BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7776 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

to ovo dvoje po jednu rečenicu na tviteru?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10176
Joined: 31/03/2007 00:07

#7777 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Bosanski_kralj »

A zbilja šta je problem da se objavi tekst ANP-a ili šta će se već slati pa da se svi uvjerimo o čemu se tu ustvari radi?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7778 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

eh, pa kako će onda svi proglasiti pobjedu.

vjerovatno, nagađam - ni formom ni sadržajem nije to to, ali bakirova "pobjeda" je što se šalje išta (daj da imam da sam predao, isto i kod legalizacije kuće i kod visoke državne politike), a dodikova što nije to to. ustvari - oni jesu svi pobjednici i bez ironije, jer se zadržava status quo u kojem su oni mega carevi i mini bogovi - plus snsd ministri u državnoj vladi.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10176
Joined: 31/03/2007 00:07

#7779 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Bosanski_kralj »

JThomas wrote: 19/11/2019 20:53 eh, pa kako će onda svi proglasiti pobjedu.

vjerovatno, nagađam - ni formom ni sadržajem nije to to, ali bakirova "pobjeda" je što se šalje išta (daj da imam da sam predao, isto i kod legalizacije kuće i kod visoke državne politike), a dodikova što nije to to. ustvari - oni jesu svi pobjednici i bez ironije, jer se zadržava status quo u kojem su oni mega carevi i mini bogovi - plus snsd ministri u državnoj vladi.
Jasno je to meni, samo htio sam malo ove što slave Bakira i Željka natjerati da se malo zamisle ako je ikako to moguće.

Kada znam da Dodikov premijer i Dodikovi ministri i ostala garnitura šta ide uz to ulaze u Vijeće ministara "lipo" da se radi o čistom slanju ANP-a teško je slaviti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7780 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

kad I AKO mi stvarno uđemo u nato, ja ću biti sretniji od njih 16 puta, jer ko gubi najviše bez prijetnje novim ratom. ali obzirom na istoriju bolesti - opravdano sam skeptičan.

reče danas jedan drugi nato dužnosnik u vezi srbije, ali vrijedi za sve, parafraziram - mi ćemo primiti onoga ko ispunjava standarde, i ko ima volju. mi od toga imamo 1/3 deklarativne volje, i to sa figama iza leđa. šta će biti kad stvarno bude trebalo nešto uraditi? da nas stvarno hoće mimo volje i reda kako to "neutralni" mantraju - pa uveli bi nas, ko bi im zabranio.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#7781 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by izvrsni direktor »

Janjicar wrote: 19/11/2019 17:15
izvrsni direktor wrote: 19/11/2019 17:13 Sad bunk rovi po historiji trazi postove gdje se kleo da nema nista prije slanja anp... :D
:lol:
Ma ne vjerujem u ovo ni ja. Sda-ovci nemaju obraza, briga ga
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7782 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

Evo satrah se.
Kontam ja gdje svrbi i zasto ovolika pompa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7783 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Ne svrbi. Samo se ne mozemo nacuditi koliko vam puta Bakir moze prodati pricu da je on nekog na nesto natjerao.
Ali hajd.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#7784 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

bunk wrote: 19/11/2019 21:34 Evo satrah se.
Kontam ja gdje svrbi i zasto ovolika pompa.
Ti ko zlatna ribica, vec zaboravio reviziju i laganje. Nije prvi put.

Da vidimo sta se desilo, il idemo ka NATO paktu ili ne idemo. Nema izmedju. Neko ga je poglabao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7785 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Uz podsjećanje da NATO ne žele ni Bakir ni SDA, a da je igrokaz s Dodikom predstava za mase.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7786 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

mi ga glabamo sad će 30 godina, a njima je ekstra šta god bilo za nato. i bakir laže da mu se ide. gdje je on bez prijetnje ratom i četnicima, a i sultan (a njemu car) mu kažu da mu se ne ide...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7787 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Banksy »

Erdogan i Putin, Bakir i Mile. I NATO. Ma, hajte, molim vas.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#7788 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Lakat Jebić »

Poenta je da ovdje ima jedna velika razlika u odnosu na ostale politicke igre koje redovno komentarisete. Ovdje nije vazno sta zeli bakir nego sta zeli NATO. Konkretnije sta zeli washington. I to ne Trump, nego onaj deep state. A ko nije primijetio povratak amerikanaca na balkan u zadnje 3 godine, jbg, ima i pdf kultura.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7789 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ali kad nas uvezu ipak ćemo čestitati vozaču, kome drugom.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#7790 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Lakat Jebić »

JThomas wrote: 19/11/2019 22:31 ali kad nas uvezu ipak ćemo čestitati vozaču, kome drugom.
Jel vazno? Za mene je, a mislim da bi trebalo biti svima s tri grama mozga, a ti imas i vise od toga, pitanje NATOa mnogo iznad stranackih dnevno-politickih, pa ako hoces i "godisnje-politickih" prepucavanja.

Mislim da je malo degutantno prozivat bunka da je SDA bot (iako jest) na temi o NATO-u a pri tom citirat Dodikove izjave. Mislim, ok neko laze, ali zasto je nemoguce da dodik laze? Ok, zadrzi skepsu, cvrcak npr ima stav koji skroz razumijem - zbog iskustva im nidta ne vjeruje. Ali sve okolnosti, od americke intervencije u crnoj gori i makedoniji zadnjih godina, do jutrosnjeg nenajavljenog sastanka ambasadora s njima trojicom, govori da je veca vjerovatnoca da je ovaj put dodik uzmakao. Ne htjet to vidjet, citirst njega i njegovog glasnogovornika i ironicno pitat gdje je ANP je jednaka botovština kao bunkova prica na kantonalnim temama.
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#7791 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Holms »

"Ako Srbi neće u Nato, onda ne idemo u Nato"
Hm, čija li je ovo izjava?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7792 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

naravno da ću zadržati skepsu, hvala lijepo. naročito ako svi "slave", a niko ne da da vidimo zašto. što da bacamo grah i cijenimo vjerovatnoće. najprije će biti zato što je to ništa, lijepo upakovani nastavak statusa quo, a što zaista jeste pobjeda, bez navodnika i bez ironije, za cijelu političku kastu. "nastavak saradnje sa natom". jer idu i danas naši ljudi u nato misije, idu obuke, idu vježbe, donacije...ali ne pričamo mi o tome. sarađuje i srbija, više u stvarnosti dobija od natoa nego od rusije, sa rusijom se pravi cirkus za krkane.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7793 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Ja ne mogu da vjerujem da neko jos misli da mi idemo nato putem. Mi smo upravo skrenuli sa tog kolosjeka.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7794 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

Ne slusajmo sta kazu 5 ambasadora zemalja koje su vodje nato saveza.
Ne obazirimo se sto na sastanku nije bilo ambasadora rusije a Boga mi ni turske.
Ne citajmo cestitku ambasada SAD i GB.
Nego samo slijepo slijedimo corbyna i pokusajimo naci najmanji sadrzioc pa dok se boje ne rastope :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#7795 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Ramzess Veliki »

hizo ramidovic wrote: 21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.
Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7796 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

ja priču amerika će srediti stvari slušam ne od decembra 2018., nego otkad mogu da slušam i razumijem priču o politici. evo prošla mi je neka prva mladost u toj priči, sreća samo pa me to na nekom strogo individualnom nivou ne dotiče. i kad sredi radovaću se, a dotad zadržavam iskustveno opravdani skepticizam.
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#7797 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by muha_sa »

Ramzess Veliki wrote: 20/11/2019 08:46
hizo ramidovic wrote: 21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.
Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.
ne znaš hizu :? :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7798 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mO k3 »

i sada imali gdje dokument??
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#7799 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Ramzess Veliki »

muha_sa wrote: 20/11/2019 08:49
Ramzess Veliki wrote: 20/11/2019 08:46
hizo ramidovic wrote: 21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.
Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.
ne znaš hizu :? :lol:
:zid:

... tek sad skontah da je sarkastican ... :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7800 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by mO k3 »

lol ramzeses :)
Post Reply