Sta najbolje udaje zenu?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2026 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Euphoria »

Ma nije.... Obazovan muškarac je dovoljno pameta da zna da mu je lakše ophoditi se sa manje obrazovanom ženom. Neće se on prepasti samostalne i nezavisne žene. Samo će skontati da mu je s njom teže i ne da mu se zahmetiti.
Obrazovanoj ženi nije lahko sa manje obrazovanim muškarcem. Jer on želi da pametuje, a ona vidi neke njegove propuste a hajd ti tvrdoglavom insanu nešto objasni.
A ovi jednako obrazovani biraju radije ove manje... Začarani krug :lol:

Jedino snažan, alfa muškarac će se prihvatiti izazova i sa inteligentnom i obrazovanom ženom se okušati. Ovi drugi idu linijom manjeg otpora i više vole sve servirano, da se ne pomuče.
Ovdje pod obrazovanje ne mislim nužno formalno obrazovanje, visoke škole....već opšte znanje, kulturu i inteligenciju.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2027 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by JThomas »

linija manjeg otpora je jedna od najmoćnijih sila u čovjekovom životu. bio muškarac ili žena, bilo riječ o vezi, poslu, politici...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2028 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

Da ne širimo priču, baziraćemo se samo na obrazovane i finansijski nezavisne žene i muškarce. Dakle, ovde se potencira da se muškarci boje takvih žena. :lol:
Evo ja sam obrazovan i finansijski nezavisan, i svaki takav muškarac upravo takve žene i traži. Ne znam šta u ovom kontekstu znači "boji se"? Čega se boji, da će ga prebiti, šta? :lol:
Nije tačno da muškarci traže ove manje obrazovane i finansijski nezavisne da bi njima mogli lakše manipulisati. To možda iz perspektive žene koja je odbijena, pa se tješi pričom da je ona prestrašna za njega. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2029 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MarlboroGold »

JThomas wrote: 19/02/2020 10:58 linija manjeg otpora je jedna od najmoćnijih sila u čovjekovom životu. bio muškarac ili žena, bilo riječ o vezi, poslu, politici...
Sve dok ta linija manjeg otpora ne dira druge koji su ni krivi ni dužni i koji često nastradaju kao kolateralna šteta.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2030 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MarlboroGold »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 10:54 Ma nije.... Obazovan muškarac je dovoljno pameta da zna da mu je lakše ophoditi se sa manje obrazovanom ženom. Neće se on prepasti samostalne i nezavisne žene. Samo će skontati da mu je s njom teže i ne da mu se zahmetiti.
Obrazovanoj ženi nije lahko sa manje obrazovanim muškarcem. Jer on želi da pametuje, a ona vidi neke njegove propuste a hajd ti tvrdoglavom insanu nešto objasni.
A ovi jednako obrazovani biraju radije ove manje... Začarani krug :lol:

Jedino snažan, alfa muškarac će se prihvatiti izazova i sa inteligentnom i obrazovanom ženom se okušati. Ovi drugi idu linijom manjeg otpora i više vole sve servirano, da se ne pomuče.
Ovdje pod obrazovanje ne mislim nužno formalno obrazovanje, visoke škole....već opšte znanje, kulturu i inteligenciju.
:roll:
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#2031 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Yenna »

Ma kratko jasno pravi muškarac traži pravu ženu, jadnik traži krpu jer mu je lakše da s njom "rukuje".
Obrazovanje i stabilnost manje više nema veze s tim, stvar je petlje, karaktera i odlučnosti koja je potrebna za život sa osobom koja ima svoje mišljenje, stavove i fin.sigurnost.
Važi za oba spola. :saveta:
Last edited by Yenna on 19/02/2020 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#2032 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Euridika »

strucnjakdemagog wrote: 19/02/2020 11:08 Da ne širimo priču, baziraćemo se samo na obrazovane i finansijski nezavisne žene i muškarce. Dakle, ovde se potencira da se muškarci boje takvih žena. :lol:
Evo ja sam obrazovan i finansijski nezavisan, i svaki takav muškarac upravo takve žene i traži. Ne znam šta u ovom kontekstu znači "boji se"? Čega se boji, da će ga prebiti, šta? :lol:
Nije tačno da muškarci traže ove manje obrazovane i finansijski nezavisne da bi njima mogli lakše manipulisati. To možda iz perspektive žene koja je odbijena, pa se tješi pričom da je ona prestrašna za njega. :lol:
Ok, iz tvojih postova izbija tvoje vlastito nezadovoljstvo i promašaji, pa tražiš neka opravdanja. Samo si fulao temu (na nekim drugim primjerima ti je ovako nešto još moglo i proći). Još nije bilo situacija da muškarac odbije obrazovanu i finansijski nezavisnu ženu, već naprotiv zalijepi se za nju, ali pokuša izvršiti dominaciju nad njom (kao što muškarci i inače pokušavaju u 90% slučajeva). I onda nastane problem kad shvati da pametnu i samostalnu ženu ne može pokoriti. Još ako je manje obrazovan (pametan, samostalan, uspješan itd.) od nje, onda bude svima očigledno da je on tu inferioran. Muškarci ne mogu da podnesu takvo osjećanje i pokušaće na razne načine da preokrene situaciju u svoju korist, da ponizi ženu, da je vrijeđa, da joj govori da ne vrijedi i sl., ne bi li je ubijedio da ona prihvati da je on gazda. Neki i uspiju u tome, a neki dožive gadan udarac kad im žena uzvrati. Tu negdje bude i kraj takvih veza.

Ja lično znam za 3-4 primjera kao ovaj gore opisani, a ima ih sigurno još puno više.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#2033 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by cendlerbing »

Je li samo meni glupo pitanje iz naslova teme :zoka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2034 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Tomahawk11 »

Nekad je miraz udavao....sad ne znam :-?
User avatar
moonlight_shadow
Posts: 13
Joined: 18/02/2020 12:29

#2035 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by moonlight_shadow »

cendlerbing wrote: 19/02/2020 12:16 Je li samo meni glupo pitanje iz naslova teme :zoka:
Nije :roll:
Zvuči kao raspisivanje tendera...pa prolazi firma koja najviše nudi, za najmanje novca :|
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2036 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

Euridika wrote: 19/02/2020 11:57
strucnjakdemagog wrote: 19/02/2020 11:08 Da ne širimo priču, baziraćemo se samo na obrazovane i finansijski nezavisne žene i muškarce. Dakle, ovde se potencira da se muškarci boje takvih žena. :lol:
Evo ja sam obrazovan i finansijski nezavisan, i svaki takav muškarac upravo takve žene i traži. Ne znam šta u ovom kontekstu znači "boji se"? Čega se boji, da će ga prebiti, šta? :lol:
Nije tačno da muškarci traže ove manje obrazovane i finansijski nezavisne da bi njima mogli lakše manipulisati. To možda iz perspektive žene koja je odbijena, pa se tješi pričom da je ona prestrašna za njega. :lol:
Ok, iz tvojih postova izbija tvoje vlastito nezadovoljstvo i promašaji, pa tražiš neka opravdanja. Samo si fulao temu (na nekim drugim primjerima ti je ovako nešto još moglo i proći). Još nije bilo situacija da muškarac odbije obrazovanu i finansijski nezavisnu ženu, već naprotiv zalijepi se za nju, ali pokuša izvršiti dominaciju nad njom (kao što muškarci i inače pokušavaju u 90% slučajeva). I onda nastane problem kad shvati da pametnu i samostalnu ženu ne može pokoriti. Još ako je manje obrazovan (pametan, samostalan, uspješan itd.) od nje, onda bude svima očigledno da je on tu inferioran. Muškarci ne mogu da podnesu takvo osjećanje i pokušaće na razne načine da preokrene situaciju u svoju korist, da ponizi ženu, da je vrijeđa, da joj govori da ne vrijedi i sl., ne bi li je ubijedio da ona prihvati da je on gazda. Neki i uspiju u tome, a neki dožive gadan udarac kad im žena uzvrati. Tu negdje bude i kraj takvih veza.

Ja lično znam za 3-4 primjera kao ovaj gore opisani, a ima ih sigurno još puno više.
:lol: :lol: :lol:

Ali pazi kad sam znao da ćeš napisati da izbija lično nezadovoljstvo i promašaji. Ništa drugo ni ne znate napisati kad nego ima suprotan stav. Evo ja recimo mogu reći da iz tebe i ovih što ti lajkuju :D izbija nezadovoljstvo i vaši lični neuspjesi, pa svoje frustracije iznosite na ovaj način. Je li to u redu?
Dalje, može se i za žene reći da traže muškarce koji će samo ko kakve tetke klimati glavom, a ona će biti ta koja se pita. I onda kad joj on stavi do znanja da tako ne može, eto ti je na forum da priča kako se prepao njene nezavisnosti. :lol:
Brate mili, traži ti slobodno papučara sebi, ali nemoj pričati za ove što to ne žele i ne mogu da budu da iz njih izbija nezadovoljstvo i promašaji. Stvarno si tu dobro promašila.
I ja znam 10-ak primjera koji dokazuju suprotno, šta ćemo sad? :D Fino si ti sve to opisala, ali se to može odnositi i na žene.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2037 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

I samo još da se nadovežem, neke žene su stvarno izgubile kompas iliti vezu sa realnošću. Umisle da su nešto što nisu, a za svoje ljubavne neuspjehe po pravilu optužuju suprotnu stranu. Zapitajte se nekad da li je možda do vas?
I opet kažem, isključivi krivac za to su društvene mreže, gdje žene svakodnevno dobijaju stotine lajkova i hvalospjeva, a što sve utiče na njen ego i samosvijest. Nesvjesno stvori o sebi sliku kakva baš i ne odgovara realnosti. I eto problema. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2038 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by moonca »

MarlboroGold wrote: 19/02/2020 11:13
Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 10:54 Ma nije.... Obazovan muškarac je dovoljno pameta da zna da mu je lakše ophoditi se sa manje obrazovanom ženom. Neće se on prepasti samostalne i nezavisne žene. Samo će skontati da mu je s njom teže i ne da mu se zahmetiti.
Obrazovanoj ženi nije lahko sa manje obrazovanim muškarcem. Jer on želi da pametuje, a ona vidi neke njegove propuste a hajd ti tvrdoglavom insanu nešto objasni.
A ovi jednako obrazovani biraju radije ove manje... Začarani krug :lol:

Jedino snažan, alfa muškarac će se prihvatiti izazova i sa inteligentnom i obrazovanom ženom se okušati. Ovi drugi idu linijom manjeg otpora i više vole sve servirano, da se ne pomuče.
Ovdje pod obrazovanje ne mislim nužno formalno obrazovanje, visoke škole....već opšte znanje, kulturu i inteligenciju.
:roll:
Zbilja mozda najbolje idgovoriti s

Image
..Miss-ica..- Euridika--
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2039 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Euphoria »

Pa eto, Euridika se fino nadovezala na moj post i još pojasnila.
Po meni ima svakakvih i žena i muškaraca. I ne može se genralizirati. Možda na Balkanu je ovo malo češći slučaj. Imamo i suprotnosti kako je Euridika rekla, kad vidi uspješnu, finansijski stabilnu ženu pa se zalijepi i hoće da mu ona bude mama i izdržava ga. Ima svega. Kao što imamo i ženske sponzoruše.

Generalno, misim da je muškarcima u genetskom kodu da dominiraju i onda kad shvate da je s jednom ženom (uglavnom onom obrazovanom) to teško, ljute se.

Ima i onih kojima je to izazov i laska im takva žena i vole to "nadmudrivanje". Ima i onih koji će ići linijom manjeg otpora, takvu ženu deklarisati umišljenom, iskompleksiranom, ludom i tražiti neku podložniju dominaciji.
Svi smo različiti, pa tako i odnosi prema različitim tipovima suprotnog spola.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2040 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Nekako s proljeća »

Karakter, on je trajna vrijednost.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2041 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by dobar osjecaj »

Nekako s proljeća wrote: 19/02/2020 13:34 Karakter, on je trajna vrijednost.
Osobama bez karaktera i integriteta niti treba niti šta predstavlja nečiji karakter. Možda jedino smetnju.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2042 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by moonca »

:-)
.pretjerujete s tom -dominacijom-- sta panicite..
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2043 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 13:31 Pa eto, Euridika se fino nadovezala na moj post i još pojasnila.
Po meni ima svakakvih i žena i muškaraca. I ne može se genralizirati. Možda na Balkanu je ovo malo češći slučaj. Imamo i suprotnosti kako je Euridika rekla, kad vidi uspješnu, finansijski stabilnu ženu pa se zalijepi i hoće da mu ona bude mama i izdržava ga. Ima svega. Kao što imamo i ženske sponzoruše.

Generalno, misim da je muškarcima u genetskom kodu da dominiraju i onda kad shvate da je s jednom ženom (uglavnom onom obrazovanom) to teško, ljute se.

Ima i onih kojima je to izazov i laska im takva žena i vole to "nadmudrivanje". Ima i onih koji će ići linijom manjeg otpora, takvu ženu deklarisati umišljenom, iskompleksiranom, ludom i tražiti neku podložniju dominaciji.
Svi smo različiti, pa tako i odnosi prema različitim tipovima suprotnog spola.

Slažem se. Ali otkud onda mantra da se muškarci boje uspješnih žena? To mi nikako ne može pod kožu.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2044 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Euphoria »

strucnjakdemagog wrote: 19/02/2020 13:37
Slažem se. Ali otkud onda mantra da se muškarci boje uspješnih žena? To mi nikako ne može pod kožu.
Možda je adekvatnija riječ izbjegavaju :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2045 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by Tomahawk11 »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 13:31 Pa eto, Euridika se fino nadovezala na moj post i još pojasnila.
Po meni ima svakakvih i žena i muškaraca. I ne može se genralizirati. Možda na Balkanu je ovo malo češći slučaj. Imamo i suprotnosti kako je Euridika rekla, kad vidi uspješnu, finansijski stabilnu ženu pa se zalijepi i hoće da mu ona bude mama i izdržava ga. Ima svega. Kao što imamo i ženske sponzoruše.

Generalno, misim da je muškarcima u genetskom kodu da dominiraju i onda kad shvate da je s jednom ženom (uglavnom onom obrazovanom) to teško, ljute se.

Ima i onih kojima je to izazov i laska im takva žena i vole to "nadmudrivanje". Ima i onih koji će ići linijom manjeg otpora, takvu ženu deklarisati umišljenom, iskompleksiranom, ludom i tražiti neku podložniju dominaciji.
Svi smo različiti, pa tako i odnosi prema različitim tipovima suprotnog spola.
Složio bih se s boldiranim obzirom da su muškarci postavljeni kao jači pol, snažniji, pa eto i dominantniji. Naravno da se te razlike smanjuju u odnosu na nekad, jer se i uloge mijenjaju ili da bude preciznije, isprepliću.

Opet, ako bi muškarci da dominiraju, žene bi da prilagođavaju i da po svom oblikuju muškarca, to je rekli bismo genetski.

Sad i jedno i drugo je generalizacija ako gledamo uopšteno i naravno da nije pravilo i da ima i više od izuzetaka.

U praksi je obično jedno dominantnije, a drugo prati, sad da li je to žensko ili muško, nema pravila.
Problem je kad je oboje dominantno, to ne može da završi dobro.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2046 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 13:38
strucnjakdemagog wrote: 19/02/2020 13:37
Slažem se. Ali otkud onda mantra da se muškarci boje uspješnih žena? To mi nikako ne može pod kožu.
Možda je adekvatnija riječ izbjegavaju :D
Ma ne može ni ta. :D

Međutim, umjesto obrazovana i finansijski nezavisna možda su adekvatniji atributi umišljena i ters. :lol:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2047 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by strucnjakdemagog »

Tomahawk11 wrote: 19/02/2020 13:39
Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 13:31 Pa eto, Euridika se fino nadovezala na moj post i još pojasnila.
Po meni ima svakakvih i žena i muškaraca. I ne može se genralizirati. Možda na Balkanu je ovo malo češći slučaj. Imamo i suprotnosti kako je Euridika rekla, kad vidi uspješnu, finansijski stabilnu ženu pa se zalijepi i hoće da mu ona bude mama i izdržava ga. Ima svega. Kao što imamo i ženske sponzoruše.

Generalno, misim da je muškarcima u genetskom kodu da dominiraju i onda kad shvate da je s jednom ženom (uglavnom onom obrazovanom) to teško, ljute se.

Ima i onih kojima je to izazov i laska im takva žena i vole to "nadmudrivanje". Ima i onih koji će ići linijom manjeg otpora, takvu ženu deklarisati umišljenom, iskompleksiranom, ludom i tražiti neku podložniju dominaciji.
Svi smo različiti, pa tako i odnosi prema različitim tipovima suprotnog spola.
Složio bih se s boldiranim obzirom da su muškarci postavljeni kao jači pol, snažniji, pa eto i dominantniji. Naravno da se te razlike smanjuju u odnosu na nekad, jer se i uloge mijenjaju ili da bude preciznije, isprepliću.

Opet, ako bi muškarci da dominiraju, žene bi da prilagođavaju i da po svom oblikuju muškarca, to je rekli bismo genetski.

Sad i jedno i drugo je generalizacija ako gledamo uopšteno i naravno da nije pravilo i da ima i više od izuzetaka.

U praksi je obično jedno dominantnije, a drugo prati, sad da li je to žensko ili muško, nema pravila.
Problem je kad je oboje dominantno, to ne može da završi dobro.

Pa da, traže snažnog alfa muškarca, ali da ga oblikuju po svom. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2048 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MarlboroGold »

Tomahawk11 wrote: 19/02/2020 13:39
Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 13:31 Pa eto, Euridika se fino nadovezala na moj post i još pojasnila.
Po meni ima svakakvih i žena i muškaraca. I ne može se genralizirati. Možda na Balkanu je ovo malo češći slučaj. Imamo i suprotnosti kako je Euridika rekla, kad vidi uspješnu, finansijski stabilnu ženu pa se zalijepi i hoće da mu ona bude mama i izdržava ga. Ima svega. Kao što imamo i ženske sponzoruše.

Generalno, misim da je muškarcima u genetskom kodu da dominiraju i onda kad shvate da je s jednom ženom (uglavnom onom obrazovanom) to teško, ljute se.

Ima i onih kojima je to izazov i laska im takva žena i vole to "nadmudrivanje". Ima i onih koji će ići linijom manjeg otpora, takvu ženu deklarisati umišljenom, iskompleksiranom, ludom i tražiti neku podložniju dominaciji.
Svi smo različiti, pa tako i odnosi prema različitim tipovima suprotnog spola.
Složio bih se s boldiranim obzirom da su muškarci postavljeni kao jači pol, snažniji, pa eto i dominantniji. Naravno da se te razlike smanjuju u odnosu na nekad, jer se i uloge mijenjaju ili da bude preciznije, isprepliću.

Opet, ako bi muškarci da dominiraju, žene bi da prilagođavaju i da po svom oblikuju muškarca, to je rekli bismo genetski.

Sad i jedno i drugo je generalizacija ako gledamo uopšteno i naravno da nije pravilo i da ima i više od izuzetaka.

U praksi je obično jedno dominantnije, a drugo prati, sad da li je to žensko ili muško, nema pravila.
Problem je kad je oboje dominantno, to ne može da završi dobro.
I dominacija sama po sebi nema veze sa time je li neko obrazovan, uspješan itd. To je 95% do karaktera, tako da ta priča da muškarci izbjegavaju obrazovane i uspješne žene pada u vodu i nije tačna - pogotovo ne kad se koristi u smislu generalizacije. Oni koji izbjegavaju žene zbog jakog, pa i teškog, karaktera to rade zbog toga. Takva žena može biti i doktor nauka, a može biti i frizerka. Smiješno mi je kad to povezuju sa emancipacijom žena.

Šta sam X brakova vidio gdje je žena magistrica, doktorica ili doktor nauka, a on ima srednju školu, taksira ili radi na pijaci i opet je on taj koji je dominantan i on bude taj koji "presječe". Za neke moderne žene je ona glupa što to sebi dozvoljava, jadna, ovakva ili onakva, a zapravo je to čista biologija i nije sigurno odabrala tog partnera bez razloga. Isto je i da je domačica, a ima dominantan karakter. Čojku sigurno godi da ona preuzima inicijativu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2049 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by moonca »

MarlboroGold wrote: 19/02/2020 15:25 Šta sam X brakova vidio gdje je žena magistrica, doktorica ili doktor nauka, a on ima srednju školu, taksira ili radi na pijaci i opet je on taj koji je dominantan i on bude taj koji "presječe". Za neke moderne žene je ona glupa što to sebi dozvoljava, jadna, ovakva ili onakva, a zapravo je to čista biologija i nije sigurno odabrala tog partnera bez razloga. Isto je i da je domačica, a ima dominantan karakter. Čojku sigurno godi da ona preuzima inicijativu.
Mislim da se osobe, oba pola, opterecuju time- ko ce 'presjeci' i ko preuzima incijativu I cija je, 'zadnja' :roll:

Zajednicki zivot je kompleksan s monogo radnji, odluka-- ko ce u pojedinim, biti zadnji- uopste nije bitno- ako je rezulatat pozitivan - treba pohvaliti osobu koja je doprinjela tome- :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2050 Re: Sta najbolje udaje zenu?

Post by MarlboroGold »

moonca wrote: 19/02/2020 15:37
MarlboroGold wrote: 19/02/2020 15:25 Šta sam X brakova vidio gdje je žena magistrica, doktorica ili doktor nauka, a on ima srednju školu, taksira ili radi na pijaci i opet je on taj koji je dominantan i on bude taj koji "presječe". Za neke moderne žene je ona glupa što to sebi dozvoljava, jadna, ovakva ili onakva, a zapravo je to čista biologija i nije sigurno odabrala tog partnera bez razloga. Isto je i da je domačica, a ima dominantan karakter. Čojku sigurno godi da ona preuzima inicijativu.
Mislim da se osobe, oba pola, opterecuju time- ko ce 'presjeci' i ko preuzima incijativu I cija je, 'zadnja' :roll:

Zajednicki zivot je kompleksan s monogo radnji, odluka-- ko ce u pojedinim, biti zadnji- uopste nije bitno- ako je rezulatat pozitivan - treba pohvaliti osobu koja je doprinjela tome- :)
Upravo to. Svako traži ono što mu odgovara i u tome nema ništa loše.
Primjer sam naveo čisto iz razloga da objasnim da to nema veze sa time ko je obrazovaniji ili uspješniji.
Post Reply