Željko Komšić - Komšo

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3726 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by cyprus »

Pa što on ne bude drugačiji?
User avatar
video
Posts: 6769
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#3727 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by video »

cyprus wrote: 05/01/2020 21:32 Pa što on ne bude drugačiji?
U kom smislu :?

Mislis da ide u BL slaviti 9. Januar ili proglasavati Mostar stozernim gradom.
Mozda na svake nacine podilaziti agresoru sa istoka do te mjere da ga se proziva srbocetnikom :?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3728 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by cyprus »

video wrote: 05/01/2020 22:09
cyprus wrote: 05/01/2020 21:32 Pa što on ne bude drugačiji?
U kom smislu :?

Mislis da ide u BL slaviti 9. Januar ili proglasavati Mostar stozernim gradom.
Mozda na svake nacine podilaziti agresoru sa istoka do te mjere da ga se proziva srbocetnikom :?
Da se pokuša ponašati kao predsjednik svih građana Bosne i Hercegovine... Kakav 9. januar, kakvi stožeri, kakve pičke materine... Samo da prestane jahati na talasu nacionalizma, jer nas taj talas sve zajedno vodi u propast... Eto toliko...

Jedini put kada sam glasao za njega je bilo 2006. godine (moji prvi izbori) - tada mi je ostala upečatljiva njegova više puta ponovoljena rečenica, parafraziram da dobar Hrvat nije onaj kojeg mrze Srbi i Bošnjaci... I to mi se tad svidjelo, i možda sam najviše zbog te rečenice mu odlučio dati glas... Međutim, njegovo djelovanje se uskoro pokazalo dosta drugačije od onoga kako mi se na početku činilo da će biti... Ne samo da nije učinio ništa na približavanju naroda, nego je direktno uticao na to da se među njima dignu veće barijere nego što su bile te 2006. godine... Sada jaše na ideji da je pravi Hrvat samo onaj kojeg mrze ostali Hrvati... Taj luksuz naravno ima zato što na Hrvate uopšte ne gleda kao na svoje potencijalno glasačko tijelo... Dakle, ja njemu ne znamjeram nikakve legatitele, legitimitete i slične pizdarije - nego retoriku i konsekvence njegovog (ne)djelovanja...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3729 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by _BataZiv_0809 »

Nemoj tako isposlovat ce prvog Hrvata premijera KS ikad. :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3730 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by BHCluster »

Koji Hrvati, Srbi, Bosnjaci i Ostali prigovaraju i mrze Komšića? Pa oni koji uopste ne glasaju za istog i jos se nađu uvrijeđenim! Ma hajte molim Vas...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3731 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Banksy »

mali jomu wrote: 05/01/2020 21:21

''Iskreno želim da Zoran nađe novi put i snagu da bude drugačiji od svega do sada, svima je takav potreban”, kazao je Komšić.

:-)

A realno želi da on postane nova Kolinda jer koga bi onda, za račun SDA, puckao po prstima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3732 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Banksy »

cyprus wrote: 05/01/2020 21:32
Pa što on ne bude drugačiji?
:thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3733 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by BHCluster »

Cvitanović je dodao kako novi hrvatski predsjednik odlično poznaje odnose u toj zemlji te da se jasno odredio prema izboru Željka Komšića koji je preglasavanjem Hrvata od brojnijih Bošnjaka došao na poziciju hrvatskog člana državnog vrha Bosne i Hercegovine.
1. Kako se samo usudjuje ta podvrsta zvana Bosnjaci da iskoristi svoje zakonsko pravo i glasa prema vazecem IZ;
2. Cudnovato je da mu ne smeta kad su Hrvati Bosne i Hercegovine preglasani na izborima za Predsjednika RH, preko 92% glasovalo za Kolinudu.
User avatar
jazzer
Posts: 7149
Joined: 20/12/2004 14:44

#3734 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by jazzer »

Iskreno želim da Zoran nađe novi put i snagu da bude drugačiji od svega do sada, svima je takav potreban”, kazao je Komšić.
Jbt, on se nafurao kao da je stvarno neki predsjednik a ne Bakirov podguzni, kao da ga neko za nesto pita. On bez problema iznosi
misljenje, savjetuje, ocekuje nesto..bas ono aktivan. Mislim da je preozbiljno shvatio posao koji radi.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3735 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by cyprus »

BHCluster wrote: 07/01/2020 09:41
Cvitanović je dodao kako novi hrvatski predsjednik odlično poznaje odnose u toj zemlji te da se jasno odredio prema izboru Željka Komšića koji je preglasavanjem Hrvata od brojnijih Bošnjaka došao na poziciju hrvatskog člana državnog vrha Bosne i Hercegovine.
1. Kako se samo usudjuje ta podvrsta zvana Bosnjaci da iskoristi svoje zakonsko pravo i glasa prema vazecem IZ;
2. Cudnovato je da mu ne smeta kad su Hrvati Bosne i Hercegovine preglasani na izborima za Predsjednika RH, preko 92% glasovalo za Kolinudu.
Kako se podvrsta zvana Srbi usuđuje da daje podršku Miloradu Dodiku da po važećim zakonima Bosne i Hercegovine blokira sve moguće procese koji se mogu blokirati?

Otprilike to je taj nivo retoričkog pitanja...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3736 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by BHCluster »

cyprus wrote: 07/01/2020 12:57
BHCluster wrote: 07/01/2020 09:41
Cvitanović je dodao kako novi hrvatski predsjednik odlično poznaje odnose u toj zemlji te da se jasno odredio prema izboru Željka Komšića koji je preglasavanjem Hrvata od brojnijih Bošnjaka došao na poziciju hrvatskog člana državnog vrha Bosne i Hercegovine.
1. Kako se samo usudjuje ta podvrsta zvana Bosnjaci da iskoristi svoje zakonsko pravo i glasa prema vazecem IZ;
2. Cudnovato je da mu ne smeta kad su Hrvati Bosne i Hercegovine preglasani na izborima za Predsjednika RH, preko 92% glasovalo za Kolinudu.
Kako se podvrsta zvana Srbi usuđuje da daje podršku Miloradu Dodiku da po važećim zakonima Bosne i Hercegovine blokira sve moguće procese koji se mogu blokirati?

Otprilike to je taj nivo retoričkog pitanja...
Gdje to Cvitanović spominje Srbe? Chudnovato mi je da Cvitanović ne problematizuje upravo Srbe koji su glasali za Covica?
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#3737 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by sandoz11 »

A sto nas Komso dozvoljava da mu svakakve barabe sutiraju poslanike iz skupstinske sale...:https://nap.ba/news/60706
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#3738 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Leverage »

BHCluster wrote: 07/01/2020 13:14
cyprus wrote: 07/01/2020 12:57
BHCluster wrote: 07/01/2020 09:41

1. Kako se samo usudjuje ta podvrsta zvana Bosnjaci da iskoristi svoje zakonsko pravo i glasa prema vazecem IZ;
2. Cudnovato je da mu ne smeta kad su Hrvati Bosne i Hercegovine preglasani na izborima za Predsjednika RH, preko 92% glasovalo za Kolinudu.
Kako se podvrsta zvana Srbi usuđuje da daje podršku Miloradu Dodiku da po važećim zakonima Bosne i Hercegovine blokira sve moguće procese koji se mogu blokirati?

Otprilike to je taj nivo retoričkog pitanja...
Gdje to Cvitanović spominje Srbe? Chudnovato mi je da Cvitanović ne problematizuje upravo Srbe koji su glasali za Covica?
Svako se češe tamo gdje ga svrbi.
grozdana
Posts: 136
Joined: 07/09/2018 07:46

#3739 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by grozdana »

sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#3740 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by sandoz11 »

Poslo Bakir naseg zlatnog Komsu, kod strajkaca gladju na autobuskoj stanici u Zenici, da im prica kako to lose radi Kasumovic predsjednik opstine, nisko da nize ne moze biti... :D

Navikao se covjek da upropastava kantone, zavrsio sa Sarajevskim a sad pocinje sa Zenickim kantonom :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9459
Joined: 27/05/2018 16:32

#3741 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Leverage »

Piše gospo'in Komšić se frapirao :lol:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3742 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Prva dama u bh Hrvata.

https://thebosniatimes.ba/40070/njega-t ... na-sokocu/
NJEGA TREBA NABITI NA (SO)KOLAC: Supruga Željka Komšića stekla fakultetsku diplomu na Sokocu
Informacija da je supruga Željka Komšića krenula Osmicinim stopama i da je završila pravni fakultet na Sokocu, može se tretirati kao razlog zbog čega je stao na stranu beskrupuloznih političkih bezobraza
11. Januara 2020.

To što je Osman Mehmedagić Osmica „stekao“ fakultetsku diplomu u Banjoj Luci, te da se tokom upisa na ovaj fakultet izjašnjavao kao Hrvat, a „zlu ne trebalo“ domogao se još jedne diplome na fakultetu u Travniku, što slovi kao najmizernija obrazovna ustanovi u Bosni i Hercegovini, nije zasmetalo njegovom stranačkom šefu i jaranu Bakiru Izetbegoviću, jer ovakvoj SDA-ovoj bulumenti može sve „stati u obraz“.

Nekadašnja „zvijezda“ SDA, Arzija Mahmutović, ne samo da je završila fakultet na Palama, već je i stekla zvanje doktora nauka na ovom fakultetu.

Došao je vakat da o moralu u politici više ne govore bošnjački politički i vjerski prvaci, već te govore u Sarajevu spominju tek rijetki ateisti i nemuslimani. Bošnjački obraz nije okaljao samo Osmica koji je ponizio i sebe i Bošnjake odlazeći u Banju Luku da bi stekao akademsko zvanje, već i muftija koji od Milorada Dodika uzima novac za izgradnju džamije i nekakve medrese.

Jedan od nada sarajevske političke scene bio je i Željko Komšić koji se nije libio govoriti o časti i poštenju, jednostavno je govorio „obrazu“, dok nije učinio svoj „salto moratle“ i prešao na stranu onih koji nisu držali od obraza i koji su ogrezli u svakoj vrsti političkog nemorala i kriminala.

Informacija da je supruga Željka Komšića krenula Osmicinim stopama i da je završila pravni fakultet na Sokocu, što joj je omogućio Šemsudin Džeko, koji predaje na ovom fakultetu, a koji je uz to i funkcioner Komšićeve stranke (DF), može se shvatiti zbog čega je stao na stranu beskrupuloznih političkih bezobraza.

Neko je već rekao da je Komšić ovim svojim političkim prebjegom „ubio (društvenu) nadu“ Sarajlijama, što se može smatrati žalosno tačnom ocjenom!
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3743 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hank Paldum »

Novak20 wrote: 12/01/2020 12:21 :lol: :lol: :lol: :lol:

Prva dama u bh Hrvata.
I bit će vam prva dama i 2022. U to siguran budi.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3744 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Novak20 »

Vijest je možda lažna.

Prva dama u bh Hrvata na Sokocu nije mogla završiti pravni fakultet nego Visoku školu za uslužni biznis. :D
User avatar
512MB
Posts: 10514
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3745 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by 512MB »

Hank Paldum wrote: 12/01/2020 12:56
Novak20 wrote: 12/01/2020 12:21 :lol: :lol: :lol: :lol:

Prva dama u bh Hrvata.
I bit će vam prva dama i 2022. U to siguran budi.
💪
zippoo87
Posts: 15367
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3746 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by zippoo87 »

mene samo zanima u cemu vi vidite utemeljenje te vase tvrdnje da ce ZK opet pobijediti ?
roda ce mu donijeti glasove ili ?

doduse,moguce da je sa SDA dogovorio da SDA glasa za njega a da zrtvuju svog nekog kandidata
od ovih "obrazlija" me nista ne moze iznenaditi,ali ovo su vec nagadjanja i teorije zavjere

po ovim dosadasnjim reakcijama glasaca,gdje vi dijasporci vidite sansu za ponovnu pobjedu ili je to obicno navijanje i vase zelje?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#3747 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by Hank Paldum »

zippoo87 wrote: 12/01/2020 17:55 mene samo zanima u cemu vi vidite utemeljenje te vase tvrdnje da ce ZK opet pobijediti ?
roda ce mu donijeti glasove ili ?

doduse,moguce da je sa SDA dogovorio da SDA glasa za njega a da zrtvuju svog nekog kandidata
od ovih "obrazlija" me nista ne moze iznenaditi,ali ovo su vec nagadjanja i teorije zavjere

po ovim dosadasnjim reakcijama glasaca,gdje vi dijasporci vidite sansu za ponovnu pobjedu ili je to obicno navijanje i vase zelje?
Zato što su gradani koji su se zadnji mjesec razočarali u Komšu oni koji i nisu glasali za njega. Svi koji su zadnji put glasali za njega su glasali iz poptuno drugačijeg razloga pa i ne mogu biti razočarani. Nisam čuo niti pročitao niti jednom u zadnih mjesec dana "Nakon ovoga neću glasati za njega" (osim naravno "građana" koji su se izjasnili kao Hrvati dok su navukli naivne Bošnjake da se izjasne gradanski kao Bosanci pa kao nakon ove koalicije neće glasati više za njega).
Ukoliko se do 2022. ne pojavi neko osvježenje BiH i te godine neće imati neki izbor, tako da će broj građana koji su izašli na izbore samo da izvrše gradansku dužnost a glasali za Komšića biti isti kao i 2018., dovoljan broj da bude veći od Čovića ili drugog HDZovca.
Ali ko zna, možda se Flautar opet odnekle pojavi bolji i jači :lol:
User avatar
512MB
Posts: 10514
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3748 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by 512MB »

Iskreno ja sam toliko zadovoljan sa dosadašnjim učinkom da jedva čekam nove izbore da opet zaokružim Komšića, a nije se ni do pola mandata doguralo 😊
zippoo87
Posts: 15367
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3749 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by zippoo87 »

drug,ovo su samo tvoje neke zelje...nemas nikakvog uporista...evo taj post sto si napisao nije dao odgovor

sto se tice tog da ti "nisi cuo",meni se samo cini da ti jesi cuo ali se pravis gluh
pa koliko je samo javnih licnosti,koji su radili kampanju za Komsica reklo da je razocarano...evo recimo Slavo Kukic,pa Pecanin,...
pa eno na Centralnom dnevniku,ono kada ljudi zovu i komentarisu,pa nema niti jedan CD da neko ne spominje Komsica u negativnom kontekstu
pa evo i forum ovdje,gdje ljudi koji su glasali za njega,otvoreno kazu da nece
pa u gradu ljudi

osim par ljudi ovdje ,vecinom iz dijaspore,ja nisam cuo nikog da moze objasniti ovo sto je ZK uradio u zadnji mjesec dana
i ti sve ovo znas...zasto guras glavu u pijesak,e to bi mozda bilo pravo pitanje za tebe

ja kao i mnogi smatramo da je ZK iskoristio svog zadnjeg kviska i da se pomnozio sa nulom,istom onom nulom sa kojom je pomnozio i svoje glasace ,kako je samo ono bahato rekao kod Senada "pusti ti glasace meni,lako cu ja sa njima"
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#3750 Re: Željko Komšić - Komšo

Post by bunk »

CD je mjerilo za Bosnu i Hercegovinu na onoliko teritorije na koliko ns ima glasace..
Locked