BAKIRE ODLAZI
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7776 Re: BAKIRE ODLAZI
to ovo dvoje po jednu rečenicu na tviteru?
- Bosanski_kralj
- Posts: 10175
- Joined: 31/03/2007 00:07
#7777 Re: BAKIRE ODLAZI
A zbilja šta je problem da se objavi tekst ANP-a ili šta će se već slati pa da se svi uvjerimo o čemu se tu ustvari radi?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7778 Re: BAKIRE ODLAZI
eh, pa kako će onda svi proglasiti pobjedu.
vjerovatno, nagađam - ni formom ni sadržajem nije to to, ali bakirova "pobjeda" je što se šalje išta (daj da imam da sam predao, isto i kod legalizacije kuće i kod visoke državne politike), a dodikova što nije to to. ustvari - oni jesu svi pobjednici i bez ironije, jer se zadržava status quo u kojem su oni mega carevi i mini bogovi - plus snsd ministri u državnoj vladi.
vjerovatno, nagađam - ni formom ni sadržajem nije to to, ali bakirova "pobjeda" je što se šalje išta (daj da imam da sam predao, isto i kod legalizacije kuće i kod visoke državne politike), a dodikova što nije to to. ustvari - oni jesu svi pobjednici i bez ironije, jer se zadržava status quo u kojem su oni mega carevi i mini bogovi - plus snsd ministri u državnoj vladi.
- Bosanski_kralj
- Posts: 10175
- Joined: 31/03/2007 00:07
#7779 Re: BAKIRE ODLAZI
Jasno je to meni, samo htio sam malo ove što slave Bakira i Željka natjerati da se malo zamisle ako je ikako to moguće.JThomas wrote: ↑19/11/2019 20:53 eh, pa kako će onda svi proglasiti pobjedu.
vjerovatno, nagađam - ni formom ni sadržajem nije to to, ali bakirova "pobjeda" je što se šalje išta (daj da imam da sam predao, isto i kod legalizacije kuće i kod visoke državne politike), a dodikova što nije to to. ustvari - oni jesu svi pobjednici i bez ironije, jer se zadržava status quo u kojem su oni mega carevi i mini bogovi - plus snsd ministri u državnoj vladi.
Kada znam da Dodikov premijer i Dodikovi ministri i ostala garnitura šta ide uz to ulaze u Vijeće ministara "lipo" da se radi o čistom slanju ANP-a teško je slaviti.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7780 Re: BAKIRE ODLAZI
kad I AKO mi stvarno uđemo u nato, ja ću biti sretniji od njih 16 puta, jer ko gubi najviše bez prijetnje novim ratom. ali obzirom na istoriju bolesti - opravdano sam skeptičan.
reče danas jedan drugi nato dužnosnik u vezi srbije, ali vrijedi za sve, parafraziram - mi ćemo primiti onoga ko ispunjava standarde, i ko ima volju. mi od toga imamo 1/3 deklarativne volje, i to sa figama iza leđa. šta će biti kad stvarno bude trebalo nešto uraditi? da nas stvarno hoće mimo volje i reda kako to "neutralni" mantraju - pa uveli bi nas, ko bi im zabranio.
reče danas jedan drugi nato dužnosnik u vezi srbije, ali vrijedi za sve, parafraziram - mi ćemo primiti onoga ko ispunjava standarde, i ko ima volju. mi od toga imamo 1/3 deklarativne volje, i to sa figama iza leđa. šta će biti kad stvarno bude trebalo nešto uraditi? da nas stvarno hoće mimo volje i reda kako to "neutralni" mantraju - pa uveli bi nas, ko bi im zabranio.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#7781 Re: BAKIRE ODLAZI
Ma ne vjerujem u ovo ni ja. Sda-ovci nemaju obraza, briga gaJanjicar wrote: ↑19/11/2019 17:15izvrsni direktor wrote: ↑19/11/2019 17:13 Sad bunk rovi po historiji trazi postove gdje se kleo da nema nista prije slanja anp...![]()
![]()
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7782 Re: BAKIRE ODLAZI
Evo satrah se.
Kontam ja gdje svrbi i zasto ovolika pompa.
Kontam ja gdje svrbi i zasto ovolika pompa.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7783 Re: BAKIRE ODLAZI
Ne svrbi. Samo se ne mozemo nacuditi koliko vam puta Bakir moze prodati pricu da je on nekog na nesto natjerao.
Ali hajd.
Ali hajd.
- cvrčak_na_hedonizmu
- Posts: 7601
- Joined: 12/03/2012 18:04
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7785 Re: BAKIRE ODLAZI
Uz podsjećanje da NATO ne žele ni Bakir ni SDA, a da je igrokaz s Dodikom predstava za mase.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7786 Re: BAKIRE ODLAZI
mi ga glabamo sad će 30 godina, a njima je ekstra šta god bilo za nato. i bakir laže da mu se ide. gdje je on bez prijetnje ratom i četnicima, a i sultan (a njemu car) mu kažu da mu se ne ide...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7787 Re: BAKIRE ODLAZI
Erdogan i Putin, Bakir i Mile. I NATO. Ma, hajte, molim vas.
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#7788 Re: BAKIRE ODLAZI
Poenta je da ovdje ima jedna velika razlika u odnosu na ostale politicke igre koje redovno komentarisete. Ovdje nije vazno sta zeli bakir nego sta zeli NATO. Konkretnije sta zeli washington. I to ne Trump, nego onaj deep state. A ko nije primijetio povratak amerikanaca na balkan u zadnje 3 godine, jbg, ima i pdf kultura.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7789 Re: BAKIRE ODLAZI
ali kad nas uvezu ipak ćemo čestitati vozaču, kome drugom.
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#7790 Re: BAKIRE ODLAZI
Jel vazno? Za mene je, a mislim da bi trebalo biti svima s tri grama mozga, a ti imas i vise od toga, pitanje NATOa mnogo iznad stranackih dnevno-politickih, pa ako hoces i "godisnje-politickih" prepucavanja.
Mislim da je malo degutantno prozivat bunka da je SDA bot (iako jest) na temi o NATO-u a pri tom citirat Dodikove izjave. Mislim, ok neko laze, ali zasto je nemoguce da dodik laze? Ok, zadrzi skepsu, cvrcak npr ima stav koji skroz razumijem - zbog iskustva im nidta ne vjeruje. Ali sve okolnosti, od americke intervencije u crnoj gori i makedoniji zadnjih godina, do jutrosnjeg nenajavljenog sastanka ambasadora s njima trojicom, govori da je veca vjerovatnoca da je ovaj put dodik uzmakao. Ne htjet to vidjet, citirst njega i njegovog glasnogovornika i ironicno pitat gdje je ANP je jednaka botovština kao bunkova prica na kantonalnim temama.
-
Holms
- Posts: 515
- Joined: 27/01/2012 22:51
#7791 Re: BAKIRE ODLAZI
"Ako Srbi neće u Nato, onda ne idemo u Nato"
Hm, čija li je ovo izjava?
Hm, čija li je ovo izjava?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7792 Re: BAKIRE ODLAZI
naravno da ću zadržati skepsu, hvala lijepo. naročito ako svi "slave", a niko ne da da vidimo zašto. što da bacamo grah i cijenimo vjerovatnoće. najprije će biti zato što je to ništa, lijepo upakovani nastavak statusa quo, a što zaista jeste pobjeda, bez navodnika i bez ironije, za cijelu političku kastu. "nastavak saradnje sa natom". jer idu i danas naši ljudi u nato misije, idu obuke, idu vježbe, donacije...ali ne pričamo mi o tome. sarađuje i srbija, više u stvarnosti dobija od natoa nego od rusije, sa rusijom se pravi cirkus za krkane.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7793 Re: BAKIRE ODLAZI
Ja ne mogu da vjerujem da neko jos misli da mi idemo nato putem. Mi smo upravo skrenuli sa tog kolosjeka.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7794 Re: BAKIRE ODLAZI
Ne slusajmo sta kazu 5 ambasadora zemalja koje su vodje nato saveza.
Ne obazirimo se sto na sastanku nije bilo ambasadora rusije a Boga mi ni turske.
Ne citajmo cestitku ambasada SAD i GB.
Nego samo slijepo slijedimo corbyna i pokusajimo naci najmanji sadrzioc pa dok se boje ne rastope
Ne obazirimo se sto na sastanku nije bilo ambasadora rusije a Boga mi ni turske.
Ne citajmo cestitku ambasada SAD i GB.
Nego samo slijepo slijedimo corbyna i pokusajimo naci najmanji sadrzioc pa dok se boje ne rastope
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#7795 Re: BAKIRE ODLAZI
Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.hizo ramidovic wrote: ↑21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7796 Re: BAKIRE ODLAZI
ja priču amerika će srediti stvari slušam ne od decembra 2018., nego otkad mogu da slušam i razumijem priču o politici. evo prošla mi je neka prva mladost u toj priči, sreća samo pa me to na nekom strogo individualnom nivou ne dotiče. i kad sredi radovaću se, a dotad zadržavam iskustveno opravdani skepticizam.
- muha_sa
- Posts: 140385
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#7797 Re: BAKIRE ODLAZI
ne znaš hizuRamzess Veliki wrote: ↑20/11/2019 08:46Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.hizo ramidovic wrote: ↑21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#7798 Re: BAKIRE ODLAZI
i sada imali gdje dokument??
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#7799 Re: BAKIRE ODLAZI
muha_sa wrote: ↑20/11/2019 08:49ne znaš hizuRamzess Veliki wrote: ↑20/11/2019 08:46Da Bog da te on branio, a da Bog da nas vise ne branio.hizo ramidovic wrote: ↑21/02/2014 12:35 ne znam sto ste svi navalili na bakira, da mozete najradije bi ga rascerecili. je li u pitanju ljubomora i zavist na njegove zivotne uspjehe? jedini je on pravi zastitnik bosnjaka i bosnjackih nacionalnih interesa i da njega nema ova bi se zemlja davno raspala. to sto je zaposlio par clanova svoje familije nije nista strasno, pa isto bi svi vi ucinili da ste na njegovom mjestu. on je alijin sin, i ako njega necemo podrzavati, ja ne znam koga cemo.![]()
![]()
... tek sad skontah da je sarkastican ...
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#7800 Re: BAKIRE ODLAZI
lol ramzeses 
