj sigurnoj zemlji. Tako da svi sto ne traze azil u BiH su u biti ilegalni imigranti i da imamo normalnu drzavu bili bi deportovani a mozda i internirani. No kako imamo banana drzavu sa majmunima na vlasti onda ispada dzungla.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#10387 Re: Migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Ovaj lik iz Srbije inače toliko kritikuje Norvešku, savjetuje drugima da ne dolaze a slične "dobronamjerne savjete" sam čuo i od naše dijaspore a nikome od njih ne pada na pamet povratak u domovinu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10388 Re: Migranti u BiH

Post by JThomas »

sad će preko raspusta, samo da semestar završi da mogu djecu prepisati.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10389 Re: Migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

broj dva wrote: 24/02/2020 14:36
espn wrote: 24/02/2020 14:16 Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
Apsolutno. Osim ako traze azil. Jer po medjunarodnom pravu, ako trazis azil u drzavi onda ilegalni ulazak nije problem.Sto ne znaci da sada imaju pravo ici kroz 20 drzava,ako trazis azil onda ga trazis u prvoj sigurnoj zemlji. Tako da svi sto ne traze azil u BiH su u biti ilegalni imigranti i da imamo normalnu drzavu bili bi deportovani a mozda i internirani. No kako imamo banana drzavu sa majmunima na vlasti onda ispada dzungla.
naravno, treba him zaprimit zahtjev i ekspresno ga odbit i eksportirat govnare, samo to kosta ...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#10390 Re: Migranti u BiH

Post by MorningStar »

broj dva wrote: 24/02/2020 14:36
espn wrote: 24/02/2020 14:16 Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
Apsolutno. Osim ako traze azil. Jer po medjunarodnom pravu, ako trazis azil u drzavi onda ilegalni ulazak nije problem.Sto ne znaci da sada imaju pravo ici kroz 20 drzava,ako trazis azil onda ga trazis u prvoj sigurnoj zemlji. Tako da svi sto ne traze azil u BiH su u biti ilegalni imigranti i da imamo normalnu drzavu bili bi deportovani a mozda i internirani. No kako imamo banana drzavu sa majmunima na vlasti onda ispada dzungla.
Jos napomena - azil se trazi na granicnom prelazu , prvoj policijskoj stanici,nailaskom na prvu patroli granicne ili obicne policije i slicno. Ne na uhvatili me dok sam prelazio iz bih u hr a prije toga kroz 10 drzava nelegalno prosao a dolazim iz zemlje koja rata nije vidila 10+ godina ili vise.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#10391 Re: Migranti u BiH

Post by broj dva »

RtrnOfSalisbury wrote: 24/02/2020 18:03
broj dva wrote: 24/02/2020 14:36
espn wrote: 24/02/2020 14:16 Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
Apsolutno. Osim ako traze azil. Jer po medjunarodnom pravu, ako trazis azil u drzavi onda ilegalni ulazak nije problem.Sto ne znaci da sada imaju pravo ici kroz 20 drzava,ako trazis azil onda ga trazis u prvoj sigurnoj zemlji. Tako da svi sto ne traze azil u BiH su u biti ilegalni imigranti i da imamo normalnu drzavu bili bi deportovani a mozda i internirani. No kako imamo banana drzavu sa majmunima na vlasti onda ispada dzungla.
naravno, treba him zaprimit zahtjev i ekspresno ga odbit i eksportirat govnare, samo to kosta ...

Sirijce ni ne razmatrati, ako se koji zajebe i zatraži azil dati mu..I mada i države bez rata (Iran, Pakistan, Eriteja..( mogu proizvoditi "legitimne" azilante nisu svi sa pričom o kršenju ljudskih prava, progonjenju na osnovi identiteta ili šta već tako da većina u stvari odpada tako da je stvarnih azilanata (o omladini iz sjeverne afrike neću ni da pričam..) i većina su jednostavno ilegalni stranci za koje država unatoč stotinama miliona eura donacija nema nikakvo rješenje, baš kao što ga nemaju niti za bilo koji problem.
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#10392 Re: Migranti u BiH

Post by Abate Fetel »

kad korona bukne među migrantima kada pođu padat po ulicama kao iz filmova apokalipse, kada krvavi pođu kucat i lupat na kućna vrata, a krv curi iz ušiju, nosa, očiju, usta, biće opet sabur, ali neka zato vazda iza vrata posuda sa pepelom, boca vode i metla pa kad ovi pokucaju pospi ga pepelom, poli vodom i umlati metlom i nema dalje.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10393 Re: Migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

izvinte a sta se desi kad migranat stupi na tlo rs :?: jel ga odma poceraju il se dese neki pregovori? pitanje je jer imalo vjestiji pavijan more prec granicu ko iz p. jal suhijem jal vodenijem putem. ali govnarima se izgleda lakse kacit za bus pa him je inteligncija zbilja ono ... da izrazis cudjenje. uskoro ce krenut dronevima i onijem zmajovima.
plus sto bi to jebalo slona al kad dirnes njihovo odma se kofrce ko ovi neki ponosni i hrabri narodi i narodnosti sa balkana 8)
bih nije ni u ovom sportu imala srece, vidjo sam neke pakistanke sto izuvaju iz cipela haman ko iz one knjige tisucu i jedna noc, al se ni jedna taka nezajeba zalutat u bih :? ili su hin vec rasporedili ...
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#10394 Re: Migranti u BiH

Post by Abate Fetel »

eno rkenrola star u bihaću bio, svašta obećo i reko nema spavanja, el hamdulila udari šakom u sto i nazad u toranj.
User avatar
Abate Fetel
Posts: 1080
Joined: 21/11/2019 18:42
Location: Ne grijem se na konvektore.Hvala!
Contact:

#10395 Re: Migranti u BiH

Post by Abate Fetel »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10396 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Spejs Radovan wrote: 23/02/2020 19:13 Jedan primjer iz Osla/Norveška, vrlo brzo ovo isto nas čeka.

Lik samo ponavlja kako je nesigurno, a raja normalno šeta, djevojke u laganoj odjeci, starci, omladina, nidje veze :-) ove pokrivene hodaju u grupama pa imas utisak da dominiraju prostorom, a nidje veze
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#10397 Re: Migranti u BiH

Post by ¤ jelena ¤ »

Kakva gomila gluposti. :roll:

Šta to i nas čeka?

Veće su šanse da nas čekaju prazne ulice.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10398 Re: Migranti u BiH

Post by mk ultra »

broj dva wrote: 24/02/2020 14:36
espn wrote: 24/02/2020 14:16 Oni koji su ilegalno prešli granicu nemaju šta nigdje tražiti, već biti zatvoreni/deportovani. Prosto i jasno.
Apsolutno. Osim ako traze azil. Jer po medjunarodnom pravu, ako trazis azil u drzavi onda ilegalni ulazak nije problem.Sto ne znaci da sada imaju pravo ici kroz 20 drzava,ako trazis azil onda ga trazis u prvoj sigurnoj zemlji. Tako da svi sto ne traze azil u BiH su u biti ilegalni imigranti i da imamo normalnu drzavu bili bi deportovani a mozda i internirani. No kako imamo banana drzavu sa majmunima na vlasti onda ispada dzungla.
Osim ako nisu planski dosli
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#10399 Re: Migranti u BiH

Post by howdy »

Četiri migranta zadobila povrede u masovnoj tučnjavi u Sarajevu

Temperamentni dokturi i indziliri
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10400 Re: Migranti u BiH

Post by muha_sa »

howdy wrote: 26/02/2020 08:56 Četiri migranta zadobila povrede u masovnoj tučnjavi u Sarajevu

Temperamentni dokturi i indziliri
garant zbog lotos maramica :D
Locked