Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1076 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

Dozer wrote:
CPT wrote:
Dozer wrote:@CPT
A sad procitaj ono sto sam napisao gore, o kolicinama, jacini, itd.
Sve su prilike da ces i na ovoj temi zavrsiti kao i na ostalima...
Nek ti neko prevede sta znaci ovo:
In 2015, about 4.0 million people in the United States met the diagnostic criteria for a marijuana use disorder;3 138,000 voluntarily sought treatment for their marijuana use.28

Pa onda to uklopi sa pricom "nema ovisnosti" ovo ono...
"Use disorder" nije = drug addiction ili bilo kakva ovisnost. Ljudi se lijece i od hronicne prehlade. Da li to znaci da su ovisni o prehladi?
Jeste drug addiction, cak doslovce jeste DRUG ADDICTION. Cak i po oficielnoj klinickoj definiciji. Ne moras ti meni vjerovati.

Cannabis use disorder
Cannabis use disorder (CUD), also known as cannabis addiction or marijuana addiction, is defined in the fifth revision of the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5) and ICD-10 as the continued use of cannabis despite clinically significant impairment.[1][2]
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1077 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by seoBIH »

Sve bi to bilo OK, da je nešto novo :)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19223127
Refined food addiction: a classic substance use disorder.
Hrana je droga! Hrana stvara zavisnost! Ne jedite, ne pijte!
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1078 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Da, ipak, procitas sve, a ne samo (po svom obicaju) dijelove koji potvrdjuju tvoje tvrdnje...? Evo jos malo, pa uporedi s onim sto napisah ranije o kolicini THC-a, ucestalosti uzimanja, itd.
People who use marijuana frequently often report irritability, mood and sleep difficulties, decreased appetite, cravings, restlessness, and/or various forms of physical discomfort that peak within the first week after quitting and last up to 2 weeks. Marijuana dependence occurs when the brain adapts to large amounts of the drug by reducing production of and sensitivity to its own endocannabinoid neurotransmitters.

Marijuana potency, as detected in confiscated samples, has steadily increased over the past few decades. In the early 1990s, the average THC content in confiscated marijuana samples was roughly 3.8 percent. In 2014, it was 12.2 percent. The average marijuana extract contains more than 50 percent THC, with some samples exceeding 80 percent.
Posto se petljas (opet) u nesto o cemu nemas pojma - na sta se odnosi drug pasus?
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:25, edited 2 times in total.
User avatar
Panzer_Daddy
Posts: 240
Joined: 07/09/2013 08:08
Location: na vrhu me(n)talne kupole

#1079 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Panzer_Daddy »

Recimo da se legalizuje u BiH a mi smo svakako dio Balkanske narko rute.

Kakav uticaj bi legalizacija imala na vec postojece ilegalno trziste kanabisa ?

Zadnje vrijeme po medijima su cesti naslovi po pitanju zaplijene kanabisa od 100 kg,200,500..itd. Sipa sve cesce "dize" labove koji su daleko od amaterskih i po fotografijama iz svake akcije koju objave se primjecuje da su labovi sve veci i opremljeniji. Cisto sumnjam da bi legalizacijom ti labovi nestali.

Moje misljenje je da bi legalizacijom postali mali Meksiko na Balkanu dokle god je ovakva politicka i sigurnosna klima u BiH kao i na Balkanu.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1080 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Legalizacijom ti labosi ne bi nestali, ali ne bi ni mogli prodavati po cijenama po kojima prodaju.
Ljudi bi vrlo brzo presli na isto, a jeftinije.
Pored toga, ako bi postojale i uredbe vezane za porijeklo...
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:31, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1081 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

Dozer wrote:Da, ipak, procitas sve, a ne samo (po svom obicaju) dijelove koji potvrdjuju tvoje tvrdnje...? Evo jos malo, pa uporedi s onim sto napisah ranije o kolicini THC-a, ucestalosti uzimanja, itd.
People who use marijuana frequently often report irritability, mood and sleep difficulties, decreased appetite, cravings, restlessness, and/or various forms of physical discomfort that peak within the first week after quitting and last up to 2 weeks. Marijuana dependence occurs when the brain adapts to large amounts of the drug by reducing production of and sensitivity to its own endocannabinoid neurotransmitters.

Marijuana potency, as detected in confiscated samples, has steadily increased over the past few decades. In the early 1990s, the average THC content in confiscated marijuana samples was roughly 3.8 percent. In 2014, it was 12.2 percent. The average marijuana extract contains more than 50 percent THC, with some samples exceeding 80 percent.
1. cannabis use disorder je doslovce sinonim za "cannabis addiction" (cak i po klinickoj definiciji),
2. samo u SAD preko 4mio je ovisno (valjda uzimaju 5kg svaku noc?!), preko 100.000 je potrazilo rehab.

Znaci ako vec idemo po dokazima onda ima ovisnosti, ima stete... Ako vec idemo po dokazima onda steta nema veze sa "jacinom ili uzimajem" vec vise sa godinama. Malo droge momku od 15 godina naskodi dugorocno vise nego puno droge osobi od 35. Bar po klinickim istrazivanjima.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1082 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Neko s 15 ce daleko gore reagovati na vecinu svega od nekoga s 35+, pa tako i kanabis. Prosta logika.

Primijetis li da se u svim tim studijama bave upravo tinejdzerima? Zasto nema kvalitetne studije za ljude od 35+? Za RSO i karcinome? To ti nista ne govori?
I, zar u tvojoj Sloveniji to nije vec legalizovano? :D
Idi Janezu i nabroj mu se, kako ga nije stid da se to legalizuje, a tebi moze smetati...

Ili, daj nama kakav link na tvoje postove o ovome na nekom slovenackom forumu... Cisto sumnjam da to postoji, zar ne? ;-)
Last edited by Dozer on 20/09/2019 12:35, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1083 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by CPT »

Dozer wrote:Neko s 15 ce daleko gore reagovati na vecinu svega od nekoga s 35+, pa tako i kanabis. Prosta logika.

Primijetis li da se u svim tim studijama bave upravo tinejdzerima? Zasto nema kvalitetne studije za ljude od 35+? Za RSO i karcinome? To ti nista ne govori?
I, zar tvojoj Sloveniji to nije vec legalizovano? :D
Nema tu *proste logike*, postoje klinicka istrazivanja. Link imas malo vise gore.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#1084 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Tromblon »

Evo lik opet bombarduje dokumentima. I to onim od ovih sa kontra strane. Moj Dozer usrat ce ovaj svaku temu.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1085 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Sto se mene tice - nece :D
CPT, who is currently on your ignore list, made this post.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1086 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by mali jomu »

De mi neko dim, ne mogu nista skontat... mjesaju mi se tipke :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1087 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by mali jomu »

Bio jedan snama koji kad popije zvijer od covjeka, hoce sve okolo pobit... sranje zivo, uvalili mu trave drugi covjek, a i mene jednom svasta nesto sahvatalo, treso se ko visnjak... jaran mi odmah dzoju cistaka, odmah dobar...

mene je trava izvlacila... a vidio sam i druge da ih izvlaci :thumbup:


dobra je trava... nema nikakva sranja, cuga i druge stvari je katastrofa
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1088 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ja se nesto ne sjecam da su ona famozna "Djeca cvijeca" po USA pravili neka sranja...ljudi furali svoj zivot i film s maricom, nikoga nisu dirali.Pobunili se kad su im zabranili maricu i tad je bilo malo sranja, ali do tad nit' su koga dirali, nit' su kome smetali (osim frikovima nakaradnih mentalnlih sklopova kakvh imamo i danas gomilu, za svasta nesto sto nije u skladu s njihovim shvatanjima).
User avatar
Carnival_Row
Posts: 366
Joined: 21/11/2019 18:43

#1089 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Carnival_Row »

Od prošle godine malo za kućne potrebe :D slučajno izraslo, pa reko neka vas :izet:

https://postimg.cc/fSTSRN2R

https://postimg.cc/rdMVk9Y8
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1090 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Prva je Afgan, a druga bas i nije izrasla. Stala na pola. Koja je druga?
King_Diamond
Posts: 162
Joined: 21/12/2019 10:04

#1091 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by King_Diamond »

Talijanski sud uzgoj marihuane kod kuće proglasio legalnim

https://www.bljesak.info/vijesti/svijet ... nim/296727
amilana
Posts: 25
Joined: 09/01/2020 11:35

#1092 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by amilana »

Nego ja imam pitanje, kako da ja nadjem osobu od koje cu kupovati travu? Mozda glupo pitanje ali jbg, hocu da imam dilera da mogu uzimati vazda koliko hocu i kad hocu 😁
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1093 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Ako si u Sarajevu, odes u Valter i pitas konobara :D
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#1094 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Veigar »

amilana wrote: 15/01/2020 09:34 Nego ja imam pitanje, kako da ja nadjem osobu od koje cu kupovati travu? Mozda glupo pitanje ali jbg, hocu da imam dilera da mogu uzimati vazda koliko hocu i kad hocu 😁
Image
amilana
Posts: 25
Joined: 09/01/2020 11:35

#1095 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by amilana »

Ma kakav valter :lol: hahaha ozbiljno ako neko hoce da mi prodaje a iz sar je nek mi se javi :-D :D inace mi je bivsi momak nabavljao al jbg pukla ta vezaa
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1096 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Pa pomiri se :D
amilana
Posts: 25
Joined: 09/01/2020 11:35

#1097 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by amilana »

Dozer wrote: 15/01/2020 10:11 Pa pomiri se :D

:-) Eh bi ja rado ali ne moze 😂😂😂
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1098 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Trosila mu svu zalihu :lol: :lol:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#1099 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by ITNet »

amilana wrote: 15/01/2020 09:34 Nego ja imam pitanje, kako da ja nadjem osobu od koje cu kupovati travu? Mozda glupo pitanje ali jbg, hocu da imam dilera da mogu uzimati vazda koliko hocu i kad hocu 😁
Sjoooo morali bi prvo da se druzimo i lansiramo skupa jedno vrijeme da prodjes security check da vidim tko si ne moze to tek tako :gunjastajl:
amilana
Posts: 25
Joined: 09/01/2020 11:35

#1100 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by amilana »

ITNet wrote: 15/01/2020 11:25
amilana wrote: 15/01/2020 09:34 Nego ja imam pitanje, kako da ja nadjem osobu od koje cu kupovati travu? Mozda glupo pitanje ali jbg, hocu da imam dilera da mogu uzimati vazda koliko hocu i kad hocu 😁
Sjoooo morali bi prvo da se druzimo i lansiramo skupa jedno vrijeme da prodjes security check da vidim tko si ne moze to tek tako :gunjastajl:

:lol: Pa hajde :lol:
Post Reply