Ostecena registracijska tablica

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Maraschino »

MAN-lion's coach wrote: 01/12/2019 17:01 Nisam se zdrobio, već zdrobila. I nepotreban komentar. Piše neko iznad da nisi u BiH.

Tebi je tvoja država omogućila da nabaviš sebi tablicu kod "ovlaštenih firmi", i to u skladu sa Zakonom.

A nama je naša država omogućila jedinu soluciju gore navedenu.

Velika je razlika, opet u tome, što neko može dobiti ideju da napravi tablicu i sebi problem. Zato i dalje mislim da moj komentar nije "zdrobljen" već korisan.

Lijepo je ljude uputiti, ali na prikladan način. Tvoj to definitivno nije. I niti će biti.
Nadam se da razumiješ da solucije druge države nisu ovdje relevantne i primjenjive zbog postojećih odredbi, a nadam se da još bolje razumiješ da tamo možda kod tebe nije primjenjivo nešto iz ove države. Koliko god zvučalo glupo, jedino je objektivno rješenje gore pobrojano, što se kod nas primjenjuje, a o cijeni i postupku se uvijek može diskutovati.Poznavajući mentalitet našeg naroda.
Gomila gluposti, ne tvojih nego drzavnih propisa.

Pa nisu tablice nesto sto se treba cuvati u sefu ili vezati lancima. Komad lima na kojem nesto pise. Izgubis, ostetis ili ti skinu pa sta? Treba traume prozivljavati dok to sve dovedes u prethodno stanje...sve to samo sto je ministru tesko da uradi promjene i uskladi ih sa zemljama koje su to jednostavnije rijesile.

...imam i ja auto na Bh tablama i razmisljam da ih lancima vezem.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#27 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by escobar__ »

Prejaki su mi ovi naši kad krenu pravdat činjenicu da krv propišaš dok dobiješ nove tablice i pritom ne koristiš vozilo iako si registraciju uredno platio/la za 12 mjeseci, a ne 10 ili 11.

Zaostalost u svakom pa i ovom smislu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#28 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by mk ultra »

Maraschino wrote: 01/12/2019 20:19
MAN-lion's coach wrote: 01/12/2019 17:01 Nisam se zdrobio, već zdrobila. I nepotreban komentar. Piše neko iznad da nisi u BiH.

Tebi je tvoja država omogućila da nabaviš sebi tablicu kod "ovlaštenih firmi", i to u skladu sa Zakonom.

A nama je naša država omogućila jedinu soluciju gore navedenu.

Velika je razlika, opet u tome, što neko može dobiti ideju da napravi tablicu i sebi problem. Zato i dalje mislim da moj komentar nije "zdrobljen" već korisan.

Lijepo je ljude uputiti, ali na prikladan način. Tvoj to definitivno nije. I niti će biti.
Nadam se da razumiješ da solucije druge države nisu ovdje relevantne i primjenjive zbog postojećih odredbi, a nadam se da još bolje razumiješ da tamo možda kod tebe nije primjenjivo nešto iz ove države. Koliko god zvučalo glupo, jedino je objektivno rješenje gore pobrojano, što se kod nas primjenjuje, a o cijeni i postupku se uvijek može diskutovati.Poznavajući mentalitet našeg naroda.
Gomila gluposti, ne tvojih nego drzavnih propisa.

Pa nisu tablice nesto sto se treba cuvati u sefu ili vezati lancima. Komad lima na kojem nesto pise. Izgubis, ostetis ili ti skinu pa sta? Treba traume prozivljavati dok to sve dovedes u prethodno stanje...sve to samo sto je ministru tesko da uradi promjene i uskladi ih sa zemljama koje su to jednostavnije rijesile.

...imam i ja auto na Bh tablama i razmisljam da ih lancima vezem.
Da se pruzi takva prilika ovdje, neko bi se "snasao"
Tako da, sve u skladu sa zaslugama merhametli postenog bosnje :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#29 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by O'zone »

Iiiiiiiiii pokrenuše ljudi business

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/kr ... e-200-eura

Sad će se vezati lancima i pričvršćivati nitnama za vozilo
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#30 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Throttle »

Zašto zvati kad je jeftinije ganjati nove? Jest da je peglanje al ne bih iz principa otkupljivao tablice nazad
A i to je neka balavurdija, bilo koji kriminalac koji drzi do sebe nece to radit radi te siće :mrgreen:
Ima taksi dok ne riješiš i vozdra
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#31 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Laplace »

O'zone wrote: 30/11/2019 16:53 Ako se sve vidi samo ispravi i postavi na vozilo.

A kad se izgubi tablica jedna onda je procedura više smarajuća nego komplikovana i što košta jer se moraju vaditi nove tablice, vlasnička, saobraćajna. Radio to prije dva mjeseca
Ne razumijem se baš u kvantnu teoriju polja, ali čemu nova vlasnička i saobraćajna radi (samo) jedne tablice kad je druga sačuvana?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#32 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by shandrprcSA »

Laplace wrote: 02/12/2019 18:05
O'zone wrote: 30/11/2019 16:53 Ako se sve vidi samo ispravi i postavi na vozilo.

A kad se izgubi tablica jedna onda je procedura više smarajuća nego komplikovana i što košta jer se moraju vaditi nove tablice, vlasnička, saobraćajna. Radio to prije dva mjeseca
Ne razumijem se baš u kvantnu teoriju polja, ali čemu nova vlasnička i saobraćajna radi (samo) jedne tablice kad je druga sačuvana?
vlasnicka se ne mjenja a saobracajna mora nova
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#33 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Laplace »

Maraschino wrote: 01/12/2019 20:19
MAN-lion's coach wrote: 01/12/2019 17:01 Nisam se zdrobio, već zdrobila. I nepotreban komentar. Piše neko iznad da nisi u BiH.

Tebi je tvoja država omogućila da nabaviš sebi tablicu kod "ovlaštenih firmi", i to u skladu sa Zakonom.

A nama je naša država omogućila jedinu soluciju gore navedenu.

Velika je razlika, opet u tome, što neko može dobiti ideju da napravi tablicu i sebi problem. Zato i dalje mislim da moj komentar nije "zdrobljen" već korisan.

Lijepo je ljude uputiti, ali na prikladan način. Tvoj to definitivno nije. I niti će biti.
Nadam se da razumiješ da solucije druge države nisu ovdje relevantne i primjenjive zbog postojećih odredbi, a nadam se da još bolje razumiješ da tamo možda kod tebe nije primjenjivo nešto iz ove države. Koliko god zvučalo glupo, jedino je objektivno rješenje gore pobrojano, što se kod nas primjenjuje, a o cijeni i postupku se uvijek može diskutovati.Poznavajući mentalitet našeg naroda.
Gomila gluposti, ne tvojih nego drzavnih propisa.

Pa nisu tablice nesto sto se treba cuvati u sefu ili vezati lancima. Komad lima na kojem nesto pise. Izgubis, ostetis ili ti skinu pa sta? Treba traume prozivljavati dok to sve dovedes u prethodno stanje...sve to samo sto je ministru tesko da uradi promjene i uskladi ih sa zemljama koje su to jednostavnije rijesile.

...imam i ja auto na Bh tablama i razmisljam da ih lancima vezem.
Sad kad sam sve ovo pročitao, nekako pomišljam da držanje tablica u sefu i nije loša solucija.
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#34 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Laplace »

O'zone wrote: 02/12/2019 07:48 Iiiiiiiiii pokrenuše ljudi business

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/kr ... e-200-eura

Sad će se vezati lancima i pričvršćivati nitnama za vozilo
I dalje mi nije jasno zašto auto ide na novi tehnički pregled? Da nije zbog manje mase automobila bez jedne tablice? Ili je promijenjen koeficijent otpora vazduha?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Maraschino »

Laplace wrote: 02/12/2019 18:31
O'zone wrote: 02/12/2019 07:48 Iiiiiiiiii pokrenuše ljudi business

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/kr ... e-200-eura

Sad će se vezati lancima i pričvršćivati nitnama za vozilo
I dalje mi nije jasno zašto auto ide na novi tehnički pregled? Da nije zbog manje mase automobila bez jedne tablice? Ili je promijenjen koeficijent otpora vazduha?
...i to je dobro, mogu auto poslati na homologaciju da se utvrdi cinjenicno stanje za 260KM.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#36 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Maraschino »

Bez zezanja, ovo me podsjeca na ono sibicarsko jedan baca eksere da vulkanizer ima posla.

Ovo bi trebala drzava da uprosti proceduru a nikako naplacivati. Lopovi su drzavni problem a ne c.z. jer ne spadaju u vremenske nepogode.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#37 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by O'zone »

shandrprcSA wrote: 02/12/2019 18:07
Laplace wrote: 02/12/2019 18:05
O'zone wrote: 30/11/2019 16:53 Ako se sve vidi samo ispravi i postavi na vozilo.

A kad se izgubi tablica jedna onda je procedura više smarajuća nego komplikovana i što košta jer se moraju vaditi nove tablice, vlasnička, saobraćajna. Radio to prije dva mjeseca
Ne razumijem se baš u kvantnu teoriju polja, ali čemu nova vlasnička i saobraćajna radi (samo) jedne tablice kad je druga sačuvana?
vlasnicka se ne mjenja a saobracajna mora nova
Mora i vlasnička imaš i u njoj broj tablica.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#38 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Bakir1 »

Ako ima rubrika praznih ne mijenja se :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#39 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Laplace »

Da li se mijenja i lična karta? Pasoš?
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#40 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by basicm »

Laplace wrote: 03/12/2019 15:28 Da li se mijenja i lična karta? Pasoš?
Ulje, filteri svi... :mrgreen:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#41 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by MAN-lion's coach »

Maraschino wrote: 01/12/2019 20:19
Gomila gluposti, ne tvojih nego drzavnih propisa.

Pa nisu tablice nesto sto se treba cuvati u sefu ili vezati lancima. Komad lima na kojem nesto pise. Izgubis, ostetis ili ti skinu pa sta? Treba traume prozivljavati dok to sve dovedes u prethodno stanje...sve to samo sto je ministru tesko da uradi promjene i uskladi ih sa zemljama koje su to jednostavnije rijesile.

...imam i ja auto na Bh tablama i razmisljam da ih lancima vezem.
Mislim da nije suštinski problem u tome što se ta tablica mijenja, nego je problem cijena i procedura.
Ja sam svoje registrovano vozilo prodala u otpad, ali sam tablice vratila i odjavila ga.
Ne želim da sutra neko proda moje tablice ili da radi šta hoće sa njima.
Ja iz iskustva govorim i znam da se ljudi vozaju sa tablicama koje su pripadale odjavljenim vozilima preko 5 i više godina.
Izgubljena tablica kod nas znači da je neko pokupi i napravi još jednu od nje i voza se okolo. I onda krene zloupotreba.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#42 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by MAN-lion's coach »

Laplace wrote: 02/12/2019 18:05
O'zone wrote: 30/11/2019 16:53 Ako se sve vidi samo ispravi i postavi na vozilo.

A kad se izgubi tablica jedna onda je procedura više smarajuća nego komplikovana i što košta jer se moraju vaditi nove tablice, vlasnička, saobraćajna. Radio to prije dva mjeseca
Ne razumijem se baš u kvantnu teoriju polja, ali čemu nova vlasnička i saobraćajna radi (samo) jedne tablice kad je druga sačuvana?
Zato što se po pravilniku ta tvoja tablica poništava tj. proglašava nevažećom kad pokreneš postupak. Ne dobijaš novu sa istom kombinacijom već sasvim drugu nikad korištenu. :)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#43 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by MAN-lion's coach »

mk ultra wrote: 02/12/2019 07:28
Da se pruzi takva prilika ovdje, neko bi se "snasao"
Tako da, sve u skladu sa zaslugama merhametli postenog bosnje :lol:
Nekad je korištenje tablica koje ne pripadaju vozilu bilo KD po zakonu, a sada je samo prekršaj. Vjerovatno se zato i isplati.
Znajuči da smo izdjeljeni na 10 kantona, svako vodi svoju politiku, pa mislim da još uvijek u ZDK to tretiraju kao KD i pozivaju se na neke odredbe.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Maraschino »

Auto koje se prvi put registruje TREBA da dobije tablice koje na njemu ostaje do otpada ili izvoza.

Vlasnici se mogu sedmicno mijenjati ali tablice za to auto ostaju iste. Dobra praksa.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#45 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by mk ultra »

Image

Pozzz :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17248
Joined: 31/03/2019 14:56

#46 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by vjeshalica »

hahah pa kad ti istekne registracija vise od 30 dana tada se vozilo automatksi odjavljuje i tablice moras vratiti
ovdje se prica o ukradenim ili izgubjenim ili ostecenim tablicama koje su bitno promjenjene u smislu izgleda
gdjes bosnji dati drzavi boga ti nisu dzaba djeca od 15 godina na nivou kretena u svijetu kod nas
User avatar
Laplace
Posts: 10416
Joined: 19/11/2012 18:37

#47 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Laplace »

MAN-lion's coach wrote: 03/12/2019 22:25
Laplace wrote: 02/12/2019 18:05
O'zone wrote: 30/11/2019 16:53 Ako se sve vidi samo ispravi i postavi na vozilo.

A kad se izgubi tablica jedna onda je procedura više smarajuća nego komplikovana i što košta jer se moraju vaditi nove tablice, vlasnička, saobraćajna. Radio to prije dva mjeseca
Ne razumijem se baš u kvantnu teoriju polja, ali čemu nova vlasnička i saobraćajna radi (samo) jedne tablice kad je druga sačuvana?
Zato što se po pravilniku ta tvoja tablica poništava tj. proglašava nevažećom kad pokreneš postupak. Ne dobijaš novu sa istom kombinacijom već sasvim drugu nikad korištenu. :)
Da, skontao sam u međuvremenu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#48 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by muha_sa »

ispravil je :?
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#49 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by chombe trajla be »

muha_sa wrote: 04/12/2019 07:25 ispravil je :?
Samo da je odmah uzeo čekić i završio posao, ovako se izjebo pišući i čitajući savjete :ekser:
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#50 Re: Ostecena registracijska tablica

Post by Moenx »

Da li se moze voziti auto bez tablica i saobracajne koje su na cekanju.
Imam dobijeni policu osiguranja na svoje ime
Kako postupiti
Post Reply