Gdje NE jesti

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#1 Gdje NE jesti

Post by Kiki_Musampa »

Neki od nas putuju često po BiH,pa se tako naravno i hrane na svakom ćošku.
Tu i tamo ima svakako dobrih restorana,ćevabdžinica,restorana brze prehrane itd. , ali svakako ima i mjesta koje bi
u svakom slučaju trebalo zaobići u velikom luku.Ja bih naveo i manja mjesta,jer glad ne gleda na sat,pa se često nadjem u manjem mjestu gdje treba nešto "prezalogajiti".
Ja ću početi sa svojim gradom,s obzirom da sam se jučer gadno razočarao u jedan restoran u centru grada.

Nakon večernje šetnje ,djeca su htjela nešto da pojedu,te smo se odlučili na restoran u centru grada,"Citta del Sale".
Narudžba nije bila velika,2 pomfrita,ćevapi i rolovana piletina uz piće naravno.Ćevapi dolaze u roku od 5 minuta, piletina nakon 45 minuta,totalno izgorjela,a pomfrit za djecu ne dolazi nikako ni nakon moje 3 intervencije?!? Možete li zamisliti 2 male djece koje čekaju 2 J....A pomfrita,i ne dobiju ih. Nakon toga sam ustao,žalio se šefu ,ali on naplaćuje ukupan iznos,bez pomfrita naravno, kao da ništa nije bilo.Djeca su ušla za mnom,te nisam mogao prenijeti moje osjećaje kako treba,ali zato ja nikad više neću,niti bih ikom preporučio taj restoran.
Last edited by Kiki_Musampa on 10/03/2014 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Hrana i vino

Post by PipiDugaDevetka »

Eh, hvala na informaciji, da i ja ne bih u taj restoran zalutao.
Nisi bolje mogao uraditi, nego korisnom informacijom umanjiti broj mušterija. Ništa objašnjenja i primjedbe tipa ''štos - nos - patos'' ne vrijede. Znam to iz iskustva.

:sax: :sax: :sax:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3 Re: Hrana i vino

Post by quarterback »

koja je lokacija tog restorana, kafici i restorani se u ovom gradu otvaraju preko noci...
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Hrana i vino

Post by mayab »

Kiki_Musampa wrote:Neki od nas putuju često po BiH,pa se tako naravno i hrane na svakom ćošku.
Tu i tamo ima svakako dobrih restorana,ćevabdžinica,restorana brze prehrane itd. , ali svakako ima i mjesta koje bi
u svakom slučaju trebalo zaobići u velikom luku.Ja bih naveo i manja mjesta,jer glad ne gleda na sat,pa se često nadjem u manjem mjestu gdje treba nešto "prezalogajiti".
Ja ću početi sa svojim gradom,s obzirom da sam se jučer gadno razočarao u jedan restoran u centru grada.

Nakon večernje šetnje ,djeca su htjela nešto da pojedu,te smo se odlučili na restoran u centru grada,"Citta del Sale".
Narudžba nije bila velika,2 pomfrita,ćevapi i rolovana piletina uz piće naravno.Ćevapi dolaze u roku od 5 minuta, piletina nakon 45 minuta,totalno izgorjela,a pomfrit za djecu ne dolazi nikako ni nakon moje 3 intervencije?!? Možete li zamisliti 2 male djece koje čekaju 2 J....A pomfrita,i ne dobiju ih. Nakon toga sam ustao,žalio se šefu ,ali on naplaćuje ukupan iznos,bez pomfrita naravno, kao da ništa nije bilo.Djeca su ušla za mnom,te nisam mogao prenijeti moje osjećaje kako treba,ali zato ja nikad više neću,niti bih ikom preporučio taj restoran.
Jel to u SA, ako jeste gdje tacno, ulica...???
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5 Re: Hrana i vino

Post by PipiDugaDevetka »

mayab wrote:
Kiki_Musampa wrote:Neki od nas putuju često po BiH,pa se tako naravno i hrane na svakom ćošku.
Tu i tamo ima svakako dobrih restorana,ćevabdžinica,restorana brze prehrane itd. , ali svakako ima i mjesta koje bi
u svakom slučaju trebalo zaobići u velikom luku.Ja bih naveo i manja mjesta,jer glad ne gleda na sat,pa se često nadjem u manjem mjestu gdje treba nešto "prezalogajiti".
Ja ću početi sa svojim gradom,s obzirom da sam se jučer gadno razočarao u jedan restoran u centru grada.

Nakon večernje šetnje ,djeca su htjela nešto da pojedu,te smo se odlučili na restoran u centru grada,"Citta del Sale".
Narudžba nije bila velika,2 pomfrita,ćevapi i rolovana piletina uz piće naravno.Ćevapi dolaze u roku od 5 minuta, piletina nakon 45 minuta,totalno izgorjela,a pomfrit za djecu ne dolazi nikako ni nakon moje 3 intervencije?!? Možete li zamisliti 2 male djece koje čekaju 2 J....A pomfrita,i ne dobiju ih. Nakon toga sam ustao,žalio se šefu ,ali on naplaćuje ukupan iznos,bez pomfrita naravno, kao da ništa nije bilo.Djeca su ušla za mnom,te nisam mogao prenijeti moje osjećaje kako treba,ali zato ja nikad više neću,niti bih ikom preporučio taj restoran.
Jel to u SA, ako jeste gdje tacno, ulica...???
''Citta del sale'' je Tuzla, pa eto, ne zalijećite se u centru grada Tuzle na ćevape piletinu i pomfri. Bolje se raspitiati gdje su nagodni da usluže mušterije.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#6 Re: Gdje NE jesti

Post by Kiki_Musampa »

Mrtva tema,ali moram dodati još ovo:
Casa Nova ,Stupine B6 u Tuzli-pica 4 VRSTE SIRA.
Naručujem za ponijeti,za večeru,al mi ne dade đavo mira,te otvori kutiju. Dobio sam pogaču sa naznakama sira,uz cijenu 6,50 KM. Halalio sam picu,te sam je odnio kuharu da je on pojede.Mora da je kriza kad se ni na picu 4 vrste sira ne stavlja sir :run: :thumbup:
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#7 Re: Gdje NE jesti

Post by sokkia »

burek u Banovicima, ni za živu glavu, neka pekarica na nekoj raskrsnici :(
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#8 Re: Gdje NE jesti

Post by L3D3NA »

Vidim da je tema mrtva, ali hrana koju smo večeras dobili iz restorana Metropolis zaslužuje biti ovdje.

Image

Ovo je pileća salata i košta 8km. O sastojcima neću pričati, odgonetnite sami :mrgreen:

U vrijeme gdje je glad veliki problem, bilo mi je teško da ovo bacim, ali još teže da pojedem. Tako da ovo stoji u frižideru iz nepoznatih razloga.

Izgleda da je slika salate toliko loša da je ni forum nije htio uploadat :lol:

EDIT
https://imgur.com/a/ohsUWVT
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#9 Re: Gdje NE jesti

Post by John Cleese »

L3D3NA wrote: 24/11/2019 00:14 Vidim da je tema mrtva, ali hrana koju smo večeras dobili iz restorana Metropolis zaslužuje biti ovdje.

Image

Ovo je pileća salata i košta 8km. O sastojcima neću pričati, odgonetnite sami :mrgreen:

U vrijeme gdje je glad veliki problem, bilo mi je teško da ovo bacim, ali još teže da pojedem. Tako da ovo stoji u frižideru iz nepoznatih razloga.

Izgleda da je slika salate toliko loša da je ni forum nije htio uploadat :lol:

EDIT
https://imgur.com/a/ohsUWVT
Image

Odlicna salata, samo je povrce malcice natruHlo :D
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#10 Re: Gdje NE jesti

Post by Naslovnica »

L3D3NA wrote: 24/11/2019 00:14 Vidim da je tema mrtva, ali hrana koju smo večeras dobili iz restorana Metropolis zaslužuje biti ovdje.

Image

Ovo je pileća salata i košta 8km. O sastojcima neću pričati, odgonetnite sami :mrgreen:

U vrijeme gdje je glad veliki problem, bilo mi je teško da ovo bacim, ali još teže da pojedem. Tako da ovo stoji u frižideru iz nepoznatih razloga.

Izgleda da je slika salate toliko loša da je ni forum nije htio uploadat :lol:

EDIT
https://imgur.com/a/ohsUWVT
Bljak!
:run:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#11 Re: Gdje NE jesti

Post by L3D3NA »

John Cleese wrote: 24/11/2019 00:32
L3D3NA wrote: 24/11/2019 00:14 Vidim da je tema mrtva, ali hrana koju smo večeras dobili iz restorana Metropolis zaslužuje biti ovdje.

Image

Ovo je pileća salata i košta 8km. O sastojcima neću pričati, odgonetnite sami :mrgreen:

U vrijeme gdje je glad veliki problem, bilo mi je teško da ovo bacim, ali još teže da pojedem. Tako da ovo stoji u frižideru iz nepoznatih razloga.

Izgleda da je slika salate toliko loša da je ni forum nije htio uploadat :lol:

EDIT
https://imgur.com/a/ohsUWVT
Image

Odlicna salata, samo je povrce malcice natruHlo :D

da, malo, zeru :mrgreen:

A sad mi otkrij tajnu uploada slike Image


OK Got it XD
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Gdje NE jesti

Post by moonca »

Image
..Jel' ovo izgled salate nakon - par dana u fridzu ? :-?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#13 Re: Gdje NE jesti

Post by Guadalajara »

I meni lici na to...malo odstajala :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#14 Re: Gdje NE jesti

Post by vjesticanametli »

A fuj :lol: :run: vodena salata da nema i onih konjica vodenih sto jede vip s one teme odlazak iz bih :lol:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#15 Re: Gdje NE jesti

Post by Heller »

moonca wrote: 24/11/2019 04:35 Image
..Jel' ovo izgled salate nakon - par dana u fridzu ? :-?
U zeludcu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Gdje NE jesti

Post by dječak sa šibicama »

Ko da je nogama pravio
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#17 Re: Gdje NE jesti

Post by moonca »

Heller wrote: 24/11/2019 14:31
moonca wrote: 24/11/2019 04:35 Image
..Jel' ovo izgled salate nakon - par dana u fridzu ? :-?
U zeludcu.
..hehe- donekle ok-
.. mada, vjerujem da je ipak snimljeno nakon -neke akcije narucioca- tak da je --misleading- nije fer...
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#18 Re: Gdje NE jesti

Post by L3D3NA »

Uslikano je par minuta po dostavi,
otvoreno, uslikano i prijavljeno odmah na njihovoj fb stranici, objavom posta i telefonskim pozivom, tak da...
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#19 Re: Gdje NE jesti

Post by pici »

pekare izbjegavat sve... ja sam nekoliko puta otrovan bio... koriste tepsije po nekoliko puta i ne peru ih a prljavstine milion... ja iz pekara ni kiflu ne uzimam.
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#20 Re: Gdje NE jesti

Post by RAZIEL »

Malaga u BBi centru na 4. spratu. Par mojih kolega se otrovalo jeduci tamo a i radnice pored govore da ne vode racuna o higijeni. I do njih pitara (isti vlasnik). Nije se niko otrovao od pite al je katastrofa. Ja sam uzeo tri reda, pojeo jedan i nisam vise mogao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#21 Re: Gdje NE jesti

Post by vjeshalica »

Ne mozes ocekivati da ljudi odrzavaju objekte za hranu kad je svaka druga faca na ulici prljava

Dakle prljavstina je kod nas stil kojeg su donijeli papanski seljaci jer od cestog pranja tijela moze da meso otpadne a kosa pogotovo

Peksindura se zenskih nagledala gdje god sam dosla...nazalost siroka tema o kojoj se nikako ne prica

Koliko smo doista prljavi?
User avatar
RAZIEL
Posts: 174
Joined: 07/11/2005 20:22
Location: SARAJEVO

#22 Re: Gdje NE jesti

Post by RAZIEL »

vjeshalica wrote: 04/12/2019 11:51 Ne mozes ocekivati da ljudi odrzavaju objekte za hranu kad je svaka druga faca na ulici prljava

Dakle prljavstina je kod nas stil kojeg su donijeli papanski seljaci jer od cestog pranja tijela moze da meso otpadne a kosa pogotovo

Peksindura se zenskih nagledala gdje god sam dosla...nazalost siroka tema o kojoj se nikako ne prica

Koliko smo doista prljavi?
Slazem se! Ali trebali bi da drze cisto barem da se ljudi ne truju. A to sto im padne na pod pa oni vrate u tanjir ili odu u WC i ne operu ruke, to se desava u vecini restorana/fastfoodova. Da ne govorim koliko dlaka nadjem u jelu, samo izvadim i nastavim jest' :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#23 Re: Gdje NE jesti

Post by vjeshalica »

Jedno drugo vuce prema tome uzalud je pricati
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#24 Re: Gdje NE jesti

Post by Sarah24 »

Joj sto ne mogu price seljaci donijeli prljavstinu eto samo su podrinjci, focaci i ne znam ko jos smeta fgr-i prljavi a inace gradska raja cista ko suho zlato!
Koje li vi komplekse lijecite tim generaliziranim izjavama? :roll:

Covjek je prljav jer nije razvio osnovne higijenske navike u djetinjstvu, jer je uhljup, jer ne vidi cistocu kao nesto bitno i ima ih svugdje ma gdje zivjeli. :cry:

Ja se npr osipam sto kazu kad vidim da kod nekog nije cisto a pogotovo ako je usluzna djelatnost, tu ne mogu ni jesti uopste.

Jednom sam, vjerovali ili ne, u hurmasici nasla onu plastiku od etikete znate ono malo sto izgleda kao T slovo kad otkinete etiketu od kartona :lol:

A za Citta del Salle samo mogu da kazem osoblje nula :zoka:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#25 Re: Gdje NE jesti

Post by espn »

Pokvario sam stomak u Pashi u Robotu kod Socijalnog, zatim u BBI-u ne sjećam se više tačno od čega, ali trovanje je bilo užasno.
Post Reply