Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parking
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#25027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

kakaljin wrote: 20/12/2019 12:01
Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parking
Ako nema puno vozača iz falšvagen grupe.
Ali kad se dostigne kriticna masa falšvagen, bmw i H-SUV vozila na jednom mjestu, velika je mogucnost da se stvore spontane prepreke na izlaznom putu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nazalost, kod nas je, bez drzavnih beneficija i subvencija, hibrid finansijski neisplativ u odnosu na dizela.
Moj kum ima Priusa, placen nov 18k KM vise nego sto sam ja platio svog ex dizela novog (a bilo je i jeftinijih). Racunica je takva da mora preci 200k km da mu se investicija vrati na potrosnji, a pri tome je slabiji, sporiji, manje prostora i upitnog dizajna (da ne kazem ruzniji) i veliko pitanje dalje prodaje.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

kakaljin wrote: 20/12/2019 12:01
Travnički Noćni Šetač wrote: 20/12/2019 10:15 Ima li danas gužve, trebam nešto službeno put Sarajeva... Barem u BBI parkirati pa malo prošvrljati usput, bingo kupiti i tako to...
Plati sms-om bbi parking, hem ti bude jeftinije hem se ne peglas oko automata za parking
Redovan sam u BBI i znam to placanje nije frka... ali evo zaglavio ovdje oko Koševa zavrsavam neki posao pa cu vidjeti hocu li silaziti dole.... Hvala ....
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#25030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#25031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4632
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#25032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Naslovnica wrote: 21/12/2019 19:21
vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.
Ako je bijeli Ghibli u pitanju vjerovatno je to auto na iznajmljivanje! Stoji dole kod Porsche BH parkiran preko puta Asa osiguranja. Vjerovatno je neki mucenik skupio malo parica pa se uskurcio sa Maseratijem. Ni prvi ni posljednji degenerik :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#25033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Jest tesko kompleksasu skupiti pare da unajmi nekakvu sklopociju. Nije tesko babunima i poluljudima pare imati na danasnjem vaktu jer reketare,mafijaju,dilaju i bave se govnima i zato je grad osim u sigurnosnom smislu propao i u svakom drugom jer se za sve ovdje pita neka goveđa debiluša na ramenima.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#25034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Romeo 80 wrote: 21/12/2019 19:59
Naslovnica wrote: 21/12/2019 19:21
vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Kada smo kod Maseratija, nekakav karinaš s bijelim Giblijem danas gasa nešto na semaforu, grmi sve, skrenuli u ulicu s dvije trake on vozi sredinom, ne može niko da ga obiđe, kurči se. Valjda liječi nekakve komplekse, minijaturnu kitu, šta li...
Kakva stoka se nakotila u ovom gradu, prosto nevjerojatno.
Ako je bijeli Ghibli u pitanju vjerovatno je to auto na iznajmljivanje! Stoji dole kod Porsche BH parkiran preko puta Asa osiguranja. Vjerovatno je neki mucenik skupio malo parica pa se uskurcio sa Maseratijem. Ni prvi ni posljednji degenerik :-)
Bijeli Ghibli
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#25035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Pokrenite revoluciju, šta čekate :-) :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

I naravno od Zenice do Sa bar dvojica koji zuljaju autoputem pod dugim svjetlima.
Kretena ud svojih 60 god u 147-ici, kojem ne radi jedno oboreno pa vozi pod dugim sam se krvi napio sa svojim dugim svjetlima kad sam ga pustio da me predje!
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#25037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Kako je lijepo voziti kad nema puno levata: prije sahatak, od M. Dvora do Kobilje Glave sam isao iza tamno plavog Focusa karavana, zajedno se prestrojavali, obilazili sporace, uhvatili zeleni val, ma milina za voziti kad sretnes nekoga ko isto vozi, psihicki sam se odmorio. Skrenu ljudina na Kobiljoj, svirnuo sam u znak pozdrava :thumbup:
I jos jedna neobicna pozitivna stvar: niz Kobilju sivi BMW 5ca, vozi sporije, nije iritantno ali ipak sporo. Vec razmisljam je li telefon ili nesto drugo, kad lik skrenu na prvoj sljedecoj autobuskoj i pusti nas par sto je bilo iza njega, i kad smo prosli opet nastavi voziti. Ljudski potez, ako hoce/mora voziti sporo iz bilo kojeg razloga, bar ne mora smetati drugima na cesti.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.

Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

530i wrote: 21/12/2019 21:11 Pokrenite revoluciju, šta čekate :-) :-)
Ja sam za. Kad, gdje, s kim i u koliko sati?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 22/12/2019 10:14
530i wrote: 21/12/2019 21:11 Pokrenite revoluciju, šta čekate :-) :-)
Ja sam za. Kad, gdje, s kim i u koliko sati?
Eto i mene cim kupim fapa trinesku
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 22/12/2019 10:09
vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.

Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.

Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#25042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

kakaljin wrote: 22/12/2019 12:35
Laplace wrote: 22/12/2019 10:09
vjeshalica wrote: 21/12/2019 19:04 Danas su dvojica delegata napravila scenu na Trgu Austrije prema parkingu
Malo se lupili,policija dosla,uci na parking ne mozes,majmun grana rukama policiji ono histericno
Pa ne vozas zlatni maserati pa da ti se sjebo....fuj bolidoida
Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.

Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.

Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
sve vec to ima u zakonu
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

shandrprcSA wrote: 22/12/2019 13:35
kakaljin wrote: 22/12/2019 12:35
Laplace wrote: 22/12/2019 10:09

Ne znam zašto se ne potencira više onaj Euro izvještaj? Ono, da se prvo objema stranama ponudi da se dogovore oko krivice i potpišu Euro izvještaj, poslikaju i svako na svoju stranu, bar kad je šteta mala (da ne kažem: kada su oba auta u voznom stanju). Pri tome treba osiguranja pritisnuti da moraju priznati Euro izvještaj.

Ako se ne mogu dogovoriti oko krivice ili odbijaju da potpišu Euro izvještaj, uraditi uviđaj ni uredno im ga naplatiti.
Pa osiguranja prihvataju euro zapisnik. Ali ovo bi trebalo pravilo biti ako nema povredjenih i auta se mogu micati.

Treba u zakon ubaciti da je euro zapisnik obavezan u ovim slucajevima, a ako neko ne zeli da potpise zapisnik i stvara guzvu u saobracaju dobije kaznu od 500 KM
sve vec to ima u zakonu
Onda fali primjena tog istog zakona
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#25044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

pa primjenuje se
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

shandrprcSA wrote: 22/12/2019 16:17 pa primjenuje se
Vidimo svi po silnim guzvama kada se dva auta dotatknu i cekaju policiju i nastanu velike guzve
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#25046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

kakaljin wrote: 22/12/2019 16:18
shandrprcSA wrote: 22/12/2019 16:17 pa primjenuje se
Vidimo svi po silnim guzvama kada se dva auta dotatknu i cekaju policiju i nastanu velike guzve
nije to do policije vec do ne informisanosti vozaca ukljucujuci i tebe
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Nije to do neinformiranosti vozaca nego do nepovjerenja vozaca, mene prvog, u osig. kuce da ne budu sporili isplatu bez pol. zapisnika.
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#25048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

kad imas slike, kad je nacrtana skica na obrascu i kad je u samom dnu napisano ko priznaje krivicu (vec sam pisao o tome) da vidim ko ce osporiti tu nezgodu
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

shandrprcSA wrote: 22/12/2019 16:22
kakaljin wrote: 22/12/2019 16:18
shandrprcSA wrote: 22/12/2019 16:17 pa primjenuje se
Vidimo svi po silnim guzvama kada se dva auta dotatknu i cekaju policiju i nastanu velike guzve
nije to do policije vec do ne informisanosti vozaca ukljucujuci i tebe
Pa ja sam par sudara imao gdje nisam bio kriv i ja sam insistirao na euro zapisniku da ne cekamo jer ce sve osiguranje platiti, kao sto je i platilo. Tako da sam oko toga dobro upucen, cak u autu imam nekoliko tih euro zapisnika koje kada vidim da se neko sudario usporim i pitam treba li im euro zapisnik da ne cekaju policiju da zavrse brze.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#25050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Da napomenem, nema ni kazne kad je Euro izvjestaj. Kad je uvidjaj ide kazna, pa je recimo oduzimanje prvenstva koje uzrokuje nesrecu kazna 100-300 maraka i mjesec dozvola. Plus sve ostalo sto te sljeduje po troskovima osiguranja i opravke svog vozila.
Zar nije bolje prihvatiti krivicu, ispuniti izvjestaj i izbiti makar tih 200 maraka kazne koliko sud najcesce izrekne, te sacuvati vozacku mjesec dana?

Za ispravno izvjesce nuzno je dobro slikati situaciju gdje se vide i tablice i okolnosti (znakovi i sl), napraviti skicu udesa, i da se onaj ko priznaje krivicu potpise na dnu izvjestaja sa izjavom da prihvata odgovornost za udes.
Ako niste isgurni kako, nabavite broj telefona svog agenta osiguranja, ako vam se desi, da vas ispravno uputi. Ustedicete si pare i vrijeme.
Post Reply