Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Limited Sky
Posts: 462
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#2676 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Limited Sky »

radio sam u jednoj firmi 18 mjeseci (3 ugovora po 6 mj.) i kad mi je zadnji ugovor istekao ja sam taj dan odlucio da ne produzim i da napustim.
poslodavac mi je rekao da mi je pripremljen novi ugovor i da moram potpisati taj novi pa onda da dam otkaz, nakon cega mi je rekao da cu imati pravo na naknadu s biroa 3 mjeseca, to sam uradio i kad sam zavrsio s biroom i predao zahtjev za novcanu naknadu nakon otprilike 7 dana dolazi odbijenica.
otisao sam se pokusati zaliti ali su mi rekli da nakon sto ja dam otkaz ne mogu primati naknadu, pokusao sam im objasniti da su me bukvalno natjerali i da su mi rekli da cu imati pravo na naknadu ali neuspjesno.
posto mi je to bio prvi posao i nisam se toliko razumio zanima me jesam li morao potpisati taj novi ugovor koji sam dobio, pa onda potpisati otkaz, ili sam imao pravo da ne potpisem nista i da mi da neki drugi papir s kojim bi imao pravo na naknadu, i je li mogu podnijeti neku tuzbu protiv tog poslodavca da mi namiri te pare sto bih dobijao 3 mjeseca s biroa (nekih 900-1000KM) u sta cisto sumnjam s obzirom na agilnost nasih sudova.
btw. prosla su neka 3 mjeseca otkako se to desilo. :bih:
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2677 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by El_comadante »

Limited Sky wrote: 17/11/2019 14:12 radio sam u jednoj firmi 18 mjeseci (3 ugovora po 6 mj.) i kad mi je zadnji ugovor istekao ja sam taj dan odlucio da ne produzim i da napustim.
poslodavac mi je rekao da mi je pripremljen novi ugovor i da moram potpisati taj novi pa onda da dam otkaz, nakon cega mi je rekao da cu imati pravo na naknadu s biroa 3 mjeseca, to sam uradio i kad sam zavrsio s biroom i predao zahtjev za novcanu naknadu nakon otprilike 7 dana dolazi odbijenica.
otisao sam se pokusati zaliti ali su mi rekli da nakon sto ja dam otkaz ne mogu primati naknadu, pokusao sam im objasniti da su me bukvalno natjerali i da su mi rekli da cu imati pravo na naknadu ali neuspjesno.
posto mi je to bio prvi posao i nisam se toliko razumio zanima me jesam li morao potpisati taj novi ugovor koji sam dobio, pa onda potpisati otkaz, ili sam imao pravo da ne potpisem nista i da mi da neki drugi papir s kojim bi imao pravo na naknadu, i je li mogu podnijeti neku tuzbu protiv tog poslodavca da mi namiri te pare sto bih dobijao 3 mjeseca s biroa (nekih 900-1000KM) u sta cisto sumnjam s obzirom na agilnost nasih sudova.
btw. prosla su neka 3 mjeseca otkako se to desilo. :bih:
koliko ja znam nisi morao potpisati novi ugovor. kad istekne ugovor ako nepotpišeš novi automatski je to otkaz i ideš na biro. mislim da te je poslodavac zenuo.
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2678 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sarah24 »

I ja mislim isto.

Imala sam situaciju kad mi je isticao ugovor jednom davno ali mislim da je isto i danas.
Nisam produžila, otišla na biro i primala naknadu uredno.

Sad, da li možeš dokazati da su te natjerali da potpišeš to je pitanje :roll:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6105
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2679 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

mini2 wrote: 30/10/2019 14:44 iskustva s radom u Zari, Waikikiju? iko?
Uglavnom za hamalske poslove uzimaju studente na 4 sata....bar u BL je tako.

E da, krenula je kampanja za HR primorje :skoljka: Agencija Dekra je krenula ogranizovati "sajmove zaposljavanja" po hotelskim dvoranama :roll: Naime, oni zastupaju lanac Plava Laguna koji je poznat po losim uslovima rada i smjestaja radnika (licno ih iskusio) a naravno namede, uljepsaju, naseru... :skoljka: Tako da se neko ne zajebe i ne zaleti kao ja i jos koliko ljudi :)
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#2680 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Leopard_SA »

Zdravo,
Imam 19 godina i zivim u Sarajevu. Trenutno sam student prve godine fakulteta.
Odlicno poznajem engleski jezik.
Neophodan mi je posao koji bi odgovarao studentu
Unaprijed hvala
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2681 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

purgatorio wrote: 30/10/2019 17:36
malakh wrote:kada se aplicira za popunu radnog mjesta državnog službenika preko onog obrasca iz agencija za državnu službu fbih, na kojem traže poznavanje rada na računaru ili poznavanje engleskog jezika, da li je dovoljno da se kopira indeks i ovjeri, kao dokaz da su se na fakultetu već polagali pomenuti predmeti ili se ipak mora dostaviti certifikat iz agencija koje to izdaju?
Dovoljno, osim ako se traži aktivno poznavanje stranog jezika - tad treba odgovarajući certifikat.
Nedovoljno ako je nekome namjesten posao zato da vam ne bude zao 200 KM za potvrdu od Interlingua ili neke druge ovlastene agencije, kao ni za neki kurs racunara, Excell, Word ili Office. Ne morate ici na kurs, mozete polagati za potvrdu. :thumbup:

Ni meni nije pomogla kopija Indeksa, ni godine iskustva na medjunarodnim projektima gdje je sluzbeni engleski jezik. A i plate su male u drzavnim sluzbama ... :run:
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#2682 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by lorente »

Zna li neko kakvo je stanje sa industrijskom zonom u Vogosci, jesu sve robovlasnicke firme tipa penny?
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2683 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by purgatorio »

Ramzess Veliki wrote: 03/12/2019 05:27
purgatorio wrote: 30/10/2019 17:36
malakh wrote:kada se aplicira za popunu radnog mjesta državnog službenika preko onog obrasca iz agencija za državnu službu fbih, na kojem traže poznavanje rada na računaru ili poznavanje engleskog jezika, da li je dovoljno da se kopira indeks i ovjeri, kao dokaz da su se na fakultetu već polagali pomenuti predmeti ili se ipak mora dostaviti certifikat iz agencija koje to izdaju?
Dovoljno, osim ako se traži aktivno poznavanje stranog jezika - tad treba odgovarajući certifikat.
Nedovoljno ako je nekome namjesten posao zato da vam ne bude zao 200 KM za potvrdu od Interlingua ili neke druge ovlastene agencije, kao ni za neki kurs racunara, Excell, Word ili Office. Ne morate ici na kurs, mozete polagati za potvrdu. :thumbup:

Ni meni nije pomogla kopija Indeksa, ni godine iskustva na medjunarodnim projektima gdje je sluzbeni engleski jezik. A i plate su male u drzavnim sluzbama ... :run:
Bio sam na 15-ak konkursa preko adsfbih i adsbih i svaki put prošlo bez problema. Svako može nazvati ADS i dobiće isti odgovor.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2684 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

purgatorio wrote: 03/12/2019 19:54 Bio sam na 15-ak konkursa preko adsfbih i adsbih i svaki put prošlo bez problema. Svako može nazvati ADS i dobiće isti odgovor.
Zavisi na kakav posao se prijavljujes. Jedno je administrativni radnik, drugo glavni projektant za saobracajnice u kantonu.
Jos me je direktor nagovarao da se vratim, borio se u vladi da se otvori dodatno radno mjesto za mene jer vec zaposleni projektanti nisu znali raditi, govorio mi da ja lijevom nogom projektujem bolje od svih njih, tekst konkursa jedino nije imao moju sliku i samo sam se ja prijavio jer su uslovi konkursa bili ostri, da bi mi poslali odbijenicu sa komentarom "bez prava zalbe". Zaposlena djevojka na pritisak sekretara SDA, nije se ni prijavila u roku.
Nisam se htio ni zaliti, neka neuredjenih i nelogicnih regulacionih planova i guzvi u gradu. Ne treba mi posao negdje gdje kadrove mijenja polupismena seljacka elita, niti mislim zaradjivati platu za sve te uhljebe iz stranaka, ima dovoljno stranih kompanija po bijelom svijetu. :thumbup:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6105
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2685 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Jebeš ti to sve kad kod nas samo ima prođu štela i dovođenje za ruku, većinu aplikacija za posao niko i ne čita jer ih na svako iole bolje radno mjesto dođe u prosjeku 300 i više prijava. Jbg džabe meni isticati referencu i preporuke poslodavaca kad to sve završava u spam folderu ili prosto bude obrisano kad se vidi cifra prijava. U najboljem slučaju samo se pročita ime, prezime i broj telefona i pozove se na neke nebulozne intervuje koji nemaju veze sa stvarnošću, tj "HR menadžeri" ih pročitaju sa neta i šablonski postavljaju a veze nemaju šta znače :-) Klinka 96-to godište dođe da me kao ispituje, ona je šefica HR službe :shock: :? Kad prije sve te ne jeblo, je se jebem 15 godina, učim, usavršavam se pa vazda u krug ko krtica u saksiji :zid:

Ovo važi za privatne firme, državne ne treba komentarisati zna se kako tamo stvari stoje... :run:
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2686 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

i privatne firme uvele te neke nebulozne prakse ,milion nekih intervjua,neki rade i neka testiranja nesto a ovi sto te propituju,kao marsovci,veze nemaju

ja bih to sve sveo na praksu i reference...dodjem na razgovor,a "ispitivac" me pita direktno i konkretno ,nesto sto je vezano za poziciju a ako neko ima i preporuke ili reference,jos bolje...i odmah dogovoris da radis ali probno mjesec dana i ako zadovoljis,ide ugovor na duze

a ne ovako sto rade,zovu ljude,mrcvare,pitaju pitanja koja veze nemaju sa poslom koji treba obavljati,tipa planiras li ici iz BiH,zasto cesto mijenjas posao,koliku platu smatras dovoljnom a koliku god da kazes,oni spuste par stoja i kukaju eto kako ne mogu dati vecu i tu te samo jos iznerviraju
ja nekima kazem,prvo me pitate da li planiram napustiti BiH a onda mi ponudite ovakvu platu i jos se kao cudite sto bi ljudi isli vani...oni bleje u mene i naravno ne odgovore...a onda kada vidim koga su tu zaposlili,vjerovatno neko sa strane vukao nekoga za rukav,onda bi im pucao u koljeno i cude se kako posao ne napreduje...cirkus...sve nepismeno a doslo do nekih para i otvorilo raznorazne prodavnice,da zaradjuju na radu na crno i neprijavljenim ranicima i sadaka platama
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6105
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2687 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

I što je najtužnija stvar, pored svih preporuka i referenci u zadnje vrijeme dobijem odgovor kako je sve što imam za pohvalu i odlično iskustvo, ali sam prestar, oni bi nekog od 25 max :?

Znači mi koji pređemo tridesetu treba da se ubijemo namah ako se nismo uhljebili :roll:
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2688 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

zippoo87 wrote: 04/12/2019 23:24 i privatne firme uvele te neke nebulozne prakse ,milion nekih intervjua,neki rade i neka testiranja nesto a ovi sto te propituju,kao marsovci,veze nemaju

ja bih to sve sveo na praksu i reference...dodjem na razgovor,a "ispitivac" me pita direktno i konkretno ,nesto sto je vezano za poziciju a ako neko ima i preporuke ili reference,jos bolje...i odmah dogovoris da radis ali probno mjesec dana i ako zadovoljis,ide ugovor na duze

a ne ovako sto rade,zovu ljude,mrcvare,pitaju pitanja koja veze nemaju sa poslom koji treba obavljati,tipa planiras li ici iz BiH,zasto cesto mijenjas posao,koliku platu smatras dovoljnom a koliku god da kazes,oni spuste par stoja i kukaju eto kako ne mogu dati vecu i tu te samo jos iznerviraju
ja nekima kazem,prvo me pitate da li planiram napustiti BiH a onda mi ponudite ovakvu platu i jos se kao cudite sto bi ljudi isli vani...oni bleje u mene i naravno ne odgovore...a onda kada vidim koga su tu zaposlili,vjerovatno neko sa strane vukao nekoga za rukav,onda bi im pucao u koljeno i cude se kako posao ne napreduje...cirkus...sve nepismeno a doslo do nekih para i otvorilo raznorazne prodavnice,da zaradjuju na radu na crno i neprijavljenim ranicima i sadaka platama
U zadnje vrijeme aktivno opet trazio posao, za promjene
Imam sve moguce reference za vrlo trazenu struku, od 10 oglasa jedan me zovnuo, a vecinu ostalih vec su imali primljene ljude koji nisu zadovoljavali (jer poznajem dosta kolega iz drugih firmi)

Posla se nudi dosta, samo opet na kraju rijetko ko hoce nekoga iskusnog jer košta... ovi sto su me zovnuli, sve ekstra, zvali me za 10tak dana primili bi me, al odbio jer je rad u libiji... :-) zemlja u rasulu
Limited Sky
Posts: 462
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#2689 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Limited Sky »

Je li neko od vas bio na testiranju u firmi DDC MLS na Stupu? I ima li neko da trenutno radi u toj firmi od forumasa?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2690 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

mk ultra wrote: 08/12/2019 20:31
U zadnje vrijeme aktivno opet trazio posao, za promjene
Imam sve moguce reference za vrlo trazenu struku, od 10 oglasa jedan me zovnuo, a vecinu ostalih vec su imali primljene ljude koji nisu zadovoljavali (jer poznajem dosta kolega iz drugih firmi)

Posla se nudi dosta, samo opet na kraju rijetko ko hoce nekoga iskusnog jer košta... ovi sto su me zovnuli, sve ekstra, zvali me za 10tak dana primili bi me, al odbio jer je rad u libiji... :-) zemlja u rasulu
Zivis u kucicama i svaki dan vozaris na naftnu busotinu i rafinerije...dobro jeste placena karta Sarajevo-Istanbul-Bengazi...dobra je i hrana...ne placas rezije...nafta je djabe... :-)


Moze se finih para zaraditi...Plate su od 2600+ maraka za obicne radnike...inzinjerima je veca za 500-1000 KM...

..ali...ali...treba skupiti daMu...Dok se vozis na svakom te punktu vojska zaustavi...a kad dodjes na teren(radno mjesto) tamo tenkovi u krugu firme...ha ha ha...jos se nadrogiraju pa sjednu za one PAMove....ha ha ha...

U ratu im je dosta unisteno i osteceno pogona, naftovoda, plinovoda i transformatora...a od toga Libija zivi...

Imaju dvije firme iz Sarajeva sto salju radnike dole...Uglavnom gazde bivsi Energoinvestovi radnici/poslovodje...

Ne stoje bas dobro sa opremom za rad...ima dosta improvizacije...

Ne radi se puno...zavisi sve po 8-10 sati sa prijevozom...

Za fizicke radove placaju Sudance i Tunizane...
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2691 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by muha_sa »

Guadalajara wrote: 08/12/2019 20:53
mk ultra wrote: 08/12/2019 20:31
U zadnje vrijeme aktivno opet trazio posao, za promjene
Imam sve moguce reference za vrlo trazenu struku, od 10 oglasa jedan me zovnuo, a vecinu ostalih vec su imali primljene ljude koji nisu zadovoljavali (jer poznajem dosta kolega iz drugih firmi)

Posla se nudi dosta, samo opet na kraju rijetko ko hoce nekoga iskusnog jer košta... ovi sto su me zovnuli, sve ekstra, zvali me za 10tak dana primili bi me, al odbio jer je rad u libiji... :-) zemlja u rasulu
Zivis u kucicama i svaki dan vozaris na naftnu busotinu i rafinerije...dobro jeste placena karta Sarajevo-Istanbul-Bengazi...dobra je i hrana...ne placas rezije...nafta je djabe... :-)


Moze se finih para zaraditi...Plate su od 2600+ maraka za obicne radnike...inzinjerima je veca za 500-1000 KM...

..ali...ali...treba skupiti daMu...Dok se vozis na svakom te punktu vojska zaustavi...a kad dodjes na teren(radno mjesto) tamo tenkovi u krugu firme...ha ha ha...jos se nadrogiraju pa sjednu za one PAMove....ha ha ha...

U ratu im je dosta unisteno i osteceno pogona, naftovoda, plinovoda i transformatora...a od toga Libija zivi...

Imaju dvije firme iz Sarajeva sto salju radnike dole...Uglavnom gazde bivsi Energoinvestovi radnici/poslovodje...

Ne stoje bas dobro sa opremom za rad...ima dosta improvizacije...

Ne radi se puno...zavisi sve po 8-10 sati sa prijevozom...

Za fizicke radove placaju Sudance i Tunizane...
Ovo krenuli slat u Libiju na naftna polja :?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2692 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

muha_sa wrote: 08/12/2019 21:03
Ovo krenuli slat u Libiju na naftna polja :?
ihhh...davno...oni su dole 20-30 godina... :D

Dosta im je unisteno infrastrukture...Nasi rade na odrzavanju cijevi...i na nadogradnji postojecih...Uglavnom dio se radi u radionicama, drugi dio na gradilistima i na vec postojecoj infrastrukturi... :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2693 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by muha_sa »

Guadalajara wrote: 08/12/2019 21:06
muha_sa wrote: 08/12/2019 21:03
Ovo krenuli slat u Libiju na naftna polja :?
ihhh...davno...oni su dole 20-30 godina... :D

Dosta im je unisteno infrastrukture...Nasi rade na odrzavanju cijevi...i na nadogradnji postojecih...Uglavnom dio se radi u radionicama, drugi dio na gradilistima i na vec postojecoj infrastrukturi... :-D
znam to--bio sam 97. :-D

konto sam da se sad ne šalje nit iko ide jer je tamo opšte rasulo
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2694 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

muha_sa wrote: 08/12/2019 21:08
Guadalajara wrote: 08/12/2019 21:06
muha_sa wrote: 08/12/2019 21:03
Ovo krenuli slat u Libiju na naftna polja :?
ihhh...davno...oni su dole 20-30 godina... :D

Dosta im je unisteno infrastrukture...Nasi rade na odrzavanju cijevi...i na nadogradnji postojecih...Uglavnom dio se radi u radionicama, drugi dio na gradilistima i na vec postojecoj infrastrukturi... :-D
znam to--bio sam 97. :-D

konto sam da se sad ne šalje nit iko ide jer je tamo opšte rasulo
:thumbup:

Dok je bilo puskaranja nisu slali...mislim da su vecinu radnika i vratili za Bosnu...

Prijavi se i ti muha...odradis par mjeseci i kuci... :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2695 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

muha_sa wrote: 08/12/2019 21:03
Guadalajara wrote: 08/12/2019 20:53
mk ultra wrote: 08/12/2019 20:31
U zadnje vrijeme aktivno opet trazio posao, za promjene
Imam sve moguce reference za vrlo trazenu struku, od 10 oglasa jedan me zovnuo, a vecinu ostalih vec su imali primljene ljude koji nisu zadovoljavali (jer poznajem dosta kolega iz drugih firmi)

Posla se nudi dosta, samo opet na kraju rijetko ko hoce nekoga iskusnog jer košta... ovi sto su me zovnuli, sve ekstra, zvali me za 10tak dana primili bi me, al odbio jer je rad u libiji... :-) zemlja u rasulu
Zivis u kucicama i svaki dan vozaris na naftnu busotinu i rafinerije...dobro jeste placena karta Sarajevo-Istanbul-Bengazi...dobra je i hrana...ne placas rezije...nafta je djabe... :-)


Moze se finih para zaraditi...Plate su od 2600+ maraka za obicne radnike...inzinjerima je veca za 500-1000 KM...

..ali...ali...treba skupiti daMu...Dok se vozis na svakom te punktu vojska zaustavi...a kad dodjes na teren(radno mjesto) tamo tenkovi u krugu firme...ha ha ha...jos se nadrogiraju pa sjednu za one PAMove....ha ha ha...

U ratu im je dosta unisteno i osteceno pogona, naftovoda, plinovoda i transformatora...a od toga Libija zivi...

Imaju dvije firme iz Sarajeva sto salju radnike dole...Uglavnom gazde bivsi Energoinvestovi radnici/poslovodje...

Ne stoje bas dobro sa opremom za rad...ima dosta improvizacije...

Ne radi se puno...zavisi sve po 8-10 sati sa prijevozom...

Za fizicke radove placaju Sudance i Tunizane...
Ovo krenuli slat u Libiju na naftna polja :?
Plata 5000km kad je teren, al libija. Da, naftna polja... i ja sam se iznenadio da jos rade
Zato i kazem zemlja u rasulu :izet:

I ovdje sam non stop na tockovima, tako da to nije problem
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2696 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

Cuo sam i da imaju velikih problema sa naplatom...

Probleme im prave...moraju sve preko Tripoliji i uz dozvolu SAD/EU da izvoze...
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2697 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Ko hoce afriku, moze se dobrih ugovora na nadzoru naci za strane firme, ovo ostalo sve indija i kina drze...
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2698 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by muha_sa »

potpisivo se ugovor na godinu dana s tim što trip traje dva mjeseca pa mjesec kuci uz placene troškove prevoza :-D tad se išlo na Zagreb pa u Prag i iz Praga u Tunis pa autom u Tripoli
Iz Tripolija mali avioncicem za naftno polje--Hamada se zvalo :) onaj avioncic treska ko po makadamu a pilot se okrece i nešto mrmlja sa par Libijaca--velim mu na našem--okreni se ba i vozi jebla te prica :lol:

elem :D odradio jedan trip i nazad u Sa :D pravo u firmu koja me poslala i velim im--hvala najljepša al ja više ne idem
Ja sam poseban tako da neko ko želi da ide nek ne gleda na mene :-) hrana je tad bila odlicna :thumbup: treleri za spavanje isto tako :thumbup: uredne sobe, klima fercera kako želiš i kolko hoŠ :thumbup: sportskih aktivnosti kakvih želiš
Ja dobro igro lopte i prvu noc izašo da igram sav sretan--još jednu noc i više nikad :-) sve ti dosadi u onoj vukojebini--samo bi spavo
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2699 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

muha_sa wrote: 08/12/2019 21:22 potpisivo se ugovor na godinu dana s tim što trip traje dva mjeseca pa mjesec kuci uz placene troškove prevoza tad se išlo na Zagreb pa u Prag i iz Praga u Tunis pa autom u Tripoli
Iz Tripolija mali avioncicem za naftno polje--Hamada se zvalo :) onaj avioncic treska ko po makadamu a pilot se okrece i nešto mrmlja sa par Libijaca--velim mu na našem--okreni se ba i vozi jebla te prica

elem odradio jedan trip i nazad u Sa :D pravo u firmu koja me poslala i velim im--hvala najljepša al ja više ne idem
Ja sam poseban tako da neko ko želi da ide nek ne gleda na mene :-) hrana je tad bila odlicna :thumbup: treleri za spavanje isto tako :thumbup: uredne sobe, klima fercera kako želiš i kolko hoŠ :thumbup: sportskih aktivnosti kakvih želiš
Ja dobro igro lopte i prvu noc izašo da igram sav sretan--još jednu noc i više nikad sve ti dosadi u onoj vukojebini--samo bi spavo
Bosna je za taj arapski svijet...Amerika :lol:

Da vidis kakve su sada sobe i gdje se spava... :-) :lol: Boravis u polustrusenim objektima...posteljina prljava... :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2700 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

malakh wrote: 30/10/2019 15:15 kada se aplicira za popunu radnog mjesta državnog službenika preko onog obrasca iz agencija za državnu službu fbih, na kojem traže poznavanje rada na računaru ili poznavanje engleskog jezika, da li je dovoljno da se kopira indeks i ovjeri, kao dokaz da su se na fakultetu već polagali pomenuti predmeti ili se ipak mora dostaviti certifikat iz agencija koje to izdaju?
Bio ja nedavno i pao, ucio ona generalna pitanja sto ima online, nista od onoga nije doslo
Imao 10 pitanja o RS, 4 pitanja o brčko distriktu i o eu gdje su isto bila 2 komada koja nema na spisku...
Post Reply