Moguce je da je Dodik vidio da je ostao sam u svemu ovome i sada vise nema nazad. Zato ide do kraja, pa i po cijenu rasturanja svih institucija, i da vidi kakve ce biti reakcije onih koji su ga na tenku i dovele u Banja Luku.zavrzlama wrote: ↑25/11/2019 22:57 Dodik je potpisao papir je zna da zapad moze i bez njegovog potpisa ako hoce ekspresno uvest BIH u Nato...Nego dodiku treba da istjera srpsku garnituru u VM u tehnickom mandatu da postavi svoje ljude preko kojih ce gusiti funkcionisanje drzavnih institucija,a u konacnici i iste povuci i uvesti BIH u anarhiju.
Dodik ulazi u zavrsnu fazu....
Milorad Dodik ALL ABOUT
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#73901 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#73902 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Bila bi tragedija da se ne nastavi ovaj topic kada jednog dana Guardian ne bude glavni baja i zabaljač u svojoj sredini, a nama nepresušan izvor zajebancije. 
Ljudi, bliži se kraj godine, a Boga mi i 3.000.ta jubilarna stranica.
Ljudi, bliži se kraj godine, a Boga mi i 3.000.ta jubilarna stranica.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#73903 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Piše: Dragan Bursać
Milorade, nije ZAVNOBiH i proslava Dana državnosti ni srpski, ni hrvatski ni bošnjački praznik. To je ANTIFAŠISTIČKI praznik! Svako onaj ko se odriče antifašizma i obilježavanja antifašističkih datuma sam sebe svrstava u fašiste ili protofašiste.
Dodik je danas izjavio da Srbi imaju najviše prava da slave ZAVNOBiH, ali, eto, neće jer im ga nameću.
Milorade, nije ZAVNOBiH i proslava Dana državnosti ni srpski, ni hrvatski ni bošnjački praznik. To je ANTIFAŠISTIČKI praznik. Svako onaj ko se odriče antifašizma i obilježavanja antifašističkih datuma sam sebe svrstava u fašiste ili protofašiste.
Antifašizam kao mjera ljudskosti
Kako je rekla povijesničarka Branka Prpa, nije antifašizam u nekoj nacionalnoj, nije čak niti u građanskoj kategoriji. Antifašizam je fundamentalna ugradbena čestica ljudskosti i civiliziranosti. Jednako kao što je fašizam ništenje svega ovoga.
Reći danas da jedan antifašistički jubilej koji je između ostalog ugrađen u temelje državnosti naše zemlje isključuje čitav jedan narod, u najboljem slučaju je epska glupost. U konkretnoj situaciji, ovo je posve subjektivno-dodikovsko guranje cijelog jednog naroda, u ovom slučaju srpskog, pod skute fašizma.
I zapravo je najčudnije to što iz Banjaluke nema reakcije na Dodikovu antičestitku Dana državnosti. A opet, ako znamo - a znamo - da u Banjaluci zvanično preovladava narativ po kome su fašistički kolaboracionisti četnici heroji, onda priča dobija potpunu razumljivost i čitljivost. Nakaradnu, ali objašnjivu i deskriptivnu.
Ako ovo nije autošovinizam, ne znam šta je?!
Pa ne telali Dodik o ništenju ZAVNOBiH-a samo iz perspektive novosrBskog političkog nacionaliste, nego i iz rakursa jednog revizioniste koji gura 49 posto teritorije i više od milion stanovnika pod fašistički mantil. I to uprkos povijesnom faktu da je upravo gro tog naroda u Drugom svjetskom ratu bilo na strani antifašista.
I ko će da ispravi ovu hudu grešku Dodikovu? Opozicija, koja ljubi četnike više i od Dodika? Dodikovi klimoglavci bez časti i obraza? Lokalni banjalučki SUBNOR, koji je pristao da mu opskurnjaci nad glavom nose transparent na kojem su izjednačeni partizani i četnici (sic!)? Ili će to Međunarodna zajednica kazniti Dodika prvo što kao član Predsjedništva države negira ultimativni državni praznik, a potom i što srpski narod onako đuture gura u krilo fašizma?
Ne, ništa se od toga neće desiti jer je i narod i pozicija i opozicija i Međunarodna zajednica odavno izgubila etički i ideološki kompas i vajka se po blatnjavim revizionističkim bespućima.
Fašizam kao pravilo
A tako nam je u svemu u ovoj državi - od nanovo devastiranog Partizanskog groblja u Mostaru do cijelog jednog entiteta koji se institucionalno i vanistitucionalno sprda s Danom državnosti.
Ne vjerujete? Pogledajte na šta liči kuća u kojoj je održano zasjedanje ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu. Zapravo, to se kućom ne može nazvati odavno. Pogledajte sve srušene partizanske biste po Hercegovini - istočnoj i zapadnoj, bez razlike. Pogledajte trgove, ulice, pasaže koji se kite imenima četnika Draže Mihailovića ili ustaše Mile Budaka. Pogledajte iz kakvih udžbenika djeca uče “istoriju”.
Sve ovo pogledajte i sve će vam uzročno-posljedično biti jasno. Pa ti današnji potomci partizana krajiških, ta djeca, unuci i praunuci su toliko indoktrinirani da se predaka svojih antifašista stide i trampili bi ih (da mogu) za kakve kvalitetne četnike dinarske ili ljotićevce šumadijske. To je nama naša borba dala - da imamo protofašistu za nartimaršala. Legalno i demokratski. Mašala.
Čega se pametan stidi, time se Mile ponosi
"Kakav je praznik i kakva je državnost BiH koja se danas slavi pokazuje činjenica da je u RS-u danas radni dan bez ikakvih svečanosti. Kakav praznik, takva i državnost", diči se ispred mikrofona Milorad Dodik, čovjek koji svaki mjesec redovno prima platu u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine.
I znate šta, u pravu je Dodik. Jebo zemlju koja ne može svojim ustavnim i zakonskim polugama sankcionisati čovjeka koji za minimum 5 hiljada KM mjesečno najcrnje blati istu tu zemlju.
Plitka politika koja jede svoju djecu
Ako ima pravde, a ima je - ona je neumitno surova, ona kažnjava djecu u Republici Srpskoj. Ta pravda je u rukama Dodika i resto ekipe koja je ekonomski grobar upravo RS-a. Ta pravda je otjerala djecu iz škola, otjerala ih je od četničkih udžbenika istorije u kojima se slave svi četnički pokolji, a genocid u Srebrenici tek je morbidno nazvan asanacijim terena i dovela ih ispred mješalica i na građevine diljem Zapadne Evrope.
Pa djeca namjesto amfiteatara na gradilištima, promrzlih i žuljevitih ruku saznaju da je baš danas Dan državnosti BiH. Pa neki Čedo, Jovan ili Boris, pa neka Slavica, Vesna ili Jelena u kuluku i nadničenju u predgrađu Beča u svojim kasnim dvadesetim prvi puta saznaje da je 25. novembar Dan naše zemlje i da su im preci formirali tu zemlju i da im se zemlja zove Bosna i Hercegovina, a ne Republika Srpska i da su pobjegli ne od “teheranskog Sarajeva”, nego od zuluma te Republike Srpske, koja je nakon nesrba, počela jesti i upropaštavati živote srpske djece. Jer upropaštavanje, izjedanje, protjerivanje i lažno kurčenje-to je pogonsko gorivo RS-a zadnje bezmalo tri decenije.
Slaviti zato Dan državnosti BiH nije (samo) građanska obaveza, to je moralna i civilizacijska dužnost. To je duboko antifašistički čin u zemlji izjedenoj fašističkim kancerom.
Zemljo moja, sretan ti Dan državnosti!
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73904 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Dodik: Srpska nema nijednu obavezu iz Programa reformi BiH
...pa sto si potpisivao dzaba.
Ljudi moji,mogu zamisliti kako se osjeca normalan srbin koji razmislja svjom glavom a ne dodikovom..
Rs je najveca sramota srpskog naroda ikada ,u istoriji postojanja srba kao naroda...
Ljudi moji,mogu zamisliti kako se osjeca normalan srbin koji razmislja svjom glavom a ne dodikovom..
Rs je najveca sramota srpskog naroda ikada ,u istoriji postojanja srba kao naroda...
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#73905 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ovo o cemu viskovoc gusla je poznato jos od pocetka ove krize oko ANP-a. to je i palmer govorio i mnogi NATO zvanicnici pa cak je i bakir morao ici na miloradovu televiziju da to prica.madridista15 wrote: ↑25/11/2019 23:07Ovo reče Višković maloprije.- Reći ću vam jednu rečenicu iz tog dokumenta - `Ovaj dokument podnosi se bez prejudiciranja konačne odluke o članstvu, a za čije usvajanje će biti potrebna dodatna odluka Predsjedništva i Parlamentarne skupštine BiH`. Sada ovim kritičarima dajem za pravo da analiziraju šta kaže ova rečenica - rekao je Višković za Alternativnu televiziju.
Jedno kontrapitanje: A koja je to država ostvarila punopravno članstvo u NATO-u bez konačne oduke svog izvršnog i zakonodavnog organa?
Da li je npr. Hrvatska postala članica SAMO zahvaljujući tome što je aktivirala MAP- i slala ANP-ove?
Odgovor je jasan: svaka država je morala na kraju donijeti odluku o pristupanju. Takva je procedura.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#73906 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
najinteresantnije je ovo guslanje tipa "pa zar vi mislite da bi nas svemoguci milorad iz laktasa takvo nesto potpisao".
oni stvarno vjeruju da milorad moze sve i da njega i njegov entitet niko ne moze ucjeniti necim.
oni stvarno vjeruju da milorad moze sve i da njega i njegov entitet niko ne moze ucjeniti necim.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#73907 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Milorad i njegovi stovaoci ponavljaju uopstene fraze, Program reformi ne prejudicira clanstvo sto je tacno ali u konacnici vodi ka tome ili smo na putu za punopravno clanstvo. Kada, to ne ovisi o nama i o tome ce neko drugi odluciti.
''Dodik: Srpska nema nijednu obavezu iz Programa reformi BiH''
Sta ima vise brlog da se pita. To preuzimaju druge institucije i nivoi(MO,MVP, Stalna misija, VM...).
...i najnovija

''Dodik: Srpska nema nijednu obavezu iz Programa reformi BiH''
Sta ima vise brlog da se pita. To preuzimaju druge institucije i nivoi(MO,MVP, Stalna misija, VM...).
...i najnovija
Odbačena rasprava o Programu reformi i NATO-u
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#73908 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Šta hoće ovaj Popov iz Novog SadaAleksadar Popov iz Centra za regionalizam za Dan uživo govorio je o Danu državnosti Bosne i Hercegovine, regionalnim odnosima, unutrašnjoj politici u BiH i Srbiji.
Na konstataciju voditelja emisije Zvonke Komšića da Milorad Dodik, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, danas ne slavi Dan državnosti BiH, navodeći izjavu lidera SNSD-a "kakav praznik takva i državnost", Popov je bio kategoričan:
"Kakav državnik takva i izjava kada je riječ o Dodiku", poručio je Popov iz Novog Sada, te nastavio:
"Mislim da je to bilo očekivano od Dodika koji ne priznaje BiH, ali nema hrabrosti ni mogućnsoti u ovim regionalnim, da ne govorim o globalnim okolnostima, da napravi onaj korak koji najavljuje ne znam koliko godina, a to je da će RS izaći iz sastava BiH. To je očekivana reakcija Dodika".
Koji se klinac on miješa tamo gdje mu nije mjesto
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#73910 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
RATNE METODE DODIKOVOG SAVJETNIKA: Ćurguz udara dok ne priznaš!
https://zurnal.info/novost/22564/curguz ... ne-priznas
https://zurnal.info/novost/22564/curguz ... ne-priznas
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#73911 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
PreCjednik hoće da kaže kako Bošnjaci imaju vlast u par kantona, a Srbi u čitavoj RS.''Svaki pedalj ove zemlje je zajednički, ništa u Bosni i Hercegovini nije srpsko osim naziva Republika Srpska, a ne znam hoće li i to ostati ako gospodin Doik nastavi s ovakvim izjavama. Čestitam ovaj veliki dan, rođendan Bosne i Hercegovine. Bosna i Hercegovina ide u pravom smjeru, ove sedmice smo napravili jedan bitan korak, ova zemlja je svakim danom sve jača. Postoji hiljadu godina i postojaće još hiljadu - uvjeren sam'', rekao je Izetbegović danas.
Danas mu je odgovorio član Predsjendištva BiH Milorad Dodik koji je rekao "da srpski narod ima Republiku Srpsku i svoje institucije".
"Može on da se zanosi u svemu tome. U Banjaluci su institucije koje su pod upravom i političkom voljom srpskog naroda. Mi ne želimo time da pošaljemo poruku Bošnjacima da nisu dobrodošli. Ja razumijem njihovu frustraciju. Oni imaju kanton ili dva da nešto suvereno upravljaju, Federaciju dijele sa hrvatskim narodom, a gore na nivou Bosne i Hercegovine moraju da uvažavaju naše i stavove Hrvata. Njihova frustriranost može jedino da dovede do toga da, eto, nešto dogovaraju, neke univerzalne principe. Kad sve svedete na obična život, onda ćete vidjeti da je Republika Srpska pod suverenom upravom srpskog naroda", kazao je Dodik.
Znači, nije da nisu dobrodošli Bošnjaci (i Hrvati) u RS, ali ipak nisu ravni, građani drugog reda.
I to je pošteno....kao i PreCjednik što je poštenjačina i Dobrica
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#73912 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jos ga nisu popustile mambojambo vudu cini

- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#73913 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
u ovom cjelokupnom dnu, novo je dno da za prvog čovjeka državne vlasti "nemaš" nikoga drugog nego lika kojem je ovdje kao visokom političaru uspjelo da bude i osuđen. jer to baš valja uspjeti.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#73914 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ovdje se radi o dva najbitnija covjeka u drzavi:jedan je negira a drugi osudjen kriminalac. to je uspjeh.
-
Lug
- Posts: 3155
- Joined: 09/02/2009 15:27
#73915 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
ima i ta svoje misto
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#73916 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Vidiš li ti guardiane koji je ovaj Zoki amaterTegeltija: Republika Srpska institucijama BiH ne može nametnuti svoje odluke
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#73917 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ma svasta ce oni reci samo da zasjednu, a onda....
Ne bi me cudilo da preuzmu pozicije i onda prc milojko za Anp, pardon, program reformi... Od njih se svasta moze ocekivati/docekati....
- bh.tornjak
- Posts: 4622
- Joined: 06/03/2011 11:02
- Location: medju ovcama
#73918 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
cini mi se da je neko svu brigu (oko clanstva u Nato paktu) preuzeo na sebe:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/minista ... /191127005
https://www.klix.ba/vijesti/bih/americk ... /191126040
mLogo je zanimljiva ova recenica:
" A mi, NATO i Sjedinjene Američke Države, trebali bismo biti vrlo aktivni u pomaganju Bosni da riješi svoja unutrašnja pitanja kako bi mogla nastaviti put ka članstvu u NATO-u. Na kraju će članstvo u NATO-u BiH sigurno pružiti sigurnost koja će ovu državu učiniti privlačnijom za investitore", kazao je Barbero.
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#73919 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Svakako. Da nije SAD-a, ne bi bilo ni aktivacije MAP-a, niti bi se došlo do Programa reformi.
Inače, za ove koji sumnjaju u slanje dokumenta, to se više ne može blokirati.
Inače, za ove koji sumnjaju u slanje dokumenta, to se više ne može blokirati.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73920 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
To ce se vjerovatno i desiti...srbi uzimaju samo ono sto njima odgovara a sve ostalo opstruisu do iznemoglosti...
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#73921 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jes, al one čike iz NATO što su prisustvovale kad se kovao taj dokument neće pristati na to
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73922 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jebe se dodika za USA....ameri ne mogu nista dodiku jer je ulog dodika srpski narod...a taj isti narod je 99% na dodikovoj strani u vezi ulaska BIH u nato....manji entitet ce vjetovatno u skorijoj buducnos0ti fasovat sankcije.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#73923 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
God bless America!!
I love America!!

I love America!!
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#73925 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
To ,jos jedna " pobeda".
Slomio ih ko onaj koplje,na tri polovine
Slomio ih ko onaj koplje,na tri polovine




