Demokratska fronta Željko Komšić

sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#42901 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sandoz11 »

muzicar_iz_parka wrote: 30/01/2020 14:59 Komsic ce prezivjeti i osvojiti jos jedan mandat, ako se ne promjenu izborni zakon po volji HDZa, DF kao stranka je tu nebitna.
Znaci do 2026 mu zagarantovano mjesto u predsjednistvu, a onda vec penzija tu ili mozda 4 godine ambasadorskog mandata.
tako kod nas prolaze uhljebi, zali boze...ali ostace velika 0 od covjeka :bih: :bih:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#42902 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

sandoz11 wrote: 31/01/2020 06:46
muzicar_iz_parka wrote: 30/01/2020 14:59 Komsic ce prezivjeti i osvojiti jos jedan mandat, ako se ne promjenu izborni zakon po volji HDZa, DF kao stranka je tu nebitna.
Znaci do 2026 mu zagarantovano mjesto u predsjednistvu, a onda vec penzija tu ili mozda 4 godine ambasadorskog mandata.
tako kod nas prolaze uhljebi, zali boze...ali ostace velika 0 od covjeka :bih: :bih:
Sto se tice Bosnjaka ne zna se ko je vece zlo. Onaj sto hoce treci i novi IZ ili ovo kukavicje jaje koje laze, petlja i vara glasace. Moj glas vise nece dobiti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#42903 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

2:55
napijte se vode prvo,mislim hejteri :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#42904 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drndalo »

malakh wrote: 30/01/2020 19:48 volio bih da cujem, da vidim te argumente i objasnjena kakve veze i kakvih dodirnih tocaka imaju miro lazovic i ministarstvo privrede.

sa strucnog aspekta, miro lazovic je diplomirani sociolog, sa politckog aspekta, miro lazovic je parlamentarac, vijecnik, ljevicar i covjek koji u svom cv-ju ne moze navesti niti jedno radno mjesto, jer nista nije radio, a da se od njegovog rada privredjivalo nekom kolektivu.

zar bi netko bio toliko lud i apsolutno nekvalificiranog covjeka, doduse sa ogromnim politickim iskustvom, postavio u resor koji zahtjeva ogromnu dozu menadzerskog iskustva sa ciljem da pomogne u pronalazenju modela za funkcioniranje jednog zoi 84, turisticke zajednice i slicnih javnih preduzeca... resor privrede je, uz komunalnu privredu, najkompliciraniji i najzahtjevniji u kojem populizam bas i ne prolazi... to je resor koji je usko vezan za potrebe gradjana i poboljsanje standarda kroz praksu, a uz duzno postovanje, miro lazovic nije covjek za tog posla.
Taman nam je i vecina privrede na tom nivou... Da stave Emila Tedeskija, izazvao bi potres privrednim rastom Mega proporcija, a to nosi inflaciju... Ovako, sigurica... :run:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#42905 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

bunk wrote: 31/01/2020 07:22 2:55
napijte se vode prvo,mislim hejteri :lol:
Ovo bi bilo za muštuluka...

Na pitanje/konstataciju voditeljice (4:45)
Vi stavljate znak jednakosti između ANP-a i Programa reformi, a Milorad Dodik tvrdi da to nije ANP?
Željko odgovara:
Pa dobro, ja preporučujem svakom onom ko ne vjeruje, ima zvanična stranica NATO-a - politički komitet NATO-a je prihvatilo ovaj program i reklo Bosna i Hercegovina na račun ovog programa nastavlja svoj put u Akcionom planu za članstvo.
Pošto poučen iskustvom (hejterski dakle), ne vjerujem ni Dodiku, ni Džaferoviću, a ni Komšiću, potražio sam potvrdu ove informacije na zvaničnoj stranici NATO-a.
https://www.nato.int/
I nisam pronašao tu informaciju.

Znaš li ti možda kolega bunk, na koju zvaničnu stranicu NATO-a nas upućuje Željko Komšić?
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#42907 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Membership Action Plan (MAP)
Last updated: 18 Feb. 2019 11:42
Nemojte tako kolega...
Znam ja šta je MAP.

Željko Komšić upućuje svakog ko ne vjeruje da ode na zvaničnu stranicu NATO-a i provjeri njegovu tvrdnju.
Pa dobro, ja preporučujem svakom onom ko ne vjeruje, ima zvanična stranica NATO-a - politički komitet NATO-a je prihvatilo ovaj program i reklo Bosna i Hercegovina na račun ovog programa nastavlja svoj put u Akcionom planu za članstvo.
Potvrdu ove informacije ja ne mogu pronaći na zvaničnoj stranici NATO-a.
Možeš li ti?
User avatar
shbc
Posts: 3343
Joined: 20/07/2012 12:13

#42908 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shbc »

Ovo je stranica i tekst prije nego smo poslali ovaj dokument. Zlatni lazov kaze da su prihvatili dokument i na osnovu njega rekli da nastavljamo sa akcionim planom. Molim te da pokusas opet i nadjes nam gdje su to rekli. Hvala.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#42909 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

shbc wrote: 31/01/2020 08:16
Ovo je stranica i tekst prije nego smo poslali ovaj dokument. Zlatni lazov kaze da su prihvatili dokument i na osnovu njega rekli da nastavljamo sa akcionim planom. Molim te da pokusas opet i nadjes nam gdje su to rekli. Hvala.
Bog te vidio,pa ti sam sebi klizeci ulijeces.
Znaci svi smo znali da smo u MAP-u i prije nego je dokument otisao.
A danas ide pred VM ,vjerujem da ce u narednih nekoliko dana to biti postavljeno i na stranici predsjednistva.
A za navigaciju po NATO stranicama stvarno nemam vremena,valja platu zaradit :D
P.S.
Ovo je najbolji intervju koji je neki politicar dao od rata naovamo.Ovo je jedan predsjednik za sve.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#42910 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Ili prevedeno...
Kada Komšić kaže:
"Ako mislite da lažem, a vi provjerite tu i tu", bolje je ne provjeravati.

a) bunkići će konstatovati da ste hejteri - jer ne vjerujete Željku i provjeravate, a
b) svakako će se vjerovatno samo ustanoviti da Željko (opet) laže.

Samo za kolegu bunka i njegovog predsjednika ide jedan... :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#42911 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

bunk wrote: 31/01/2020 07:22 2:55
napijte se vode prvo,mislim hejteri :lol:
Niko ti ne brani da vjeruješ u Željkecove tlapnje. :ne zna:
statixx
Posts: 8783
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#42912 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by statixx »

Nece ljudi vise ni azurirati stranicu, zasto se brukati pisuci o redukovanom ANP-u. :D
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#42913 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sandoz11 »

Komsic obori vladu KS da bi udovoljio svojoj supruzi, valja obraz sacuvati.. :mrgreen:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#42914 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by redhat »

malakh wrote: 30/01/2020 19:48 volio bih da cujem, da vidim te argumente i objasnjena kakve veze i kakvih dodirnih tocaka imaju miro lazovic i ministarstvo privrede.

sa strucnog aspekta, miro lazovic je diplomirani sociolog, sa politckog aspekta, miro lazovic je parlamentarac, vijecnik, ljevicar i covjek koji u svom cv-ju ne moze navesti niti jedno radno mjesto, jer nista nije radio, a da se od njegovog rada privredjivalo nekom kolektivu.

zar bi netko bio toliko lud i apsolutno nekvalificiranog covjeka, doduse sa ogromnim politickim iskustvom, postavio u resor koji zahtjeva ogromnu dozu menadzerskog iskustva sa ciljem da pomogne u pronalazenju modela za funkcioniranje jednog zoi 84, turisticke zajednice i slicnih javnih preduzeca... resor privrede je, uz komunalnu privredu, najkompliciraniji i najzahtjevniji u kojem populizam bas i ne prolazi... to je resor koji je usko vezan za potrebe gradjana i poboljsanje standarda kroz praksu, a uz duzno postovanje, miro lazovic nije covjek za tog posla.
Ministar kao i jedan dobar recimo CEO odnosno direktor firme ne moraju znati raditi svaki posao u firmi. Na tim pozicijama je daleko bitnije da taj i takav znaju rukovoditi procesima i ljudima, znači treba da zna okvirno šta se u njegovom resoru radi i treba da se okruži ljudima, da delegira posao sposobnim i od povjerenja i nikako i nipošto da se bavi mikromenadžmentom jer će se pogubiti. Misliš da general vojske zna i voziti tenk i avion a i napuniti haubicu....karikiram naravno.
Što se tiče Mire konkretno, politički i svjetonazorno prav ko strijela zadnjih 40 godina što me navodi da bi i u poslu bio isti a glede stručne spreme, ja lično dajem prednost svakom svršenom gimnazijalcu prve i druge gimnazije u periodu do 1990 godine u odnosu na doktora nauka sa diplomom iz travnika i doktorskom temom šerijat i primjena istog u modernim društvenim sistemima.
Pošto je tema Komšić a prvi put komentarišem na njoj iako sam većinu stvari isčitao.......Komšić je politički mrtvac, dženaza otklanjana doduše on to možda još ne zna ili se nada ali to je samo pokazatelj infantilnosti njega kao pojave.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#42915 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Komšić je politički ublehaš. Sve njegove aktivnosti svode se na ublehu.

Ovi što pravdaju njega i njegove ublehe su poput onih što su uz Torabija zarađivali na prodaji vode, suvenira, zakupu prostora, cijepanju ulaznica.... :D
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#42916 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

sandoz11 wrote: 31/01/2020 08:50 Komsic obori vladu KS da bi udovoljio svojoj supruzi, valja obraz sacuvati.. :mrgreen:
I Bakir da udovolji svojoj. Ne znam sta FahrOva hanuma kaze na to. Ili ono bjese da se rastavio od Azre.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#42917 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HomeSweetHome »

Styling wrote: 31/01/2020 08:54
sandoz11 wrote: 31/01/2020 08:50 Komsic obori vladu KS da bi udovoljio svojoj supruzi, valja obraz sacuvati.. :mrgreen:
I Bakir da udovolji svojoj. Ne znam sta FahrOva hanuma kaze na to. Ili ono bjese da se rastavio od Azre.
Ona bezbeli ne kaze nista, njoj je Fahraon prod'o sve i udovoljio joj tako, avansno :D
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#42918 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sandoz11 »

Bogami ovi nasi elitni politicari sve sam goli papucar :D
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#42919 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HomeSweetHome »

sandoz11 wrote: 31/01/2020 08:57 Bogami ovi nasi elitni politicari sve sam goli papucar :D
Nama u stvari drzavu vodi zenturaca, a ostale gledaju da usicare koliko mogu
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#42920 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinuhe »

Na NATO stranici pise isto sto je pisalo zadnjih deset godina o cemu je vec bilo rijeci nato-put-bih-politicki-aspekti-t157136s600.html

Komso svjesno obmanjuje javnost ali treba reci i da je najpopularniji politicar u Bosnjaka vec godinama.

Image
User avatar
shbc
Posts: 3343
Joined: 20/07/2012 12:13

#42921 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shbc »

bunk wrote: 31/01/2020 08:18
shbc wrote: 31/01/2020 08:16
Ovo je stranica i tekst prije nego smo poslali ovaj dokument. Zlatni lazov kaze da su prihvatili dokument i na osnovu njega rekli da nastavljamo sa akcionim planom. Molim te da pokusas opet i nadjes nam gdje su to rekli. Hvala.
Bog te vidio,pa ti sam sebi klizeci ulijeces.
Znaci svi smo znali da smo u MAP-u i prije nego je dokument otisao.
A danas ide pred VM ,vjerujem da ce u narednih nekoliko dana to biti postavljeno i na stranici predsjednistva.
A za navigaciju po NATO stranicama stvarno nemam vremena,valja platu zaradit :D
P.S.
Ovo je najbolji intervju koji je neki politicar dao od rata naovamo.Ovo je jedan predsjednik za sve.
Ne supljiraj, jedan je Zlatni lazov. Reci nam na sta se Sejdo referira kada kaze da se na NATO-voj stranici nalazi potvrda da smo poslali ANP.
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#42922 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

Novak20 wrote: 31/01/2020 08:54 Komšić je politički ublehaš. Sve njegove aktivnosti svode se na ublehu.

Ovi što pravdaju njega i njegove ublehe su poput onih što su uz Torabija zarađivali na prodaji vode, suvenira, zakupu prostora, cijepanju ulaznica.... :D
Sitno je sve to oko Torabija u usporedbi sa Željkecovim kompanjonima i benefitima koje ostvaruju.

Priča oko NATO-a je tipični populizam na tragu Dodikovih fantazmagorija o referendumima i otcjepljenjima, ili, pak, ako se još ko sjeća one Čovićeve priče o Trećem.

U konkretnom slučaju, pitanju euro-atlanskih integracija, treba slušati ono što kaže Bakir. Željko na toj priči prodaje ublehe besposlenim penzionerima kako bi osigurao koji glas sebi.
Last edited by Škobo Habu on 31/01/2020 09:20, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#42923 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Ovo divljenje intervjuima poprima pandemijske razmjere.
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#42924 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sandoz11 »

Leverage wrote: 31/01/2020 09:19 Ovo divljenje intervjuima poprima pandemijske razmjere.
mislis DIVLJANJE :D
Škobo Habu
Posts: 9012
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#42925 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Škobo Habu »

sinuhe wrote: 31/01/2020 09:14 Na NATO stranici pise isto sto je pisalo zadnjih deset godina o cemu je vec bilo rijeci nato-put-bih-politicki-aspekti-t157136s600.html

Komso svjesno obmanjuje javnost ali treba reci i da je najpopularniji politicar u Bosnjaka vec godinama.

Image
Bespotrebno nasjedamo na propagandu SDA/DF medijske osovine.

Svako ko ima barem gram mozga dobro zna kako stvari oko NATO-a funkcionišu, koliko je sve to komplikovano oko prijema, koliko je sama EU u tome oprezna, te da se taj proces ne završava preko noći.

U suštini, ono što je evidentno oko svega toga jeste činjenica da su uloge po tom pitanju podjeljene već odavno - Komšić je pripao jedan od najtežih resora na kojem on kao treba graditi svoju predizbornu strategiju za naredne izbore.
Kao on je slomio otpor Dodika i nanio težak udarac snagama iz RS-a.

Dodik će, svakako, za svoju kampanju tvrditi da je on stopirao taj put i da o njemu ne može odlučivati niko drugi do političke strukture iz RS.
Što je i tačno.
Last edited by Škobo Habu on 31/01/2020 09:31, edited 1 time in total.
Post Reply