IQOS

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1 IQOS

Post by славянин »

Evo danas kupi napokon a vec duze vrijeme planiram, mogu reci da ovaj fol sa IQOS nije los - potreba za cigaretama se ne javlja (naravno "cejf" nije isti) i prilicno jednostavna el. cigareta za upotrebu.Mnogo manje stetna (barem tako tvrde a evo i FDA je se slozila sa njihovim nalazima tj. philip moriss ovim) , nema neugodno mirisa duhana i vece kolicine dima.

Image

https://www.pmi.com/smoke-free-products ... ing-system

Nadam se da cu da se naviknem a vala ne vracao se na cigarete - od dva zla mislim da je ovo ono "manje" zlo (barem velika vecina studija tako tvrdi).

Cijena je 200 maraka ima se kupiti sada u SCCu (dobije se i steka HEETsa - to je to punjenje ustvari "mala"cigara gratis) 20 kom kutija heetsa dodje 5,5 maraka.

Pa eto pusaci ako ocemo mozda manje da se trujemo neka proba ko zeli - meni za sad izgleda super alternativa cigareti.

PS: Ne reklamiram nikakve proizvodjace i vala sto se mene tice mogu sutra propasti :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15617
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: IQOS

Post by problemnatravunu »

Filip Moris na sve načine opet "gura" svoje , slično ono https://www.missionwinnow.com koje se pojavljuje, eto npr. na Ferrari bolidima F1

Image
It’s a “charity” that is legally not Marlboro, but visually has subtle Marlboro-like logos. It also causes people to ask the question you have today which causes people to discuss Marlboro.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#3 Re: IQOS

Post by motachjointa »

Koristi li ko ovo, jucer kupih i u dva dana sam probao svih 5 heetsa sto kod nas ima, blago sam razocaran. Sama ideja i aparatic je bas sminka i ubilo se za cejfa, bar meni, ali smrad je bukvalno nesnosljiv.

Ima li ko kakvih savjeta ili iskustava jel ovo fakat uvijek ovako smrdi, koji heet bi dugorocno bio najblazi i sa najmanje smrada?
Osjecaj na rukama, u ustima u prostoriji je kao kad serpa ostane na peci pa zagori. Ove mentolke bi se mogle pucati i cejfiti, imaju neki fin okus u ustima ali smrad je definitivno nepodnosljiv.
Kuca se sva usmrdi, a pogotovo nepusacima u mojoj blizini je muka od ovoga. Puno vise sam ocekivao...
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#4 Re: IQOS

Post by Russki »

Probao sam sve vrste heetsa, ništa mi se nije svidjelo. Vratio se na ove akustične cigarete.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5 Re: IQOS

Post by alica.k »

Ja kupila mami, zena je totalno razocarana.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#6 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

Moze li se Heets kupiti negdje online?

Gledala sam na piku, ali uglavnom prodaju el.aparate.


Dakle, neki online shop, nešto za nas koji nismo iz Sarajeva?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#7 Re: IQOS

Post by vjeshalica »

Ako imas blizu neku EP pumpu oni imaju ta gofna
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#8 Re: IQOS

Post by imim »

motachjointa wrote:Koristi li ko ovo, jucer kupih i u dva dana sam probao svih 5 heetsa sto kod nas ima, blago sam razocaran. Sama ideja i aparatic je bas sminka i ubilo se za cejfa, bar meni, ali smrad je bukvalno nesnosljiv.

Ima li ko kakvih savjeta ili iskustava jel ovo fakat uvijek ovako smrdi, koji heet bi dugorocno bio najblazi i sa najmanje smrada?
Osjecaj na rukama, u ustima u prostoriji je kao kad serpa ostane na peci pa zagori. Ove mentolke bi se mogle pucati i cejfiti, imaju neki fin okus u ustima ali smrad je definitivno nepodnosljiv.
Kuca se sva usmrdi, a pogotovo nepusacima u mojoj blizini je muka od ovoga. Puno vise sam ocekivao...
Smrdi? Pa zar nije da ne smrdi, nema smrada duhana i tako to?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#9 Re: IQOS

Post by Russki »

Svi vi koji imate IQOS, morati ćete kupiti novi nakon godine, godine i pol.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#10 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

Russki wrote: 28/09/2019 20:32 Svi vi koji imate IQOS, morati ćete kupiti novi nakon godine, godine i pol.
Zašto?

Isprazni se?


Kod mene zadnjih par dana blinka crvena lampica i na chargeru i na sticku, ne znam više do čega je.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#11 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

vjeshalica wrote: 28/09/2019 04:44 Ako imas blizu neku EP pumpu oni imaju ta gofna
Hvala, otkrila sam sama slučajno :izet:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#12 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

imim wrote: 28/09/2019 16:08
motachjointa wrote:Koristi li ko ovo, jucer kupih i u dva dana sam probao svih 5 heetsa sto kod nas ima, blago sam razocaran. Sama ideja i aparatic je bas sminka i ubilo se za cejfa, bar meni, ali smrad je bukvalno nesnosljiv.

Ima li ko kakvih savjeta ili iskustava jel ovo fakat uvijek ovako smrdi, koji heet bi dugorocno bio najblazi i sa najmanje smrada?
Osjecaj na rukama, u ustima u prostoriji je kao kad serpa ostane na peci pa zagori. Ove mentolke bi se mogle pucati i cejfiti, imaju neki fin okus u ustima ali smrad je definitivno nepodnosljiv.
Kuca se sva usmrdi, a pogotovo nepusacima u mojoj blizini je muka od ovoga. Puno vise sam ocekivao...
Smrdi? Pa zar nije da ne smrdi, nema smrada duhana i tako to?
U biti i ne smrdi, ima onako malo specifičan miris koji se nakon provjetravanja od 2-3 minute da riješit za razliku od cigareta koje udju u sve, i smrde....ma ne moze se poredit :)
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#13 Re: IQOS

Post by Russki »

sedma_7 wrote: 08/12/2019 23:03
Russki wrote: 28/09/2019 20:32 Svi vi koji imate IQOS, morati ćete kupiti novi nakon godine, godine i pol.
Zašto?

Isprazni se?


Kod mene zadnjih par dana blinka crvena lampica i na chargeru i na sticku, ne znam više do čega je.
Ajde razmisli jos jednom. Svi uredaji danas su pravljeni tako da sto krace traju. Konzumerizam, prodaja, novac i sl. Sto mislis zasto svako malo se dovlace IQOSi i skladiste se. A trziste je samo ovdje, BIH.

Ne cudi me da ti se nesto desava sa uredjajen.Mnogi su mi to rekli da im se IQOS kvari pomalo.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#14 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

Russki wrote: 09/12/2019 10:26
sedma_7 wrote: 08/12/2019 23:03
Russki wrote: 28/09/2019 20:32 Svi vi koji imate IQOS, morati ćete kupiti novi nakon godine, godine i pol.
Zašto?

Isprazni se?


Kod mene zadnjih par dana blinka crvena lampica i na chargeru i na sticku, ne znam više do čega je.
Ajde razmisli jos jednom. Svi uredaji danas su pravljeni tako da sto krace traju. Konzumerizam, prodaja, novac i sl. Sto mislis zasto svako malo se dovlace IQOSi i skladiste se. A trziste je samo ovdje, BIH.

Ne cudi me da ti se nesto desava sa uredjajen.Mnogi su mi to rekli da im se IQOS kvari pomalo.

jasno mi je. ustvari negdje sam i pročitala da sam aparat ima trajnost godinu, pa onda ga zamijeniš za novu uz doplatu. naravno kad sam kupovala uredjaj to mi niko nije rekao. no, ajd, moj problem jel.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#15 Re: IQOS

Post by MaksprotivMarksa »

Je li nekoga zeludsc bolio od iqosa ?

Kupio sam jucer ovo, nije losa stvar, ali imam utisak da mi zeludac muci ...

I nekako mi malo dima izlazi, nekada fino izlazi, a nekada slabo, zna li neko nesto o ovome ?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#16 Re: IQOS

Post by Russki »

MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:57 Je li nekoga zeludsc bolio od iqosa ?

Kupio sam jucer ovo, nije losa stvar, ali imam utisak da mi zeludac muci ...

I nekako mi malo dima izlazi, nekada fino izlazi, a nekada slabo, zna li neko nesto o ovome ?
Koji heets koristis ?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15617
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#17 Re: IQOS

Post by problemnatravunu »

Jedan jaran, "strastveni" pušač je presao na ovo i odgovara mu , gledam neki dan tu spravicu, i one heetse, i kažem mu,
jeste ovce :izet: sad vam 2 cm duhana prodaju po istoj cijeni kao klasicne cigarete gdje ima 10 cm duhana :lol: :lol: :lol:
I vidim svakih par dana nesto rastavlja i čisti, a reče da na prodajnim mjestima besplatno urade "ful servisiranje" uređaja.... uglavnom, manje smrdi, on reče da više uopće ne osjeti želju za klasicnom cigarom , pare koje ti uzimaju su iste , ako ne i veće :izet: , a šta je sa zdravstvenim aspektom, ćuće se , kako mu ja reče :roll:
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#18 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:57 Je li nekoga zeludsc bolio od iqosa ?

Kupio sam jucer ovo, nije losa stvar, ali imam utisak da mi zeludac muci ...

I nekako mi malo dima izlazi, nekada fino izlazi, a nekada slabo, zna li neko nesto o ovome ?
Bit će ti potrebno odredjeno vrijeme da se navikneš.

Ja sam iz jednog sklj grada gdje se heetsi ranije nisu mogli kupiti (sad mogu), pa sam prestajala i vrala se heetsu više puta, i svaki put bi mi trebao period da se naviknem, po mom iskustvu to oko 2 sedmice traje.
Dim kao što neko reče, naviše ovisi od toga koji heets koristiš. Mozda je subjektivni osjećaj ali rekla bih da silver i yellow daju najmanje dima, yellow naročito, a crveni i smedji više.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#19 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

problemnatravunu wrote: 29/12/2019 08:42 Jedan jaran, "strastveni" pušač je presao na ovo i odgovara mu , gledam neki dan tu spravicu, i one heetse, i kažem mu,
jeste ovce :izet: sad vam 2 cm duhana prodaju po istoj cijeni kao klasicne cigarete gdje ima 10 cm duhana :lol: :lol: :lol:
I vidim svakih par dana nesto rastavlja i čisti, a reče da na prodajnim mjestima besplatno urade "ful servisiranje" uređaja.... uglavnom, manje smrdi, on reče da više uopće ne osjeti želju za klasicnom cigarom , pare koje ti uzimaju su iste , ako ne i veće :izet: , a šta je sa zdravstvenim aspektom, ćuće se , kako mu ja reče :roll:
Ne znam šta ćeš ti uopće na ovom postu, ako su ti tako fuj. I ako smo ovce.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#20 Re: IQOS

Post by MaksprotivMarksa »

Russki wrote: 29/12/2019 08:20
MaksprotivMarksa wrote: 25/12/2019 22:57 Je li nekoga zeludsc bolio od iqosa ?

Kupio sam jucer ovo, nije losa stvar, ali imam utisak da mi zeludac muci ...

I nekako mi malo dima izlazi, nekada fino izlazi, a nekada slabo, zna li neko nesto o ovome ?
Koji heets koristis ?
Mentol
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#21 Re: IQOS

Post by Russki »

Nije ni cudo. On je najgori izgleda.
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#22 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

Kako cistite heets? Nestalo mi onijeh stapica sto su dosli uz njeg, a negdje sam procitala da pomijesam alkohol medicinski i vodu u odredjenom omjeru, a ne mogu se sad sjetit omjera a bome ni naci taj post?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#23 Re: IQOS

Post by Russki »

sedma_7 wrote: 30/01/2020 04:20 Kako cistite heets? Nestalo mi onijeh stapica sto su dosli uz njeg, a negdje sam procitala da pomijesam alkohol medicinski i vodu u odredjenom omjeru, a ne mogu se sad sjetit omjera a bome ni naci taj post?
Ne cistis heets nego uredjaj. Ja imam cistac. Mogu se raspitati.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#24 Re: IQOS

Post by L u c i f e r »

Bacite ta govna

Zar vam nije dosta korone plućima
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#25 Re: IQOS

Post by sedma_7 »

Russki wrote: 23/04/2020 20:09
sedma_7 wrote: 30/01/2020 04:20 Kako cistite heets? Nestalo mi onijeh stapica sto su dosli uz njeg, a negdje sam procitala da pomijesam alkohol medicinski i vodu u odredjenom omjeru, a ne mogu se sad sjetit omjera a bome ni naci taj post?
Ne cistis heets nego uredjaj. Ja imam cistac. Mogu se raspitati.
A znam. Cistac je ono malo sto se vrti?
Post Reply