BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
nidjeveze1
Posts: 35
Joined: 06/08/2013 14:21

#69076 Re: BHTelecom All About

Post by nidjeveze1 »

EKSER1337 wrote: 07/02/2020 15:21 Jučer dolazi čovjek da zamijeni stari ZTE (2010.g.) modem, i hajd zamijeni, stavi ZTE H267N, znam da imam dobre parametre tj. da se može aktivirati VDSL i ova 25/2 brzina.

Zovem 1444, kaže nazvaćemo vas... Prođe tako dan ne zove niko.
Zovem opet, kaže nazvaćemo za sat... Dođe lik, vidi može, al kae ne smije on puštati lafo zadana 10Mbit, kaže mi da odem do BHTelecoma.
Odem do BHTelecoma, kaže NEMERE ovo je paket mojaTV Full1, pokažem joj da gdje može da ide do 25/2 samo zakoluta očima/sjeb...

:-) :-) :-) :-) :-) :-)

https://ibb.co/Yds9CN2
Nevjerovatno šta sve ljudi prolaze a sve bi trebalo biti jednostavno.Procedura je slijedeća.Prijavis kvar ili da želiš veću brzinu.Monter dodje i u kontaktu sa tehnickom podrškom provjeri da li ima slobodnih kapaciteta na vdsl kartama i da li tvoja linija zadovoljava sve preduslove za vdsl.Ako je sve ok odmah se radi promjena na vdsl i dobijas brzinu od 25/2 za mojatv full1 paket.Tako se radi bar u većini direkcija bhtelecoma.Ne znam kojoj direkciji bhtelecoma pripadas ali ovo je stvarno neozbiljno i zato zovi 1444 i traži da ti se to rijesi
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#69077 Re: BHTelecom All About

Post by bjelic »

Ja sam danas raskinuo moja tv i vratio uređaje. Ispred mene su bila još dva korisnika sa istim zahtjevom. Vidio sam da imaju vraćenih modema desetak na stolu. Drugi provajderi su jedva dočekali poskupljenje i sada kupe nove klijente.
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#69078 Re: BHTelecom All About

Post by PlusSA »

bjelic wrote: 07/02/2020 23:15 Ja sam danas raskinuo moja tv i vratio uređaje. Ispred mene su bila još dva korisnika sa istim zahtjevom. Vidio sam da imaju vraćenih modema desetak na stolu. Drugi provajderi su jedva dočekali poskupljenje i sada kupe nove klijente.
Trol :skoljka:

Nema bolje ponude jaro nego kod telekoma :D
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#69079 Re: BHTelecom All About

Post by bjelic »

PlusSA wrote: 07/02/2020 23:20
bjelic wrote: 07/02/2020 23:15 Ja sam danas raskinuo moja tv i vratio uređaje. Ispred mene su bila još dva korisnika sa istim zahtjevom. Vidio sam da imaju vraćenih modema desetak na stolu. Drugi provajderi su jedva dočekali poskupljenje i sada kupe nove klijente.
Trol :skoljka:

Nema bolje ponude jaro nego kod telekoma :D
Ja sam dobio bolju ponudu, a vidio sam da ima jos vraćenih modema. Na obrazcu stoji razlog poskupljenje usluga i prelazak kod drugog provajdera. Bilo bi interesantno vidjeti na kraju ukupan broj korisnika koji su otišli zbog odluke o poskupljenju.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#69080 Re: BHTelecom All About

Post by Vidal89 »

PlusSA wrote: 07/02/2020 23:20
bjelic wrote: 07/02/2020 23:15 Ja sam danas raskinuo moja tv i vratio uređaje. Ispred mene su bila još dva korisnika sa istim zahtjevom. Vidio sam da imaju vraćenih modema desetak na stolu. Drugi provajderi su jedva dočekali poskupljenje i sada kupe nove klijente.
Trol :skoljka:

Nema bolje ponude jaro nego kod telekoma :D
Da da i za 2mj se vrate opet :thumbup:

Nema niko bolju ponudu od BH Telecoma, problema je sto ovdje neki na temi dezuraju u sluzbi Telemacha i po kafama sire iste price kako Telecom ne valja itd

Svako ko je presao sa Telemacha na Moju tv kaze da nikad pametniju stvarnije napravio sto se tice ponude i cijene kad su provjaderi u pitanju.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#69081 Re: BHTelecom All About

Post by navedeni »

Kakav bot 😆😆, kaže drugi provajderi 😆, a i ne zna da i nema jeftiniji od Telekoma
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#69082 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

Radi li 1444 podrška subotom, zovem kaže mi svi operateri zauzeti ?
nidjeveze1
Posts: 35
Joined: 06/08/2013 14:21

#69083 Re: BHTelecom All About

Post by nidjeveze1 »

pametnjakovic1987 wrote: 08/02/2020 12:52 Radi li 1444 podrška subotom, zovem kaže mi svi operateri zauzeti ?
Radi 24/7 samo što je ponekad teško dobiti.Budi uporan
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#69084 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? Hvala! :)
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#69085 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:24 Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? I treca stvar treba mi link paketa na Moja TV nesto nece da mi otvori stranicu Telecoma trenutno mi je Moja TV Full 51 km sa ukljucenim Cinema TV, pa kontam da neko predlozi da nesto iskombinujem da dobijem vise sa ovim najavljenim poskupljenjem. Hvala! :)
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#69086 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:31
IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:24 Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? I treca stvar treba mi link paketa na Moja TV nesto nece da mi otvori stranicu Telecoma trenutno mi je Moja TV Full 51 km sa ukljucenim Cinema TV, pa kontam da neko predlozi neki paket da nesto iskombinujem da dobijem vise sa ovim najavljenim poskupljenjem. Hvala! :)
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#69087 Re: BHTelecom All About

Post by doktor78 »

...
Last edited by doktor78 on 08/02/2020 16:05, edited 1 time in total.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#69088 Re: BHTelecom All About

Post by Ali_G »

channel10 wrote: 08/02/2020 15:18
PlusSA wrote: 07/02/2020 23:20
bjelic wrote: 07/02/2020 23:15 Ja sam danas raskinuo moja tv i vratio uređaje. Ispred mene su bila još dva korisnika sa istim zahtjevom. Vidio sam da imaju vraćenih modema desetak na stolu. Drugi provajderi su jedva dočekali poskupljenje i sada kupe nove klijente.
Trol :skoljka:

Nema bolje ponude jaro nego kod telekoma :D
Kako nema?! Sa novom cijenom su se izjednacili sa recimo eon light paketom(gore dole marka dvije). Po cemu je mojatv full 1 bolja od eon light paketa?
Sad ce biti izbrisan komentar :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#69089 Re: BHTelecom All About

Post by channel10 »

Ako ce se brisati, onda se moraju svi izbrisati jer oni tvrde da su ti paketi najbolja ponuda. Cim to tvrdis, moras biti spreman da ce neko napisati drugacije i eto ti rasprave. Sto se mene tice, meni je svejedno. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Donedavno sam htio preci na mojatv, ali brate kako god okrenes, ne ide. Nazalost losi su i previse. Nikakvog jbng pomaka naprijed. Deset godina im ista ponuda kanala. HD kanala ni na mapi dok se u svijetu uvode 4K kanali.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#69090 Re: BHTelecom All About

Post by zateznistub »

Zar ovo ne moze malo bolje? Net 4


Image
A i serucka pomalo sad ga ima sad nema
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#69091 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:24 Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? Hvala! :)
Ako zelis promjeniti ime i sifru Wi-Fi-a u URL(link) kucaj 192.168.1.1 (najvjerovatnije da ti je ovo default gateway), username i password bi trebali biti user, ako nije 'user' onda mi se javi, poslat' cu ti ja poseban username i password, nmg. ovdje pisati jer uhljebi odmah napadaju i brišu postove.
Kada uđeš u router 'ganjaj' gdje piše Network, LAN, Wi-Fi, WLAN, Advanced settings i tomu slično, jer jbg. ne znam koji imaš router, al' od prilike ide ovako. Onda tražiš gdje piše SSID to je ime tvog Wi-Fia, obrišeš normalno i napišeš šta hoćeš i odmah negdje ispod treba pisati password, passphrase, security tome slično isto obrišeš napišeš šta želiš i save, apply, submit kako ti već piše. Slobodno se javi ako zapne :)

Sto se tice uticnice za telefon, nije potreban nikakav bogec iz telekoma, samo pronadji nekog ko zna i tjt.
nidjeveze1
Posts: 35
Joined: 06/08/2013 14:21

#69092 Re: BHTelecom All About

Post by nidjeveze1 »

zateznistub wrote: 08/02/2020 18:16 Zar ovo ne moze malo bolje? Net 4


Image
A i serucka pomalo sad ga ima sad nema
Ne samo da može nego i mora.Meni lici kao problem na liniji,odnosno da je jedna od žila parice u prekidu.Udji u modem pa vidi parametre linije i sve će biti jasnije
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#69093 Re: BHTelecom All About

Post by PajaELdin »

pametnjakovic1987 wrote: 08/02/2020 19:00
IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:24 Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? Hvala! :)
Ako zelis promjeniti ime i sifru Wi-Fi-a u URL(link) kucaj 192.168.1.1 (najvjerovatnije da ti je ovo default gateway), username i password bi trebali biti user, ako nije 'user' onda mi se javi, poslat' cu ti ja poseban username i password, nmg. ovdje pisati jer uhljebi odmah napadaju i brišu postove.
Kada uđeš u router 'ganjaj' gdje piše Network, LAN, Wi-Fi, WLAN, Advanced settings i tomu slično, jer jbg. ne znam koji imaš router, al' od prilike ide ovako. Onda tražiš gdje piše SSID to je ime tvog Wi-Fia, obrišeš normalno i napišeš šta hoćeš i odmah negdje ispod treba pisati password, passphrase, security tome slično isto obrišeš napišeš šta želiš i save, apply, submit kako ti već piše. Slobodno se javi ako zapne :)

Sto se tice uticnice za telefon, nije potreban nikakav bogec iz telekoma, samo pronadji nekog ko zna i tjt.
Druze hvala tebi u svakom slucaju al ja nemam blage veze o ovome, nesto sam pokusavao al nista. Sto se tice pojedinih likova ovdije na njih se ne obazirem uopste vise, umjesto da nekome pomognu i daju savjet oni napadaju ljude i govore im kako sve znaju itd. Znaci kupim neku obicnu uticnicu nikakva posebno ne treba? BTW jucer su mi zamjenuli router i STB jer mi je slika stalno ledila, a internet katastrofa. Nakon zamjene za nijansu je bolje stenje, sa upaljenim STB jedva doguram do 7, a Full je paket u pitanju TV-Internet-Fiskni Telefon plus onaj Cinema TV sto ga Telecom naplacuje marku i kojeg cu odjaviti, jer su filmovi uzas. To me sve izadje 51KM mjesecno i sad sa poskupljenjem ce biti 56 KM. Zato sam pitao koja bi kombinacija paketa bila najbolja jer ne mogu da otvorim njihovu stranicu uopste. Medjutim naisao sam na ismijavanje. Brisu se postovi ako bilo sta kazes protiv i ako si necim nezadovoljn. Uzas jedan i gotovo. Hvala ti jos jednom :)
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#69094 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 23:07
pametnjakovic1987 wrote: 08/02/2020 19:00
IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 15:24 Pozdrav! Hocu da promjenim telefonsku uticnicu gdje mi je sve prikljuceno od Moje TV, dal mi neko treba tu od montera, jer ja to ne znam ili moze nakav elektricar? Zanima me isto treba li neka posebna uticnica dal neko moze preporuciti? Druga stvar hocu da promjenim naziv svoje mreze i sifru ni to ne znam, moze li to iko ovdije ili moram zvati da neko od njih dodje? Hvala! :)
Ako zelis promjeniti ime i sifru Wi-Fi-a u URL(link) kucaj 192.168.1.1 (najvjerovatnije da ti je ovo default gateway), username i password bi trebali biti user, ako nije 'user' onda mi se javi, poslat' cu ti ja poseban username i password, nmg. ovdje pisati jer uhljebi odmah napadaju i brišu postove.
Kada uđeš u router 'ganjaj' gdje piše Network, LAN, Wi-Fi, WLAN, Advanced settings i tomu slično, jer jbg. ne znam koji imaš router, al' od prilike ide ovako. Onda tražiš gdje piše SSID to je ime tvog Wi-Fia, obrišeš normalno i napišeš šta hoćeš i odmah negdje ispod treba pisati password, passphrase, security tome slično isto obrišeš napišeš šta želiš i save, apply, submit kako ti već piše. Slobodno se javi ako zapne :)

Sto se tice uticnice za telefon, nije potreban nikakav bogec iz telekoma, samo pronadji nekog ko zna i tjt.
Druze hvala tebi u svakom slucaju al ja nemam blage veze o ovome, nesto sam pokusavao al nista. Sto se tice pojedinih likova ovdije na njih se ne obazirem uopste vise, umjesto da nekome pomognu i daju savjet oni napadaju ljude i govore im kako sve znaju itd. Znaci kupim neku obicnu uticnicu nikakva posebno ne treba? BTW jucer su mi zamjenuli router i STB jer mi je slika stalno ledila, a internet katastrofa. Nakon zamjene za nijansu je bolje stenje, sa upaljenim STB jedva doguram do 7, a Full je paket u pitanju TV-Internet-Fiskni Telefon plus onaj Cinema TV sto ga Telecom naplacuje marku i kojeg cu odjaviti, jer su filmovi uzas. To me sve izadje 51KM mjesecno i sad sa poskupljenjem ce biti 56 KM. Zato sam pitao koja bi kombinacija paketa bila najbolja jer ne mogu da otvorim njihovu stranicu uopste. Medjutim naisao sam na ismijavanje. Brisu se postovi ako bilo sta kazes protiv i ako si necim nezadovoljn. Uzas jedan i gotovo. Hvala ti jos jednom :)
Nista drug, ako hoces javi se privatnom porukom pa cu ti sve detaljno, na tenane objasniti, nije nikakav belaj, a za njih jbg. nemam sta reci cilj je sto vise 'ucerati' narodu, sto skuplje, a sto slabije usluge. Dns. zovem 1444 imam Full 1 da mi dignu malo net posto moze ici do 25/2, ja kaem da imam 11/0.70 i jos kae to je dobro sto imas. Ako imate optiku onda moze pojacanje,(zivim u centru grada), a komsije koje su kilometre od mene dignut im net. Joj, joj, joj, a cim im spomenes TM odma vriste to je grupacija ova, to je grupacija ona, digni sine net, daj HD kanale, pa cemo te svi hvaliti, a ne da gledam Kakanj, Cazin, Visoko i sta ti ja vec znam u HD.
Sto se tice uticnice, ja mislim da pase ona najobicnija koju mozes naci u bilo kojoj robnoj kuci, mda. ja ti preporucujem neku trgovinu sa elektromaterijalom sto se tice spajanja ja mislim, nemoj me drzati sa rijec da imaju samo 2 zice i to je sve, mda. za to ti je najbolje nekog elektricara naci, nije velika nauka spojiti, al znam da se ne spaja isto kao kod nas i u Njemackoj recimo iako su isti konektori to mi je jedan montazer iz Telekoma objasnio.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#69095 Re: BHTelecom All About

Post by allem_77 »

pametnjakovic1987 wrote: 09/02/2020 01:06
IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 23:07
pametnjakovic1987 wrote: 08/02/2020 19:00

Ako zelis promjeniti ime i sifru Wi-Fi-a u URL(link) kucaj 192.168.1.1 (najvjerovatnije da ti je ovo default gateway), username i password bi trebali biti user, ako nije 'user' onda mi se javi, poslat' cu ti ja poseban username i password, nmg. ovdje pisati jer uhljebi odmah napadaju i brišu postove.
Kada uđeš u router 'ganjaj' gdje piše Network, LAN, Wi-Fi, WLAN, Advanced settings i tomu slično, jer jbg. ne znam koji imaš router, al' od prilike ide ovako. Onda tražiš gdje piše SSID to je ime tvog Wi-Fia, obrišeš normalno i napišeš šta hoćeš i odmah negdje ispod treba pisati password, passphrase, security tome slično isto obrišeš napišeš šta želiš i save, apply, submit kako ti već piše. Slobodno se javi ako zapne :)

Sto se tice uticnice za telefon, nije potreban nikakav bogec iz telekoma, samo pronadji nekog ko zna i tjt.
Druze hvala tebi u svakom slucaju al ja nemam blage veze o ovome, nesto sam pokusavao al nista. Sto se tice pojedinih likova ovdije na njih se ne obazirem uopste vise, umjesto da nekome pomognu i daju savjet oni napadaju ljude i govore im kako sve znaju itd. Znaci kupim neku obicnu uticnicu nikakva posebno ne treba? BTW jucer su mi zamjenuli router i STB jer mi je slika stalno ledila, a internet katastrofa. Nakon zamjene za nijansu je bolje stenje, sa upaljenim STB jedva doguram do 7, a Full je paket u pitanju TV-Internet-Fiskni Telefon plus onaj Cinema TV sto ga Telecom naplacuje marku i kojeg cu odjaviti, jer su filmovi uzas. To me sve izadje 51KM mjesecno i sad sa poskupljenjem ce biti 56 KM. Zato sam pitao koja bi kombinacija paketa bila najbolja jer ne mogu da otvorim njihovu stranicu uopste. Medjutim naisao sam na ismijavanje. Brisu se postovi ako bilo sta kazes protiv i ako si necim nezadovoljn. Uzas jedan i gotovo. Hvala ti jos jednom :)
Nista drug, ako hoces javi se privatnom porukom pa cu ti sve detaljno, na tenane objasniti, nije nikakav belaj, a za njih jbg. nemam sta reci cilj je sto vise 'ucerati' narodu, sto skuplje, a sto slabije usluge. Dns. zovem 1444 imam Full 1 da mi dignu malo net posto moze ici do 25/2, ja kaem da imam 11/0.70 i jos kae to je dobro sto imas. Ako imate optiku onda moze pojacanje,(zivim u centru grada), a komsije koje su kilometre od mene dignut im net. Joj, joj, joj, a cim im spomenes TM odma vriste to je grupacija ova, to je grupacija ona, digni sine net, daj HD kanale, pa cemo te svi hvaliti, a ne da gledam Kakanj, Cazin, Visoko i sta ti ja vec znam u HD.
Sto se tice uticnice, ja mislim da pase ona najobicnija koju mozes naci u bilo kojoj robnoj kuci, mda. ja ti preporucujem neku trgovinu sa elektromaterijalom sto se tice spajanja ja mislim, nemoj me drzati sa rijec da imaju samo 2 zice i to je sve, mda. za to ti je najbolje nekog elektricara naci, nije velika nauka spojiti, al znam da se ne spaja isto kao kod nas i u Njemackoj recimo iako su isti konektori to mi je jedan montazer iz Telekoma objasnio.
Kod mene su samo dvije žice. Ne znam kako je kod ovih što imaju optiku?
To možeš i sam direktno spojiti, bez utičnice. Kod mene je to zaklonjeno pa se ne vidi. A ako ti smeta rupa što će vidjeti kada skineš utičnicu, možeš kupiti samo poklopac za kutiju i izbušiti rupu da može proći kabal iz modema. Presjeci kabal što ide iz modema, spoji dvije žice, izoliraj trakom i završeno. Ako imaš lemilicu možeš i zalemiti.

To je jedno od rješenja.

A za promjenu šifre i Wi-Fi-a nazovi 1444, i oni će ti promijeniti.
nidjeveze1
Posts: 35
Joined: 06/08/2013 14:21

#69096 Re: BHTelecom All About

Post by nidjeveze1 »

allem_77 wrote: 09/02/2020 04:33
pametnjakovic1987 wrote: 09/02/2020 01:06
IamPajaELdin wrote: 08/02/2020 23:07

Druze hvala tebi u svakom slucaju al ja nemam blage veze o ovome, nesto sam pokusavao al nista. Sto se tice pojedinih likova ovdije na njih se ne obazirem uopste vise, umjesto da nekome pomognu i daju savjet oni napadaju ljude i govore im kako sve znaju itd. Znaci kupim neku obicnu uticnicu nikakva posebno ne treba? BTW jucer su mi zamjenuli router i STB jer mi je slika stalno ledila, a internet katastrofa. Nakon zamjene za nijansu je bolje stenje, sa upaljenim STB jedva doguram do 7, a Full je paket u pitanju TV-Internet-Fiskni Telefon plus onaj Cinema TV sto ga Telecom naplacuje marku i kojeg cu odjaviti, jer su filmovi uzas. To me sve izadje 51KM mjesecno i sad sa poskupljenjem ce biti 56 KM. Zato sam pitao koja bi kombinacija paketa bila najbolja jer ne mogu da otvorim njihovu stranicu uopste. Medjutim naisao sam na ismijavanje. Brisu se postovi ako bilo sta kazes protiv i ako si necim nezadovoljn. Uzas jedan i gotovo. Hvala ti jos jednom :)
Nista drug, ako hoces javi se privatnom porukom pa cu ti sve detaljno, na tenane objasniti, nije nikakav belaj, a za njih jbg. nemam sta reci cilj je sto vise 'ucerati' narodu, sto skuplje, a sto slabije usluge. Dns. zovem 1444 imam Full 1 da mi dignu malo net posto moze ici do 25/2, ja kaem da imam 11/0.70 i jos kae to je dobro sto imas. Ako imate optiku onda moze pojacanje,(zivim u centru grada), a komsije koje su kilometre od mene dignut im net. Joj, joj, joj, a cim im spomenes TM odma vriste to je grupacija ova, to je grupacija ona, digni sine net, daj HD kanale, pa cemo te svi hvaliti, a ne da gledam Kakanj, Cazin, Visoko i sta ti ja vec znam u HD.
Sto se tice uticnice, ja mislim da pase ona najobicnija koju mozes naci u bilo kojoj robnoj kuci, mda. ja ti preporucujem neku trgovinu sa elektromaterijalom sto se tice spajanja ja mislim, nemoj me drzati sa rijec da imaju samo 2 zice i to je sve, mda. za to ti je najbolje nekog elektricara naci, nije velika nauka spojiti, al znam da se ne spaja isto kao kod nas i u Njemackoj recimo iako su isti konektori to mi je jedan montazer iz Telekoma objasnio.
Kod mene su samo dvije žice. Ne znam kako je kod ovih što imaju optiku?
To možeš i sam direktno spojiti, bez utičnice. Kod mene je to zaklonjeno pa se ne vidi. A ako ti smeta rupa što će vidjeti kada skineš utičnicu, možeš kupiti samo poklopac za kutiju i izbušiti rupu da može proći kabal iz modema. Presjeci kabal što ide iz modema, spoji dvije žice, izoliraj trakom i završeno. Ako imaš lemilicu možeš i zalemiti.

To je jedno od rješenja.

A za promjenu šifre i Wi-Fi-a nazovi 1444, i oni će ti promijeniti.
Na svaku telefonsku utičnicu su spojene dvije zice(parica) koje na drugom kraju završavaju na centrali bh telecom.nije problem zamjeniiti uticnicu mozes to i sam.Potreban ti je odvijac i kljesta(javi se na po kad budeš htio mjenjati sve ću ti objasniti kako da uradis).Ono što je kod tebe problem je kada kažeš da ti ledi slika što znači da postoji neki problem e sada dali na liniji ili na dslam portu to se utvrđuje mjerenjem a to sam ne možeš.Ne znam gdje si u kojem gradu pa da imaš takve probleme.
U Njemačkoj se različito spajaju aktivne žice na konektor kod njih su 1 i 4 na konektoru aktivne žice,a kod nas 2 i 3.
I još kada je u pitanju optika tu nema žica nego opticko vlakno i za spajanje ti neophodan poseban alat i splicer za spajanje vlakna i naravno poznavanje rada sa optičkom a za to ti treba stručna osoba.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#69097 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

Meni takodjer nekad sporo ucitava neke stranice ili je cak ne moze ni ucitati. Al' mi je jedan korisnik sa ovog podforuma preporucio da idem u postavke adaptera(ethernet) i odštikliram TCP/IPv6, i fakat ako sam otvorio neku stranicu, a nije se još učitala i vrti ju, čim isključim IPv6 stranica se učita i sve normalno radi, samo preporuka je ne držati taj IPv6 non-stop ugašenim.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#69098 Re: BHTelecom All About

Post by °u° »

Gledam Elta prenosi večeras Oscara. Svaka čast pojedincima koji budu mogli buljit u ekran cijelu noć do ujutro što mnogi od nas neće moći.
Naravno ******* nisu u stanju omogučiti gledanje unazad pa nas većina neće ni gledati. Briljantno!
nidjeveze1
Posts: 35
Joined: 06/08/2013 14:21

#69099 Re: BHTelecom All About

Post by nidjeveze1 »

pametnjakovic1987 wrote: 09/02/2020 09:29 Meni takodjer nekad sporo ucitava neke stranice ili je cak ne moze ni ucitati. Al' mi je jedan korisnik sa ovog podforuma preporucio da idem u postavke adaptera(ethernet) i odštikliram TCP/IPv6, i fakat ako sam otvorio neku stranicu, a nije se još učitala i vrti ju, čim isključim IPv6 stranica se učita i sve normalno radi, samo preporuka je ne držati taj IPv6 non-stop ugašenim.
Radi se o toj dual stack problemu koji nikako da se rješi a traje vec par godina kod nekih korisnika.To što si uradio je dobra mogućnost da sve ovo zaobiđe ali nije trajno rješenje problema.Naravno nema svako znanje da to uradi i nažalost veoma često imaju taj problem.Za njih je najjednostavnije ugasi i upali modem kada se te stvari počnu dešavati.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 126
Joined: 03/10/2018 00:21

#69100 Re: BHTelecom All About

Post by pametnjakovic1987 »

nidjeveze1 wrote: 09/02/2020 10:20
pametnjakovic1987 wrote: 09/02/2020 09:29 Meni takodjer nekad sporo ucitava neke stranice ili je cak ne moze ni ucitati. Al' mi je jedan korisnik sa ovog podforuma preporucio da idem u postavke adaptera(ethernet) i odštikliram TCP/IPv6, i fakat ako sam otvorio neku stranicu, a nije se još učitala i vrti ju, čim isključim IPv6 stranica se učita i sve normalno radi, samo preporuka je ne držati taj IPv6 non-stop ugašenim.
Radi se o toj dual stack problemu koji nikako da se rješi a traje vec par godina kod nekih korisnika.To što si uradio je dobra mogućnost da sve ovo zaobiđe ali nije trajno rješenje problema.Naravno nema svako znanje da to uradi i nažalost veoma često imaju taj problem.Za njih je najjednostavnije ugasi i upali modem kada se te stvari počnu dešavati.
Ima i forica da se za IPv4 rucno upisuju IP adrese i ostale informacije, mjesto sto se stavi da on sam automatski povuce informacije, i isto prorade stranice. Mda. najlakse samo odstiklirati IPv6 kad nece da ucita stranicu, nakon nekog vremena opet stikliras dok ne pocne zezati i tako u krug. Ja sam sebi izbacio shortcut od Etherneta na Desktop i samo palim/gasim po potrebi haha, sta ces bitno je da je funkcionalno.
Locked