Tyson Fury vs Deontay Wilder

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#51 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Idemedosumom »

Odoše titule na otok
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#52 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by 90minut »

karanana wrote: 23/02/2020 07:10 Ne znam je li bas pokraden prvi put. Ja sam misljenha da je wilder pokraden.
Ali kako god, ovo veceras otklanja sva pitanja od prvog puta.
Nije uopšte bilo nikakvih pitanja na bodove je dobio Fury prvu i to bez bilo kakve sumnje.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#53 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

karanana wrote: 23/02/2020 07:10 Ne znam je li bas pokraden prvi put. Ja sam misljenha da je wilder pokraden.
Ali kako god, ovo veceras otklanja sva pitanja od prvog puta.
Druze, ne znam sta si gledo i kako racunas brojanje ( deset poena mozda ) :D

Bas ga nadboksao Furry i pljacka bila, al postujem misljenje :-D
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#54 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by ST11 »

90minut wrote: 23/02/2020 07:12 Tehnicki je bila prva od druge se Wilder borio da preživi ovaj ga mrcvario.
Pa slazem se i to je ono sta i ja tvrdim od svog prvog posta. Ali ne slazem se, da mrcvarenje suprotnika znaci dobar boks.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#55 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by necko_hz »

Tyson Fury je, po onome što sam mogao vidjeti u njegovim borbama koje sam pogledao, satkan od onih najjačih slojeva koji jednog vanserijskog šampiona čine onim što jeste. Ne mogu pričati o nekih tehničkim segmentima njegovog stila, jer moje poznavanje boksa nije tako dobro, ali mogu reći da je lik šampiončina, mentalni predator kod kojeg gotovo da i ne možeš vidjeti strah i koji je svaku situaciju u ringu u stanju pretvoriti tako da se osjeća komforno, u sigurnoj zoni, samopouzdan i siguran u realizaciju svojih ciljeva.

To kako se podizao nakon onih bombi Wildera u njihovom prvom meču je bio samo pokazatelj toga, sama mogućnost da primi takve udarce i da ponovo ustane je zapanjujuća, a onda večeras dođe i na ovakav način prebije Wildera, lik mu je služio doslovno kao vreća za udaranje. Respekt do poda. Žao mi je zbog svih problema koje na mentalnom planu ima izvan ringa, ali u ringu je šampion sa psihom koju bi želio svaki sportista.

Respekt i Wilderu jer je uspijevao izdržati koliko je izdržao, mislio sam da će pasti još u petoj rundi i da se više neće dići, lik je bio i pogubljen i dezorijentisan, ali je snagom volje uspijevao ići dalje. No, realno, primio je batine koje će pamtiti do kraja života.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#56 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by shalla »

Realno, i prva borba trebala završiti pobjedom Furyja tako da...
Ja od njih trojice najviše volim AJ-a jer mi je onako najviše fairplay sportista ali mislim da on nema ni 3% šansi u eventualnoj borbi protiv Furyja :-?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#57 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by 90minut »

ST11 wrote: 23/02/2020 07:21
90minut wrote: 23/02/2020 07:12 Tehnicki je bila prva od druge se Wilder borio da preživi ovaj ga mrcvario.
Pa slazem se i to je ono sta i ja tvrdim od svog prvog posta. Ali ne slazem se, da mrcvarenje suprotnika znaci dobar boks.
A dobro brate ne pricam ja o dobrom boksu pricam o mrcvarenju bilo je momenata gdje se moglo završiti sve oko 3 runde cini mi se, a dobili smo ih skoro 7 punih zato sam ja sretan što nije imao KO snagu veceras i gledali smo iz runde u rundu napade Tysona i totalnu nemoc Wildera.

U ocima si mu vidio strah.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#58 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

necko_hz wrote: 23/02/2020 07:23 Tyson Fury je, po onome što sam mogao vidjeti u njegovim borbama koje sam pogledao, satkan od onih najjačih slojeva koji jednog vanserijskog šampiona čine onim što jeste. Ne mogu pričati o nekih tehničkim segmentima njegovog stila, jer moje poznavanje boksa nije tako dobro, ali mogu reći da je lik šampiončina, mentalni predator kod kojeg gotovo da i ne možeš vidjeti strah i koji je svaku situaciju u ringu u stanju pretvoriti tako da se osjeća komforno, u sigurnoj zoni, samopouzdan i siguran u realizaciju svojih ciljeva.

To kako se podizao nakon onih bombi Wildera u njihovom prvom meču je bio samo pokazatelj toga, sama mogućnost da primi takve udarce i da ponovo ustane je zapanjujuća, a onda večeras dođe i na ovakav način prebije Wildera, lik mu je služio doslovno kao vreća za udaranje. Respekt do poda. Žao mi je zbog svih problema koje na mentalnom planu ima izvan ringa, ali u ringu je šampion sa psihom koju bi želio svaki sportista.

Respekt i Wilderu jer je uspijevao izdržati koliko je izdržao, mislio sam da će pasti još u petoj rundi i da se više neće dići, lik je bio i pogubljen i dezorijentisan, ali je snagom volje uspijevao ići dalje. No, realno, primio je batine koje će pamtiti do kraja života.
Samo da dodam, kako se podigao nakon kraha 2015 cini mi se, je epski i za svaki respekt.

Furry je bio "programiran" da bude vreca za udaranje Wilderu 2018, a vidimo sta se desilo pocetkom 2020 u Las Vegasu, dvorana pjeva s njim American Pie :skoljka:

Potpuno lud :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#59 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by L u c i f e r »

Svaka cast majstore

Top boxer generacije

Jedva cekam fury vs aj
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#60 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Idemedosumom »

90minut wrote:
A dobro brate ne pricam ja o dobrom boksu pricam o mrcvarenju bilo je momenata gdje se moglo završiti sve oko 3 runde cini mi se, a dobili smo ih skoro 7 punih zato sam ja sretan što nije imao KO snagu veceras i gledali smo iz runde u rundu napade Tysona i totalnu nemoc Wildera.

U ocima si mu vidio strah.
Ne bih rekao da nije imao snagu, već je pobjeda bila na dohvat ruke. Zašto da srlja i rizikuje, jer Wilderova desnica može čovjeka poslati u komu, čak i u onom stanju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#61 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by 90minut »

Idemedosumom wrote: 23/02/2020 07:34
90minut wrote:
A dobro brate ne pricam ja o dobrom boksu pricam o mrcvarenju bilo je momenata gdje se moglo završiti sve oko 3 runde cini mi se, a dobili smo ih skoro 7 punih zato sam ja sretan što nije imao KO snagu veceras i gledali smo iz runde u rundu napade Tysona i totalnu nemoc Wildera.

U ocima si mu vidio strah.
Ne bih rekao da nije imao snagu, već je pobjeda bila na dohvat ruke. Zašto da srlja i rizikuje, jer Wilderova desnica može čovjeka poslati u komu, čak i u onom stanju.
Istina znam nije išao kako je mogao, al' ne znam Wilderove noge otisle totalno nije ondje bilo nikakve šanse za bilo kakvu kontru.

Totalno poražen u ocima si mu vidio strah.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#62 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by necko_hz »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 23/02/2020 07:30 Samo da dodam, kako se podigao nakon kraha 2015 cini mi se, je epski i za svaki respekt.

Furry je bio "programiran" da bude vreca za udaranje Wilderu 2018, a vidimo sta se desilo pocetkom 2020 u Las Vegasu, dvorana pjeva s njim American Pie

Potpuno lud
Ma ja, to je to oličenje šampionskog duha. Znam da je kliše, ali doživjeti takav krah i vratiti se na ovaj nivo, te to na kraju i potvrditi ovakvim mečom je definicija šampiona, za najvećeg mogućeg divljenja.

Frajer je bio na 150 kilograma, na ivici samoubistva, protiv Wildera na ivici poraza nakon one desnice i šta uradi nakon svega toga - digne se, vrati i ponovo postane prvak svijeta. :thumbup:

Recimo, AJ mi je jako gotivan lik, ali kod teških situacija u ringu, kada ga protivnik uzdrma, možeš kod njega vidjeti i nesigurnost i sumnju i potpuno poremećen gameplan, ali kod Furyja ne. U stanju je primiti udarce, biti uzdrman, poslat na pod i opet zadržati pribranost, fokus, sigurnost, te nastaviti po starom. Taj 'x' faktor nemaju svi, čak ni mnogi vrhunski sportisti, a to ovakve poput Furyja stavlja u posebnu kategoriju, jer moć njegove mentalne 'regeneracije' je fascinantna.

A i ne pjeva loše. :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#63 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by L u c i f e r »

shalla wrote: 23/02/2020 07:24 Realno, i prva borba trebala završiti pobjedom Furyja tako da...
Ja od njih trojice najviše volim AJ-a jer mi je onako najviše fairplay sportista ali mislim da on nema ni 3% šansi u eventualnoj borbi protiv Furyja :-?
Mozda grijesim ali mislim da bi aj mogao uzeti tajsona
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#64 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Nadzorna_ploca »

Wilder uzeo dobre pare u boksu a nije bokser lik uopste. :izet:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#65 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Romanista 101% »

Treba pozuriti sa mecom protiv AJ, dok se jos Fury nije opustio il pao u depresiju.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#66 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by konektovan »

Ima li kakav linkaš za pogledati meč, reprizu......?? Hoce li biti snimak na areni????
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#67 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by bingov buraz »

Imaš na MMA core, vjerovatno neće dugo biti pa požuri :mrgreen:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#68 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by °u° »

To Moja TV ili nešto sl.? :D
Ja se navukao na vraćanje unazad ko Diego na koku i tek sad odgledao meč rahat uz jutarnju kahvicu.
Rastao sam uz stare majstore pa ne bih plaho komentarisao. Wilder pogubljen skroz. Ko ga je prvi put gledao bezbeli se zapitao otkud ovaj u boksu i kako nagura tolike pobjede i KO.
A onom bi pravi Tyson garant jezik odgrizo :mrgreen: Ja ne mogu takve pa da je...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#69 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by bingov buraz »

MMA core,stranica.Ne može jednostavnije jebiga.
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#70 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Samprotivsviju »

a jest ga razbio, sta je ovo ...ni u ludilu nisam ocekuvao da ce neko Wildera ovako razbiti :-)

Nista sada ostaje jos samo Joshua na Furijevoj listi.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#71 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by ledeni_caj »

Pobjedi Klitschka u Njemackoj, Wildera u USA. Gospodin covjek. Samo sad da ne pretjera u slavlju kao prosli put jer vec je najavio neka ozbiljna opijanja. :mrgreen:
AJ je bolji bokser od Wildera, ali Wilder je sinoc bio spreman da ga na nosilima iznesu. Haman da i jesu. :D Mislim da AJ nema ni srce ni bradu za takvo nesto.
On kaze da jos zeli da se bori sa Joshuom, ali mislim da ce i Daniel Dubois dospjeti na tu listu ove godine. Iako mlad, iuzuetno ozbiljno djeluje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#72 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by ExNihilo »

Ne dade nam se da pogledamo dugo najavljivani Joshua - Wilder. :D

Žao mi je Joshue šta će mu Tyson uraditi.

Nevjerovatno da lik sa ovakvom mentalnom snagom u ringu, van ringa pati od depresije i kontemplira samoubistvo.

Šampion našeg vremena.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#73 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by Idemedosumom »

Spasitelj mu se ukazao, tako da, no siki riki
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#74 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by animals »

Fury moze razbiti bilo kojeg boksera..
kakva brzina, kakva snaga..
nema Joshua sanse sa njim..
razbi Wildera ko igracku..
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#75 Re: Tyson Fury vs Deontay Wilder

Post by °u° »

Na Arena1 večeras u 20:30 je snimak
Post Reply