VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2826 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

Ako postoji predispozicija ne znaci da ce se to i desiti!? Sta si ovim dokazala?
To sto neko nosi pistolj ne znaci i da ce se ubiti, ali ako mu ti povuces okidac..... on je i dalje statisticka greska po tebi.
Da nije vakcine ne bi ni doslo do toga da se pojavi bolest. Gdje bi toliku koncentraciju teskih metala pokupili?

Ti pricas kao neko ko veze nema sa situacijom. Tebi je malo 30 na 100!?

Dvije najjace laboratorije za te stvari su u Holandiji i Spaniji. Jedna izucava koncentracije teskih metala, druga virusa kod pacijenata.
A onda,
Izvlaci dijete iz belaja. A svaki pokret i gest i rijec ti je veliki kao kuca!
To sam licno gledao.

Ovo ne pisem neke ublehe sa interneta, nego iz kontakta sa ljudima u problemu.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2827 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

A ovdije govorimo o bolestima koje nisu smrtonosne pa ti je prica nonses.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45439
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2828 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Chmoljo »

Dakle da rezimiramo,

Pogledaj internet, proguglaj, pričo mi jedan francuz, milioni pedijatara i farmaceuta prepadnutih za svoj posao...

Kao da niko nikad u ne penziju ne ode od njih, niko nikad od njih nije obolio pa pokušao olakšati dušu onim što zna... Ne. Oni i dalje ponavljaju naučene mantre.

Čim neko priča uvijeno, sa insinuacijama, sa upućivanjima na internet, sa preporukom da se "donese vlastiti zaključak" stvari su vrlo jasne:

1. Riječ je poborniku teorija zavjera,
2. Radi se o osobi koji ima veoma nisko znanje o temi,

Nisam iz branše. Ali nisam ni glup.
immuno
Posts: 2022
Joined: 07/04/2010 11:05

#2829 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by immuno »

ovdje sve experti …..Sa Autizmom se radja ( u 26 nedelji trudnoce nastaje poremecaj na Hromosomu 15 u Kariogramu)

Licno sam za vakcinisanje,imam malo iksustva u medicini ,laboratoriji,farmaciji .Molim vas radite sa svojom djecom sta hocete vi snosite i pred bogom i pred narodom i pred Samim sobom odgovrnost za njih al smanjite naglabanja koja veze nemaju sa zivotom. Navodite razloge Koje ni maloumni nebi uradili ako neko ode na simpozijum,kongres,savjetovanje,trening neznaci da ce primjenjivati isto to sto je prezentirano,predlozeno...cuj neko iz straha za poso vakcinise djecu halooo
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2830 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »




Ali, treba imati ogromna "muda" za ovo.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2831 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

Chmoljo wrote: 03/02/2020 02:39 Dakle da rezimiramo,

Pogledaj internet, proguglaj, pričo mi jedan francuz, milioni pedijatara i farmaceuta prepadnutih za svoj posao...

Kao da niko nikad u ne penziju ne ode od njih, niko nikad od njih nije obolio pa pokušao olakšati dušu onim što zna... Ne. Oni i dalje ponavljaju naučene mantre.

Čim neko priča uvijeno, sa insinuacijama, sa upućivanjima na internet, sa preporukom da se "donese vlastiti zaključak" stvari su vrlo jasne:

1. Riječ je poborniku teorija zavjera,
2. Radi se o osobi koji ima veoma nisko znanje o temi,

Nisam iz branše. Ali nisam ni glup.
Mozda jesi loma...

Doktor sam veterinarske medicine, radim u eksperimentalnoj medicini tako da sam vise baziran na humanu.

Tri puta sedmicno gledam ljude u problemu i nemas pojma koliko je to potresno i poslije toliko vremena.

Postavljate lazne dileme.

Ni jedna od tri bolesti iz MMR nije smrtonosna.

Moji su primili sve vakcine sem MMR, ja se unazad tri godine redovno vakcinisem, gdje vidis teoriju zvjere?
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2832 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by hladan.preminger »

Chmoljo wrote: 03/02/2020 02:39 Dakle da rezimiramo,

Pogledaj internet, proguglaj, pričo mi jedan francuz, milioni pedijatara i farmaceuta prepadnutih za svoj posao...

Kao da niko nikad u ne penziju ne ode od njih, niko nikad od njih nije obolio pa pokušao olakšati dušu onim što zna... Ne. Oni i dalje ponavljaju naučene mantre.

Čim neko priča uvijeno, sa insinuacijama, sa upućivanjima na internet, sa preporukom da se "donese vlastiti zaključak" stvari su vrlo jasne:

1. Riječ je poborniku teorija zavjera,
2. Radi se o osobi koji ima veoma nisko znanje o temi,

Nisam iz branše. Ali nisam ni glup.
Moja mati je nakon 40 godina rada (od toga 30 kao pedijatar) otišla u penziju. vakcinisala je svoje 2 djece i moje dvoje (njena unučad).
Jak taj lobi kad tjera ljude da truju sovju djecu i unučad.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2833 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

immuno wrote: 03/02/2020 02:54 ovdje sve experti …..Sa Autizmom se radja ( u 26 nedelji trudnoce nastaje poremecaj na Hromosomu 15 u Kariogramu)

Licno sam za vakcinisanje,imam malo iksustva u medicini ,laboratoriji,farmaciji .Molim vas radite sa svojom djecom sta hocete vi snosite i pred bogom i pred narodom i pred Samim sobom odgovrnost za njih al smanjite naglabanja koja veze nemaju sa zivotom. Navodite razloge Koje ni maloumni nebi uradili ako neko ode na simpozijum,kongres,savjetovanje,trening neznaci da ce primjenjivati isto to sto je prezentirano,predlozeno...cuj neko iz straha za poso vakcinise djecu halooo


I sta ti kazes ljudima kada donesu crno na bijelo iz stranih lab. rezultate o velikim koncentracijama teskih metala ili prisutnosti virusa u organizmu?

Kada njemački strucnjak kaze da je zbog vakcine, a roditelj ne zna gdje udara od brige?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2834 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

hladan.preminger wrote: 03/02/2020 08:29
Chmoljo wrote: 03/02/2020 02:39 Dakle da rezimiramo,

Pogledaj internet, proguglaj, pričo mi jedan francuz, milioni pedijatara i farmaceuta prepadnutih za svoj posao...

Kao da niko nikad u ne penziju ne ode od njih, niko nikad od njih nije obolio pa pokušao olakšati dušu onim što zna... Ne. Oni i dalje ponavljaju naučene mantre.

Čim neko priča uvijeno, sa insinuacijama, sa upućivanjima na internet, sa preporukom da se "donese vlastiti zaključak" stvari su vrlo jasne:

1. Riječ je poborniku teorija zavjera,
2. Radi se o osobi koji ima veoma nisko znanje o temi,

Nisam iz branše. Ali nisam ni glup.
Moja mati je nakon 40 godina rada (od toga 30 kao pedijatar) otišla u penziju. vakcinisala je svoje 2 djece i moje dvoje (njena unučad).
Jak taj lobi kad tjera ljude da truju sovju djecu i unučad.
Ne, nego neznanje.

Nisu sve vakcine iste. Nisu sve vakcine stetne... Daj citajte sta pisem... Ovo gluvih telefona sa ljudima koji veze nemaju sa temom.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2835 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

U Americi se jevrejska djeca ne vakcinisu. Jedan od nacina u Nju Dzerziju da se spasi dijete od MMR je da ide u jevrejski vrtic.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2836 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by hladan.preminger »

Capljina74 wrote: 03/02/2020 08:33
Moja mati je nakon 40 godina rada (od toga 30 kao pedijatar) otišla u penziju. vakcinisala je svoje 2 djece i moje dvoje (njena unučad).
Jak taj lobi kad tjera ljude da truju sovju djecu i unučad.

Ne, nego neznanje.

Nisu sve vakcine iste. Nisu sve vakcine stetne... Daj citajte sta pisem... Ovo gluvih telefona sa ljudima koji veze nemaju sa temom.
ne samo da si zavjerenista nego i totalni idiot

kad veterinar kaze da pedijatar (koji je usput bio top 3 student birevaktile) ne zna ništa o svom poslu to vrhunac.

od cca 15.000 djece koje je vakcinisano za tih 40 godina i koja su prošla joj kroz ruke nema ni 10 slučajeva autizma, ali će veterinar naći objašnjenje
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2837 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

Da nema pojma sta je MMR i koliko je opasan.
Zavjera ti u guzici.

Obrati paznju sta radim i da se tri puta sedmicno srecem sa ljudima u problemu.

MMR je jako opasan zbog adjuvansa.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2838 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by tranquil »

"Pričao sam sa tvorcem jedne Web stranice. On mi je rekao sve što sam već vjerovao. To je bilo sve što sam trebao da znam, to mi je bila svaka potvrda koja mi je trebala, nije bilo potrebe da bilo šta drugo provjeravam, pa ću nastaviti da širim tu informaciju i potencijalno ugrožavam živote tuđe djece jer mi je tako rekao tvorac jedne Web stranice."
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2839 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

hladan.preminger wrote: 03/02/2020 08:38
Capljina74 wrote: 03/02/2020 08:33
Moja mati je nakon 40 godina rada (od toga 30 kao pedijatar) otišla u penziju. vakcinisala je svoje 2 djece i moje dvoje (njena unučad).
Jak taj lobi kad tjera ljude da truju sovju djecu i unučad.

Ne, nego neznanje.

Nisu sve vakcine iste. Nisu sve vakcine stetne... Daj citajte sta pisem... Ovo gluvih telefona sa ljudima koji veze nemaju sa temom.
ne samo da si zavjerenista nego i totalni idiot

kad veterinar kaze da pedijatar (koji je usput bio top 3 student birevaktile) ne zna ništa o svom poslu to vrhunac.

od cca 15.000 djece koje je vakcinisano za tih 40 godina i koja su prošla joj kroz ruke nema ni 10 slučajeva autizma, ali će veterinar naći objašnjenje
Eno ti gore profesora imunologa, a ispod njega je internista, koja je bila student generacije.

Rahmetli pradjed mi je bio prvi veterinar u BiH (diplomirao u Istanbulu, specijalizirao u Becu), koji je lijecio i ljude, a njegov sin, moj djed, je bio osnivac i dugogodisnji (do penzionisanja) nacelnik radiologije. Kada sam pricao s njim na ovu temu rekao mi je da je u pitanju ex Yu da se ne bi protivio vakcinisanju, jer je znao ko je proizvodio i vrsio kontrolu nad tadasnjim cjepivima, a da je danas sve to upitno i da zbog toga odsavjetuje cijepljenje. Onda sam razgovarao i s rahmetli nanom, prvom poslijeratnom magistrom farmacije, takodjer zagrebackim studentom. Isto misljenje. Njena unuka, moja teticna, takodjer magistra farmacije, zestok protivnik vakcinacije.

Eno ti dvojice brace Gavrankapetanovic, vrh u medicini. Ne vakcinisu djecu. Znas li zasto? Zato sto je Ismetu puna ordinacija djece od posljedica vakcinacije. Cak i djeca njegovih najblizih prijatelja, koju je znao od samog rodjenja. Covjek place kada prica o tome.

Sticajem okolnosti bio na fiziologiji. Razgovarao s roditeljima. Masa njih je tu zbog posljedica vakcinacije....Prijatelji meni bliske osobe ostali bez oboje djece od posljedica vakcinacije. Jedno za drugim... Meni dosta.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50402
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2840 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Bloo »

Znaci s jedne strane djeca tvojih prijatelja s nuspijavama, s druge stran djeca mojih prijatelja bez nuspojava...

Do kojeg broja djece idemo u dokazivanju? Ko je pobijedino? Onaj ko ima vise prijatelja s djecom?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2841 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

Bloo wrote: 03/02/2020 10:03 Znaci s jedne strane djeca tvojih prijatelja s nuspijavama, s druge stran djeca mojih prijatelja bez nuspojava...

Do kojeg broja djece idemo u dokazivanju? Ko je pobijedino? Onaj ko ima vise prijatelja s djecom?
I tebi preporucujem:


Poslusaj kako se statistike rade i da li je kcerka prof. Poljaka, koja je jedva prezivjela, uvrstena u statistiku o posljedicama vakcinacije.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2842 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by hladan.preminger »

Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2843 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
Uradio je dr. Poljak. I, znas li koliko pije vode?

Sta konkretno lazem?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2844 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Capljina74 »

Bloo wrote: 03/02/2020 10:03 Znaci s jedne strane djeca tvojih prijatelja s nuspijavama, s druge stran djeca mojih prijatelja bez nuspojava...

Do kojeg broja djece idemo u dokazivanju? Ko je pobijedino? Onaj ko ima vise prijatelja s djecom?
Nemoj se saliti. Da vidis kolika je to muka i koliko se ljudi obraduju bilo kakvom gestu kod djeteta ne bi tako pricala.

A za nastavak teme nevezano za navod.

Gori ste od vehabija kad zaprete.

Znate li gdje se jos moze naci SFRJ u malom?

Na Dorcolu ispod dzamije. Tu svi odreda, jer ih je muka natjerala.
Prosle sedmice je nasa ekipa odnijela izvjestaj u Amsterdam. Cujem da su i iz Beograda i Skoplja otisli. U EU prikupljaju podatke i radi se za citavu Evropu.

Polako ce izaci na vidjelo kako je i sta je... Samo se jos kod nas sere buce uuuuuuuu anti ovo anti ono...
Salik je u pravu za Zavode bivse drzave.

Nego svi se prave ludi,
Koja je od tri pomenute bolesti smrtonosna?
Ni jedna!
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#2845 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by Brus Lee »

Capljina74 wrote: 03/02/2020 08:23
Chmoljo wrote: 03/02/2020 02:39 Dakle da rezimiramo,

Pogledaj internet, proguglaj, pričo mi jedan francuz, milioni pedijatara i farmaceuta prepadnutih za svoj posao...

Kao da niko nikad u ne penziju ne ode od njih, niko nikad od njih nije obolio pa pokušao olakšati dušu onim što zna... Ne. Oni i dalje ponavljaju naučene mantre.

Čim neko priča uvijeno, sa insinuacijama, sa upućivanjima na internet, sa preporukom da se "donese vlastiti zaključak" stvari su vrlo jasne:

1. Riječ je poborniku teorija zavjera,
2. Radi se o osobi koji ima veoma nisko znanje o temi,

Nisam iz branše. Ali nisam ni glup.
Mozda jesi loma...

Doktor sam veterinarske medicine, radim u eksperimentalnoj medicini tako da sam vise baziran na humanu.

Tri puta sedmicno gledam ljude u problemu i nemas pojma koliko je to potresno i poslije toliko vremena.

Postavljate lazne dileme.

Ni jedna od tri bolesti iz MMR nije smrtonosna.

Moji su primili sve vakcine sem MMR, ja se unazad tri godine redovno vakcinisem, gdje vidis teoriju zvjere?
Jesi li ikad razgovarao sa djetetom cija majka je dobila rubeolu u trudnoci. Vjerovatno nisi jer takvo dijete ne prezivi ili se rodi sa teskim malformacijama.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2846 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by hladan.preminger »

polio iskorijenjen zahvaljujući vakcinama, ali ........
User avatar
geralt
Posts: 5175
Joined: 14/09/2017 12:45

#2847 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by geralt »

salik79 wrote: 03/02/2020 10:17
hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
Uradio je dr. Poljak. I, znas li koliko pije vode?

Sta konkretno lazem?
Konkretno si lagao da su pljuskavice/varicela i ospice/morbile ista bolest, da krenemo od toga. Mislim da nisi lagao svjesno vec iz neznanja, ali ja se recimo ne bih upustao u diskusiju u kojoj ne poznajem ni elementarne stvari o temi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2848 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

geralt wrote: 03/02/2020 10:46
salik79 wrote: 03/02/2020 10:17
hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
hladan.preminger wrote: 03/02/2020 10:14 Svi ti ini dr. i ostali neka urade naučni rad i pošalju na peer review. Za sada sve i jedan rad je na strani vakcinacije.

Usput mislim da ovaj salik laže u tonama u prethodnim postovima.
Uradio je dr. Poljak. I, znas li koliko pije vode?

Sta konkretno lazem?
Konkretno si lagao da su pljuskavice/varicela i ospice/morbile ista bolest, da krenemo od toga. Mislim da nisi lagao svjesno vec iz neznanja, ali ja se recimo ne bih upustao u diskusiju u kojoj ne poznajem ni elementarne stvari o temi.
Ja lagao?! Jesi lo ti udure?! Ja napisao na vijesti o morbilama da su ospice, a lik me hladno ismijao. I onda ja lagao :-) :roll:

Da sara03 nije tvoj alter ego?!

Ima li jos sta da sam "slagao"? :oops: :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2849 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

Inace, sve sto sam napisao je vrlo lahko za provjeriti. Postavio videe, naveo nase doktore, naveo odjel fiziologoje na Jezeru,... Pa bujrum.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2850 Re: VAKCINACIJA DJECE I NOVORODJENCADI U BIH ?

Post by salik79 »

Jos jednom, lik me hladno, stalkerski (posto je clanak na klixu bio objavljen prije 5 mjeseci), na skroz drugoj temi pokusa ismijati (usput me nazivajuci "sijskim ublehasom") za moju konstataciju da su morbile ospice, a ja mu lijepo crno na bijelo dokazem da je bezobrazni maloumnik:

Image
Image

I, onda, ja lazem?! Aferim! :run: :skoljka:
Post Reply