Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13688
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15151 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 20:58
Optimist wrote: 22/12/2019 20:33 Travnicki, fino je postavio pitanje na koje nisi odgovorio.
A nisi jer se druzis sa dragonom i ostalom ekipom. A cim se druzis sa njima, onda vjerovatno i odobravas njihovo ponasanje. Jbg, s kim si takav si. :wink:
A ja bio bi kao fin da sam odgovorio sa nekom cifrom, izmišljenom ili ne ?

Polupao si lončiće...

Ako malo bolje pogledaš... ili ako probaš da razumiješ... odgovorio sam... a pošto si zainteresovan evo citiraću ponovo dio odgovora: "ja osuđujem svakoga ko krši propise"
...
To vama brzina dokaz znanja vožnje ? ...
To vama brzina dokaz da ste frajeri ? ...
Jel to miješate pojam "brzina od 150 km/h" sa pojmom "dinamična vožnja" ili "normalna vožnja" ...
...
Iskreno pomalo tužno zvučite pokušavajući staviti velike brzine preko ograničenja u pojam "normalnosti" ili čega već kao pozitivnog... Slobodno se hvalite da znate voziti zato što u preticanju izađete na crvenom u obrtomjeru sa 150 na sat... to je budaleština i zato što je vi hvalite i branite neće postati normalna...
...
To s kim se ja družim nije ničija briga...
...
...
...
Lik napisao da je vozio 150 magistralnom cestom i digli se stručnjaci da objasne to kao normalno... koje razočarenje...
Nista ja polupao nisam niti ikoga branim. Isto tako nikoga ne pravdam. Samo ne volim dvostruke arsine.
Trebas ti prvo pospremiti u svojoj avliji pa tek onda moralisati drugima.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15152 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sime_cipol »

Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 20:58
Optimist wrote: 22/12/2019 20:33 Travnicki, fino je postavio pitanje na koje nisi odgovorio.
A nisi jer se druzis sa dragonom i ostalom ekipom. A cim se druzis sa njima, onda vjerovatno i odobravas njihovo ponasanje. Jbg, s kim si takav si. :wink:
A ja bio bi kao fin da sam odgovorio sa nekom cifrom, izmišljenom ili ne ?

Polupao si lončiće...

Ako malo bolje pogledaš... ili ako probaš da razumiješ... odgovorio sam... a pošto si zainteresovan evo citiraću ponovo dio odgovora: "ja osuđujem svakoga ko krši propise"
...
To vama brzina dokaz znanja vožnje ? ...
To vama brzina dokaz da ste frajeri ? ...
Jel to miješate pojam "brzina od 150 km/h" sa pojmom "dinamična vožnja" ili "normalna vožnja" ...
...
Iskreno pomalo tužno zvučite pokušavajući staviti velike brzine preko ograničenja u pojam "normalnosti" ili čega već kao pozitivnog... Slobodno se hvalite da znate voziti zato što u preticanju izađete na crvenom u obrtomjeru sa 150 na sat... to je budaleština i zato što je vi hvalite i branite neće postati normalna...
...
To s kim se ja družim nije ničija briga...
...
...
...
Lik napisao da je vozio 150 magistralnom cestom i digli se stručnjaci da objasne to kao normalno... koje razočarenje...
Kad tvoj haver Dragon uz Bjelasnicu niz Bjelasnicu, po Sarajevu, magistrali vozi po 150, vozi neregistrovana auta, i ostala sabrana nedjela iz ZOBSa, jel i on debil?
Jesi li mu rekao uzivo ili sutis zarad nekog jaranstva
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#15153 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Optimist wrote: 22/12/2019 21:22 Nista ja polupao nisam niti ikoga branim. Isto tako nikoga ne pravdam. Samo ne volim dvostruke arsine.
Trebas ti prvo pospremiti u svojoj avliji pa tek onda moralisati drugima.
Hvala na savjetu... jest da ne poznaješ moju avliju, iako imputiraš da radim suprotno od onoga što govorim, što je klasična šuplja, izmišljanje i bespotrebno, ali ok ...
...
No to i dalje nema veze sa činjenicom da ja apsolutno osudjujem vožnju od 150 po magistralnoj cesti, a ti si očigledno protiv mojih stavova pa razmisljajući na tvoj način ( "s kim si takav si" ) može se upravo donijeti zaključak i o tebi...
....
No mene to ne zanima... ne vidim razloga zašto se trudiš meni nešto "šuknuti" ali samo izvoli ako te to veseli...

sime_cipol wrote: 22/12/2019 21:35 Kad tvoj haver Dragon uz Bjelasnicu niz Bjelasnicu, po Sarajevu, magistrali vozi po 150, vozi neregistrovana auta, i ostala sabrana nedjela iz ZOBSa, jel i on debil?
Opet ti kažem da si me razočarao... Ne možeš sada na mene prebaciti to što ti braniš vožnju 150 po magistrali koliko god se trudio... ponavljam ti da osudjujem svakoga ko krši propise... To što okrećete teze i uvlačite nekog drugog ovdje u priču samo pokazuje koliko želite očajnički da odbranite svoje stavove....
...
...
...
Znači da budemo jasni.... boli vas s kim se ja družim... osudjujem SVAKO kršenje propisa... i SVAČIJE...
A kad me vidite ili čujete da tako nešto podržavam onda izvolite...
...
Tema debelo otišla u off...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15154 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sime_cipol »

Jarane, pitam te jel debil ili nije? Da ili Ne?
Ti mi ovdje drzis vaz.
Last edited by sime_cipol on 22/12/2019 21:50, edited 2 times in total.
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#15155 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

A sve krenulo od dunlopa winter sport i dokaza njenih kvaliteta. :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 13688
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15156 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ja ne impliciram da ti vozis i mahnitas po cesti, ali mahnitaju oni sa kojima se druzis!

U tom kontekstu sam i replicirao na tvoje osudjivanje i pospremanje avlije.
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#15157 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Sto se tice mahnitanja dolinom Neretve i tome je dosao kraj, poceo radar raditi posao. Za sada se jos nije culo do MUP USK postavlja mobilne radare kroz Medeno Polje. Kad ce, cut ce se.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#15158 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 21:49 Jarane, pitam te jel debil ili nije? Da ili Ne?
Jel ti stvarno ne razumiješ kad kažem ( citiram) "osudjujem SVAKO kršenje propisa... i SVAČIJE..."...

Optimist wrote: 22/12/2019 21:53 Ja ne impliciram da ti vozis i mahnitas po cesti, ali mahnitaju oni sa kojima se druzis!

U tom kontekstu sam i replicirao na tvoje osudjivanje i pospremanje avlije.
Pod jedan rekao si "s kim si takav si" pa jesi implicirao a sada mijenjaš... pod dva čak i da se družim sa cijelom spomenutom ekipom, što uopšte nije tačno, otkud ti ideja da ne pokušavam uticati na njih....
....
Uostalom, nisam jednom vozila iz te ekipe snimio u prekršajima i javno objavio... tako da nema veze to o čemu pričate... idete sve dalje i dalje od osnovne teze koja glasi : nije za pohvalu niti je normalno voziti 150 magistralom... ako se ne slažete ja nemam problem sa tim i ne moramo se prepucavati oko toga... dovoljno je da kažemo svoje mišljenje bez pokušavanja izmišljanja, pretpostavljanja ili "s kim si takav si" folova ....
...
...
...
Mislim da je dovoljno.... tema je zimske gume...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#15159 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

NediM17 wrote: 22/12/2019 21:58 Sto se tice mahnitanja dolinom Neretve i tome je dosao kraj, poceo radar raditi posao. Za sada se jos nije culo do MUP USK postavlja mobilne radare kroz Medeno Polje. Kad ce, cut ce se.
Zar nije dole ona bijela Astra već dugo radila ? Govoriš za fiksne ?
User avatar
nepass1
Posts: 9751
Joined: 06/07/2017 07:35

#15160 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 17:23 Cekam ove moralne vertikale da iskreno kazu koliko je najviše sto su vozili npr Petrovackom cestom, kanjonom Neretve, prema Zenici dok nije bilo AP. :sabur: :D
Magistralom 130-140, AP ne znam jesam li 150, 140 jesam sigurno.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15161 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sime_cipol »

Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 21:58
sime_cipol wrote: 22/12/2019 21:49 Jarane, pitam te jel debil ili nije? Da ili Ne?
Jel ti stvarno ne razumiješ kad kažem ( citiram) "osudjujem SVAKO kršenje propisa... i SVAČIJE..."...
Opet ne odgovaras na pitanje, nego umotavas. Drugi su debili, ali Dragona jarana osudjujes :roll:
Nisi odgovori, oooo saobracajni Gandhi, koliko si najbrze vozio magistralom? Iskreno naravno :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#15162 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote: 22/12/2019 21:58 Sto se tice mahnitanja dolinom Neretve i tome je dosao kraj, poceo radar raditi posao. Za sada se jos nije culo do MUP USK postavlja mobilne radare kroz Medeno Polje. Kad ce, cut ce se.
Najbolje je nek izmjene zakon,stavit magistralu 50 a ukinut brzu cestu skroz i minirat autoput :)

Za Sarajevo imam prijedlog ogranicenja od 30km/h i odobrenjw pjesacima da hodaju kako i gdje hoce,a blizu skola 10km/h i dopunska tabla da niko od roditelja kao ni vaspitaca/nastavnika nije odgovoran za djecu,te da ih uce da budu boliqrci i bahati za sve u zivotu :)
NediM17
Posts: 21725
Joined: 05/11/2009 11:49

#15163 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 21:59
NediM17 wrote: 22/12/2019 21:58 Sto se tice mahnitanja dolinom Neretve i tome je dosao kraj, poceo radar raditi posao. Za sada se jos nije culo do MUP USK postavlja mobilne radare kroz Medeno Polje. Kad ce, cut ce se.
Zar nije dole ona bijela Astra već dugo radila ? Govoriš za fiksne ?
O mobilnom je rijec, poznaniku doslo neki dan iz septembra kazne, dvije u jednom danu, iza tunela Bijela u smjeru Mostara, on cini mi se rece bijeli golf. Taj dan on isao do Mostara, pa se vracao do Jablanice, pa opet u Mostar i klepili ga dvaput u smjeru Mostara, jednom na 95 drugi put 127. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19602
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15164 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Image
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#15165 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 22:08
Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 21:58
sime_cipol wrote: 22/12/2019 21:49 Jarane, pitam te jel debil ili nije? Da ili Ne?
Jel ti stvarno ne razumiješ kad kažem ( citiram) "osudjujem SVAKO kršenje propisa... i SVAČIJE..."...
Opet ne odgovaras na pitanje, nego umotavas. Drugi su debili, ali Dragona jarana osudjujes :roll:
Nisi odgovori, oooo saobracajni Gandhi, koliko si najbrze vozio magistralom? Iskreno naravno :D
Ništa ja ne umotavam nego ti ne čitaš ili namjerno želiš da nešto izrodiš iz ove priče... Pošto je očigledno tebi neki fetiš da ti ljudi odgovaraju na pitanja , opet ću se citirati a ti dobro pročitaj: (citiram sam sebe) :

"Da... ja osuđujem svakoga ko krši propise a naročito na način da vozi 150 na ograničenju 80 i da ja to nazivam debilizmom i kretenizmom i potencijalnim ubicom na cesti... Ti vrlo dobro znaš da vožnja nije samo brzina već i mogućnost ostanka na cesti, već i mogućnost zaustavljanja pred iznenadnim preprekama i odgovornost prema svojoj porodici koja te čeka kući i prema drugim ljudima na istoj cesti kuda voziš i mnogo mnogo toga... Sa 100 na sat u centru Sarajeva lik je ubio dvije djevojke... o čemu bolan vi ovdje pričate...." ( završen citat )
...
Ja ne vidim koji je tvoj problem sa ovim, ali vidi... to je moje mišljenje ... razmisli malo šta je lošije: To što ti podržavaš vožnju 150 magistralom ili ja što to osuđujem...
...
Ovo možda čita neko kome je neko drag poginuo radi takvog ponašanja u saobraćaju... ovo možda pitaš nekoga kome je neko drag poginuo radi takvog ponašanja u saobraćaju... i ti i dalje podržavaš vožnju 150 na ograničenju 80 ? ... jer ako podržavaš onda treba da se stidiš...
...
Predlažem da završimo priču... sam si ovo počeo svojim pitanjem, i nastavljaš svojim potpitanjima... nema potrebe da opterećujemo temu ovim glupostima...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#15166 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

NediM17 wrote: 22/12/2019 22:13 O mobilnom je rijec, poznaniku doslo neki dan iz septembra kazne, dvije u jednom danu, iza tunela Bijela u smjeru Mostara, on cini mi se rece bijeli golf. Taj dan on isao do Mostara, pa se vracao do Jablanice, pa opet u Mostar i klepili ga dvaput u smjeru Mostara, jednom na 95 drugi put 127. :mrgreen:
Možda je Astra otišla u penziju dugo je radila dole...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15167 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sime_cipol »

Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 22:24
sime_cipol wrote: 22/12/2019 22:08
Travnički Noćni Šetač wrote: 22/12/2019 21:58

Jel ti stvarno ne razumiješ kad kažem ( citiram) "osudjujem SVAKO kršenje propisa... i SVAČIJE..."...
Opet ne odgovaras na pitanje, nego umotavas. Drugi su debili, ali Dragona jarana osudjujes :roll:
Nisi odgovori, oooo saobracajni Gandhi, koliko si najbrze vozio magistralom? Iskreno naravno :D
Ništa ja ne umotavam nego ti ne čitaš ili namjerno želiš da nešto izrodiš iz ove priče... Pošto je očigledno tebi neki fetiš da ti ljudi odgovaraju na pitanja , opet ću se citirati a ti dobro pročitaj: (citiram sam sebe) :

"Da... ja osuđujem svakoga ko krši propise a naročito na način da vozi 150 na ograničenju 80 i da ja to nazivam debilizmom i kretenizmom i potencijalnim ubicom na cesti... Ti vrlo dobro znaš da vožnja nije samo brzina već i mogućnost ostanka na cesti, već i mogućnost zaustavljanja pred iznenadnim preprekama i odgovornost prema svojoj porodici koja te čeka kući i prema drugim ljudima na istoj cesti kuda voziš i mnogo mnogo toga... Sa 100 na sat u centru Sarajeva lik je ubio dvije djevojke... o čemu bolan vi ovdje pričate...." ( završen citat )
...
Ja ne vidim koji je tvoj problem sa ovim, ali vidi... to je moje mišljenje ... razmisli malo šta je lošije: To što ti podržavaš vožnju 150 magistralom ili ja što to osuđujem...
...
Ovo možda čita neko kome je neko drag poginuo radi takvog ponašanja u saobraćaju... ovo možda pitaš nekoga kome je neko drag poginuo radi takvog ponašanja u saobraćaju... i ti i dalje podržavaš vožnju 150 na ograničenju 80 ? ... jer ako podržavaš onda treba da se stidiš...
...
Predlažem da završimo priču... sam si ovo počeo svojim pitanjem, i nastavljaš svojim potpitanjima... nema potrebe da opterećujemo temu ovim glupostima...
Ja ne podržavam voznju od 150 na magistrali, ali ne glumim Gandhija ovdje i ne drzim ders.
Nego hoće li ta brzina, koliko si najvise vozio na magistrali? Iskreno naravno, jer ja neću drzati moralne prodike u vezi toga :D
Last edited by sime_cipol on 22/12/2019 22:37, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40749
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15168 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Fakat si i ti naporan s tim koliko je najbrze vozio, ne znam sto ti je to toliko bitno?! Nije prica krenula o njemu, i bezveze pricu udaljavas od tematike...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16449
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#15169 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sime_cipol »

A koliko si ti? Iskreno naravno :D
User avatar
konektovan
Posts: 40749
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15170 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 22:38 A koliko si ti? Iskreno naravno :D
Napisao sam, ali je i nebitno u cijelo ovoj prepisci...
citroen xm
Posts: 18208
Joined: 17/04/2012 22:57

#15171 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by citroen xm »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 17:06 Koliko ste vas dvojica najviše vozili magistralom, iskreno?
Na trenutke 110, konstantno nikada preko 90. Ograničenje je 80, i ovo 110 na trenutke je puno. Recimo na odličnim magistealams poput dionice prema Mostaru 90 je odlična brzina. Ne gušiš nikoga, a nisi u grču.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#15172 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

sime_cipol wrote: 22/12/2019 17:23 Cekam ove moralne vertikale da iskreno kazu koliko je najviše sto su vozili npr Petrovackom cestom, kanjonom Neretve, prema Zenici dok nije bilo AP. :sabur: :D
Da i ja malo doprinesem zakuhavanju, odavno nisam :D
Petrovačkom 200, kanjon Neretve 170, i ono što je interesantno - jednom Nišići 160 (ni tada nisam uspio do Tuzle stiči za sat vremena :lol: :lol: :lol: )

Ne ponosim se ovim, više to ne radim, ali da ga je merak "malo" pričepiti s vremena na vrijeme - merak je i to kakav 8)
Danas uglavnom tempomat po AP na 140, najmanje se umorim :zzzz: Magistrala do 20 prekoračenje, izuzev gdje znam da radara nema. Bez VD nema ni posla niti mnogih drugih stvari.
Zaboravih grad - 50 do 60, ne više.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#15173 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

noviclan wrote: 22/12/2019 20:38
drug_profi wrote: 22/12/2019 19:59 Jucer idem Dz. Bijedica kraj gradilista Binga. I vozim oko 60. kad odnekud niotkud, malo kuce pred mene. Stao sam u dlaku, a ono se prepalo i ukopalo od straha na cesti. Znaci nije ni pokusalo pobjeci.
E posto ja imam psa i volim ga ko svoje najrodjenije, ja recimo ne bih sebi oprostio da sam ga zgazio jer bih se pitao sta bi bilo da sam vozio 50 koliko je dozvoljeno. Srecom, gume i kocnice dobre i ostalo je jos metar fore.
E sad u pricu umjesto kuceta stavite dijete, biciklistu...
Jesi li mozda koristio sirenu
Nisam. Lajao sam kroz prozor.
User avatar
drug_profi
Posts: 50695
Joined: 16/07/2012 16:00

#15174 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 22/12/2019 21:58 Sto se tice mahnitanja dolinom Neretve i tome je dosao kraj, poceo radar raditi posao. Za sada se jos nije culo do MUP USK postavlja mobilne radare kroz Medeno Polje. Kad ce, cut ce se.
Gdje je radar u dolini Neretve?
User avatar
basicm
Posts: 10527
Joined: 16/01/2012 21:38

#15175 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Ovdje bi i Inzko se zabrinuo :)
Post Reply