Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#3476 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 21:21

Kao što rekoh, davno si ti odselila. :D

Mislim da Bachus ne radi već 2 godine. Sada su aktuelna neka druga mjesta, ali ja slabo tu zalazim pa ti ne mogu reći koji je procenat. :D Ali ono što ih ja viđam po dnevnim kafama, što mi raja priča, a i što mi oni sami pričaju, ima ih baš baš dosta. Uostalom, svrati malo do Al Parca, Studija, Apartmana, Majstora za pivo, pa ćeš vidjeti faca sa Dobrinje, Alipašina,.. koliko hoćeš. I iskreno, meni je drago da ih vidim. Ali to samo dokazuje da tvoja teza ne stoji. To su mladi momci koji nisu opterećeni kao stare prdonje, a tebi je priča baš takva. :D NHF
Što bi oni recimo izlazili u grad, kad im je u IS bliže, jeftinije, lakše za parkirat, a treba ima ko drva. :izet: :D
Nisu Bosnjaci koji ne idu u IS optereceni. Najcesce je to zaista nedostatak potrebe za bilo cim tamo. Evo, ima jedan izuzetak sto se tice "srpskog" dijela Sarajeva a to je Trebevic. Na Brusu i Sunnylandu (oboje u srpskom dijelu) Bosnjaci idu masovno, ali velika vecina se iznenade kad cuju da to nije "nase". Jednostavno jer ih tamo ima mnogo vise nego Srba.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3477 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

_Scarlett_ wrote: 19/11/2019 22:53
strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 21:21

Kao što rekoh, davno si ti odselila. :D

Mislim da Bachus ne radi već 2 godine. Sada su aktuelna neka druga mjesta, ali ja slabo tu zalazim pa ti ne mogu reći koji je procenat. :D Ali ono što ih ja viđam po dnevnim kafama, što mi raja priča, a i što mi oni sami pričaju, ima ih baš baš dosta. Uostalom, svrati malo do Al Parca, Studija, Apartmana, Majstora za pivo, pa ćeš vidjeti faca sa Dobrinje, Alipašina,.. koliko hoćeš. I iskreno, meni je drago da ih vidim. Ali to samo dokazuje da tvoja teza ne stoji. To su mladi momci koji nisu opterećeni kao stare prdonje, a tebi je priča baš takva. :D NHF
Što bi oni recimo izlazili u grad, kad im je u IS bliže, jeftinije, lakše za parkirat, a treba ima ko drva. :izet: :D
Nisu Bosnjaci koji ne idu u IS optereceni. Najcesce je to zaista nedostatak potrebe za bilo cim tamo. Evo, ima jedan izuzetak sto se tice "srpskog" dijela Sarajeva a to je Trebevic. Na Brusu i Sunnylandu (oboje u srpskom dijelu) Bosnjaci idu masovno, ali velika vecina se iznenade kad cuju da to nije "nase". Jednostavno jer ih tamo ima mnogo vise nego Srba.

Pa čitaš li ti postove drugih? Evo čovjek iznad ti piše da ide i da zna dosta drugih koji idu tamo često. A to ti pišem i ja.
To ako ti ne ideš tamo i ako smatraš da "Bošnjaci nemaju potrebe" da idu u IS, eto drugi te demantuju. Neko iz grada recimo radi u SIPA-i i svaki dan je u Lukavici. Tu ide na pauzu, jede, sjedi po kafićima, šta je problem?
Tebi ko da je krivo što drugi tamo idu, takav utisak stičem.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#3478 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:03
Pa čitaš li ti postove drugih? Evo čovjek iznad ti piše da ide i da zna dosta drugih koji idu tamo često. A to ti pišem i ja.
To ako ti ne ideš tamo i ako smatraš da "Bošnjaci nemaju potrebe" da idu u IS, eto drugi te demantuju. Neko iz grada recimo radi u SIPA-i i svaki dan je u Lukavici. Tu ide na pauzu, jede, sjedi po kafićima, šta je problem?
Tebi ko da je krivo što drugi tamo idu, takav utisak stičem.
Popiti kafu negdje na pauzi od posla nije "izlazak". Ako su Bosnjaci koji rade ili zive u Lukavici onda je naravno drugacija prica. Mislim i ja sam izlazila u IS dok sam zivjela tamo.

I nije mi krivo ako neki i idu u izlazak iz grada, nek radi ko sta hoce. Govorim da ne poznajem nekog ko je tamo isao.

Prije bih rekla da je tebi krivo sto ljudi imaju drugacija iskustva u vezi "silnih izlazaka" Bosnjaka u IS :-)
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#3479 Re: Istočno Sarajevo

Post by Manual »

Da se ne zaboravi Toplik, tamo raja iz sa pravi i svadbe
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3480 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

_Scarlett_ wrote: 19/11/2019 23:06
strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:03
Pa čitaš li ti postove drugih? Evo čovjek iznad ti piše da ide i da zna dosta drugih koji idu tamo često. A to ti pišem i ja.
To ako ti ne ideš tamo i ako smatraš da "Bošnjaci nemaju potrebe" da idu u IS, eto drugi te demantuju. Neko iz grada recimo radi u SIPA-i i svaki dan je u Lukavici. Tu ide na pauzu, jede, sjedi po kafićima, šta je problem?
Tebi ko da je krivo što drugi tamo idu, takav utisak stičem.
Popiti kafu negdje na pauzi od posla nije "izlazak". Ako su Bosnjaci koji rade ili zive u Lukavici onda je naravno drugacija prica. Mislim i ja sam izlazila u IS dok sam zivjela tamo.

I nije mi krivo ako neki i idu u izlazak iz grada, nek radi ko sta hoce. Govorim da ne poznajem nekog ko je tamo isao.

Prije bih rekla da je tebi krivo sto ljudi imaju drugacija iskustva u vezi "silnih izlazaka" Bosnjaka u IS :-)

Vidim svaki dan kako imaju loša iskustva, ne možeš naći mesta u Studiju od njih. :lol:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3481 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Manual wrote: 19/11/2019 23:23 Da se ne zaboravi Toplik, tamo raja iz sa pravi i svadbe

Gdje ćeš tamo svadbu pravit, harmonikaš u majici s Radovanom. :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3482 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bosanac sa dna kace »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:25
Manual wrote: 19/11/2019 23:23 Da se ne zaboravi Toplik, tamo raja iz sa pravi i svadbe

Gdje ćeš tamo svadbu pravit, harmonikaš u majici s Radovanom. :lol:
sjooo pa mak'o lik klempetinu na Romaniji iz restorana, sto ovaj ne bi mog'o na toj svadbi neku drugu maju obuc umjesto pampers djenerala
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3483 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Bosanac sa dna kace wrote: 19/11/2019 23:28
strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:25
Manual wrote: 19/11/2019 23:23 Da se ne zaboravi Toplik, tamo raja iz sa pravi i svadbe

Gdje ćeš tamo svadbu pravit, harmonikaš u majici s Radovanom. :lol:
sjooo pa mak'o lik klempetinu na Romaniji iz restorana, sto ovaj ne bi mog'o na toj svadbi neku drugu maju obuc umjesto pampers djenerala
Ama sarkazam bolan, čitaš li šta pišu? :D

Nego jesi ti onaj što još hoće da kupi stan u IS? Ti tek nisi normalan. :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3484 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bosanac sa dna kace »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:33
Ama sarkazam bolan, čitaš li šta pišu? :D

Nego jesi ti onaj što još hoće da kupi stan u IS? Ti tek nisi normalan. :lol:
pa ja u sali uvali :D
jest' taj sam, ponuda boli glava, kako god okrenem grdno cu se kajat' ako odbijem take ponude nema vise, ako prihvatim ko ce sa ovim FGR multietniĆarima izic na kraj
fakat od osoba za koje nikad ne bi ni pomislio da tako misle dobio sam uzasno negativne komentare
a od osoba za koje sam ocekiv'o da cu dobiti negativno misljenje, ako ne negativno onda nako nesto hladno, dobio rijeci ohrabrenja... :-?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3485 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Bosanac sa dna kace wrote: 19/11/2019 23:41
strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:33
Ama sarkazam bolan, čitaš li šta pišu? :D

Nego jesi ti onaj što još hoće da kupi stan u IS? Ti tek nisi normalan. :lol:
pa ja u sali uvali :D
jest' taj sam, ponuda boli glava, kako god okrenem grdno cu se kajat' ako odbijem take ponude nema vise, ako prihvatim ko ce sa ovim FGR multietniĆarima izic na kraj
fakat od osoba za koje nikad ne bi ni pomislio da tako misle dobio sam uzasno negativne komentare
a od osoba za koje sam ocekiv'o da cu dobiti negativno misljenje, ako ne negativno onda nako nesto hladno, dobio rijeci ohrabrenja... :-?

Ja znam nekoliko Arapa koji tamo žive, pa pitaj njih kako im je? :D Eno ti ih u Luxoru vise, valjda im se sviđa naziv. :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3486 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bosanac sa dna kace »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:49 Ja znam nekoliko Arapa koji tamo žive, pa pitaj njih kako im je? :D Eno ti ih u Luxoru vise, valjda im se sviđa naziv. :lol:
ja do sad jednom tu sasvim slucajno popio kafu, jednom dos'o busem iz Beograda i jednom otis'o za Beograd, nisam ni znao dje to :D , tako eto neki su ovdje donekle i upravu, nema potrebe i ne ides tamo...
ne znam za Arape kako im je i sta im je, oni mi nisu nesto bitni, meni su bitnije te neke administrativne prepreke; zdravstvo, prebivaliste, putovanje poste iz Sarajeva po par dana...
kad sam poceo istrazivati cijene stanova paznju mi je privukla cijena stanova, ali nisam to toliko uzim'o za ozbiljno....
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#3487 Re: Istočno Sarajevo

Post by _Scarlett_ »

strucnjakdemagog wrote: 19/11/2019 23:24
Vidim svaki dan kako imaju loša iskustva, ne možeš naći mesta u Studiju od njih. :lol:
Ne govorim o losim iskustvima, nego o nedostatku iskustava jer nisu tamo nikada bili.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#3488 Re: Istočno Sarajevo

Post by piupiu »

rocco_siffredi wrote: 27/07/2019 09:27 Prije 15 godina bi joj pojeo govno kao sarmu.
Danas bi je nabio u babuskarinu guzicu :lol:
Želim izraziti oduševljenje ovim tvojim koprofiličnim fantazijama sa primjesama sadizma.

Forum istinski i u svim smislovima svakoga dana u svakom pogledu napreduje. :bih:
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#3489 Re: Istočno Sarajevo

Post by piupiu »

Bosanac sa dna kace wrote: 19/11/2019 23:41 ako prihvatim ko ce sa ovim FGR multietniĆarima izic na kraj
Evo ti komentar jedne FGR multietniĆarke, ja bih uvijek prije kupila stan u Lukavici, nego u Hrasnom. Ljepša organizacija prostora, čišće, mirnije, prostranije. Jedino je udaljenost od grada problem. Ali moram priznati da ne bih mogla živjeti u Ulici Ravnogorskog pokreta. Jednostavno, jok. No pasaran.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3490 Re: Istočno Sarajevo

Post by Bosanac sa dna kace »

piupiu wrote: 20/11/2019 08:08 Evo ti komentar jedne FGR multietniĆarke, ja bih uvijek prije kupila stan u Lukavici, nego u Hrasnom. Ljepša organizacija prostora, čišće, mirnije, prostranije. Jedino je udaljenost od grada problem. Ali moram priznati da ne bih mogla živjeti u Ulici Ravnogorskog pokreta. Jednostavno, jok. No pasaran.
Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#3491 Re: Istočno Sarajevo

Post by Manual »

Tamo jeftinije i auto oprati, a i bolja je usluga
Zivjelo Istocno Sarajevo
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#3492 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

BIće zanimljivo kada se završi prva transferzala, poboljša javni prevoz, i neki projekti tipa južne i sjeverne nastave koliko će iko gledati stanove po Lukavici.

Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#3493 Re: Istočno Sarajevo

Post by piupiu »

Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
Gledaće kad postane skroz nemoguće disati u Sa.
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#3494 Re: Istočno Sarajevo

Post by piupiu »

Bosanac sa dna kace wrote: 20/11/2019 08:59 Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.
Ok kad nije špica, ne znam kako je kad je špica? Inbače se slažem se s tim gravitranjem periferiji, posebno malo u brdu.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#3495 Re: Istočno Sarajevo

Post by petunija »

piupiu wrote: 20/11/2019 09:24
Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
Gledaće kad postane skroz nemoguće disati u Sa.
Što se disanja tiče ni u Palama nije sjajna situacija :cry:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#3496 Re: Istočno Sarajevo

Post by Haris.ba »

piupiu wrote: 20/11/2019 09:24
Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
Gledaće kad postane skroz nemoguće disati u Sa.
Već je skroz nemoguće disati u Sarajevu, a cijene nekretnina ne jenjavaju. U Lukavici jeste malo bolje zrak kada kreneš uzbrdo - meni lično je takav utisak. Ali, većina zgrada je iste pozicije ko na Dobrinji u ravnici.

Zanima me kakav će biti izbor kada Ilijaš postane 15 minuta do centra, Visoko 20 minuta.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3497 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Bosanac sa dna kace wrote: 20/11/2019 08:59
piupiu wrote: 20/11/2019 08:08 Evo ti komentar jedne FGR multietniĆarke, ja bih uvijek prije kupila stan u Lukavici, nego u Hrasnom. Ljepša organizacija prostora, čišće, mirnije, prostranije. Jedino je udaljenost od grada problem. Ali moram priznati da ne bih mogla živjeti u Ulici Ravnogorskog pokreta. Jednostavno, jok. No pasaran.
Ehe, pazi nje :)
Pa da u Sarajevu većina naselja izgleda kao košnica, zato sam čak gled'o i neke kuće sa zemljom u okolini Kiseljaka...
Meni nakon svih dosadašnjih putevašstija po svijetu Lukavica nije uopšte daleko, za 11 min. na Marin Dvoru preko Vraca autom, 15ak min komercijalom do Skenderije sa doduše 10 min pjehe do komercijale. U svim svjetskim gradovima sa kojima bi Sarajevo da se takmiči od neke periferije do centra grada ide se najmanje po sata kroz užasnu gužvu, tako da je meni ovo super.
Nije Romanijski odred, ali je nešto militaristički, mislim da nema veze sa pampers ðeneralovom ekipom.

To neka turbo-komercijala? 😂
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3498 Re: Istočno Sarajevo

Post by strucnjakdemagog »

Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 BIće zanimljivo kada se završi prva transferzala, poboljša javni prevoz, i neki projekti tipa južne i sjeverne nastave koliko će iko gledati stanove po Lukavici.

Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
:shock:
Druže, zapitah se da li si ti ikad bio na Palama... Čuj Pale bliže od Lukavice. :lol:
Lukavica - Skenderija 6,5km
Pale - Skenderija 18km
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3499 Re: Istočno Sarajevo

Post by holowey »

strucnjakdemagog wrote: 20/11/2019 10:14
Haris.ba wrote: 20/11/2019 09:21 BIće zanimljivo kada se završi prva transferzala, poboljša javni prevoz, i neki projekti tipa južne i sjeverne nastave koliko će iko gledati stanove po Lukavici.

Jer, ni Pale nisu daleko od centra. Čak su bliže autom nego Lukavica. I niko iz Sarajeva ne gleda gore stanove. Samo Lukavica.
:shock:
Druže, zapitah se da li si ti ikad bio na Palama... Čuj Pale bliže od Lukavice. :lol:
Lukavica - Skenderija 6,5km
Pale - Skenderija 18km
u km se slazem s tobom, ali vremenski nisi upravu...
u minutama apsolutno brze sa pala do bbi, nego sa dobrinje... o jutarnjoj spici pricam...
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3500 Re: Istočno Sarajevo

Post by konektovan »

Problem istocnog, tj. veliki problem je gradski prevoz, pa skoro da ga i nema. Oni koji imaju auto, to lakse podnose, ali oni koji nemaju, onda je belaj. Sto se tice gradnje, bilo je to fino zamisljeno i realizacija je bila ok, medjutim situacija se i u isticnom polahko mjenja, i vrlo brzo ce pojedina naselja dobiti oblik ko i nesretne tibre.
Post Reply