Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7028 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Hafis »

Ma, dok ga Rusija i Kina ne priznaju nikad to neće biti država u pravom smislu. To je s globalnog aspekta.
Što se tiče neke budućnosti u EU, i tu je mrka kapa. Postoje EU članice koje ga nisu priznale, niti to namjeravaju u budućnosti.
Životarit će u nekoj vrsti limba, isto kao i mi, normalno još niže.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7029 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

Hafis wrote: 23/11/2019 19:11 Ma, dok ga Rusija i Kina ne priznaju nikad to neće biti država u pravom smislu. To je s globalnog aspekta.
Što se tiče neke budućnosti u EU, i tu je mrka kapa. Postoje EU članice koje ga nisu priznale, niti to namjeravaju u budućnosti.
Životarit će u nekoj vrsti limba, isto kao i mi, normalno još niže.

Ko mi..hercegbosna ili BIH. 8)

Sta bi covic dao da ima hb status kosova,pa makar ih samo priznale SAD,VB,Njemacka i nekih ostali 100 drzava 8)

Kosovarima stvarno zajebano :wink:
Last edited by zavrzlama on 23/11/2019 19:33, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#7030 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CPT »

Vladimir RUS wrote: 23/11/2019 04:34 Takve su drzave tj. drzavice bile priznale Kosovo, s tim da ima jos takvih drzavica koliko hoces. Bice toga jos. Kosovska nezavisnost sve vise i vise blijedi. :thumbup:
mozda Dacic nadje jos koje africko pleme da povuce priznanje :lol:
Image
Two men on a motorcycle pass Nauru State House, the official residence of the president of the Republic of Nauru. The State House was formerly a detention center for detainees deported from Australia.
:wink:

Image

Image

Image

Image

:-) :roll:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7031 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

Ma sta vlast u Srbiji radila ipak ce morati priznati Kosovo kao zasebnu drzavu. Sto prije to bolje i za Srbiji ali i Kosovo. Kakva fajda Srbiji od Kosova kad njihov ministar i predsjednik ne moze otici u Mitrovicu kad pozeli.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#7032 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Vladimir RUS »

Hoce priznace. Sad pogotovo. ;)
Last edited by Vladimir RUS on 24/11/2019 02:30, edited 1 time in total.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7033 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

NAJVEĆE TAJNE DAYTONA: Kako je pijani Slobo izgubio Kosovo
Nekadašnji gospodar života i smrti čitave bivše Jugoslavije nije se mogao nositi s američkim zahtjevima

Image

Iza zatvorenih i dobro čuvanih vrata američke vojne baze Wright-Patterson politička vhuška Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije pregovarala je tri sedmice kako bi napokon zaustavili krvavi sukob.

S američke strane su tu bili i državni tajnik Warren Christopher, ali i RIchard Holbrooke kao glavni kreator sporazuma.

Srpska strana često napominje da je upravo u Daytonu zapečaćena sudbina Kosova.

Nebojša Vujović, jugoslavenski diplomat i član delegacije u pregovorima, u knjizi "Posljednji let iz Daytona - pregovori iza zatvorenih vrata" opisuje neke doista neobične scene. Osim potoka alkohola u sobi Slobodana Miloševića, Vujović prenosi kako su Amerikanci spremali sporazum kojim bi se garantirala autonomija kosovskim Albancima, a sve u okviru državnih granica Srbije.

Naime, američko rukovodstvo je imalo ideju da se u Daytonu riješi i problem Kosova pa su preko Nebojše Vujovića poslali Miloševiću nacrt sporazuma koji je predviđao široku autonomiju za Albance, izgradnju njihovih institucija koje su bili napustili, smanjivanje centralizovanog uticaja Beograda, ali je to rešenje podrazumevalo ostanak Kosova u okviru Srbije.

Milošević je to odbio.

Proje toga, niko nije imao hrabrosti da Miloševiću odnese dokument koji je Vujović prvo pokazao ministru spoljnih poslova Milanu Milutinoviću koji ga je pogledao i rekao: “Je l‘ ti hoćeš da mene Sloba ubije? Idi, sam ga odnesi i sretno ti bilo”.

Nezahvalna dužnost pripala je Vujoviću, a kako je to izgledalo on plastično opisuje u knjizi.

"Milošević je pročitao dokument i ljutito ustao. Zatim je zgužvao papire i gađao me njima u glavu: 'Je l' se oni to sa mnom zajebavaju? Pa šta oni misle, ko sam ja, kakvo Kosovo, to je unutrašnje pitanje Srbije, ne dolazi u obzir. Reci tim svojim washingtonskim prijateljima da ne dolazi u obzir da se sa mnom zajebavaju. Jer ako se budu zajebavali, dobit će dobro zajebavanje", prenosi Vujović kako je izgledala ta situacija.

Američki delegati odmah su rekli Vujoviću da su upravo propustili priliku za rješavanje situacije na način prihvatljiv objema stranama.

Svjedoci iz tog vremena pričaju da je u američkoj bazi Wright-Patterson u Daytonu, gdje je parafiran sporazum kojim je okončan rat u Bosni i Hercegovini, Miloševićeva soba bila vrlo popularno mjesto, gdje su često dolazili stranci i dugo se zadržavali zbog - viljamovke. Unošenje alkohola bilo je zabranjeno, ali on ju je švercao govoreći da je riječ o šumadijskom čaju.

Bivši jugoslavenski premijer Momir Bulatović, koji je bio s Miloševićem sve vrijeme pregovora, kaže da je unošenje rakije bilo zabranjeno.

"U bazi Wright-Patterson nije bila dozvoljena konzumacija alkohola. Budući da smo mi tamo bili dosta dugo i maltene kao zatvorenici, Miloševićeva soba je bila najpopularnije mjesto. Mi smo tamo donijeli puno viljamovke, rakije s kruškom, a prijavili smo je kao šumadijski čaj. A ko god je došao na pregovore u Miloševićevu sobu, zadržao se puno dulje zato što su naše zalihe viljamovke trajale jako dugo", otkrio je Bulatović za Kurir.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/134 ... osovo.html
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7034 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Hafis »

zavrzlama wrote: 23/11/2019 19:30
Hafis wrote: 23/11/2019 19:11 Ma, dok ga Rusija i Kina ne priznaju nikad to neće biti država u pravom smislu. To je s globalnog aspekta.
Što se tiče neke budućnosti u EU, i tu je mrka kapa. Postoje EU članice koje ga nisu priznale, niti to namjeravaju u budućnosti.
Životarit će u nekoj vrsti limba, isto kao i mi, normalno još niže.

Ko mi..hercegbosna ili BIH. 8)

Sta bi covic dao da ima hb status kosova,pa makar ih samo priznale SAD,VB,Njemacka i nekih ostali 100 drzava 8)

Kosovarima stvarno zajebano :wink:
Nigdje veze priča. Naleti na neku ''hrvatsku'' temu da to raspravimo.
Ne znam možeš li me pratiti, ali ću probati ću ukratko, ono znaš.. inkluzijski: daklem, ovdje je riječ o Kosovu i svemu što je vezano s njegovim priznanjem.
Mogu ja još jednostavnije, ali mislim da si skontao o čemu je riječ ovdje.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7035 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

Hafis wrote: 23/11/2019 20:42
zavrzlama wrote: 23/11/2019 19:30
Hafis wrote: 23/11/2019 19:11 Ma, dok ga Rusija i Kina ne priznaju nikad to neće biti država u pravom smislu. To je s globalnog aspekta.
Što se tiče neke budućnosti u EU, i tu je mrka kapa. Postoje EU članice koje ga nisu priznale, niti to namjeravaju u budućnosti.
Životarit će u nekoj vrsti limba, isto kao i mi, normalno još niže.

Ko mi..hercegbosna ili BIH. 8)

Sta bi covic dao da ima hb status kosova,pa makar ih samo priznale SAD,VB,Njemacka i nekih ostali 100 drzava 8)

Kosovarima stvarno zajebano :wink:
Nigdje veze priča. Naleti na neku ''hrvatsku'' temu da to raspravimo.
Ne znam možeš li me pratiti, ali ću probati ću ukratko, ono znaš.. inkluzijski: daklem, ovdje je riječ o Kosovu i svemu što je vezano s njegovim priznanjem.
Mogu ja još jednostavnije, ali mislim da si skontao o čemu je riječ ovdje.

Skontao sam ja tebe....nego reagujem jer ti se cesto otme usporedba Kosova sa BIH,znam ja da ti volis BIH 8)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7036 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Hafis »

zavrzlama wrote: 23/11/2019 21:16 Skontao sam ja tebe....nego reagujem jer ti se cesto otme usporedba Kosova sa BIH,znam ja da ti volis BIH 8)
Samo jedan primjer gdje sam ja to usporedio Kosovo i BiH, i to ''često'' kako kažeš, i idem na harakiri ban.

BiH volim više od tebe. I na koncu - krvario sam za nju.

Nego, idemo priču na Kosovo i priznavanja, jebo šuplju.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#7037 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

Hafis wrote: 23/11/2019 19:11 Ma, dok ga Rusija i Kina ne priznaju nikad to neće biti država u pravom smislu. To je s globalnog aspekta.
Što se tiče neke budućnosti u EU, i tu je mrka kapa. Postoje EU članice koje ga nisu priznale, niti to namjeravaju u budućnosti.
Životarit će u nekoj vrsti limba, isto kao i mi, normalno još niže.
Imas 3 pokusaja da nadjes usporedbu Kosova sa BIH.

:D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7038 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Maraschino »

Hafis wrote: 23/11/2019 21:24
zavrzlama wrote: 23/11/2019 21:16 Skontao sam ja tebe....nego reagujem jer ti se cesto otme usporedba Kosova sa BIH,znam ja da ti volis BIH 8)
Samo jedan primjer gdje sam ja to usporedio Kosovo i BiH, i to ''često'' kako kažeš, i idem na harakiri ban.

BiH volim više od tebe. I na koncu - krvario sam za nju.

Nego, idemo priču na Kosovo i priznavanja, jebo šuplju.
Sace blagdan svete Kate. :D
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#7039 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by video »

Maraschino wrote: 23/11/2019 21:34
Hafis wrote: 23/11/2019 21:24
zavrzlama wrote: 23/11/2019 21:16 Skontao sam ja tebe....nego reagujem jer ti se cesto otme usporedba Kosova sa BIH,znam ja da ti volis BIH 8)
Samo jedan primjer gdje sam ja to usporedio Kosovo i BiH, i to ''često'' kako kažeš, i idem na harakiri ban.

BiH volim više od tebe. I na koncu - krvario sam za nju.

Nego, idemo priču na Kosovo i priznavanja, jebo šuplju.
Sace blagdan svete Kate. :D

Kakav bi tek bio sa ga je tada kakav "mundzos" spotakao a ne oni stozernikovi ahbabi :run:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7040 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

VUČIĆA ĆE OPET SRCE UDARITI: Državljani Srbije su upravo najavili UJEDINJENJE S KOSOVOM...

Predsjednik Albanske demokratske stranke u Preševu Ragmi Mustafa najavio da će Albanci tražiti da se primijeni rezultat referenduma iz 1992.

Image
RAGMI MUSTAFA (Foto: DPA)

Tada su Albanci u općinama Preševo, Bujanovac i Medveđa tražili da se ujedine s Kosovom.

On je rekao kako će taj zahtjev prenijeti političarima na predstojećoj konferenciji "Uloga Albanije u promociji interesa Albanaca na zapadnom Balkanu", prenosi Radiotelevizija Crne Gore.

Mustafa je kazao kako će već sutra zamoliti sve prisutne u albanskoj politici da podrže inicijativu, i međunarodno pravo Albanaca u Preševskoj dolini za pripajanje Kosovu.

-U posljednje vrijeme je došlo do negativnih tendencija u albanskoj politici na Kosovu, izbjegava se taj zahtjev Albanaca, zbog mogućnosti da bi i Srbija mogla nešto da traži od Kosova - rekao je on.

Smatra kako prava Srba na Kosovu koje traži Srbija s međunarodnim garancijama, treba dati i Albancima u tom kraju.

-Zahtijevam provođenje referenduma iz ožujka 1992.godine, ostvarenje ideala Oslobodilačke vojske za Preševo, Bujanovac i Medveđu, političke platforme koju su albanske političke stranke usvojile 2006. godine, koja govori o pravu Preševa, Bujanovca i Medveđe da se pridruže Republici Kosovo – istaknuo je Mustafa, dodajući da je "ta oblast do 1957. bila dio Kosova".
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/134 ... sovom.html
User avatar
muha_sa
Posts: 128662
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7041 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by muha_sa »

Ko vjeruje svemu što procitat taj treba prestat citat :-)

Kosovo je neodvojivi dio i ono je srce Srbije
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7042 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

Pa onda neka Vucic i Dacic prosetaju Pristinom, Orahovcem ili bar Mitrovicom.
User avatar
muha_sa
Posts: 128662
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7043 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by muha_sa »

Haman2 wrote: 25/11/2019 18:28 Pa onda neka Vucic i Dacic prosetaju Pristinom, Orahovcem ili bar Mitrovicom.
Misliš da ne šetaju :? :?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7044 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

Ako su nevidljivi onda mozda setaju. Znam jednog koji je pokusao prosetati MItrovicom. Dozivio ponizenje kao rijetko koji politicar.
User avatar
muha_sa
Posts: 128662
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7045 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by muha_sa »

Haman2 wrote: 25/11/2019 18:46 Ako su nevidljivi onda mozda setaju. Znam jednog koji je pokusao prosetati MItrovicom. Dozivio ponizenje kao rijetko koji politicar.
To neki provokator :-)

Vucic i Dacic nisu
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7046 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

GOTOVO JE, HARADINAJ, VESELI I THACI SU BIVŠI: Postignut dogovor o formiranju nove vlade Kosova....

Dok se čekalo na verifikaciju rezultata, Kurti je sa zastupnicima manjinskih zajednica osigurao još četiri neophodna glasa za parlamentarnu većinu od

Image
Foto: AA
Lideri dvije pobjedničke stranke na prijevremenim parlamentarnim izborima na Kosovu - Pokreta Samoopredjeljenje i Demokratskog saveza Kosova - potvrdili su formiranje vladajuće koalicije i najavili postizanje sporazuma u narednih nekoliko dana.

Predsjednik Samoopredjeljenja i budući premijer Albin Kurti, nakon prvog sastanka delegacija dvije stranke, poslije verifikacije rezultata izbora od 6. oktobra, izjavio je da je sastanak bio konstruktivan i da će u narednih nekoliko dana postići sporazum o vladajućoj koaliciji, pre nosi Anadolija.

Kurti je kazao da je potvrđeno sve ono što je do sada urađeno u vezi s harmonizacijom programa te da će u petak biti održan sastanak eksperata dvije stranke u vezi s pitanjima koja su izostala.

"Dogovorili smo da se mi, predsjednici dvije stranke, intenzivno sastajemo, zato što moramo sklopiti sporazum kojim ćemo označiti novo poglavlje na Kosovu, s drugačijom kulturom upravljanja, s razvojnim programom za zakonsku i socijalnu pravdu i za evropske integracije, uvijek dajući prioritet građanima Republike bez razlike", rekao je Kurti.

Konkretan i sadržajan sastanak
Prema riječima Mustafe, sastanak je bio "jako plodonosan, konkretan i sadržajan".

"Zajedno smo konstatirali da je ono što su radne grupe uradile u ovom vremenskom periodu na približavanju i harmonizaciji vladinog programa gotovo završeno i ostaje da se još u petak definira potpuno. Složili smo se o pitanjima koja treba završiti, dok vidimo volju obje strane da nastavimo intenzivno ovih dana redovne kontakte, kako bi odredili i naše odgovornosti u budućoj vladi, s ciljem da vlada bude uspješna i da, prije svega, bude u interesu Kosova", kazao je Mustafa.

Prema verificiranim rezultatima izbora, objavljenim u srijedu, do sada opozicione stranke su pobijedile, pa Pokret Samoopredjeljenje ima 29, a Demokratski savez Kosova 28 zastupnika.

Dok se čekalo na verifikaciju rezultata, Kurti je sa zastupnicima manjinskih zajednica osigurao još četiri neophodna glasa za parlamentarnu većinu od 61 glasa.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/135 ... osova.html
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#7047 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Haman2 »

ŠEST SRBA OPTUŽENO ZA UBISTVO OLIVERA IVANOVIĆA: Među njima i njegova sekretarica...

Troje osumnjičenih već se nalaze u pritvoru, a za još tri osobe raspisane su međunarodne potjernice. Među onima za kojima je raspisane potjernice nalaze se i dvije osobe koje su navodno naručile ubistvo.

Image

Šest osoba optuženo je za ubistvo Olivera Ivanovića u januaru 2018., saopćilo je danas Kosovsko državno tužilaštvo.

Ivanović, vođa Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda", ustrijeljen je ispred prostorija svoje stranke u Mitrovici, području na kojem uglavnom živi srpska manjina.

Troje osumnjičenih već se nalaze u pritvoru, a za još tri osobe raspisane su međunarodne potjernice. Među onima za kojima je raspisane potjernice nalaze se i dvije osobe koje su navodno naručile ubistvo.

Među optuženima je i jedna žena koja je radila kao administrativna sekretarica u Ivanovićevom uredu, a ona se sumnjiči da je pomagala ubicama i prikrivala dokaze.

Tulaštvo nije otkrilo nacionalnost optuženih, ali mediji saznaju od lokalnog dužnosnika da su svi optuženi Srbi.

Podsjetimo, kosovska policija je krajem novembra objavila fotografiju dvije osoba za kojima traga i koje povezuje s ubistvom Olivera Ivanovića.
posting.php?mode=reply&f=3&t=55987
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#7048 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by agim. »

"Račak je izmišljen" dve godine zatvora za Ivan Todosijević"
„Sramotno“, „odvratno“, „besramno“, „ludilo“, „beskrupulozno“, reakcije su najviših prištinskih zvaničnika na izjavu Aleksandra Vučića, o „fabrikovanom zločinu u Račku gde je sve falsifikovao onaj belosvetski prevarant, lopuža i hohštapler i prevarant, Voker“. Vest da je bivši kosovski ministar i aktuelni poslanik u kosovskoj skupštini, Ivan Todosijević – za svoju raniju izjavu o Račku, danas pred prištinskim sudom osuđen na dve godine zatvora, tako je večeras dospela, barem za kosovske medije i društvene mreže, u drugi plan. Reakcije kosovskih zvaničnika takođe su potisnule i prethodne snažne osude Srba upravo povodom današnje presude.


Izjava da je „masakr u Recaku izmišljotina i da ga je izmislio William Walker“ mogla bi koštati predsednika Srbije Aleksandra Vučića suočivši se sa Specijalnim tužilaštvom Kosova.William Walker,
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#7049 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by agim. »

Kosovo sporazumom s Albanijom izlazi iz energetskog sustava Srbije

Kosovski i albanski elektrodistributeri KOSTT i OST potpisali su u ponedjeljak u Tirani ugovor o uspostavi zajedničkog energetskog sustava kojim će se okončati desetljetna ovisnost Kosova o elektromreži Srbije, prenose kosovski mediji


Srpske medije :
Priština brutalno prekršila Briselski sporazum: Lažna država Kosovo pravi energetsku "veliku Albaniju"
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... u-Albaniju
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#7050 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by agim. »

Kosovo sporazumom s Albanijom izlazi iz energetskog sustava Srbije

Kosovski i albanski elektrodistributeri KOSTT i OST potpisali su u ponedjeljak u Tirani ugovor o uspostavi zajedničkog energetskog sustava kojim će se okončati desetljetna ovisnost Kosova o elektromreži Srbije, prenose kosovski mediji
Image

Srpske medije :
Priština brutalno prekršila Briselski sporazum: Lažna država Kosovo pravi energetsku "veliku Albaniju"
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... u-Albaniju
Post Reply