IRAN

User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28176 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Kikibombona wrote: 14/01/2020 11:48
Nadam se da ce OSA/SIPA koordinisano sa americkim sluzbama ispitati ovu stvar koja nije nimalo bezazlena.

Mislim da za to nema potrebe.

Imaju oni svoje igrače već odavno na terenu.


Image
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#28177 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka »

Sulejmani je bio poprilično mudar i iskoristio priliku za širenje iranskog uticaja i stvaranje tzv šijitskog koridora od Mediterana do Irana i eto sad bi čovjek takvog kalibra organizovao napade na n broj američkih ambasada u Evropi i Aziji.
Da mu propane zadnje dvije decenije zbog takve gluposti.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28178 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

lajkujMe wrote: 14/01/2020 12:11
Svima koji vjeruju radije SAD nego Iranu, od srca hvala sto imate dovoljno pameti da vidite stvarnu sliku.

Tri "A"

Sveto Trojstvo

Allax, Alia, Amerika


Image


Stvarnost :mrgreen:
swanfilter
Posts: 7836
Joined: 06/06/2008 18:52

#28179 Re: IRAN

Post by swanfilter »

lajkujMe wrote: 14/01/2020 12:11 "prijateljski" Iran htio malo da ubije Bosanaca u srcu BIH i da usput nas obiljezi kao teroristicku zemlju pred ocima svijeta.

Sad naravno mnogo ovih ljubitelja i postovalaca Irana jedva cekaju da pljuju po Americi kako Lazu o Iranu...
Ali ne moze se tu nista i da se jeste desio napad opet bi bila kriva Amerika i CIA...

Svima koji vjeruju radije SAD nego Iranu, od srca hvala sto imate dovoljno pameti da vidite stvarnu sliku.

To napisano na osnovu ove vijesti? Stvarno, kako ne vjerovati ....
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28180 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

swanfilter wrote: 14/01/2020 13:07
To napisano na osnovu ove vijesti? Stvarno, kako ne vjerovati ....
Dok se Dževad ne oglasi, ništa ne vjerujem...


Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28181 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

lajkujMe wrote: 14/01/2020 12:11 "prijateljski" Iran htio malo da ubije Bosanaca u srcu BIH i da usput nas obiljezi kao teroristicku zemlju pred ocima svijeta.

Sad naravno mnogo ovih ljubitelja i postovalaca Irana jedva cekaju da pljuju po Americi kako Lazu o Iranu...
Ali ne moze se tu nista i da se jeste desio napad opet bi bila kriva Amerika i CIA...

Svima koji vjeruju radije SAD nego Iranu, od srca hvala sto imate dovoljno pameti da vidite stvarnu sliku.
:thumbup:

Ima na ovoj temi svega. Ima uposlenika fondacija Mulla Sadra i Ibn Sina, ima rusofila i srbofila koji Bosancima zele ogaditi Ameriku i NATO, ima kvazi 'antiglobalista', ima islamista itd. Svi su se lijepo nasli da udare po mrskoj Americi.

...

Hvala bratskoj Americi sto je istjerala Iran iz BiH. Nisu oni uzalud ovdje ulagali za vrijeme rata. To je politika Irana: izvoz revolucije. Ulganje malo a moguca korist velika, satelitska drzava i satelitski narod u srcu Evrope. Potrosili bi nas kao kurton za svoj interes.

...

A gledaj kako to radi pametan narod:

„Albanija je u opasnosti od sukoba SAD i Irana“
– Albanija je proterala iranskog ambasadora i to se neće lako zaboraviti.
https://www.vesti-online.com/albanija-j ... d-i-irana/

Da li nase sluzbe nadgledaju rad iranskog ambadadora?

Albanija zabrinuta za Balkan, želi NATO-ovu bazu na svojoj teritoriji
“Zabrinuti smo zbog više prijetnji sa kojima se naš region suočava i mislimo da je veoma značajno da NATO i SAD pridaju malo više značaja onome što se događa na Balkanu”, rekla je Džačka.
Među tim prijetnjama ona je navela Rusiju, koja, kako je rekla, pokušava da pojača svoj uticaj, a pomenula je i Kinu, Iran, pa čak i Tursku, kao razloge za zabrinutost rukovodstva Albanije.
http://www.otisak.ba/albanija-zabrinuta ... eritoriji/

Eto kako to radi ozbiljna drzava. Mi se volimo segaciti, a kada odvali bice: boze dragi, sta se ovo desilo, cime smo zasluzili.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28182 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Kiki, dublje, Kiki.

Još ti nogice vire... :mrgreen:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#28183 Re: IRAN

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 18:42, edited 2 times in total.
swanfilter
Posts: 7836
Joined: 06/06/2008 18:52

#28184 Re: IRAN

Post by swanfilter »

KIKI, vidim znas ko koga placa, pa da te isto upitam? Kada vec znas prozivati druge, red bi bio da si i sam iskren ...
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#28185 Re: IRAN

Post by espn »

Kikibombona wrote: 14/01/2020 13:11
lajkujMe wrote: 14/01/2020 12:11 "prijateljski" Iran htio malo da ubije Bosanaca u srcu BIH i da usput nas obiljezi kao teroristicku zemlju pred ocima svijeta.

Sad naravno mnogo ovih ljubitelja i postovalaca Irana jedva cekaju da pljuju po Americi kako Lazu o Iranu...
Ali ne moze se tu nista i da se jeste desio napad opet bi bila kriva Amerika i CIA...

Svima koji vjeruju radije SAD nego Iranu, od srca hvala sto imate dovoljno pameti da vidite stvarnu sliku.
:thumbup:

Ima na ovoj temi svega. Ima uposlenika fondacija Mulla Sadra i Ibn Sina, ima rusofila i srbofila koji Bosancima zele ogaditi Ameriku i NATO, ima kvazi 'antiglobalista', ima islamista itd. Svi su se lijepo nasli da udare po mrskoj Americi.

...

Hvala bratskoj Americi sto je istjerala Iran iz BiH. Nisu oni uzalud ovdje ulagali za vrijeme rata. To je politika Irana: izvoz revolucije. Ulganje malo a moguca korist velika, satelitska drzava i satelitski narod u srcu Evrope. Potrosili bi nas kao kurton za svoj interes.

...

A gledaj kako to radi pametan narod:

„Albanija je u opasnosti od sukoba SAD i Irana“
– Albanija je proterala iranskog ambasadora i to se neće lako zaboraviti.
https://www.vesti-online.com/albanija-j ... d-i-irana/

Da li nase sluzbe nadgledaju rad iranskog ambadadora?

Albanija zabrinuta za Balkan, želi NATO-ovu bazu na svojoj teritoriji
“Zabrinuti smo zbog više prijetnji sa kojima se naš region suočava i mislimo da je veoma značajno da NATO i SAD pridaju malo više značaja onome što se događa na Balkanu”, rekla je Džačka.
Među tim prijetnjama ona je navela Rusiju, koja, kako je rekla, pokušava da pojača svoj uticaj, a pomenula je i Kinu, Iran, pa čak i Tursku, kao razloge za zabrinutost rukovodstva Albanije.
http://www.otisak.ba/albanija-zabrinuta ... eritoriji/

Eto kako to radi ozbiljna drzava. Mi se volimo segaciti, a kada odvali bice: boze dragi, sta se ovo desilo, cime smo zasluzili.
Ima, hvala Bogu i biće ih još više, samo možeš gledat.

P.S. Prijavio sam ti post.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#28186 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Čovjek sa stavom :mrgreen:


User avatar
jeza u ledja
Posts: 45211
Joined: 29/12/2005 01:20

#28187 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 14/01/2020 10:50 najozbiljnije - jel imas sta konkretno reci ili ?
Nema sta konkretno da se kaze na gluposti koje si napisao.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28188 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

swanfilter wrote: 14/01/2020 13:20 KIKI, vidim znas ko koga placa, pa da te isto upitam? Kada vec znas prozivati druge, red bi bio da si i sam iskren ...
Placa me jedna strana firma koja nema ama bas nikakve veze sa politikom. Posteno zaradim svoju platu.

Hvala nebesima sto nikad nisam pao toliko nisko da me placaju SDA seljacine i sa njima povezana mafijaska hobotnica. I hvala nebesima sto me ne placa strana drzava da radim protiv interesa svoje zemlje i svoga naroda.

Eto, posteno da postenije ne moze.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#28189 Re: IRAN

Post by zilog »

muhafuca wrote: 14/01/2020 10:58
zilog wrote: 14/01/2020 03:01 Transponder (mada ti vise mislis na IFF) nema NIKAKAV nacin, ma sta CIA radila, da kaze (odgovori) "Ja sam borbeni avion/dron". Jedino sto moze i nista drugo, je dati pogresan/nedodjeljen Squawk, ili biti ugasen. Da se to desilo Iranci bi sigurno rekli tako, ali nisu mogli.

jah nema nikakav nacin - sva tehnologija se moze tamperovati, to je valjda svima do sada jasno.

ne znam sta ocekujes da CIA kaze "nisu transporderi pozdani imamo mi nacin da ih kontrolisemo" ?
Sta se moze tamperovati? :lol: :lol: :lol: :lol:
Da na iranskom radaru, a na osnovu squawk-a transpondera, izadje americka zastava i mrtvacka glava pored odraza ukrajinskog aviona? :lol:

Kada si vec pretendent za Intelektualnu Darvinovu Nagradu, evo ti bolja teorija:

CIA (snajka CIA) je saznala da se u avionu nalazi Iranac koji ima dokaze da Amerikanci nisu sletili na Mjesec. Pored toga, pilot je, mjereci udaljenosti, namjeravao javno objaviti da je zemlja ravna. Poznato je vec da americki avioni imaju supertajne bunkere u kojima stoje chemtrails-i. Ovaj put je CIA (snajka CIA), u te supertajne bunkere, postavila jedan F-15 i jedad MQ-9 sa ukljucenim transponderima. Onda su F-15 i MQ-9 tagovali jedan drugog na fejsu i Iranci su ih oborili...
sumirprimus
Posts: 81441
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#28190 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

jaca je ona prica o visokim iranskim oficirima koji su se zajedno s porodicama nalazili u avionu radi prebjega na zapad... :D :skoljka: :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45211
Joined: 29/12/2005 01:20

#28191 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Ma CIA ba, vidi se iz aviona.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#28192 Re: IRAN

Post by mirsek »

AleksoMKD wrote: 14/01/2020 12:21
sumirprimus wrote: 14/01/2020 12:09 kako mislis paralelni rv pvo?posebno ircg a posebno iranska armija ili?
Da, IRGC osim svojih PVO sistema ima jurisne avione, helikoptere, transportere i bespilotne dok armija osim nabrojanih jedina (za sada) ima lovce.

Koriste zajednicke baze no komanda je podeljena ko i u kopnenoj vojsci i mornarici. Na neki nacin osiguranje da se redovna vojska ne okrene protiv vlasti.
Navodno se oficirski kadar regilarnih OS i IRGC pomalo ne podnosi.

Cudo da se ovo nije ranije desilo.
Nema, IRCG ima samo balisticke projektile i dronove, ne znam za PVO i brze camce. Avioni, tenkovi, podmornice to je sve vojska.
Dexx1
Posts: 354
Joined: 30/12/2013 21:02

#28193 Re: IRAN

Post by Dexx1 »

User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#28194 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

mirsek wrote: 14/01/2020 14:48
Nema, IRCG ima samo balisticke projektile i dronove, ne znam za PVO i brze camce. Avioni, tenkovi, podmornice to je sve vojska.
Ima
https://en.wikipedia.org/wiki/Aerospace ... uard_Corps
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28195 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Dexx1 wrote: 14/01/2020 14:55 krenula hapšenja
https://www.slobodnaevropa.org/a/rohani ... 76037.html
U Iranu su svaki protesti nelegalni.

Da li je moguce legalno zakazati protest protiv vlasti ajatolaha Ali Hamneija?

Nisu oni puno bolji od Sjeverne Koreje, razlika je u nijansama.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#28196 Re: IRAN

Post by espn »

Kikibombona wrote: 14/01/2020 15:04
Dexx1 wrote: 14/01/2020 14:55 krenula hapšenja
https://www.slobodnaevropa.org/a/rohani ... 76037.html
U Iranu su svaki protesti nelegalni.

Da li je moguce legalno zakazati protest protiv vlasti ajatolaha Ali Hamneija?

Nisu oni puno bolji od Sjeverne Koreje, razlika je u nijansama.
Prekini širiti svoj mentalni proljev ovdje na forumu. Zagađuješ ga.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#28197 Re: IRAN

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote: 14/01/2020 13:11
lajkujMe wrote: 14/01/2020 12:11 "prijateljski" Iran htio malo da ubije Bosanaca u srcu BIH i da usput nas obiljezi kao teroristicku zemlju pred ocima svijeta.

Sad naravno mnogo ovih ljubitelja i postovalaca Irana jedva cekaju da pljuju po Americi kako Lazu o Iranu...
Ali ne moze se tu nista i da se jeste desio napad opet bi bila kriva Amerika i CIA...

Svima koji vjeruju radije SAD nego Iranu, od srca hvala sto imate dovoljno pameti da vidite stvarnu sliku.
:thumbup:

Ima na ovoj temi svega. Ima uposlenika fondacija Mulla Sadra i Ibn Sina, ima rusofila i srbofila koji Bosancima zele ogaditi Ameriku i NATO, ima kvazi 'antiglobalista', ima islamista itd. Svi su se lijepo nasli da udare po mrskoj Americi.

...

Hvala bratskoj Americi sto je istjerala Iran iz BiH. Nisu oni uzalud ovdje ulagali za vrijeme rata. To je politika Irana: izvoz revolucije. Ulganje malo a moguca korist velika, satelitska drzava i satelitski narod u srcu Evrope. Potrosili bi nas kao kurton za svoj interes.

...

A gledaj kako to radi pametan narod:

„Albanija je u opasnosti od sukoba SAD i Irana“
– Albanija je proterala iranskog ambasadora i to se neće lako zaboraviti.
https://www.vesti-online.com/albanija-j ... d-i-irana/

Da li nase sluzbe nadgledaju rad iranskog ambadadora?

Albanija zabrinuta za Balkan, želi NATO-ovu bazu na svojoj teritoriji
“Zabrinuti smo zbog više prijetnji sa kojima se naš region suočava i mislimo da je veoma značajno da NATO i SAD pridaju malo više značaja onome što se događa na Balkanu”, rekla je Džačka.
Među tim prijetnjama ona je navela Rusiju, koja, kako je rekla, pokušava da pojača svoj uticaj, a pomenula je i Kinu, Iran, pa čak i Tursku, kao razloge za zabrinutost rukovodstva Albanije.
http://www.otisak.ba/albanija-zabrinuta ... eritoriji/

Eto kako to radi ozbiljna drzava. Mi se volimo segaciti, a kada odvali bice: boze dragi, sta se ovo desilo, cime smo zasluzili.
:thumbup:

Apsolutno se slažem. Naša država je recimo samo kroz Paralele Federalne TV bacila milione na običnu jadnu rusku i šiitsku propagandu.

Ono šta ima veze što nam je Rusija remetilački faktor, što radi protiv interesa BiH :-)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#28198 Re: IRAN

Post by sadie_forever »

Kiki s obzirom da nisi bosnjak zasto te toliko tangira nasa veza s iranom?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#28199 Re: IRAN

Post by KatarinaKosaca »

sarajevoxxxx wrote: 14/01/2020 15:25 ma na ovoj temi svega. Ima uposlenika fondacija Mulla Sadra i Ibn Sina, ima rusofila i srbofila koji Bosancima zele ogaditi Ameriku i NATO, ima kvazi 'antiglobalista', ima islamista itd. Svi su se lijepo nasli da udare po mrskoj Americi.
A ima i fanatičnih Kurda :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#28200 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote: 14/01/2020 15:04
Dexx1 wrote: 14/01/2020 14:55 krenula hapšenja
https://www.slobodnaevropa.org/a/rohani ... 76037.html
U Iranu su svaki protesti nelegalni.

Da li je moguce legalno zakazati protest protiv vlasti ajatolaha Ali Hamneija?

Nisu oni puno bolji od Sjeverne Koreje, razlika je u nijansama.
U Iranu svi protesti nisu zabranjeni jer bi ova bagra sto rusi javnu imovinu bila promptno prebijena, uhapsena i rastjerana prije nego bi bilo sta uspjela da unisti.
Last edited by mirsek on 14/01/2020 17:20, edited 1 time in total.
Post Reply