Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4701 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

jazzer wrote: 13/01/2020 15:51 Koji si ti smor jarane. Jednu te istu recenicu guslas od kada sve ovo traje. Makar promijeni
redoslijed rijeci, zarez ako vec nisi sposoban napisati nesto konstruktivno.
Ja sam uvijek za konstruktivan razgovor. Evo, za početak mi objasni zašto neće da kažu ime ubice. Zašto ga puštaju da slobodno hoda i možda opet ubije? Zašto ne brinu o sigurnosti građana (posebno zastupnica KS-a)? Šta se čeka, još dvije godine da se razvlači slučaj, da ubica dobije dvoje djece i odseli u Irsku?
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#4702 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

Samo ti trolu polako ;-) "pasti ce" i onaj tvoj zasticeni ubica kao i oni sto su mu pomagali.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4703 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

video wrote: 13/01/2020 16:29 Samo ti trolu polako ;-) "pasti ce" i onaj tvoj zasticeni ubica kao i oni sto su mu pomagali.
Ma nikakav trol, samo zabrinuti građanin. Meni nije svejedno da hodam po gradu dok je ubica na slobodi. Srećom nemam dodira s Ilidžom pa kontam da sam sigurniji malo nego raja s Ilidže, ali suosjećam s njima i dijelim njihovu zabrinutost.

Je li Budnjo ubica? Ako jest, zašto se šuti o tome i zašto ga se ne smjesti u zatvor? Ako nije, ko je?
User avatar
Ludzak
Posts: 5483
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#4704 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ludzak »

Ovo se može razvlačiti i 10 god., bez ikakve koristi. Memić protestuje, ali nema naroda.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4705 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Feraget je kazao da porodica Memić i odbrana znaju ko je i kako ubio Dženana, ali da ne žele sada iznijeti tu informaciju u javnost.


Ma ja, vi i vaša djeca znate ko je ubica pa se možete adekvatno i na vrijeme zaštititi, a nas ostale građane Sarajeva ko jebe. Sebično je to gospodine Ifete i društveno neodgovorno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17222
Joined: 31/03/2019 14:56

#4706 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

MensurM wrote: 13/01/2020 17:17 Feraget je kazao da porodica Memić i odbrana znaju ko je i kako ubio Dženana, ali da ne žele sada iznijeti tu informaciju u javnost.


Ma ja, vi i vaša djeca znate ko je ubica pa se možete adekvatno i na vrijeme zaštititi, a nas ostale građane Sarajeva ko jebe. Sebično je to gospodine Ifete i društveno neodgovorno.
Sta se sekiras sta ce Ifet reci i kada ce reci
Svakako tvrdis sa ti znas ko je ubio momka
I cak da si im spreman to reci
De ne davi
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4707 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Vas Ifet buba u mozak da ne znate kud udarte. Zna covjek i ima dokaz, ako si ga ikad pratio nije nista izjavio bez pokrica, covjek poznaje pravo, ergo nije glup. E sad ti i sefovi ti bi rado da znate sta on to ima i sta zna al kurko ne moze. I savjetuje Muriza. Murizu se divim i vjerovatno bi puknuo davno da nije Ifeta.
Mozete Jos neko vrijeme, pocele su se stvari mjenjat u kantonu pa ce i tuzilastvo doci na red.
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#4708 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by video »

MensurM wrote: 13/01/2020 16:38
video wrote: 13/01/2020 16:29 Samo ti trolu polako ;-) "pasti ce" i onaj tvoj zasticeni ubica kao i oni sto su mu pomagali.
Ma nikakav trol, samo zabrinuti građanin. Meni nije svejedno da hodam po gradu dok je ubica na slobodi. Srećom nemam dodira s Ilidžom pa kontam da sam sigurniji malo nego raja s Ilidže, ali suosjećam s njima i dijelim njihovu zabrinutost.

Je li Budnjo ubica? Ako jest, zašto se šuti o tome i zašto ga se ne smjesti u zatvor? Ako nije, ko je?
Jesi, jesi ;-) i to trolčina samo takva!

Vidis da te i ovdje raja ignorise gotovo pa svi, bezveze se trudis/te ovim izlizanim floskulama.
A za ime, zna se ko dize optuznicu i a to je jaaaako, jaaaako blizu ;-)
A kad se to desi, ne bi vam u koži bio!
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4709 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Ifete reci ime ako si čovjek. Ili ako ti ne smiješ reći, reci nekome ko smije.

________________________________________________________________

Ne želimo dijeliti grad s ubicama, imena svima ili nikome!
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4710 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

video wrote: 13/01/2020 17:32
MensurM wrote: 13/01/2020 16:38
video wrote: 13/01/2020 16:29 Samo ti trolu polako ;-) "pasti ce" i onaj tvoj zasticeni ubica kao i oni sto su mu pomagali.
Ma nikakav trol, samo zabrinuti građanin. Meni nije svejedno da hodam po gradu dok je ubica na slobodi. Srećom nemam dodira s Ilidžom pa kontam da sam sigurniji malo nego raja s Ilidže, ali suosjećam s njima i dijelim njihovu zabrinutost.

Je li Budnjo ubica? Ako jest, zašto se šuti o tome i zašto ga se ne smjesti u zatvor? Ako nije, ko je?
Jesi, jesi ;-) i to trolčina samo takva!

Vidis da te i ovdje raja ignorise gotovo pa svi, bezveze se trudis/te ovim izlizanim floskulama.
A za ime, zna se ko dize optuznicu i a to je jaaaako, jaaaako blizu ;-)
A kad se to desi, ne bi vam u koži bio!
Jaaaaako, jaaaaako blizu je već godinama. Nemoj da citiram postove Memićeve raje s ove teme koji se kunu kako se bliži taj dan već godinama. A ono, ništa. Ubica i dalje bezbrižno hoda gradom. Jedino što neki znaju ko je ubica pa se mogu zaštititi od njega, a mi običan narod ne znamo i u opasnosti smo.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4711 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4712 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 17:46 I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
Feraget ili Muriz mogu objaviti ime ubice (ako ga stvarno znaju), ali iz njihovih usta to bi bila samo kleveta bez hapšenja, bez pravnih posljedica (osim po njih), koja bi poslužila samo da neko protiv njih podigne tužbu za klevetu, i eventualno za zadovoljenje mahalaške radoznalosti.

Onaj čija je dužnost da izađe u javnost sa imenima je tužilaštvo, i trebaš se obratiti njima.

Naravno ti vrlo dobro znaš sve što sam napisao, samo se praviš glup. Ovo objašnjavam zbog drugih učesnika foruma koje pokušavaš zbuniti i okrenuti protiv porodice žrtve.

Prilično apsurdno od tebe što želiš da Feraget počini krivično djelo kako bi ti bio sretan.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4713 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

tranquil wrote: 13/01/2020 18:28
MensurM wrote: 13/01/2020 17:46 I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
Feraget ili Muriz mogu objaviti ime ubice (ako ga stvarno znaju), ali iz njihovih usta to bi bila samo kleveta bez hapšenja, bez pravnih posljedica (osim po njih), koja bi poslužila samo da neko protiv njih podigne tužbu za klevetu, i eventualno za zadovoljenje mahalaške radoznalosti.

Onaj čija je dužnost da izađe u javnost sa imenima je tužilaštvo, i trebaš se obratiti njima.

Naravno ti vrlo dobro znaš sve što sam napisao, samo se praviš glup. Ovo objašnjavam zbog drugih učesnika foruma koje pokušavaš zbuniti i okrenuti protiv porodice žrtve.

Prilično apsurdno od tebe što želiš da Feraget počini krivično djelo kako bi ti bio sretan.
Kažu da imaju dokaze, znaju način ubistva i ime ubice. Kako je kleveta ako imaš dokaze za nešto? Uostalom, ako oni ne smiju reći, dostave se dokazi medijima i objavi se. Svakako su svi mediji na njihovoj strani. Ima milion načina.

Fol je što oni ni Tužilaštvu nisu rekli ime "jer nemaju povjerenja". E to u meni već budi sumnju da oni godinama lažu javnost da znaju ko je ubica.
armin071
Posts: 5290
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#4714 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by armin071 »

Zamolio bih moderatore ovog foruma da naprave jednu temu gdje bi se moglo glasati za najmržeg, najodvratnijeg, najogavnijeg forumaša ili forumašicu a ako su ova dva zadnja epiteta prežestoka može samo i ovaj prvi. Ja svog favorita imam već odavno a mislim i većina koja piše na ovom forumu...... Naslađivati se ovako dugo ljudskom tragedijom može samo jedan jako jako bolestan um.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4715 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 18:34
tranquil wrote: 13/01/2020 18:28
MensurM wrote: 13/01/2020 17:46 I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
Feraget ili Muriz mogu objaviti ime ubice (ako ga stvarno znaju), ali iz njihovih usta to bi bila samo kleveta bez hapšenja, bez pravnih posljedica (osim po njih), koja bi poslužila samo da neko protiv njih podigne tužbu za klevetu, i eventualno za zadovoljenje mahalaške radoznalosti.

Onaj čija je dužnost da izađe u javnost sa imenima je tužilaštvo, i trebaš se obratiti njima.

Naravno ti vrlo dobro znaš sve što sam napisao, samo se praviš glup. Ovo objašnjavam zbog drugih učesnika foruma koje pokušavaš zbuniti i okrenuti protiv porodice žrtve.

Prilično apsurdno od tebe što želiš da Feraget počini krivično djelo kako bi ti bio sretan.
Kažu da imaju dokaze, znaju način ubistva i ime ubice. Kako je kleveta ako imaš dokaze za nešto? Uostalom, ako oni ne smiju reći, dostave se dokazi medijima i objavi se. Svakako su svi mediji na njihovoj strani. Ima milion načina.

Fol je što oni ni Tužilaštvu nisu rekli ime "jer nemaju povjerenja". E to u meni već budi sumnju da oni godinama lažu javnost da znaju ko je ubica.
Možda jeste, možda nije. Možda znaju, možda blefiraju da naprave pritisak. Poenta je da nije njihov posao da traže ubicu, niti da objavljuju ime ubice, postoje ljudi koje plaćaju građani da obavljaju taj posao. Oni vjerovatno raspolažu svim informacijama kao i Feraget, samo što ne postupaju ništa iz samo njima znanih razloga. Njima idi i istresaj huju zbog neriješenog slučaja, ako ti je stvarno stalo do toga, u šta sumnjam.

A poslije dva propala procesa, i najlošije vođenog slučaja u historiji BiH pravnih institucija, nepovjerenje porodice ubijenog mi je savršeno razumljivo.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4716 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Jedini dokaz oko potencijalnog imena ubice koji su dosad dostavili Tužilaštvu je da je svjedok vidio Budnju u Aleji kako šamara Alisu. Kasnije je svjedok rekao da se samo šalio.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4717 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

tranquil wrote: 13/01/2020 18:28
MensurM wrote: 13/01/2020 17:46 I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
Feraget ili Muriz mogu objaviti ime ubice (ako ga stvarno znaju), ali iz njihovih usta to bi bila samo kleveta bez hapšenja, bez pravnih posljedica (osim po njih), koja bi poslužila samo da neko protiv njih podigne tužbu za klevetu, i eventualno za zadovoljenje mahalaške radoznalosti.

Onaj čija je dužnost da izađe u javnost sa imenima je tužilaštvo, i trebaš se obratiti njima.

Naravno ti vrlo dobro znaš sve što sam napisao, samo se praviš glup. Ovo objašnjavam zbog drugih učesnika foruma koje pokušavaš zbuniti i okrenuti protiv porodice žrtve.

Prilično apsurdno od tebe što želiš da Feraget počini krivično djelo kako bi ti bio sretan.
Sad sam skontao da ih braniš pričom o kleveti. Nakon što su pola države upravo njih dvojica oklevetali i optužili bez dokaza.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4718 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 18:54 Jedini dokaz oko potencijalnog imena ubice koji su dosad dostavili Tužilaštvu je da je svjedok vidio Budnju u Aleji kako šamara Alisu. Kasnije je svjedok rekao da se samo šalio.
Sve da je to i tačno, jer ne mogu to provjeriti jer nisam insider Tužilaštva KS, javnost i dalje više zanima zašto institucije BiH (a ne porodica Memić) još ništa nisu uradili da se slučaj rasvijetli i da se nađe ubica. Prebacivanje odgovornosti zbog neriješenog slučaja na porodicu ubijenog bi, da nije bijedno, bilo skroz bizarno, čak i za zemlju poput BiH.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4719 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 19:01
tranquil wrote: 13/01/2020 18:28
MensurM wrote: 13/01/2020 17:46 I mogu li ja kao obični građanin prijaviti Ferageta policiji ili nekome što ne želi reći ko je ubica? Ima li taj član zakona gdje, ono šutnja o zločinima i zločincima?
Feraget ili Muriz mogu objaviti ime ubice (ako ga stvarno znaju), ali iz njihovih usta to bi bila samo kleveta bez hapšenja, bez pravnih posljedica (osim po njih), koja bi poslužila samo da neko protiv njih podigne tužbu za klevetu, i eventualno za zadovoljenje mahalaške radoznalosti.

Onaj čija je dužnost da izađe u javnost sa imenima je tužilaštvo, i trebaš se obratiti njima.

Naravno ti vrlo dobro znaš sve što sam napisao, samo se praviš glup. Ovo objašnjavam zbog drugih učesnika foruma koje pokušavaš zbuniti i okrenuti protiv porodice žrtve.

Prilično apsurdno od tebe što želiš da Feraget počini krivično djelo kako bi ti bio sretan.
Sad sam skontao da ih braniš pričom o kleveti. Nakon što su pola države upravo njih dvojica oklevetali i optužili bez dokaza.
Ne mogu ti pomoći, tuži ih ako si se našao uvrijeđenim. Možda skontaš razliku između klevete za ubistvo, što nisu uradili, i žalbi na rad državnih institucija, koje su čak i zvanično podnijeli odgovarajućim organima.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4720 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

tranquil wrote: 13/01/2020 19:05
MensurM wrote: 13/01/2020 19:01 Sad sam skontao da ih braniš pričom o kleveti. Nakon što su pola države upravo njih dvojica oklevetali i optužili bez dokaza.
Ne mogu ti pomoći, tuži ih ako si se našao uvrijeđenim. Možda skontaš razliku između klevete za ubistvo, što nisu uradili, i žalbi na rad državnih institucija, koje su čak i zvanično podnijeli odgovarajućim organima.
Nije kleveta reći da je Alisa Mutap saučesnik u ubistvu? Postoje dokazi za to? Nemoj zajebavat. Budi čovjek, ne traži isprike za njih i reci: Istina je, vjerovatno lažu oko imena ubice kako bi držali javnost na svojoj strani. U takvoj su situaciji i služe se svim i svačim.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4721 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 19:08
tranquil wrote: 13/01/2020 19:05
MensurM wrote: 13/01/2020 19:01 Sad sam skontao da ih braniš pričom o kleveti. Nakon što su pola države upravo njih dvojica oklevetali i optužili bez dokaza.
Ne mogu ti pomoći, tuži ih ako si se našao uvrijeđenim. Možda skontaš razliku između klevete za ubistvo, što nisu uradili, i žalbi na rad državnih institucija, koje su čak i zvanično podnijeli odgovarajućim organima.
Nije kleveta reći da je Alisa Mutap saučesnik u ubistvu? Postoje dokazi za to? Nemoj zajebavat. Budi čovjek, ne traži isprike za njih i reci: Istina je, vjerovatno lažu oko imena ubice kako bi držali javnost na svojoj strani. U takvoj su situaciji i služe se svim i svačim.
Prvo, Alisa nije pola države.

Drugo, za Alisu i klevetu si u pravu, ona ih može tužiti, problem je u tome što jedini svjedok koji bi mogao da joj potvrdi tužbu trenutno ima amneziju, i morao bi da se sjeti šta se tačno desilo, a izgleda da je to problem već par godina.

Treće, javnost je na njihovoj strani sve i da kažu da ne znaju ko je ubica, jer nije njihov posao da traže ubicu (osjećam se kao papagaj trenutno).

I na kraju, to "budi čovjek" ostavi za ogledalo, jer takva sranja ne trpim od lika koji za loše vodjen slučaj od strane državnih institucija optužuje porodicu ubijenog.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4722 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Ne, porodicu ubijenog optužujem za laganje ili društvenu neodgovornost. Kako god okrenem, ne sviđa mi se to što rade. Ili lažu državu i one koji su uz njih ili ne štite državu i one koji su uz njih.

Vidjet ćemo dokad.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4723 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

MensurM wrote: 13/01/2020 19:20 Ne, porodicu ubijenog optužujem za laganje ili društvenu neodgovornost. Kako god okrenem, ne sviđa mi se to što rade. Ili lažu državu i one koji su uz njih ili ne štite državu i one koji su uz njih.

Vidjet ćemo dokad.
Evo da ti odmah kažem do kada. Dok ljudi koje građani BiH plaćaju ne počnu raditi za šta su plaćeni, i nađu ubicu, i objave njegovo ime. I dok sa ubicom ne budu privedeni svi koji su svjesno radili na tome da slučaj ode pogrešnim pravcem, što mene lično zanima puno više nego ime ubice.

Vrlo indikativno da pored svih, u najboljem slučaju nesposobnosti, u najgorem slučaju malverzacija državnih organa, ti i dalje tražiš krivca isključivo u porodici ubijenog.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#4724 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by strucnjakdemagog »

Nisam baš u toku, pa samo jedno laičko pitanje:

Da li postoji mogućnost da je zaista bila saobraćajna nesreća, ali je istraga loše vođena, pa ne može da se dokaže kako je zaista bilo?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4725 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by KatarinaKosaca »

strucnjakdemagog wrote: 13/01/2020 19:30 Nisam baš u toku, pa samo jedno laičko pitanje:

Da li postoji mogućnost da je zaista bila saobraćajna nesreća, ali je istraga loše vođena, pa ne može da se dokaže kako je zaista bilo?
Istraga je loše vođena. jer je liječnik koji je operisao Dženana, rekao navodno ocu da nije povreda od auta (jedan rijetko čestit čovjek, ne sumnjam da jeste to rekao, ali nema dokaza), a od njega nikad nije uzet iskaz. Jedan primjer loše vođene tj svjesno loše vođene istrage. Od dr je sad nemoguće i uzeti iskaz ili ga zvati kao svjedoka, jer je u međuvremenu umro. Ja sam na temi pročitala da je umro..
Locked