Pa kako se to alija prodavao vani? Branilac bosnjaka ili bosne? I onda se neko cudi ovim usranim entitetima i qurcima palcima...materina vam sto tako nista niste pricali 92.Mohamad Sissoko wrote:Adriatic Bosnjak...how yes noMaraschino wrote:
Nisam znao da si i ti Bosnjak.![]()
U jebte koju ti propagandu gutas a red bi bilo i da navedes to bogatstvo sto je iza njega ostalo.![]()
Propaganda zvana Bakir Rakijica Hadziomerovic.
Skandalozno.![]()
Hoćemo Zapadnu Njemačku odmah!
Alija Izetbegović - Odabrani citati
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#176 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#177 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Ovo ti kao nešto psuješ?General War wrote:Pa kako se to alija prodavao vani? Branilac bosnjaka ili bosne? I onda se neko cudi ovim usranim entitetima i qurcima palcima...materina vam sto tako nista niste pricali 92.Mohamad Sissoko wrote:Adriatic Bosnjak...how yes noMaraschino wrote:
Nisam znao da si i ti Bosnjak.![]()
U jebte koju ti propagandu gutas a red bi bilo i da navedes to bogatstvo sto je iza njega ostalo.![]()
Propaganda zvana Bakir Rakijica Hadziomerovic.
Skandalozno.![]()
Hoćemo Zapadnu Njemačku odmah!
-
IMT25
- Posts: 278
- Joined: 23/03/2015 10:24
#178 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Ja se Aliji ne divim. 94-te je iz Armije Bih na ovaj ili onaj našin protjerano 60000 boraca, Srba, Hrvata i Muslimana ( još nije korišten termin Bošnjaci) koji su bili za multi-kulti Bosnu i Hercegovinu. De facto je od bosanske vosjke napravljena muslimnaska vojska. a to je na ruku išlo Miloševićevoj i Tuđmanovoj propagandnoj mašineriji. Jedan od mudrih citata iz Alijine mladomuslimanske prošlosti ide ovako :"Hamolj wrote:Ima jedna narodna izreka koju bih rado recitovao, ali poznavajući stepen demokratije na klix forumu zbog nje bih vjerovatno fasovao ban.nightvision wrote:O tome ti pricam, tihica nigdje ni na mapi a junior i supruga mu unistavaju drzavu. Jel ti tako zavrsavas diskusiju, spustanjem nisko na koljena da objasnis neke stvari na licnom nivou?Hamolj wrote:Vjerovatno, Tihić uskrsnuo, vlada iz sjene k'o vampir ili zombi.![]()
U ovoj državi čovjek ne smije ni umrijeti. Haj što ti se Islamska Zajednica naklati na kosti, nego što ti se naklati još i nebitna isfrustrirana klika klix foruma.Dobro, ako je tako...
Ja se Aliji divim. Valjalo je s našim narodom izaći na kraj.
"Svakako je zaključak o nespojivosti islama i neislamskih sustava. Nema mira ni koegzistencije između islamske vjere i neislamskih društvenih i političkih institucija. Polažući pravo sam uređivati svoj svijet, islam razvidno isključuje pravo i mogućnost djelovanja bilo koje strane ideologije na svom području."
"Ostvarenje islama na svim poljima u osobnom životu pojedinaca, u obitelji i društvu, kroz obnovu islamske vjerske misli i stvaranje jedinstvene islamske zajednice od Maroka do Indonezije
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#179 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Pa recimo da ovakav kakav sam (a ne smatram se naročito sposobnim za državničke poslove), ako ništa, ne bih prokockao u bescijenje sav međunarodni pravni, politički i javni legitimitet stvarajući od multietničke zvanične vojske jedne države članice UN-a islamizirane falange koje obučavaju kojekakvi bliskoistočni probisvijeti i iranske tajne službe. I ne bih se u po' rata bavio ličnim, talovskim i unutarstranačkim razmiricima i namirivanjima.Hamolj wrote:Ja bih samo tebe volio vidjeti u toj situaciji, vjerovatno bi ti krajnji domet bila čuvena rečenica Sratka Zlogumdžija: "Ja sam samo slučajni prolaznik." Poznato je da su u strahu velike oči, a mala muda.It_is_a_Leclerc wrote:U čemu da ga nadmaši ?Hamolj wrote:Sabrala se iskompleksirana raja iz Istočnog Sarajeva da kaže koju "lijepu" riječ o rahmetli predsjedniku.
Dok ste mahali jugoslovenskim zastavama i čuvali prve linije u Njemačkoj ovaj čovjek je bio uz svoj narod. I kakav god da je još uvijek se nije pojavio političar koji ga je nadmašio i koji će ga nadmašiti.
U sjedanju za stol sa odmentuom, terorističkom frakcijom na čelu sa Karadžićem čime je tzv. RS dobila najimpozantniji međunarodni legitimitet ikad, u pristajanju na građanski rat, a ne na agresiju, u zamjeni republičkog ustava luđačkom košuljom, u suspenziji odluka republičke skupštine, u švercu i rasprodaji privrednih dobara ove države koja su u rat ušla netaknuta, a 2000. dočekala na koljenima i tek gruntovno postojeće?
Još jednog Aliju Izetbegovića BiH i bošnjački narod ne bi preživjeli.
I u konačnici, ako ništa, barem bih se trudio da držim svijet u jedinom ispravnom uvjerenju da je na Bosnu i Hercegovinu pokrenuta agresija, a ne da se u BiH tuku tri plemena što je sjedanjem za stol s predstavnicima odmetnutih etničkih zajednica priznao i Izetbegović.
O izdaji u Dejtonu gdje su se on i Silajdžić borili za kojekakve džamije po Ustikolini, umjesto da se bave državnim pregovorima, već su napisane knjige i knjige.
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#180 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Jebote kakve magove smo imali 92 a nismo znali.Leklerka za predsjednika 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#181 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Rijetko nesposoban Srpski politicar.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#182 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Ovo ti kao nešto psuješ?[/quoteako sam dobro skonto post...Mohamad Sissoko wrote:General War wrote:Pa kako se to alija prodavao vani? Branilac bosnjaka ili bosne? I onda se neko cudi ovim usranim entitetima i qurcima palcima...materina vam sto tako nista niste pricali 92.Mohamad Sissoko wrote: Adriatic Bosnjak...how yes no![]()
Propaganda zvana Bakir Rakijica Hadziomerovic.
Skandalozno.![]()
Hoćemo Zapadnu Njemačku odmah!
Ovo ti nesto odredjujes ko je sve najebo na " ovoj strani" bio po frontovima i ko je bio u opasnosti od granata i cega sve ne?
Primjetan je taj trend, bosnjaci pa bosnjaci...i jos pitas kakvo je bogatstvo ostavio
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#183 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Ti nemaš pojma o čemu pričaš i manje psuj.General War wrote: Ovo ti nesto odredjujes ko je sve najebo na " ovoj strani" bio po frontovima i ko je bio u opasnosti od granata i cega sve ne?
Primjetan je taj trend, bosnjaci pa bosnjaci...i jos pitas kakvo je bogatstvo ostavio
Pozdravi Jaska.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#184 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Prije ce bit hrvatski: iskesirao, naoruzao hrvatsku, a i velikim dijelom je i oslobodiomadner wrote:Rijetko nesposoban Srpski politicar.
- Prpa.ba
- Posts: 15256
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#185 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Jedan od najvecih boraca za srpsku stvar, prvi granicni prelaz na Dobrinji zvace se po njemu.madner wrote:Rijetko nesposoban Srpski politicar.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#186 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Izvinjavam se ako sam krivo skonto tvoj post...a jaska vodi kuciMohamad Sissoko wrote:Ti nemaš pojma o čemu pričaš i manje psuj.General War wrote: Ovo ti nesto odredjujes ko je sve najebo na " ovoj strani" bio po frontovima i ko je bio u opasnosti od granata i cega sve ne?
Primjetan je taj trend, bosnjaci pa bosnjaci...i jos pitas kakvo je bogatstvo ostavio
Pozdravi Jaska.
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#187 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
General War wrote:Prije ce bit hrvatski: iskesirao, naoruzao hrvatsku, a i velikim dijelom je i oslobodiomadner wrote:Rijetko nesposoban Srpski politicar.
Jel zines nesto protiv lika i dijela alijini pioniri te proglase cetnikom, ustasom i balijom.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#188 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Da ga ima, dobio bi ime. Ali posto nije ni vamo ni tamo, ostace samoPrpa.ba wrote:Jedan od najvecih boraca za srpsku stvar, prvi granicni prelaz na Dobrinji zvace se po njemu.madner wrote:Rijetko nesposoban Srpski politicar.
biljeska da ima nade i za gubitnike.
- orinoco
- Posts: 1687
- Joined: 14/01/2017 17:46
#189 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
It_is_a_Leclerc wrote:U čemu da ga nadmaši ?Hamolj wrote:.... još uvijek se nije pojavio političar koji ga je nadmašio i koji će ga nadmašiti.
U sjedanju za stol sa odmentuom, terorističkom frakcijom na čelu sa Karadžićem čime je tzv. RS dobila najimpozantniji međunarodni legitimitet ikad, u pristajanju na građanski rat, a ne na agresiju, u zamjeni republičkog ustava luđačkom košuljom, u suspenziji odluka republičke skupštine, u švercu i rasprodaji privrednih dobara ove države koja su u rat ušla netaknuta, a 2000. dočekala na koljenima i tek gruntovno postojeće?
Još jednog Aliju Izetbegovića BiH i bošnjački narod ne bi preživjeli.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#190 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Uveo narod i zemlju u rat bez oruzja i podrske velikih sila, odbio diplomatsku pomoc Turske, pristao na pregovore sa pobunjenim Srbima i Hrvatima, prihvatio naziv manjeg entiteta, javno priznao da bira podobne umjesto sposobnih......It_is_a_Leclerc wrote:Iza simpatičnog djedice, skromnog vjernika krio se klasični politički analfabeta, etnonacionalni oportunista koji je izdao građane Bosne i Hercegovine, i povrh svega im u amanet ostavio ortačku grupu udruženu s ciljem činjenja kriminalnih djela - SDA. Historija će Izetbegovića upamtiti kao neobjašnjivo lošeg političara i pregovarača, krivog čovjeka na krivom mjestu u krivo vrijeme, čija je najveća ostavština dejtonska Bosna i Hercegovina i sve njene "ljepote".
Ipak, najveci propust, moguce i namjeran, je da je nakon ultimatuma predsjednika Busha da JNA mora izaci iz BiH do 15. aprila 1992. otisao na pregovore sa generalima JNA u Ohrid i time presao sa normativnog rjesenja na dogovorno rjesenje.
Tu nam ga je zaklanf'o do jaja, nikad se necemo oporaviti.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#191 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Zato sto mu je familija protjerana iz Srbije i sto se izjasnjavao kao takav jer su mu komunisti ostavili finu alternativu.madner wrote:Rijetko nesposoban Srpski politicar.
U mojoj porodici bilo je i jednih i drugih i trecih samo Bosnjaka/Muslimana nije bilo. Sada bi ja babu trebao pitati ''sto se izjasni kao Hrvat''?
Tito->Alija-> dugo nece biti nikoga.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#192 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Nema dalje. Sve generali poslije bitke.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#193 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Od kako sam na forumu vrti se par osoba koje pljuju sve što ima veze sa ovim čovjekom,ali bukvalno par osoba...
-
palermo
- Posts: 25320
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#194 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
pa dobro, svake godine se javi i još neki novi lik.....ali rečenice koje pišu su iste.....k'o da sjede skupa negdje u hladu i zajednički pišu....MOSALJOZE wrote:Od kako sam na forumu vrti se par osoba koje pljuju sve što ima veze sa ovim čovjekom,ali bukvalno par osoba...
- orinoco
- Posts: 1687
- Joined: 14/01/2017 17:46
#195 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Pa nisu tema forumaši, nego Alija Izetbegović. Šta, sad biste vi banirali nekoga što piše svoje mišljenje o njemupalermo wrote:pa dobro, svake godine se javi i još neki novi lik.....ali rečenice koje pišu su iste.....k'o da sjede skupa negdje u hladu i zajednički pišu....MOSALJOZE wrote:Od kako sam na forumu vrti se par osoba koje pljuju sve što ima veze sa ovim čovjekom,ali bukvalno par osoba...
-
palermo
- Posts: 25320
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#196 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
a jok jadan, kakvo baniranje, pa evo deset godina čitam šta par opskurnih likova piše o njemu pa nikad nisu banovani , niti sam ja to tražio........nekad birvaktile sam još i ulazio u raspravu o tome, jok više.....orinoco wrote:
Pa nisu tema forumaši, nego Alija Izetbegović. Šta, sad biste vi banirali nekoga što piše svoje mišljenje o njemu
nego,,nije zar da si pomislio da bi se k'o trebala neka ozbiljna rasprava povesti o tome što pišu gore navadeni forumaši......nisi valjda
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#197 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Ne lupati i ne pokušavati biti duhovit. Ne stoji vam.Mohamad Sissoko wrote:Jebote kakve magove smo imali 92 a nismo znali.Leklerka za predsjednika
Što se tiče ove dvojice što kukaju nad "uvijek istim ljudima koji pišu o A.I." (a u čemu, objektivno i bez imalo krivnje nalazim i sebe), vrlo je indikativno, mora se priznati, kako uvijek isti ovdje dođu i kao po direktivi svaku argumentovanu raspravu i kritiku na fabrikovanu, gotovo dogmatsku glorifikaciju izdaje Alije Izetbegovića prevode na teren ličnih potkusurivanja i uvreda forumaša
Kao da je nekom u interesu da se nit rasprave pogubi i pokida.
Čovjek bi od odraslih ljudi koji se ovdje odaju za tako nezavisne i mudre, očekivao makar malo objektivniji, trezveniji i stav lišen emotivne senzibilizacije s odavno umrlim čovjekom, ali avaj.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#198 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Smijesan si. Da nije bilo tog covjeka ma kakav bio ti bi sada iz Karlovca tipkao na nekom forumu.It_is_a_Leclerc wrote:Ne lupati i ne pokušavati biti duhovit. Ne stoji vam.Mohamad Sissoko wrote:Jebote kakve magove smo imali 92 a nismo znali.Leklerka za predsjednika
Što se tiče ove dvojice što kukaju nad "uvijek istim ljudima koji pišu o A.I." (a u čemu, objektivno i bez imalo krivnje nalazim i sebe), vrlo je indikativno, mora se priznati, kako uvijek isti ovdje dođu i kao po direktivi svaku argumentovanu raspravu i kritiku na fabrikovanu, gotovo dogmatsku glorifikaciju izdaje Alije Izetbegovića prevode na teren ličnih potkusurivanja i uvreda forumaša
Kao da je nekom u interesu da se nit rasprave pogubi i pokida.
Čovjek bi od odraslih ljudi koji se ovdje odaju za tako nezavisne i mudre, očekivao makar malo objektivniji, trezveniji i stav lišen emotivne senzibilizacije s odavno umrlim čovjekom, ali avaj.
-
tesanj
- Posts: 663
- Joined: 23/11/2010 23:03
#199 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
U Tuzli su uzalud čekali taj konvoj iz Gruda kako bi se moglo pomoći Podrinju. Tada predsjednik Alija Izetbegović odlazi u Zagreb i moli Tuđmana da taj konvoj pusti. U Tuđmanovim stenogramima ima zabilježen i taj sastanak. Izetbegović moli za pomoć, a sa hrvatske strane kao protivuslugu traže dislokaciju tvornice municije Igman iz Konjica u Hrvatsku.
Tada se za riječ javlja Gojko Šušak, tadašnji hrvatski ministar odbrane: “Alija, tu u Zagrebu ti sjedi pet aviona robe (oružja op.a.) i tri su na putu, nadvodno. Dok se totalno ne riješi (dislokacija “Igmana”) ja ti metka poslati neću”.
Tada se za riječ javlja Gojko Šušak, tadašnji hrvatski ministar odbrane: “Alija, tu u Zagrebu ti sjedi pet aviona robe (oružja op.a.) i tri su na putu, nadvodno. Dok se totalno ne riješi (dislokacija “Igmana”) ja ti metka poslati neću”.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#200 Re: Alija Izetbegović - Odabrani citati
Isto ovo mislis za Broza? Samo pitam.ultima_palabra wrote:Koje mulce, njegovog rođenog sina?
Za velikane govori njihova zaostavština, u njegovom slučaju današnja BiH. Sapienti sat.
