Joshua vs Ruiz 2

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Mustang1
Posts: 28748
Joined: 29/12/2010 17:31

#101 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by Mustang1 »

Jbg Ruiz pogrijesio u pripremi borbe, trebao je ici na atletsku stazu i tamo se pripremati :D
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#102 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by Samprotivsviju »

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#103 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by MarlboroGold »

Smor od borbe...
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#104 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by shalla »

Jebo mater, preimenovati ovaj forum pod hitno u Box.ba, eto neće ni trebati puno preinaka :-)
Nije boks samo fight jebemu mater, ponavljam, AJ jeste boksao sa velikom dozom respekta pa i straha jer je ipak on bio izazivač i to protiv lika koji ga je rušio, dakle zna da mu njegovi udarci mogu naškoditi, zbog toga je odlučio boksati drugačijom taktikom. Dakle, kao što već rekoh, on je sinoć pobijedio boksom, ne snagom. Nakenjaste ovdje ko da je Mensur Peljto u pitanju a ne Joshua...
Protiv Furyja ili Wildera će ići i drugačija priprema i taktika, naravno da protiv njih ne može ovako boksati ali ovo sinoć je bio jedini način da pobijedi Ruiza...

Ruiz neustrašiv, hrabar, jeben za oboriti zbog niskog težišta, ali realno i jako neprofesionalan, ali što neko gore reče to je i do njegovog tima ne samo do njega. Dođeš, već debeo kakav jesi, sa dodatnih 7kg. Pa na njegovu kilažu da je dodao 700gr usporilo bi ga a ne 7kg...

Komentar profi bokserke:

Joshua je pokazao da zna boksati. Kad cijeli meč možeš odboksati lijevim direktom, to pokazuje koliko si dobar. Rad nogu je najbitniji u boksu, a neke njegove kretnje dosad nismo vidjeli, pokazao je da ne mora ulaziti u klinč ili ići na nokaut i mislim da ćemo ga ubuduće više gledati u ovakvim izdanjima.

Ne možemo baš reći da ima staklenu bradu, ali za razliku od Ruiza, koji može primiti puno udaraca, Joshuu svaki jači uzdrma. Zato je radio na tome da ih što više spriječi. Tako je i Kličko triput izgubio nokautom prije nego što se vratio i 11 godina bio prvak. Znao je za taj problem i radio je na tome, baš kao i Joshua.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#105 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by alipasijaner »

U pravu si, kazu oni da je ovaj Box mec bio kao mec Smyslova i Kasparova 1971. godine.. jednako napet i dinamican :D
shalla wrote: 08/12/2019 14:37 Jebo mater, preimenovati ovaj forum pod hitno u Box.ba, eto neće ni trebati puno preinaka :-)
Nije boks samo fight jebemu mater, ponavljam, AJ jeste boksao sa velikom dozom respekta pa i straha jer je ipak on bio izazivač i to protiv lika koji ga je rušio, dakle zna da mu njegovi udarci mogu naškoditi, zbog toga je odlučio boksati drugačijom taktikom. Dakle, kao što već rekoh, on je sinoć pobijedio boksom, ne snagom. Nakenjaste ovdje ko da je Mensur Peljto u pitanju a ne Joshua...
Protiv Furyja ili Wildera će ići i drugačija priprema i taktika, naravno da protiv njih ne može ovako boksati ali ovo sinoć je bio jedini način da pobijedi Ruiza...

Ruiz neustrašiv, hrabar, jeben za oboriti zbog niskog težišta, ali realno i jako neprofesionalan, ali što neko gore reče to je i do njegovog tima ne samo do njega. Dođeš, već debeo kakav jesi, sa dodatnih 7kg. Pa na njegovu kilažu da je dodao 700gr usporilo bi ga a ne 7kg...

Komentar profi bokserke:

Joshua je pokazao da zna boksati. Kad cijeli meč možeš odboksati lijevim direktom, to pokazuje koliko si dobar. Rad nogu je najbitniji u boksu, a neke njegove kretnje dosad nismo vidjeli, pokazao je da ne mora ulaziti u klinč ili ići na nokaut i mislim da ćemo ga ubuduće više gledati u ovakvim izdanjima.

Ne možemo baš reći da ima staklenu bradu, ali za razliku od Ruiza, koji može primiti puno udaraca, Joshuu svaki jači uzdrma. Zato je radio na tome da ih što više spriječi. Tako je i Kličko triput izgubio nokautom prije nego što se vratio i 11 godina bio prvak. Znao je za taj problem i radio je na tome, baš kao i Joshua.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#106 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by shalla »

Čekaj ba, to je nešto sasvim drugo, jest bio nezanimljiv meč za gledatelje, na pragu onih Kličkovih mečeva ali ja govorim da je bezze omalovažavati sinoćnji nastup AJ, kao eto trebao se pobiti, pošaketati, otkinuti glavu Ruizu valjda (iako ne kontaju koliko ga je jebeno srušiti sa onako kratkim a jakim nogama)...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#107 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by 90minut »

Jebiga i AJ je od krvi i mesa, samo ove borbe su nam dobro pokazale šta ga ceka kad ga pogodi bombarder :lol:
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#108 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by shalla »

Pa upravo to, nije ni prvi ni zadnji koji lako pada, zato je i boksao ovako kako je sinoć boksao. Prednji direkt, distanca, rad nogu desno lijevo i opet tako ukrug. Nije atraktivno ali je bilo učinkovito...
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#109 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by Edin H. »

Sljedeci mec Joshua ce se boriti ili sa Urajincem Oleksandr Usykom - or ii IBF izazivacem Bgarom Kubrat Pulevom.

Duvaj ga Wildere i Tyson Fury :D
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#110 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by shalla »

Evo nađoh i podatak o broju udaraca:
107/373 (29%) vs 60/261 (23%), dakle i ja sam malo pretjerao ali daleko od toga da su bili "tu negdje" kako neko ovdje napisa..
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#111 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by bingov buraz »

Edin H. wrote: 08/12/2019 19:39 Sljedeci mec Joshua ce se boriti ili sa Urajincem Oleksandr Usykom - or ii IBF izazivacem Bgarom Kubrat Pulevom.

Duvaj ga Wildere i Tyson Fury :D
Usyka bi trebao izbjegavati više nego Wildera.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#112 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by Edin H. »

bingov buraz wrote: 08/12/2019 20:58
Edin H. wrote: 08/12/2019 19:39 Sljedeci mec Joshua ce se boriti ili sa Urajincem Oleksandr Usykom - or ii IBF izazivacem Bgarom Kubrat Pulevom.

Duvaj ga Wildere i Tyson Fury :D
Usyka bi trebao izbjegavati više nego Wildera.
Ova dvojica su izazivaci, znaci mora sa njima boksati u narednih 180 dana, a posto ne moze sa obadvojicom, jednu od titula ce najvjerovatnije morati halaliti.
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#113 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by black »

Image
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#114 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by shalla »

Njegov otac je sada dao brutalno iskren intervju u kojem je detaljno opisao koliko je loš bio njegov kamp.

"Andy je mislio da će mu težina dobro doći u borbi. Rekao sam mu prije mjesec da mu nije dobra težina i da će biti umoran, da se neće moći kretati. Trebao je izgubiti na težini. Prekomjerna težina, to je bio problem. Bio je pretežak za njegovo tijelo. Ništa nije napravio kako treba pa je sad naučio lekciju. Rekao sam mu da mora smršavjeti. Nije me slušao zbog slave. Važniji su mu bili Rolls Royce, i njegovi prijatelji, priređivao je zabave i nije slušao nikoga", rekao je Andy Ruiz Sr. za Boxing Social pa dodao:

"Sada će biti drugačije jer će ga svi prijatelji napustiti. Napravit ćemo dobar kamp i angažirati dobrog psihološkog trenera. Nismo imali dobrog psihološkog trenera. Sav trening je odradio sam. Govorio sam mu da mora imati dobrog psihološkog trenera, ali nije me slušao. Sad kad zna da mu treba, poslušat će me, angažirati ga i smršavjeti. Tada će biti i jak. Bit će drugačiji tip", zaključio je Ruiz stariji.

:lol: :lol: Ruiz brat, jebo pripreme odoh se zajebavati. Realno šteta jer da je utreniran, mogao je postati najbolji od svih gore pobrojanih (Wilder, AJ, Fury) ali ono, u neku ruku ga razumijem, poslije siromaštva se dočepao love, boli ga ćundara :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#115 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by 90minut »

Šuplja bolan eksperiment im propao
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#116 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by pizarro »

shalla wrote: 09/12/2019 15:40 Njegov otac je sada dao brutalno iskren intervju u kojem je detaljno opisao koliko je loš bio njegov kamp.

"Andy je mislio da će mu težina dobro doći u borbi. Rekao sam mu prije mjesec da mu nije dobra težina i da će biti umoran, da se neće moći kretati. Trebao je izgubiti na težini. Prekomjerna težina, to je bio problem. Bio je pretežak za njegovo tijelo. Ništa nije napravio kako treba pa je sad naučio lekciju. Rekao sam mu da mora smršavjeti. Nije me slušao zbog slave. Važniji su mu bili Rolls Royce, i njegovi prijatelji, priređivao je zabave i nije slušao nikoga", rekao je Andy Ruiz Sr. za Boxing Social pa dodao:

"Sada će biti drugačije jer će ga svi prijatelji napustiti. Napravit ćemo dobar kamp i angažirati dobrog psihološkog trenera. Nismo imali dobrog psihološkog trenera. Sav trening je odradio sam. Govorio sam mu da mora imati dobrog psihološkog trenera, ali nije me slušao. Sad kad zna da mu treba, poslušat će me, angažirati ga i smršavjeti. Tada će biti i jak. Bit će drugačiji tip", zaključio je Ruiz stariji.

:lol: :lol: Ruiz brat, jebo pripreme odoh se zajebavati. Realno šteta jer da je utreniran, mogao je postati najbolji od svih gore pobrojanih (Wilder, AJ, Fury) ali ono, u neku ruku ga razumijem, poslije siromaštva se dočepao love, boli ga ćundara :mrgreen:
Image

znaci ovo je bilo samo suplja :lol:
nisam gledao duel, ali citam izvjestaj i pise andy dosao sa +7 kg, kontam ovo treba valjda da pise sa -7 kg :D
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#117 Re: Joshua vs Ruiz 2

Post by Samprotivsviju »

Edin H. wrote: 08/12/2019 22:25
bingov buraz wrote: 08/12/2019 20:58
Edin H. wrote: 08/12/2019 19:39 Sljedeci mec Joshua ce se boriti ili sa Urajincem Oleksandr Usykom - or ii IBF izazivacem Bgarom Kubrat Pulevom.

Duvaj ga Wildere i Tyson Fury :D
Usyka bi trebao izbjegavati više nego Wildera.
Ova dvojica su izazivaci, znaci mora sa njima boksati u narednih 180 dana, a posto ne moze sa obadvojicom, jednu od titula ce najvjerovatnije morati halaliti.
Usyk je inace cruiserweight, ne iznanadjuje me.
Post Reply