Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2876 Re: Raiffeisen banka

Post by alibaba_i_30_godina »

Deinstaliraj staru aplikaciju pa onda probaj ponovo.
talijan97
Posts: 312
Joined: 26/11/2019 18:18

#2877 Re: Raiffeisen banka

Post by talijan97 »

Predao sam aplikaciju za studentsku praksu u RB, ne odgovaraju ništa 2 sedmice.

Da li inače treba vremena dok ne odgovore ili znaju ignorisati mejlove. Uglavnom ako neko zna, da sam donekle upoznat kako to oni rade.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2878 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

talijan97 wrote: 29/11/2019 22:39 Predao sam aplikaciju za studentsku praksu u RB, ne odgovaraju ništa 2 sedmice.

Da li inače treba vremena dok ne odgovore ili znaju ignorisati mejlove. Uglavnom ako neko zna, da sam donekle upoznat kako to oni rade.
masu puta poslato što kroz stranicu, što kroz redovne konkurse. Jedan jedini poziv prije x godina na nekakvo testiranje, bez povratne informacije (drugoj osobi ponuđena opcija, odbijeno, a toliko nas je i bilo na testiranju). Sve ostale - nula povratnih informacija
User avatar
turbofolk
Posts: 3151
Joined: 13/05/2014 09:37

#2879 Re: Raiffeisen banka

Post by turbofolk »

Ne mogu ući u e-izvod. U gornje polje unesem JMB a u polje šifra onu šifru koju oduvijek koristim. I kaže mi da su neispravno popunjena polja. Znam da novi korisnici u polje šifra upisuju broj računa sa izvoda, pa sam i to probao bezuspješno, mada e-izvod koristim unazad 7 godina i nikad problema s njim. Kad odem na opciju "zaboravili ste šifru" (mada je nisam zaboravio) moram dati mail, broj računa sa izvoda i JMB. Kad sve to popunim, kaže slanje obrasca nije uspješno. Zna li iko šta je u pitanju. Hvala. Treća opcija je poziv na RFB direct info, to još nisam uradio.
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#2880 Re: Raiffeisen banka

Post by zrakomlat »

Veljko_Lukic wrote: 28/11/2019 22:08
Hyperthalamus wrote: 14/11/2019 11:40 Stigla je nova RMB aplikacija na google play:

https://play.google.com/store/apps/deta ... obile.prod
Ja sam ovo skinuo instalirao, i kod postavljanja novog pina - prijavi mi gresku. Nema sta nisam uradio, ocistio cache pa i reinstalirao, stavio razne kombinacije kao pin, njih zvao dva puta - uvijek kaze greska. Telefon je sa zadnjim android sistemom, stock - uvijek ide sve.

Da li ste imali slicne probleme?
Jesi li riješio ovo? Imam isti problem u vezi postavljanja pina.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2881 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Koji levati. Kompletan sistem im pao jutros i evo do sad još ništa nije pokrenuto.

Kartični promet mrtav
Aplikacije mrtve
Bankomati mrtvi


Desetine hiljada ljudi ostavljeno da se snalazi. Ko je u inostranstvu sa njihovim karticama donji je

Mjenjati banku što prije ko god ima mogućnost. Nisu ni ostali bajni ali ovo su debili samo takvi. Nemati backup sistem koji se starta nakon pada glavnog je nezamislivo na današnjem vaktu....
probook
Posts: 4623
Joined: 13/10/2013 22:38

#2882 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

Haos su. Dok sam bio klijent svako malo "bankomat u ne koze pruziti uslugu" :run:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2883 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Ja sam iskreno mislio da će da gori ova tema..... :mrgreen:
sarajevo-x.com
Posts: 845
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#2884 Re: Raiffeisen banka

Post by sarajevo-x.com »

Gori na fb njihova stranica :lol:
EliasVeskot
Posts: 788
Joined: 16/05/2007 11:02

#2885 Re: Raiffeisen banka

Post by EliasVeskot »

istice mi visa elektron I ne namjeravam je zamijeniti.
Treba mi preporuka za visa karticu da ne pravi problem sa paypalom, i kako da Ugasim racun da mi ne reizdaju karticu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2886 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Ljudi otvorili 4 poslovnice od 16:00 do 20:00 eto ako kome treba novac da podigne :lol: :lol: :lol:

Fakat su odron...

Sutra će biti zanimljivo
User avatar
Reglan
Posts: 4856
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#2887 Re: Raiffeisen banka

Post by Reglan »

Gori su klijenti koji ih trpe, barem imas banaka na izvoz. Ima Intesa ima unicredit koji imaju siroku mrezu bankomata i poslovnica a i bolje uslove u svemu. Konstantno ebu klijente a oni i dalje koriste njihove usluge onda je to to klijenata.
User avatar
mk ultra
Posts: 19859
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2888 Re: Raiffeisen banka

Post by mk ultra »

O'zone wrote: 15/12/2019 21:23 Ljudi otvorili 4 poslovnice od 16:00 do 20:00 eto ako kome treba novac da podigne :lol: :lol: :lol:

Fakat su odron...

Sutra će biti zanimljivo
Pisao sam ima godina da su karina :D
Koga god sam znao da radi sa njima ili je radio sa njima uvijek neki problem sa kraticama

Sparkasse me jos nije iznevjerio, evo 6 godina :mrgreen:
Mislim da je i unicredit stabilan, ovo ostalo ne bih probao iskreno...
emirolini
Posts: 3535
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#2889 Re: Raiffeisen banka

Post by emirolini »

Uni credit bar do sada nije izradio
User avatar
N.N.
Posts: 3077
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#2890 Re: Raiffeisen banka

Post by N.N. »

Da nisam zbog posla 'vezan' za ovu banku, davno bi ih otkantao. Totalno nezadovoljan, totalno.
gadnel
Posts: 77
Joined: 16/12/2019 09:26

#2891 Re: Raiffeisen banka

Post by gadnel »

Jutros vidim da su mi neke transakcije fakat prosle, odnosno skinuli su mi pare sa racuna. Jos sam u inostranstvu...
Nazvao sam ih preko web call-a, moze se rijesiti uz slip na kojem je transakcija odbijena uz odgovarajuci obrazac.

Jos cu i tu fino izgubiti vremena cekajuci u redu da dobijem pare nazad zbog tudje greske. Zna li neko da li za ovo moram u poslovnicu gdje sam napravio racun, ili mogu bilo gdje?

Definitivno gasim racun, godinama sam to odgadjao jer mi je mrsko uloziti vrijeme a nije mi pravilo neku razliku na duze staze.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2892 Re: Raiffeisen banka

Post by victom »

Najjača banka. Imaju najjače provizije, i najjače kurseve.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:43, edited 2 times in total.
User avatar
zubi
Posts: 5209
Joined: 16/07/2009 00:27

#2893 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

Radi li vama internet bankarstvo, mobilno bankarstvo, RB viber??

Izgleda opet palo...
Mehemed
Posts: 5724
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2894 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Jest bilo palo, ali je proradilo prije 16h.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#2895 Re: Raiffeisen banka

Post by BadSanta »

Govna iz Raiffeisena su mi otvorili tekuci povezan s nekakvim klasik paketom koji se mjesecno naplacuje 4 KM.
Prilikom predaje zahtjeva za tekuci sam im lijepo rekla da me ne interesira nikakvo el. bankarstvo niti paketi vec samo najsnovnija naknada za mjesecno odrzavanje racuna od 2KM, buducim imam ugovor o radu zakljucen samo na 3 mj. i ne trebaju mi nikakva sranja.

Danas odem da vidim zasto su tako uradili i na koji nacin da uspostavim placanje samo za 2 KM i kazu mi da je to prakticno nemoguce.
Da je politika banke da bez pitanja svima uvaljuje ovaj klasik paket i da jedino sto mogu jeste da otkazem tekuci racun, sastavim nekakvu pismenu molbu za otvaranje novog ( samo 2KM ), ali ne mogu biti sigurni da ce mi to odobriti.

Poslodavac radi samo s Raifaisenom.

Ima li neko neki savjet?
Dzontra_Volta
Posts: 6568
Joined: 20/01/2011 11:10

#2896 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

S obzirom da je ugovor samo na 3 mjeseca, daces samo 6 KM više i gotovo. Nije neka lova da sad tražiš okolo neka druga rješenja.
08022013
Posts: 53
Joined: 25/07/2018 09:46

#2897 Re: Raiffeisen banka

Post by 08022013 »

BadSanta wrote: 19/12/2019 22:53 Govna iz Raiffeisena su mi otvorili tekuci povezan s nekakvim klasik paketom koji se mjesecno naplacuje 4 KM.
Prilikom predaje zahtjeva za tekuci sam im lijepo rekla da me ne interesira nikakvo el. bankarstvo niti paketi vec samo najsnovnija naknada za mjesecno odrzavanje racuna od 2KM, buducim imam ugovor o radu zakljucen samo na 3 mj. i ne trebaju mi nikakva sranja.

Danas odem da vidim zasto su tako uradili i na koji nacin da uspostavim placanje samo za 2 KM i kazu mi da je to prakticno nemoguce.
Da je politika banke da bez pitanja svima uvaljuje ovaj klasik paket i da jedino sto mogu jeste da otkazem tekuci racun, sastavim nekakvu pismenu molbu za otvaranje novog ( samo 2KM ), ali ne mogu biti sigurni da ce mi to odobriti.

Poslodavac radi samo s Raifaisenom.

Ima li neko neki savjet?
Meni su rekli da nije moguće otvoriti račun a da naknada za vođenje bude 2 KM kao prije. Od sada je obavezan taj najjeftiniji paket usluga od 4 KM, ali uz njega ti dođe i internet bankarstvo tako da je barem to neki plus.
alkishar
Posts: 18
Joined: 14/01/2011 19:46

#2898 Re: Raiffeisen banka

Post by alkishar »

Govna iz Raiffeisena su mi otvorili tekuci povezan s nekakvim klasik paketom koji se mjesecno naplacuje 4 KM.
Prilikom predaje zahtjeva za tekuci sam im lijepo rekla da me ne interesira nikakvo el. bankarstvo niti paketi vec samo najsnovnija naknada za mjesecno odrzavanje racuna od 2KM, buducim imam ugovor o radu zakljucen samo na 3 mj. i ne trebaju mi nikakva sranja.

Danas odem da vidim zasto su tako uradili i na koji nacin da uspostavim placanje samo za 2 KM i kazu mi da je to prakticno nemoguce.
Da je politika banke da bez pitanja svima uvaljuje ovaj klasik paket i da jedino sto mogu jeste da otkazem tekuci racun, sastavim nekakvu pismenu molbu za otvaranje novog ( samo 2KM ), ali ne mogu biti sigurni da ce mi to odobriti.

Poslodavac radi samo s Raifaisenom.

Ima li neko neki savjet?
Istu stvar prosao prije nekih dvije godine. Otisao na salter i trazio da mi vrate na osnovni. Djevojka nesto otkucala na racunaru (valjda vratila na osnovni). Nije trajalo ni minut. Poslije sve uredu.
Znaci jos se koriste marifetlucima. Sve nesto nasmijano, ovo, ono a vamo ti ga zavuce samo tako.
Dzontra_Volta
Posts: 6568
Joined: 20/01/2011 11:10

#2899 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

08022013 wrote: 20/12/2019 13:30
BadSanta wrote: 19/12/2019 22:53 Govna iz Raiffeisena su mi otvorili tekuci povezan s nekakvim klasik paketom koji se mjesecno naplacuje 4 KM.
Prilikom predaje zahtjeva za tekuci sam im lijepo rekla da me ne interesira nikakvo el. bankarstvo niti paketi vec samo najsnovnija naknada za mjesecno odrzavanje racuna od 2KM, buducim imam ugovor o radu zakljucen samo na 3 mj. i ne trebaju mi nikakva sranja.

Danas odem da vidim zasto su tako uradili i na koji nacin da uspostavim placanje samo za 2 KM i kazu mi da je to prakticno nemoguce.
Da je politika banke da bez pitanja svima uvaljuje ovaj klasik paket i da jedino sto mogu jeste da otkazem tekuci racun, sastavim nekakvu pismenu molbu za otvaranje novog ( samo 2KM ), ali ne mogu biti sigurni da ce mi to odobriti.

Poslodavac radi samo s Raifaisenom.

Ima li neko neki savjet?
Meni su rekli da nije moguće otvoriti račun a da naknada za vođenje bude 2 KM kao prije. Od sada je obavezan taj najjeftiniji paket usluga od 4 KM, ali uz njega ti dođe i internet bankarstvo tako da je barem to neki plus.
Uz taj paket ide mobilno bankarstvo, a ne internet bankarstvo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2900 Re: Raiffeisen banka

Post by seoBIH »

Pa oni nisu pri pameti ako "internet bankarstvo" nude kao beneficiju u odnosu na "mobilno bankarstvo". IB je totalni odron, povraca mi se kako je loše, dok je mobilno samo kopija tog "internet bankarstva".

Na kraju krajeva, obje verzije su internet bankarstvo, fulali su nazive.
Post Reply