Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#98876 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Cossack wrote: 03/12/2019 16:43
Tomahawk11 wrote: 03/12/2019 16:40 Ma ja, jebo duplu i 0-3 na, Grbavici.
Treba biti iskren i reći da se znalo desiti da u 10 derbija ne primimo 8 komada. Ovaj put nam ih toliko uvališe u zadnje dvije :roll: :mrgreen:
Bruka, realno.
Al kad mu pucamo šamare, red je i da pohvalimo ono što je dobro.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#98877 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Statisticki gledano Husref Musemic je zasluzan za najvece blamaze u historiji kluba i obaranje negativnih rekorda ali isto tako i za sve najbolje sto nam se desilo do sada tako da covjek vise ne zna ni sta bi mislio poslije ovog otkaza.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#98878 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

https://plbih.ba/premijer-liga-bih/odla ... ika-kluba/

Ne znam ko stoji i ko pise na plbih.ba ali dobar clanak.

Ukratko...

je li trebao otici - Jeste (sa dobrom analizom i argumentima koji drze vodu zasto i pored duple koju sve legende spominju ko' papagaji)

je li trebao na ovakav nacin - Nije (sa sadrzajnim primjerima gdje su problemi ove uprave u komunikaciji generalno i zasto to ne bi trebalo biti tako)
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#98879 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by bosanska senzacija »

Kupovina- prodaja i pravljenje igrača iz vlastitog pogona mora biti prioritet svakom klubu koji hoće da se izdigne iznad sivila PLBIH.

Meni se čini da Musemić ne zna "napraviti" igrača i bez obzira na tu duplu krunu sigurno je da za budućnost Sarajeva bolje što ga nema.

Osvojiti titulu i izaću u Evropu gdje te tambura kako ko stigne meni nije nikakav uspjeh, a ako uzmemo budžet, uslove i sve ostalo što Sarajevo ima u odnosu na ostatak lige Musemić uopšte nije napravio nikakav poseban uspjeh.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#98880 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by The 51st State »

rocco_siffredi wrote: 03/12/2019 16:44 Dobro, Husref kriv. Ko ce odgovarati za produženje ugovora istom ljetos i nakon 6mj mu se daje otkaz. Direktna steta klubu, plus rezultati.
?
Grafiteri i priisak navijaca.
Puna podrska upravi za otkaz.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#98881 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

Grean wrote: 03/12/2019 17:24 https://plbih.ba/premijer-liga-bih/odla ... ika-kluba/

Ne znam ko stoji i ko pise na plbih.ba ali dobar clanak.

Ukratko...

je li trebao otici - Jeste (sa dobrom analizom i argumentima koji drze vodu zasto i pored duple koju sve legende spominju ko' papagaji)

je li trebao na ovakav nacin - Nije (sa sadrzajnim primjerima gdje su problemi ove uprave u komunikaciji generalno i zasto to ne bi trebalo biti tako)
Slazem se sa barem 90% ovog teksta :thumbup:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#98882 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by north »

Nije problem otkaz jer nije islo...a nije da se nije cekalo...kad cijelu polusezonu igras ko qrac, kad dvaput budes devastiran zaredom od kospi sto je nezapamceno, onda se ne moze reci da se pozurilo...plus sto je covjeku to ljudskije trebalo reci ako je opet to saznao iz medija...problem je kljucni sto ce doci gori, istorija i statistika to potkrepljuju...mozes fuliti jednom, dva, tri puta..kad pogrijesis dvadeset puta sa izborom ocito ne znas a manjim dijelom mozda i ne mozes zbog budzeta, pa ces isto uraditi slijedeci put..to je problem...malo je navijaca koji ovo ne bi podrzali kad bi novi trener dugorocno ostao sa rezultatima i boljim kvalitetom igre u odnosu na prethodnika...ali znamo da se to nece desiti, nemoj da se lazemo bezveze :oops: ....novi trener ce ostati par kola kad bude -6 ili vise i onda zovi vatrogasca Dzenu :skoljka:
Last edited by north on 03/12/2019 17:54, edited 1 time in total.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#98883 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by The 51st State »

north wrote: 03/12/2019 17:52 Nije problem otkaz jer nije islo...a nije da se nine cekalo...kad cijelu polusezonu ugras ko qrac kad dvaput budes devastiran zsredom od kospi onda se ne moze reci da se pozurilo...plus sto je covjeku to ljudskije trebali reci ako je opet to saznao iz medija...problem je sto ce doci gori, istorija i satistika to potkrepljuju...mozes fuliti jednom, dva, tri puta..kad pogrijesis dvadedet puta sa izborom ocito ne znas a dujelim mozda i ne mozes zbog budzeta, pa ces isto uraditi slijedeci put..to je problem...malo je navijaca koji ovo ne bi podrzali kad bi novi trener dugorocno ostao sa rezultatima i boljim kvalitetom igre u idnosu na prethodnika...ali znamo da se to nece desiti, nemoj da se lazemo bezveze :oops: ....nivi trener ce ostati par kola kad bude -6 ili vise i onda zovi vatrogasca Dzenu :skoljka:
Valjda mu je hadzija saopstio. Puno drame oko logicnog cina, meni neshvatljive.
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#98884 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Labirint »

The 51st State wrote: 03/12/2019 17:54
north wrote: 03/12/2019 17:52 Nije problem otkaz jer nije islo...a nije da se nine cekalo...kad cijelu polusezonu ugras ko qrac kad dvaput budes devastiran zsredom od kospi onda se ne moze reci da se pozurilo...plus sto je covjeku to ljudskije trebali reci ako je opet to saznao iz medija...problem je sto ce doci gori, istorija i satistika to potkrepljuju...mozes fuliti jednom, dva, tri puta..kad pogrijesis dvadedet puta sa izborom ocito ne znas a dujelim mozda i ne mozes zbog budzeta, pa ces isto uraditi slijedeci put..to je problem...malo je navijaca koji ovo ne bi podrzali kad bi novi trener dugorocno ostao sa rezultatima i boljim kvalitetom igre u idnosu na prethodnika...ali znamo da se to nece desiti, nemoj da se lazemo bezveze :oops: ....nivi trener ce ostati par kola kad bude -6 ili vise i onda zovi vatrogasca Dzenu :skoljka:
Valjda mu je hadzija saopstio. Puno drame oko logicnog cina, meni neshvatljive.
Hadžija :roll:

Husrefe izdrži, ako ideš ti ići će i kojekakve sabrine, hadžije i ostali nakot...
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#98885 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vazna »

Naravno da nije trebao dobiti otkaz. Valjda se ciljevi postave prije početka sezone, a naš cilj bi uvijek trebala biti titula i ako se taj cilj ne ostvari fino se rastanemo. To zaslužuje svaki trener koji vodi klub (naravno ako klub ima afinitete da postane ozbiljan), a ne čovjek koji je prije 6 mjeseci uzeo duplu krunu i koji je još uz to legenda kluba.
Ovo da mu već mjesecima rovare je sada sasvim vidljivo jer čudno je da se iznenada pojavljuje Čustović koji je glavni kandidat (pitanje je sad ako ima mozga hoće li on ili bilo ko normalan preuzeti klub) u Mostaru da gleda utakmicu, faktički je bilo nebitno da smo dobili i Veleža i Želju.
Husref je uvijek imao moju podršku i uvijek će je imati, ali ovo što trenutno rade Horde nam nikako ne treba. Ništa se sad ne može postići i da ovi iz uprave odluče da ga vrate on sam to nikad ne bi uradio. Nemaju navijači šta da se pitaju za trenera i igrače. Ovo će nam donijeti samo još veće probleme.
Navijače u neku ruku i razumijem jer je logično da su "usijane glave" ali ljudi u upravi bi u ovoj situaciji trebali biti mnogo namazaniji i sa puno više mangupluka su sa jezgrom grupe trebali riješiti ovu stvar oko protesta, naravno da se podrazumjeva da ostanu pri svojoj odluci.
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#98886 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by wickerman »

Realno gledajući Husref bi u proljetnom djelu sezone popusio 15 bodova razlike, ovdje smo samo spletom okolnosti i zbog kikseva Zelje.
Taman sam pomislio nakon prosle sezone da konačno idemo naprijed.
Onda pizdarija sa Jeleskovicem, cije maslo nije za ramazana. Onda udjes u sezonu sa 30% fizicke spreme i niko nista. Sjebu te igraci, sjebe te trener, sjebe te uprava, sjebe te na kraju i Nam, koji je ruku na srce vise za proizvodnju rize nego za ozbiljno bavljenje fudbalom. Sta na kraju imas, imas jebeni cir i sekiraciju.
Na djecu im se svima vratilo.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#98887 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Kaligrafija »

Koliko vidim, misljenja navijaca su podijeljena 50-50 za i protiv Husrefa... Imaju jedni koji su pragmaticni i gledaju na Husa kao najbolje rjesenje za nasu ligu, koju slabo treneri sa strane poznaju i znaju primjeniti u datoj situaciji i misle da stvari ne treba mijenjati, zadovoljni su i sadasnjim stanjem... I imamo mi drugi, koji su zahvalni Husrefu na svemu, ali imamo drugu viziju FK Sarajeva, modernog, drugacijeg i koje treba da pravi dobre rezultate u Evropi... Mi ne gledamo trenutno stanje na tabeli, koje da se ne lazemo jeste vazno, ali ne i presudno... Mi imamo viziju da ce Sarajevo u buducnosti, postati nesto puno vece nego sad, a da Husref, trener "starog" kova i igre, ne uklapa se u tu viziju...! Da je neko komsijskom treneru dao ovoliki budzet i da dovodi pojacanja koja on zeli, satro bi ovu ligu za narednih deset godina...!
Sta je problem, problem je sto sadasnja garnitura uprave, takodje nije za nas... Mahala je otjerala kompetentne ljude koji su i zapoceli ovaj projekat modernog FK Sarajevo (moje misljenje), pa sad imamo ovu upravu koja se i ne trudi, ni deseti dio one prosle... Nema ih u medijima da predstavljaju FK Sarajevo, nema ih ni marketinski, a sad imaju cak i vise novca za pojacanja, a dovode se skupa pojacanja, koja su od toga mnoga promasena... Sva pojacanja za vrijeme prve uprave sa Tanom na celu, a koja smo mi otjerali, su bila velika pojacanja u mnogim drugim klubovima... Onda nije do te uprave, vec do trenera u tom momentu... Znaci nesto ne stima...! Husrefu se nikako nije smjeo dati otkaz na ovakav nacin, supacki pravo... Isto kao da mu se neko sveti.... A moguce da je Vijetnam nazvao i rekao, kazi mu vozdra odmah... Nema kod njih bas neke milosti, to je njima biznis i cao...! Ili ovi nisu imali muda, za oci u oci... Kako god bilo, nama treba nesto novo, neko mlad, ko je prosao strane skole fudbala i strane klubove, ko zna za neki drugi koncept, koncept modernog fudbala, mlad da bude, da ima zicu i nit sa igracima, da ga respektuju, a da budu sa njim na prijateljskoj liniji... Nama treba Sergej Barbarez i niko vise...! On poznaje igru, ima iskustvo kao igrac, ima preneseno znanje iz njemacke lige od njegovih trenera, ali mu treba prakticno primjenjivo na teren... Mi bi njemu bili odlican CV za karijeru, on bi bio nama nesto drugacije i moderno, sto treba FK Sarajevo...! Ako iko ovo cita, ko se nesto pita, uzmite bar u razmatranje...! Ili bar neko ime slicnog kalibra...!
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1474
Joined: 25/07/2015 14:13

#98888 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Sve dok je budžet blizi 5 miliona eura, a ne 15, od rezultata u evropi nema ništa. Makar došao i Rinus Mihels.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#98889 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Jebem ti Balkan i razmisljanje (izvinjavam se sto psujem al uzrujo sam se izvinite). Dakle tipicno nas bosansko i nas merhametluk. Prvo gnjev i huja pa mu jebemo sve po spisku jer nema igre, izgubili 2 puta od kospi i onda kad mu dadnu otkaz onda merhametluk i plac legenda kluba dupla kruna i slicne gluposti. Jel mu trebalo dati otkaz? Kratko i jasno jest. Zasto? Kao prvo ima najbolji igracki kadar koji je sam birao a ljudi nista nisu napredovali. Otjerao kondicionog pa za razliku od prosle godine kad smo snagom dominirali i najvise zahvaljujuci trci pobjedjivali, sad te kospe pretrce ko od sale a da ne govorim o povredama ove sezone. One nisu slucajne. Zasto ih nije bilo prosle sezone strucnjaci? Cijelu sezonu igras isto tj. ne igras nista vec zahvaljujuci Serbedzicu, Lazicu i golmanu Kovacevicu imas najbolju odbranu pa onda zahvaljujuci tome sacuvas pobjedu protiv levatskih ekipa iz nase lige a kad ti dodju Stila i Krpic sa trkacima nema te nigdje. Atalanta ti zabije 8 komada i onda ga spopadne strah da ce mu i Celtic dati 8 komada te nastavis sa kalkulacijama bez pokrica. Treba li govoriti o psovanju i prebacivanju krivice na igrace, isticanje neposluha igraca u intervjuima a on im sef koji to treba sankcionisati. Mogao bih jos dosta negativnosti napisati al i ovo je dosta.
No sta sad jedna grupica navijaca (koje je mozda i on sam organizovao) hoce? kakv je cilj okupljanja? Husref se nece i ne moze vratiti. Kad cujem gluposti "najveca legenda kluba" "najveci trener" u istoriji kluba i takva baljezganja povraca mi se od muke i tacno bih kad bi mogao podijelio par vaspitnih strucnjacima i jakim navijacima koji se bez razlozno prse a nista ne znaju o svom klubu. Gospodo ne zaboravite jednu stvar NIKO I NIKAD NIKO NECE BITI IZNAD FK SARAJEVA bilo to vama pravo ili krivo. FK Sarajevo je dalo toliko legendi i dat ce ako bog da jos jer FK Sarajevo je jedan veliki klub koji ima tradiciju i koji ce uvijek biti veliki klub na ovim prostorima.
Da zavrsim ovaj post. Hvala mu za duplu krunu. Za svoj posao je dobio i nagradu i dobru platu. Moramo svi shvatiti da je fudbal biznis i da podsjetim nase vrle navijace da je i Pochetino koji je napravio cudo sa Totenhemom i igrao finale kupa sampiona prije 6 mjeseci (bez kupovine igraca kao sto su drugi veliki klubovi radili) dobio otkaz zar ne? Ni tamo se nije cekalo na zavrsetak sezone nego cao jarane nismo vise u vrhu i vozi. Tamo niko nije plakao i demonstrirao protiv uprave. Svaki otkaz je bolan ali zivot ide dalje a u biznisu nema emocija i merhametluka dragi moji. Hvala mu jos jednom no moramo ici dalje i moramo napredovati a sa njim to ne ide. E sad ako novi trener ne uspije naprviti taj iskorak koji se mora napraviti jer imamo najveci budzet, najbolje uslove i najbolji igracki kadar e onda treba traziti odgovornost i uprave koja je dovela tog trenera kao i njega samog jer nisu uspjeli u toj namjeri. Zivjeli!
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#98890 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vazna »

:lol: On organizovao "grupicu" navijača. Horde su izgubile moju podršku (ona im vjerovatno nije ni bitna) nakon utakmice u Zenici i ovo što organizuju sutra je totalno bespotrebno i kontraproduktivno za klub ali ih nazivati grupicom može jedino onaj kome jedino cipele vire iz guzice ljudi iz uprave.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#98891 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Nadzorna_ploca »

A ko je to veci trener od Husrefa u istoriji FKS?
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#98892 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by budzetlija »

vazna wrote: 03/12/2019 19:41 :lol: On organizovao "grupicu" navijača. Horde su izgubile moju podršku (ona im vjerovatno nije ni bitna) nakon utakmice u Zenici i ovo što organizuju sutra je totalno bespotrebno i kontraproduktivno za klub ali ih nazivati grupicom može jedino onaj kome jedino cipele vire iz guzice ljudi iz uprave.
:thumbup:

Jes, jes Husref organizuje ovo sutra :lol: kakvi plicaci
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#98893 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

wickerman wrote: 03/12/2019 18:20 Realno gledajući Husref bi u proljetnom djelu sezone popusio 15 bodova razlike, ovdje smo samo spletom okolnosti i zbog kikseva Zelje.
Taman sam pomislio nakon prosle sezone da konačno idemo naprijed.
Onda pizdarija sa Jeleskovicem, cije maslo nije za ramazana. Onda udjes u sezonu sa 30% fizicke spreme i niko nista. Sjebu te igraci, sjebe te trener, sjebe te uprava, sjebe te na kraju i Nam, koji je ruku na srce vise za proizvodnju rize nego za ozbiljno bavljenje fudbalom. Sta na kraju imas, imas jebeni cir i sekiraciju.
Na djecu im se svima vratilo.
Pa isto ovo možemo i za njih reći. :-)

Ma nema, baš nas je Nam sjebao. :-) Samo ne znam kako, ali hajde eto, sjebao nas je.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#98894 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Svaki tim u ligi je promijenio trenera , neki i više puta. Samo se to kod nas pretvara u dramu, sad se svi saosjecaju , svima žao, daju podršku. U stvari svi se naslađuju i koriste priliku da prcaju. Loše smo igrali cijelu sezonu to je evidentno, jedino što ovi iz uprave nemaju stila pa ne znaju čovjeka fino pozvati i dogovoriti raskid saradnje, nego igraju šupački. Husref je meni drag čovjek, zadužio nas je prošle sezone i hvala mu, ali ako fakat misli da je ova igra koju igramo ove sezone nešto dobro i oebecavajuce, i u toj igri ne vidi nikakav problem onda jbg. Što je najcrnje od svega doći će gori stručnjak od njega, i to me brine.
User avatar
budzetlija
Posts: 2046
Joined: 24/11/2019 21:39

#98895 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by budzetlija »

Dijelimo prvo mjesto nakon 2/3 prvenstva u sezoni nakon duple krune, o povredama, platama, pripremama da i ne pricam, neko hoce da igramo tika taku. Zabole me za igru, cilj je trofej. Proslu sezonu smo poderali pa je opet bilo nezadovoljnih, jebi ga i gdje to pise da moramo imati igru ko Barcelona, trofej je najbitniji i zbog toga se igra.
To mi je jedan od najdebilnijih satro razloga.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#98896 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Mislim da je sve apsolvirano. Vecina je saglasna da je smjena nekorektno i neljudski odrađena. Negdje fifti-fifti je raspored snaga onih za smjenu i ostanak. Hajmo malo koga ce nam dovesti. Je li ko prati belgijsku ligu? Kakav je ovaj Čustović, ako nam je on glavni kandidat?
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#98897 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Labirint »

A ko je to meritum u fudbalskom klubu Sarajevo da nam kaze sta je ta "lijepa igra", po kojim kriterijumima se ona određuje, da li je njemu rečeno ili eventualno stavljeno u ugovor da mora igrati "hc1" kod kuće, imati posjed lopte 70 posto, 400 plus dodavanja po utakmici uz prvo mjesto po fair playu? Mislim to im je glavni argument, losa igra... Ok losa igra (mada onaj koji kaže da smo odigrali loše na Koševu protiv ubica-laže), a sa kakvim to kadrom od fudbalskih znalaca raspolažemo da bismo igrali kao Atalanta npr? Ko je to doveden sa surovog kapitalističkog fudbalskog trzista za koje novce? Koliko smo miliona potrošili na pojačanja? Ma hajde...
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#98898 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

budzetlija wrote: 03/12/2019 20:17 Dijelimo prvo mjesto nakon 2/3 prvenstva u sezoni nakon duple krune, o povredama, platama, pripremama da i ne pricam, neko hoce da igramo tika taku. Zabole me za igru, cilj je trofej. Proslu sezonu smo poderali pa je opet bilo nezadovoljnih, jebi ga i gdje to pise da moramo imati igru ko Barcelona, trofej je najbitniji i zbog toga se igra.
To mi je jedan od najdebilnijih satro razloga.

Ja ne tražim tika taku, ali hoću da se ne sikiram kad igramo protiv zvijezde, i da ne strahujem do zadnje minute hoće li izjednačiti u zadnjim minutama .Nije problem izgubiti bodove ali ako se braniš protiv zadnjih ekipa onda se trebaš zapitati. Nije sve do trenera, shvatam povrede, kartoni hiljadu problema, ali ne igramo spansku ligu , Bogami kao da druge ekipe nemaju problema, imaju i veće probleme sigurno nego mi
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#98899 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Cossack »

Treba imati na umu i činjenicu da mi u ligi imamo najveći roster i najskuplju ekipu.
velikonja
Posts: 793
Joined: 19/01/2014 20:37

#98900 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by velikonja »

Cossack wrote: 03/12/2019 20:50 Treba imati na umu i činjenicu da mi u ligi imamo najveći roster i najskuplju ekipu.
A da li ovo najskuplja, automatski znači i najbolja?

Ili je nesposobnost uprvae da ispregovara bolje uvjete?

Ili namjera uprvae?
Locked