Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#1 Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by karanana »

Helou,

Sjedim i pijuckam nesto u ove kasne sate i nesto kontam kako smo u svemu smotani, nesposobni, nikad nista necemo osvojiti niti na jednoj olimpijadi niti nekom jacem sportskom natjecanju iz bilo cega sa ovim sto sada imamo kad su u pitanju individualni sportisti a i timovi u ekipnim sportovima.
Kada govorimo recimo o zimskim olimpijskim sportovima, skupo za razvoj, skupa oprema, skupa zajebancija pa zato nemamo rezultate. A uz to smo generalno ljencuge pa i kad mozda i imamo priliku sto se tice finansija mi smo lijeni i necemo da treniramo i da se razvijamo.
E pa nasao sam idealnu stvar i nich sport za nas: curling.
Jeftin i lagan sport. Treba ti nekoliko onih kamenja koje mozes i u domacim kamenjarnicama naruciti i mozda i njima biznis razvit da se prosire van granica sa prodqjom ovog curling kamenja (recimo onaj granit jablanica bi se mogla orjentisat na ovo).
Recimo set tog kamenja je mozda nekih max 5 milja. Par onih metli, ne mogu biti vise od 100-200 maraka. Cipele, uniforme...prihvatljivo vjerovatno.
Eh sad kad imamo opremu, led imamo bar 3-4 mjeseca u ovim dvoranama, mozda bi mogli uzeti neku malu dvoranu kasnije gdje bi led bio duze za dvije tri partije/ekipe. I onda dolazimo da onog sto je nasa najveca boljka: ljenost i nerad. Ovaj curling nije toliko zahtjevan i mislim da bi se mogli uklopiti. A sport jos nije popularan tako da i kad bi zavrsavali zadnji na turnirima, to bi bilo neko 15-20 mjesto sto bi bio nas najbolji rezultat na zoi takmicenjima. Ha? Misljenja? Da vidim sta kazete pa da razvijemo pricu o samom sportu i analizi da li smo i za ovo nesposobni.
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#2 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Radar71 »

Set kamenja je 16 hiljada eura.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by karanana »

Kamen je izmedju 450 i 600 dolara po komadu. Set je 8 kamenja znaci u najskupljoj varijanti je set oko 5 milja dolara ili 4500 eura.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by karanana »

Ja, ugradili bi se u nabavku kamenja, u bojenju terena/leda...i onda kad bi se sve i nabavilo niko ne bi ni bio zainteresovan jer: ja da se ofiram i da metem led onom metlom da mi se raja smije.
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#5 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by sadmire »

Meni je curling genijalan sport...sa strane mozda izgleda smijesno, ali je to metenje nauka za sebe...a ne mora se samo po ledu igrati, moze i po betonu, samo sa malo drugacijim kamenjem...doduse to vise nije curling, ali bi bilo zabavno...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by problemnatravunu »

A imamo pravo jake BOĆARE , a to je prilično slična stvar, dakle samo treba pokrenuti :bih:
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#7 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Djidjimilovich »

legendo za rukomet i kosarku nemamo novca a da razmisljamo o curlingu... da probamo sa pikadom, tu nema nekih ulaganja?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Sanjarko »

Zanimljiv je Kurling, ali ima uvijek ali. Nabrojali ste dosta toga + i - u vezi ovoga. Nije bas jeftino. Nemamo dvorane s ledom po Bosni svuda. Onda treba sami ste rekli i uloziti u ovo itd. Ali sport mi je ovaj zanimljiv pravo kao i Bocanje.

Ima ovdje Bocarski klub ali nije to toliko popularno ovdje. A sam si *Crna Nano* ustanovio jednu stvar a to je da smo prilicno lijeni ali ja bi prije rekao da smo prilicno neizainteresirani. Prilicno neizainteresirani a jos i onako lijeni.

Jos fali nam [umetnite valutu].
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#9 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by dječak sa šibicama »

Gvoš je nada za medalju. Kad je Bozo fenkira, to niko odbraniti ne moze.
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#10 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by studeni76 »

Cuj da metem led, da mi se narod smije! Ccccc
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Edin H. »

Treba skontati neku fintu da uzmemo tozla :izet:
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#12 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by studeni76 »

Hrkljuš možda
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#13 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by izvrsni direktor »

Ja placam druge da zuljaju metlama po podu. Cuj ja da metem nekom po ledu jos, sto sam u skolu isao?
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#14 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Point. »

Jedva naćeram hanumu da mete po kući neja šamse da je naćeram da još mete po ledu.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#15 Re: Zasto BiH nema curling reprezentaciju?

Post by Heller »

Radar71 wrote: 05/01/2020 04:40 Set kamenja je 16 hiljada eura.
Ko da je iz bubrega angeline jolie
Post Reply