Poezija iza ugla

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#26 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by dječak sa šibicama »

Ne razumijem kako je dijete zivjelo u BiH, a ne postoji nikakav dokaz da je uslo u BiH i izaslo iz BiH.

Sta ga je u koferu prenosila?
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#27 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:43, edited 1 time in total.
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#28 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

dječak sa šibicama wrote: 12/02/2020 12:25 Ne razumijem kako je dijete zivjelo u BiH, a ne postoji nikakav dokaz da je uslo u BiH i izaslo iz BiH.

Sta ga je u koferu prenosila?
Čovjek ima čitave debele fascikle pune dokaza o životu djeteta u BiH skupa sa prevodima i svim što je trebalo za tužbu. Sudu je to sve bilo nevažno, malo dijete, majka s pravom boravka, njeni roditelji koji svjedoče da je dijete živjelo uglavnom kod njih itd itd.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#29 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

sunce_sunce wrote: 12/02/2020 12:30
dječak sa šibicama wrote: 12/02/2020 12:25 Ne razumijem kako je dijete zivjelo u BiH, a ne postoji nikakav dokaz da je uslo u BiH i izaslo iz BiH.

Sta ga je u koferu prenosila?
Čovjek ima čitave debele fascikle pune dokaza o životu djeteta u BiH skupa sa prevodima i svim što je trebalo za tužbu. Sudu je to sve bilo nevažno, malo dijete, majka s pravom boravka, njeni roditelji koji svjedoče da je dijete živjelo uglavnom kod njih itd itd.

Bez osiguranja ljekarskog? Prijave boravka? Obdaništa i predskolskog? To su nebuloze.

Eto stvori ti djete od 5 godina negdje u EU pa ces vidjeti hoce ti ta farsa proci a da predhodno nije nigdje zavedeno. I govori da su ti ga roditelji čuvali.
Ne možeš bicikl. A ne djete.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#30 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sinuhe »

Dijete nije rodjeno u BiH niti zivi u BiH. Njemu bi pomoglo da se prvo preseli u tu zemlju. Ti porodicni odnosi nikad nisu takvi kakvim se cine nekome sa strane.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#32 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

Da je moguće djete stvoriti u EU odjednom, pa trgovina djece bi dozivjela procvat. Nigdje nije zavedeno, ni u zdravstveni sustav, socijalni i budući školski... Mislim to su notorne gluposti.
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#33 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#34 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

sinuhe wrote: 12/02/2020 12:36 Dijete nije rodjeno u BiH niti zivi u BiH. Njemu bi pomoglo da se prvo preseli u tu zemlju. Ti porodicni odnosi nikad nisu takvi kakvim se cine nekome sa strane.
Djete samo nije rodjeno u BiH a živjelo je uredno 5 godina i išlo u uo bdanište i zavedeno u naš susav. Žena ga isčupala sa pet godina i SMS -om obavjestila oca o selidbi. Sud države u koju otišla bukvalno se popišao na sve dokaze bosanskohercegovačkog sustava i presudio da djete nikad nije zivjelo u BiH.
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#35 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#36 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

sunce_sunce wrote: 12/02/2020 12:39
SaraFina wrote: 12/02/2020 12:34 Bez osiguranja ljekarskog? Prijave boravka? Obdaništa i predskolskog? To su nebuloze.

Eto stvori ti djete od 5 godina negdje u EU pa ces vidjeti hoce ti ta farsa proci a da predhodno nije nigdje zavedeno. I govori da su ti ga roditelji čuvali.
Ne možeš bicikl. A ne djete.
Ne znam ništa o tim detaljima i ne znam da li su djetetu tamo uplaćivali osiguranje.
Mi smo svi bili više šokirani da u jednoj uređenoj zemlji tako hladno pređu preko nečega što je izgledalo kao čista otmica djeteta, da se ignorišu svi papiri iz naših institucija, odluka ustanove u BiH gdje je jasno doneseno rješenje o razvodu braka u kojem piše gdje živi majka i gdje će živjeti dijete s njom nakon razvoda.

Ne postoji opcija u EU da nekom djetetu uplaćuješ osiguranje. Ne postoji. Jer djete fizički mora biti prisutno od mjesec dana i svaka dva redovito se kontrolirati i vakcinisati. Ako tvrdiš već kad mu je 5 godina da je stalno bilo nastanjeno i da BiH nikad nije vidjelo a ne živjelo u BiH.
Razumiješ?
Također prilazes u socijalno potvrde o vakcinama, obdaništu i bolestima (ospice i sl)
Djete sa 5 godina zavedeno je i dodatno u predskolski sustav. I to se radi sa 4 godine i koji mjesec.
Dakle kako opet je to uspjelo?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#37 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote: 12/02/2020 12:10
hAZNADAR wrote: 12/02/2020 12:07 Znam za slican slucaj - ali se pokazalo da je majka imala razloga stititi svoju djecu a i kriti da jesu bila iskoristavana - naime otac jeste bio perverznjak.

Ne kazem da je to i ovdje slucaj - ali cim ona 13 god stiti djecu od ikakvog ocevog uticaja,... mora biti ipak neki dublji razlog. Mozda je ona idiot ko sto neko rece - ali i idiot voli svoju djecu i zna da je za njih dobro da imaju kontakt sa bioloskim roditeljem. Nesto u ovoj prici ipak smrdi.
Njemu je oduzeto roditeljsko pravo u odsutnosti. Bez ikakvih dokaza o nasilništvu prema njoj ili djetetu. Ili osoba trola uvodnim postom.
Znam,... ali mozda se tek u odsutnosti i usudila na to. Plus, mozda ima i razloga za dobro djece da krije pravi razlog. Slucaj za kojeg ja znam nije bila pedofilija u smislu sexa,.... otac je navodno dirao, milovao,. kcerke na poseban nacin i razvio neku vrstu tajne mentalne igre sa njima,...
Kada se lik ozenio drugom zenom koja je isto imala kcerku, pokusao je isto - ova je nadigla frku i obznanila zasto ga i tjera od kuce i i zasto ne zeli da im se priblizi.
Tako da je lako bilo zakljuciti sta je prvu zenu nagnalo na to da zabrani ikakav kontakt sa ocem kcerki i isto tako na foru ga je uzela i izganjala stopostotno starateljstvo.

Uvodni post je jedna strana price. Mi neznamo za drugu. Ovo sto ja pisem je samo pretpostavka, mogucnost,... ako grijesim - ta zena je patoloski slucaj,... ali i ti patolski slucajevi padnu, razotkriju se na nekim drugim stvarima,..
Last edited by hAZNADAR on 12/02/2020 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#38 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

sunce_sunce wrote: 12/02/2020 12:43
SaraFina wrote: 12/02/2020 12:40 Djete samo nije rodjeno u BiH a živjelo je uredno 5 godina i išlo u uo bdanište i zavedeno u naš susav. Žena ga isčupala sa pet godina i SMS -om obavjestila oca o selidbi. Sud države u koju otišla bukvalno se popišao na sve dokaze bosanskohercegovačkog sustava i presudio da djete nikad nije zivjelo u BiH.
Čista obraza pišem da sam pročitala i tužbu i prevod odluke suda strane zemlje i da ništa što sam napisala nije izmišljeno.
Trebao je tużiti državu onda i njihove propuste u sustvu, majku djeteta a ne davati majci saglasnost za drzavljanstvo zemlje, koja mu se popišala na predhodnih 6 godina zivota.
Bojim se da mu je sad kasno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#39 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote: 12/02/2020 12:48
SaraFina wrote: 12/02/2020 12:10
hAZNADAR wrote: 12/02/2020 12:07 Znam za slican slucaj - ali se pokazalo da je majka imala razloga stititi svoju djecu a i kriti da jesu bila iskoristavana - naime otac jeste bio perverznjak.

Ne kazem da je to i ovdje slucaj - ali cim ona 13 god stiti djecu od ikakvog ocevog uticaja,... mora biti ipak neki dublji razlog. Mozda je ona idiot ko sto neko rece - ali i idiot voli svoju djecu i zna da je za njih dobro da imaju kontakt sa bioloskim roditeljem. Nesto u ovoj prici ipak smrdi.
Njemu je oduzeto roditeljsko pravo u odsutnosti. Bez ikakvih dokaza o nasilništvu prema njoj ili djetetu. Ili osoba trola uvodnim postom.
Znam,... ali mozda se tek u odsutnosti i usudila na to. Plus, mozda ima i razloga za dobro djece da krije pravi razlog. Slucaj za kojeg ja znam nije bila pedofilija u smislu sexa,.... otac je navodno dirao, milovao,. kcerke na poseban nacin i razvio neku vrstu tajne mentalne igre sa njima,...
Kada se lik ozenio drugom zenom koja je isto imala kcerku, pokusao je isto - ova je nadigla frku i obznanila zasto ga i tjera od kuce i i zasto ne zeli da im se priblizi.
Tako da je lako bilo zakljuciti sta je prvu zenu nagnalo na to da zabrani ikakav kontakt sa ocem kcerki i isto tako na foru ga je uzela i izganjala stopostotno starateljstvo.

Uvodni post je jedna strana price. Mi neznamo za drugu. Ovo sto ja pisem je samo pretpostavka, mogucnost,... ako grijesim - ta zena je patoloski slucaj,... ali i ti patolski slucajevi padnu, razotkriju se na nekim drugim stvarima,..
Ne. Ovdje riječ nije o pedofiliji. Navodno o trulom pravosuđu i majci manipulatorici i lažljivici.
Toliko sam ja so sad skontala.
User avatar
Maja The Bee
Posts: 173
Joined: 05/12/2019 00:57

#40 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by Maja The Bee »

sunce_sunce wrote: 12/02/2020 12:28
Maja The Bee wrote: 12/02/2020 12:22 Nema ovdje dovoljno informacija da bi se išta zaključilo.

Niko ne gubi pravo roditeljstva zbog neodlaska u vrtić, ni u jednoj zemlji na svijetu.
Tvoj komentar je iz domena "kako se razvijaju tračevi". Drug nije izgubio pravo roditeljstva. Prema zakonima BiH majka je dobila starateljstvo jer se radilo o maloj bebi u trenutku razvoda a otac alimenaciju i raspored viđanja djeteta tri puta sedmično. Drug gubi pravo viđati svoje dijete od trenutka kad ga majka bez očeve saglasnosti odvodi u drugu državu. Otac je tužio majku za otmicu djeteta i izgubio na stranom sudu u zemlji gdje je dijete odvedeno jer nije imao dovoljno dobre dokaze da dokaže da je dijete ikad živjelo u BiH. Svi dokumenti institucija iz BiH su potpuno ignorisani.

Da su svi dokumenti ignorisani, moguće je, ali ako se radi o Srbiji, Crnoj Gori ili Kosovu. Sve ostale zemlje su dovoljno normalne da se takva stvar ne bi mogla desiti. Kao što sam rekla, nema ovdje dovoljno informacija da bi se nešto moglo zaključiti.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#41 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by King Theoden »

Vjerujem joj jer mi se u porodici desio gotovo identičan slučaj.
Dvoje se rastavili i sud dijete dodijeli majci. On je plaćao alimentaciju.
Dolazio, provodio godišnji sa djetetom i tak. Sve super.
Dođe jednog ljetnog raspusta i dogovori se da dijete preko istog povede u njemačku.
Potpiše izjavu u kojoj je napisao da će ga vratiti pred početak nove školske godine.
Nije ga vratio. Uvijek je govorio da mu je nezamislivo da dijete vrati u propast od države.
Normalno ga je prijavio i dijete je dobilo neograničenu vizu.
Niko nije pitao za staratelja niti je tražio neke papire.
Toliko o njemačkim ustanovama.
Ovi u bosni ganjali, išli advokatima i tak. Ništa.
Ako je advokat đubre, pokrenuće postupak i to isključivo zbog para. Inače će ti savjetovati da džaba ne bacaš pare jer njemačka ili druge eu države nikada neće izručiti dijete. Nezamislivo.
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#42 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:43, edited 1 time in total.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#43 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by Alles-Tamam »

Zar starateljstvo i pravo vidjanja nisu dva para cipela?
Ako majka ima starateljstvo njoj ne treba saglasnost oca da preseli sa malcem gdje god želi.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#44 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote: 12/02/2020 12:51
Ne. Ovdje riječ nije o pedofiliji. Navodno o trulom pravosuđu i majci manipulatorici i lažljivici.
Toliko sam ja so sad skontala.
I ja - ako samo vjerujemo jednoj strani - mi neznamo njenu stranu price i mozemo samo nagadjati da jeste manipulator, lazljivac,...

Ipak - i majke manipulatori, lazljivci,... imaju makar instiktivnu ljubav i zastitu prema svojoj djeci. A sama djeca ispastaju ako nemaju kontakt sa ocem, za njihovo odrastanje i formiranje licnosti je dobro da imaju kontakt sa ocem. Pa ako cemo vjerovati samo uvodnom postu - onda ona ne haje puno za svoju djecu. A takve osobe prije ili poslije padnu na nekim drugim stvarima.
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#45 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#46 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

sunce_sunce wrote: 12/02/2020 13:10
SaraFina wrote: 12/02/2020 12:48 Trebao je tużiti državu onda i njihove propuste u sustvu, majku djeteta a ne davati majci saglasnost za drzavljanstvo zemlje, koja mu se popišala na predhodnih 6 godina zivota.
Bojim se da mu je sad kasno.
Ne poznajem dovoljno kakve su mogućnosti ali uvijek sam mislila da ima i elemenata za tužbu nekom sudu za ljudska prava.

Postavila sam ovu temu jer mi ovih dana to nekako ne izlazi iz glave. Možda je haznadar u pravu i možda je naš drug i neki strašni pedofil koji je svakodnevno trovao rođeno dijete u pauzama između seksualnog zlostavljanja.
Mi ga poznajemo od djetinjstva i nikad niko nije doživio ništa ružno od tog dobrodušnog čovjeka. Jasno nam je da se debelo zajebao ulaskom u brak s tim čudovištem ali nekako je cijena koju plaća nesrazmjerna.
Da ti kažem nešto, za tog tvog prijatelja zvučaće nemilosrdno...... Nema liku pomoći. Kontam da je napravio grešku, oženio se (pa sa ženskim skotom) rodio neduzno dijete. Vrijeđala ga godinama predhodno i omalovažavala. I njega i njegove. Otela zajedničko djete i odvela, te mu 6 godina zabranjivala da ga vidi koristeći rupe u pravosuđu države gdje se nastanila. Nije mi i dalje jasno kako uspijevala ali jeste eto...Hajde i oduzela mu roditeljsko pravo. Sve te godine...Ali da joj on svojevoljno potpiše i državljanstvo djetetu, i to države čiji mu se pravosudni sistem bukvalno popišao na 6 godina života... E to ne kontam.
Ako je mislio tužiti trebao je prije tog potpisa.

Zato sestro, nema mu pomoći po svim prilikama. Čim tuži zajahaće ga za alimentaciju i nebrigu 6 godina za dječiju dobrobit. Bez obzira što presuda njihova... itd itd
Last edited by SaraFina on 12/02/2020 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote: 12/02/2020 13:11
SaraFina wrote: 12/02/2020 12:51
Ne. Ovdje riječ nije o pedofiliji. Navodno o trulom pravosuđu i majci manipulatorici i lažljivici.
Toliko sam ja so sad skontala.
I ja - ako samo vjerujemo jednoj strani - mi neznamo njenu stranu price i mozemo samo nagadjati da jeste manipulator, lazljivac,...

Ipak - i majke manipulatori, lazljivci,... imaju makar instiktivnu ljubav i zastitu prema svojoj djeci. A sama djeca ispastaju ako nemaju kontakt sa ocem, za njihovo odrastanje i formiranje licnosti je dobro da imaju kontakt sa ocem. Pa ako cemo vjerovati samo uvodnom postu - onda ona ne haje puno za svoju djecu. A takve osobe prije ili poslije padnu na nekim drugim stvarima.
To se slažem s tobom.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#48 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by Dinostula »

sadie_forever wrote: 12/02/2020 10:43 Izgleda da je majku dobro povrijedio ?? Inace ne znam zasto bi i 13 god kasnije drzala to protiv njega
Ili se mozda radi o psihicki poremecenoj osobi koja je usput i sadomazohista koja voli da se izivljava na drugima. :roll:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#49 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by vjesticanametli »

Ma taj otac :-) cuj dao levat saglasnost....e pa kasno je sad....nego koja drzava je u pitanju nisi mi odgovorila.....prije par god sam prevodila dopis njem suda vezano za lika koji je obustavio alimentaciju....nema cile mile i placam ja na rc u bih vec ga bh sud zajahao onda.....mnogo smrdi ova prica :run:
sunce_sunce
Posts: 31
Joined: 19/02/2019 13:26

#50 Re: Roditelji koji nemaju pravo viđati svoju djecu

Post by sunce_sunce »

...
Last edited by sunce_sunce on 17/02/2020 13:44, edited 1 time in total.
Post Reply