Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parkingTravnički Noćni Šetač wrote: ↑20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako nema puno vozača iz falšvagen grupe.kakaljin wrote: ↑20/12/2019 12:01Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parkingTravnički Noćni Šetač wrote: ↑20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Ali kad se dostigne kriticna masa falšvagen, bmw i H-SUV vozila na jednom mjestu, velika je mogucnost da se stvore spontane prepreke na izlaznom putu.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nazalost, kod nas je, bez drzavnih beneficija i subvencija, hibrid finansijski neisplativ u odnosu na dizela.
Moj kum ima Priusa, placen nov 18k KM vise nego sto sam ja platio svog ex dizela novog (a bilo je i jeftinijih). Racunica je takva da mora preci 200k km da mu se investicija vrati na potrosnji, a pri tome je slabiji, sporiji, manje prostora i upitnog dizajna (da ne kazem ruzniji) i veliko pitanje dalje prodaje.
Moj kum ima Priusa, placen nov 18k KM vise nego sto sam ja platio svog ex dizela novog (a bilo je i jeftinijih). Racunica je takva da mora preci 200k km da mu se investicija vrati na potrosnji, a pri tome je slabiji, sporiji, manje prostora i upitnog dizajna (da ne kazem ruzniji) i veliko pitanje dalje prodaje.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#25029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Redovan sam u BBI i znam to placanje nije frka... ali evo zaglavio ovdje oko Koševa zavrsavam neki posao pa cu vidjeti hocu li silaziti dole.... Hvala ....kakaljin wrote: ↑20/12/2019 12:01Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parkingTravnički Noćni Šetač wrote: ↑20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#25030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.
- Romeo 80
- Posts: 4632
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#25032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako je bijeli Ghibli u pitanju vjerovatno je to auto na iznajmljivanje! Stoji dole kod Porsche BH parkiran preko puta Asa osiguranja. Vjerovatno je neki mucenik skupio malo parica pa se uskurcio sa Maseratijem. Ni prvi ni posljednji degenerikNaslovnica wrote: ↑21/12/2019 19:21Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#25033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jest tesko kompleksasu skupiti pare da unajmi nekakvu sklopociju. Nije tesko babunima i poluljudima pare imati na danasnjem vaktu jer reketare,mafijaju,dilaju i bave se govnima i zato je grad osim u sigurnosnom smislu propao i u svakom drugom jer se za sve ovdje pita neka goveđa debiluša na ramenima.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bijeli GhibliRomeo 80 wrote: ↑21/12/2019 19:59Ako je bijeli Ghibli u pitanju vjerovatno je to auto na iznajmljivanje! Stoji dole kod Porsche BH parkiran preko puta Asa osiguranja. Vjerovatno je neki mucenik skupio malo parica pa se uskurcio sa Maseratijem. Ni prvi ni posljednji degenerikNaslovnica wrote: ↑21/12/2019 19:21Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.![]()
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#25035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pokrenite revoluciju, šta čekate

-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I naravno od Zenice do Sa bar dvojica koji zuljaju autoputem pod dugim svjetlima.
Kretena ud svojih 60 god u 147-ici, kojem ne radi jedno oboreno pa vozi pod dugim sam se krvi napio sa svojim dugim svjetlima kad sam ga pustio da me predje!
Kretena ud svojih 60 god u 147-ici, kojem ne radi jedno oboreno pa vozi pod dugim sam se krvi napio sa svojim dugim svjetlima kad sam ga pustio da me predje!
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#25037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kako je lijepo voziti kad nema puno levata: prije sahatak, od M. Dvora do Kobilje Glave sam isao iza tamno plavog Focusa karavana, zajedno se prestrojavali, obilazili sporace, uhvatili zeleni val, ma milina za voziti kad sretnes nekoga ko isto vozi, psihicki sam se odmorio. Skrenu ljudina na Kobiljoj, svirnuo sam u znak pozdrava
I jos jedna neobicna pozitivna stvar: niz Kobilju sivi BMW 5ca, vozi sporije, nije iritantno ali ipak sporo. Vec razmisljam je li telefon ili nesto drugo, kad lik skrenu na prvoj sljedecoj autobuskoj i pusti nas par sto je bilo iza njega, i kad smo prosli opet nastavi voziti. Ljudski potez, ako hoce/mora voziti sporo iz bilo kojeg razloga, bar ne mora smetati drugima na cesti.
I jos jedna neobicna pozitivna stvar: niz Kobilju sivi BMW 5ca, vozi sporije, nije iritantno ali ipak sporo. Vec razmisljam je li telefon ili nesto drugo, kad lik skrenu na prvoj sljedecoj autobuskoj i pusti nas par sto je bilo iza njega, i kad smo prosli opet nastavi voziti. Ljudski potez, ako hoce/mora voziti sporo iz bilo kojeg razloga, bar ne mora smetati drugima na cesti.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#25038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.Laplace wrote: ↑22/12/2019 10:09Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#25042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
sve vec to ima u zakonukakaljin wrote: ↑22/12/2019 12:35Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.Laplace wrote: ↑22/12/2019 10:09Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.vjeshalica wrote: ↑21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Onda fali primjena tog istog zakonashandrprcSA wrote: ↑22/12/2019 13:35sve vec to ima u zakonukakaljin wrote: ↑22/12/2019 12:35Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.Laplace wrote: ↑22/12/2019 10:09
Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.
Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#25044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pa primjenuje se
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vidimo svi po silnim guzvama kada se dva auta dotatknu i cekaju policiju i nastanu velike guzve
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#25046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#25047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije to do neinformiranosti vozaca nego do nepovjerenja vozaca, mene prvog, u osig. kuce da ne budu sporili isplatu bez pol. zapisnika.
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#25048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
kad imas slike, kad je nacrtana skica na obrascu i kad je u samom dnu napisano ko priznaje krivicu (vec sam pisao o tome) da vidim ko ce osporiti tu nezgodu
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#25049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa ja sam par sudara imao gdje nisam bio kriv i ja sam insistirao na euro zapisniku da ne cekamo jer ce sve osiguranje platiti, kao sto je i platilo. Tako da sam oko toga dobro upucen, cak u autu imam nekoliko tih euro zapisnika koje kada vidim da se neko sudario usporim i pitam treba li im euro zapisnik da ne cekaju policiju da zavrse brze.shandrprcSA wrote: ↑22/12/2019 16:22nije to do policije vec do ne informisanosti vozaca ukljucujuci i tebe
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da napomenem, nema ni kazne kad je Euro izvjestaj. Kad je uvidjaj ide kazna, pa je recimo oduzimanje prvenstva koje uzrokuje nesrecu kazna 100-300 maraka i mjesec dozvola. Plus sve ostalo sto te sljeduje po troskovima osiguranja i opravke svog vozila.
Zar nije bolje prihvatiti krivicu, ispuniti izvjestaj i izbiti makar tih 200 maraka kazne koliko sud najcesce izrekne, te sacuvati vozacku mjesec dana?
Za ispravno izvjesce nuzno je dobro slikati situaciju gdje se vide i tablice i okolnosti (znakovi i sl), napraviti skicu udesa, i da se onaj ko priznaje krivicu potpise na dnu izvjestaja sa izjavom da prihvata odgovornost za udes.
Ako niste isgurni kako, nabavite broj telefona svog agenta osiguranja, ako vam se desi, da vas ispravno uputi. Ustedicete si pare i vrijeme.
Zar nije bolje prihvatiti krivicu, ispuniti izvjestaj i izbiti makar tih 200 maraka kazne koliko sud najcesce izrekne, te sacuvati vozacku mjesec dana?
Za ispravno izvjesce nuzno je dobro slikati situaciju gdje se vide i tablice i okolnosti (znakovi i sl), napraviti skicu udesa, i da se onaj ko priznaje krivicu potpise na dnu izvjestaja sa izjavom da prihvata odgovornost za udes.
Ako niste isgurni kako, nabavite broj telefona svog agenta osiguranja, ako vam se desi, da vas ispravno uputi. Ustedicete si pare i vrijeme.
