Avionske nesrece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4251 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51
rajvosaxo wrote: 10/01/2020 10:30 Ako si u ratu, onda valjda prvo zatvoris aerodrom.
Ne ispaljujes petarde, nego balisticke rakete, a za to vrijeme aerodrom uredno radi.
Od kuda ti to da su u ratu, poslije su poletila jos dva aviona.
Pa i kod nas je bio rat pa su opet avioni letjeli i ako su servi ciljali nisu smijeli opalit.
Ovo ako su Iranci opalili treba ih trumph sravnit
ne, nisu letjeli iznad Balkana, narocito ne tokom '93 godine :) rute su bile privremeno blokirane

ti pise so slijetnaju C17 , cargo vojnih aviona i aviona koji su bili pod posebnom pdzovolm za slijetanje u Sarajevu
Bobi
Forum administrator
Posts: 31988
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4252 Re: Avionske nesrece

Post by Bobi »

Gledam maloprije FR24..letaju ove neiranske kompanije ko sretne preko Irana :D, da je to tako opasno preusmjerili bi oni avione.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4253 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

Bobi wrote: 10/01/2020 11:22 Gledam maloprije FR24..letaju ove neiranske kompanije ko sretne preko Irana :D, da je to tako opasno preusmjerili bi oni avione.
ne moze tako ni vidjeti :lol: :D :kiss:

trebas imati doslovno kartu zabranjenih ruta, ne iskljucivo gledati zabranjene zone :-D
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#4254 Re: Avionske nesrece

Post by BiBi911 »

rajvosaxo wrote: 10/01/2020 11:50
BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51
rajvosaxo wrote: 10/01/2020 10:30 Ako si u ratu, onda valjda prvo zatvoris aerodrom.
Ne ispaljujes petarde, nego balisticke rakete, a za to vrijeme aerodrom uredno radi.
Od kuda ti to da su u ratu, poslije su poletila jos dva aviona.
Pa i kod nas je bio rat pa su opet avioni letjeli i ako su servi ciljali nisu smijeli opalit.
Ovo ako su Iranci opalili treba ih trumph sravnit
Kako nisu u ratu ?
Sta je ispaljivanje raketa, vatromet ?
Gadjas jednu USA, ocekujes protivudar I ne zatvoris aerodrom ?
O cemu pricamo ?
Pucali su na irak . I fulili su bazu(pogodili prazne satore oznacene kao smece) mada su javili iraku da ce doletit rakete. 5 sati prije su ih upozorili.
Mada je Americki sistem presretanja raketa dobro radio par raketa su okrenuli nazad.
Nije rat dok Abramsi ne predju granicu a to ce bit lijepo gledat.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#4255 Re: Avionske nesrece

Post by BiBi911 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 11:11
BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51
rajvosaxo wrote: 10/01/2020 10:30 Ako si u ratu, onda valjda prvo zatvoris aerodrom.
Ne ispaljujes petarde, nego balisticke rakete, a za to vrijeme aerodrom uredno radi.
Od kuda ti to da su u ratu, poslije su poletila jos dva aviona.
Pa i kod nas je bio rat pa su opet avioni letjeli i ako su servi ciljali nisu smijeli opalit.
Ovo ako su Iranci opalili treba ih trumph sravnit
ne, nisu letjeli iznad Balkana, narocito ne tokom '93 godine :) rute su bile privremeno blokirane

ti pise so slijetnaju C17 , cargo vojnih aviona i aviona koji su bili pod posebnom pdzovolm za slijetanje u Sarajevu
Lufthansa je letila, BA takodje. Nisu letili prvih dana agresije ostalo normala. Nije se smjelo ispod 5000m i nisu smjeli gasit oznaku civilni. Servi su uzimali lijepe pare na osnovu juge za prelijetanje
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4256 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

BiBi911 wrote: 10/01/2020 12:07
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 11:11
BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51

Od kuda ti to da su u ratu, poslije su poletila jos dva aviona.
Pa i kod nas je bio rat pa su opet avioni letjeli i ako su servi ciljali nisu smijeli opalit.
Ovo ako su Iranci opalili treba ih trumph sravnit
ne, nisu letjeli iznad Balkana, narocito ne tokom '93 godine :) rute su bile privremeno blokirane

ti pise so slijetnaju C17 , cargo vojnih aviona i aviona koji su bili pod posebnom pdzovolm za slijetanje u Sarajevu
Lufthansa je letila, BA takodje. Nisu letili prvih dana agresije ostalo normala. Nije se smjelo ispod 5000m i nisu smjeli gasit oznaku civilni. Servi su uzimali lijepe pare na osnovu juge za prelijetanje
Srbi su zaradili u ratnom periodu, to je potpuno OK, a tek u dcembru prosle godine je BiH dobila potpunu kontorlu vlastitog nema, nema vise bacanja novaca drugima,, ali, hej 25 godina je trebalo , jer je netko bio usporen u cvilnom avijaciji u BiH :roll:

svaka komapnija dobije formalna obavijestenja o zabranama letenja, postavlja se pitanje, kad i kako isto modificirati tokom nestaabilnog perioda :)

Lufthansa ili British Airways nisu mjerilo da li je nesto pravilno isplanirano, s obzirom da faktroi rizika postoje , u tom sektoru, komapnija moze odluciti da ne leti, ali, gubljenje novaca je takodjer problem :-)
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4257 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51 Lufthansa je letila, BA takodje. Nisu letili prvih dana agresije ostalo normala. Nije se smjelo ispod 5000m i nisu smjeli gasit oznaku civilni. Servi su uzimali lijepe pare na osnovu juge za prelijetanje
Žao mi je što nema trenutno mogućnosti da uploadam kartu na kojoj je jasno naznačeno da je zračni prostor iznad BiH bio deklarisan kao No fly area tokom cijelog rata. Susjedi jesu profitirali jer su sve rute išle preko Cro i Srb, pa su time ostvarili ogromnu finansijsku korist. Što je najvažnije, zadržali su kontinuitet, razvijali sisteme prateći trendove i ovoj branši i usvajali standarde koji su bili propisivani od strane ICAO.
Mi, mislim na BiH, nismo imali ništa od ovoga, sve se moralo iz početka uz sabotiranje svakog pokušaja preuzimanja makar dijela servisa. Na kraju smo odošli do ovoga danas uz nevjerovatan broj ICAO audita kako bi dokazali da smo sposobni pružati uslugu u skladu sa standardima i iznad svega pružati safe usluge po svim servisima koje danas provahder pruža.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4258 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 13:48
BiBi911 wrote: 10/01/2020 10:51 Lufthansa je letila, BA takodje. Nisu letili prvih dana agresije ostalo normala. Nije se smjelo ispod 5000m i nisu smjeli gasit oznaku civilni. Servi su uzimali lijepe pare na osnovu juge za prelijetanje
Žao mi je što nema trenutno mogućnosti da uploadam kartu na kojoj je jasno naznačeno da je zračni prostor iznad BiH bio deklarisan kao No fly area tokom cijelog rata. Susjedi jesu profitirali jer su sve rute išle preko Cro i Srb, pa su time ostvarili ogromnu finansijsku korist. Što je najvažnije, zadržali su kontinuitet, razvijali sisteme prateći trendove i ovoj branši i usvajali standarde koji su bili propisivani od strane ICAO.
Mi, mislim na BiH, nismo imali ništa od ovoga, sve se moralo iz početka uz sabotiranje svakog pokušaja preuzimanja makar dijela servisa. Na kraju smo odošli do ovoga danas uz nevjerovatan broj ICAO audita kako bi dokazali da smo sposobni pružati uslugu u skladu sa standardima i iznad svega pružati safe usluge po svim servisima koje danas provahder pruža.
:thumbup:

ali, mogli su to uraditi ranije :)
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4259 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:52

:thumbup:

ali, mogli su to uraditi ranije :)
Na koga mislite?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4260 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 13:54
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:52

:thumbup:

ali, mogli su to uraditi ranije :)
Na koga mislite?
BiHANSA :)
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4261 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:54
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 13:54
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:52

:thumbup:

ali, mogli su to uraditi ranije :)
Na koga mislite?
BiHANSA :)
Mislim da se grdno varate. Trebali jesmo ranije, ali nije se moglo ranije. Mnogo faktora je uticalo na ovo, ali zahvaljujući trenutnom menadžmentu Agencije koji je uspio animirati ljude da daju 200% od sebe i stavljaju nekada glavu gdje drugi nisu htjeli nogu, mi danas imamo ovo. Dovoljno je da imate resornog ministra koji odlučuje na kraju o svemu, a koji ne zna kako agencija radi, kako se finansira ...Dok objasnite šta treba, dok objasnite šta koja skraćenica znači, zašto je važan neki sistem, prođe mnogo vremena. I na kraju imate nakaradan sistem javnih nabavki koji vam još doda soli na ranu. Dakle, napravite gantogram i onda slobodno sve te rokove morate množiti sa najmanje 3.
Bilo bi lijepo kada biste ovde objasnili kako se moglo ranije :-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4262 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:02
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:54
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 13:54

Na koga mislite?
BiHANSA :)
Mislim da se grdno varate. Trebali jesmo ranije, ali nije se moglo ranije. Mnogo faktora je uticalo na ovo, ali zahvaljujući trenutnom menadžmentu Agencije koji je uspio animirati ljude da daju 200% od sebe i stavljaju nekada glavu gdje drugi nisu htjeli nogu, mi danas imamo ovo. Dovoljno je da imate resornog ministra koji odlučuje na kraju o svemu, a koji ne zna kako agencija radi, kako se finansira ...Dok objasnite šta treba, dok objasnite šta koja skraćenica znači, zašto je važan neki sistem, prođe mnogo vremena. I na kraju imate nakaradan sistem javnih nabavki koji vam još doda soli na ranu. Dakle, napravite gantogram i onda slobodno sve te rokove morate množiti sa najmanje 3.
Bilo bi lijepo kada biste ovde objasnili kako se moglo ranije :-)
:thumbup:

uopce nisma pisala protiv radnika i strucnog osoblja, vec o gore doticnom dijelu :thumbup:

mi smo ipak profesinalno kolege, razumijem vas i nemam negativne kritike ka vama :kiss:
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4263 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:04
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:02
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 13:54

BiHANSA :)
Mislim da se grdno varate. Trebali jesmo ranije, ali nije se moglo ranije. Mnogo faktora je uticalo na ovo, ali zahvaljujući trenutnom menadžmentu Agencije koji je uspio animirati ljude da daju 200% od sebe i stavljaju nekada glavu gdje drugi nisu htjeli nogu, mi danas imamo ovo. Dovoljno je da imate resornog ministra koji odlučuje na kraju o svemu, a koji ne zna kako agencija radi, kako se finansira ...Dok objasnite šta treba, dok objasnite šta koja skraćenica znači, zašto je važan neki sistem, prođe mnogo vremena. I na kraju imate nakaradan sistem javnih nabavki koji vam još doda soli na ranu. Dakle, napravite gantogram i onda slobodno sve te rokove morate množiti sa najmanje 3.
Bilo bi lijepo kada biste ovde objasnili kako se moglo ranije :-)
:thumbup:

uopce nisma pisala protiv radnika i strucnog osoblja, vec o gore doticnom dijelu :thumbup:

mi smo ipak profesinalno kolege, razumijem vas i nemam negativne kritike ka vama :kiss:
Ne treba kriviti ni političare za svaki delay, kažem sistem javnih nabavki je jako puno kašnjenja napravio. Hoću reći da je bilo mnogo podmetanja, namjernih i nenamjernih odugovlačenja. Ali eto, kad se male ruke slože... A pogledajte, BHANSA je zajedno sa još nekolicinom provajdera među prvima uvela FRA koncept sa tri ili više država, pokazali da znamo i možemo i tako smo dobili i potporu od velikih igrača. To nam je pomoglo. Ima ipak fair playa :thumbup: . Kolegicama :kiss: a kolegama mahanje :mrgreen: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4264 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:11 Ne treba kriviti ni političare za svaki delay, kažem sistem javnih nabavki je jako puno kašnjenja napravio. Hoću reći da je bilo mnogo podmetanja, namjernih i nenamjernih odugovlačenja. Ali eto, kad se male ruke slože... A pogledajte, BHANSA je zajedno sa još nekolicinom provajdera među prvima uvela FRA koncept sa tri ili više država, pokazali da znamo i možemo i tako smo dobili i potporu od velikih igrača. To nam je pomoglo. Ima ipak fair playa :thumbup: . Kolegicama :kiss: a kolegama mahanje :mrgreen: :lol:
Treba ih kritikovati , jer su pare mogle znatno prije da lijezu u BiH kasu od BH neba :thumbup:

Vama kao radnim koelgama se divim, i znam vrlo dobro, da je srtrsno raditi pod birokratskim ogranicenjeima , jer operma nije bila problem :thumbup:

ne mogu se sjetiti FRA koncepta, iako sam dugo remena pratila Maastricht i EUROCONTOROL odluke :) Kakv je FRA konpcet, hvala :)

oh, da,ljubim te kao avio kolegu :kiss:
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4265 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:40
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:11 Ne treba kriviti ni političare za svaki delay, kažem sistem javnih nabavki je jako puno kašnjenja napravio. Hoću reći da je bilo mnogo podmetanja, namjernih i nenamjernih odugovlačenja. Ali eto, kad se male ruke slože... A pogledajte, BHANSA je zajedno sa još nekolicinom provajdera među prvima uvela FRA koncept sa tri ili više država, pokazali da znamo i možemo i tako smo dobili i potporu od velikih igrača. To nam je pomoglo. Ima ipak fair playa :thumbup: . Kolegicama :kiss: a kolegama mahanje :mrgreen: :lol:
Treba ih kritikovati , jer su pare mogle znatno prije da lijezu u BiH kasu od BH neba :thumbup:

Vama kao radnim koelgama se divim, i znam vrlo dobro, da je srtrsno raditi pod birokratskim ogranicenjeima , jer operma nije bila problem :thumbup:

ne mogu se sjetiti FRA koncepta, iako sam dugo remena pratila Maastricht i EUROCONTOROL odluke :) Kakv je FRA konpcet, hvala :)

oh, da,ljubim te kao avio kolegu :kiss:
FRA (free route airspace) je koncept u kome u zračnom prostoru neke zemlje nema ruta, leti se od ulaznih do izlaznih predefinisanih tačaka proizvoljnim odabirom ili preko posrednih, također ranije objavljenih tačaka i unutar kojeg se opet pružaju usluge ATS. Znatno se skraćuje vrijeme preleta, manji troškovi i u konačnici bi trebalo doći do dmanjenja cijene avio karte, plus smanjeno onečišćenje zraka...
Edit: Pare od pružanja usluga ne liježu u budžet BiH, BHANSA je neprofitna Agencija. Sve što zarade je unaprijed potrošeno u skladu sa odobrenim finansijskim planom (unit rate se odobrava u EUROCONTROLu uz saglasnost svih zemalja članica). Novac se ne smije trošiti mimo plana i ukoliko se ostvari suficit, naredne godine moraju obarati cijenu usluge :-D . BiH ima indirektnu korist kroz poreze...
Last edited by helpdesk1 on 10/01/2020 15:02, edited 2 times in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4266 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:50
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:40
Treba ih kritikovati , jer su pare mogle znatno prije da lijezu u BiH kasu od BH neba :thumbup:

Vama kao radnim koelgama se divim, i znam vrlo dobro, da je srtrsno raditi pod birokratskim ogranicenjeima , jer operma nije bila problem :thumbup:

ne mogu se sjetiti FRA koncepta, iako sam dugo remena pratila Maastricht i EUROCONTOROL odluke :) Kakv je FRA konpcet, hvala :)

oh, da,ljubim te kao avio kolegu :kiss:
FRA (free route airspace) je koncept u kome u zračnom prostoru neke zemlje nema ruta, leti se od ulaznih do izlaznih predefinisanih tačaka proizvoljnim odabirom ili preko posrednih, također ranije objavljenih tačaka i unutar kojeg se opet pružaju usluge ATS. Znatno se skraćuje vrijeme preleta, manji troškovi i u konačnici bi trebalo doći do dmanjenja cijene avio karte, plus smanjeno onečišćenje zraka...
hvala, sad sam procitalal na egleskom, ne razumijem bas dobro na nasem jeziku :-D

cijeli koncpet je bazian na operational cost i efficiency , ali nisam posebno obratila paznju na konkretan dio u vezi rada osoblja u domicilnoj bazi :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31988
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4267 Re: Avionske nesrece

Post by Bobi »

User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4268 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:59
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:50
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:40
Treba ih kritikovati , jer su pare mogle znatno prije da lijezu u BiH kasu od BH neba :thumbup:

Vama kao radnim koelgama se divim, i znam vrlo dobro, da je srtrsno raditi pod birokratskim ogranicenjeima , jer operma nije bila problem :thumbup:

ne mogu se sjetiti FRA koncepta, iako sam dugo remena pratila Maastricht i EUROCONTOROL odluke :) Kakv je FRA konpcet, hvala :)

oh, da,ljubim te kao avio kolegu :kiss:
FRA (free route airspace) je koncept u kome u zračnom prostoru neke zemlje nema ruta, leti se od ulaznih do izlaznih predefinisanih tačaka proizvoljnim odabirom ili preko posrednih, također ranije objavljenih tačaka i unutar kojeg se opet pružaju usluge ATS. Znatno se skraćuje vrijeme preleta, manji troškovi i u konačnici bi trebalo doći do dmanjenja cijene avio karte, plus smanjeno onečišćenje zraka...
hvala, sad sam procitalal na egleskom, ne razumijem bas dobro na nasem jeziku :-D

cijeli koncpet je bazian na operational cost i efficiency , ali nisam posebno obratila paznju na konkretan dio u vezi rada osoblja u domicilnoj bazi :thumbup:
Za eventualna pitanja stojim na raspolaganju :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4269 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 15:00
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:59
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:50

FRA (free route airspace) je koncept u kome u zračnom prostoru neke zemlje nema ruta, leti se od ulaznih do izlaznih predefinisanih tačaka proizvoljnim odabirom ili preko posrednih, također ranije objavljenih tačaka i unutar kojeg se opet pružaju usluge ATS. Znatno se skraćuje vrijeme preleta, manji troškovi i u konačnici bi trebalo doći do dmanjenja cijene avio karte, plus smanjeno onečišćenje zraka...
hvala, sad sam procitalal na egleskom, ne razumijem bas dobro na nasem jeziku :-D

cijeli koncpet je bazian na operational cost i efficiency , ali nisam posebno obratila paznju na konkretan dio u vezi rada osoblja u domicilnoj bazi :thumbup:
Za eventualna pitanja stojim na raspolaganju :)
jao, ovo je nasa tema, odnosn sve vezano za civilnu avijaciju :thumbup:

u Sarajevu sam, a jos nisam nikad bila na SJJ , ali da vidim aerodrom iz prefisonlanog ugla, ne kao putnica :-D
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#4270 Re: Avionske nesrece

Post by azdralovic »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 15:00
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:59
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 14:50

FRA (free route airspace) je koncept u kome u zračnom prostoru neke zemlje nema ruta, leti se od ulaznih do izlaznih predefinisanih tačaka proizvoljnim odabirom ili preko posrednih, također ranije objavljenih tačaka i unutar kojeg se opet pružaju usluge ATS. Znatno se skraćuje vrijeme preleta, manji troškovi i u konačnici bi trebalo doći do dmanjenja cijene avio karte, plus smanjeno onečišćenje zraka...
hvala, sad sam procitalal na egleskom, ne razumijem bas dobro na nasem jeziku :-D

cijeli koncpet je bazian na operational cost i efficiency , ali nisam posebno obratila paznju na konkretan dio u vezi rada osoblja u domicilnoj bazi :thumbup:
Za eventualna pitanja stojim na raspolaganju :)
sto vas nema na liveATC
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4271 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 15:04

u Sarajevu sam, a jos nisam nikad bila na SJJ , ali da vidim aerodrom iz prefisonlanog ugla, ne kao putnica :-D
Ulazak u streilnu zonu je komplikovan zbog potrebnih odobrenja od DGS i službe unutrašnje zaštite aerodroma, nažalost. Više detalja kroz PM :)
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#4272 Re: Avionske nesrece

Post by helpdesk1 »

azdralovic wrote: 10/01/2020 15:07
helpdesk1 wrote: 10/01/2020 15:00
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 14:59

hvala, sad sam procitalal na egleskom, ne razumijem bas dobro na nasem jeziku :-D

cijeli koncpet je bazian na operational cost i efficiency , ali nisam posebno obratila paznju na konkretan dio u vezi rada osoblja u domicilnoj bazi :thumbup:
Za eventualna pitanja stojim na raspolaganju :)
sto vas nema na liveATC
Nemam tu informaciju, nažalost
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4273 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

helpdesk1 wrote: 10/01/2020 15:11
Connaisseur Karlin wrote: 10/01/2020 15:04

u Sarajevu sam, a jos nisam nikad bila na SJJ , ali da vidim aerodrom iz prefisonlanog ugla, ne kao putnica :-D
Ulazak u streilnu zonu je komplikovan zbog potrebnih odobrenja od DGS i službe unutrašnje zaštite aerodroma, nažalost. Više detalja kroz PM :)
imas pm od mene , hvala :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4274 Re: Avionske nesrece

Post by Connaisseur Karlin »

jednsotavno me zalosno "impresionira" psotjanje , narocito, automatskog oruzja u blizni aerdoroma :cry:

http://avherald.com/h?article=4d1aea51&opt=0
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4275 Re: Avionske nesrece

Post by drndalo »

Automatsko oruzje podrazumijeva npr. AK-47 ili M-16 ili AR-15...

PVO sistemi protivvazdusne odbrane nisu automatsko oruzje... Mada mogu nekada djelovati skoro automatski... Oni su ipak vise orudja od oruzja...
Post Reply