Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#876 Re: A BILI SU SAMO DJECA-novi film Avde Huseinovića

Post by aldinjo »

E ima mi ko reći. :roll:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#877 Re: A BILI SU SAMO DJECA-novi film Avde Huseinovića

Post by asurbanipal »

Avdo Huseinović radi odličnu stvar da se zločini ne zaborave, iako to nije njegov zanat, čime to što radi još više dobiva na snazi. :thumbup:

Na sramotu onima koji bi se trebali baviti ovim stvarima, a koji šute i mule...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6327
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#878 Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by agnostic_front »

Čitam ovaj članak o novom filmu Avde Huseinovića:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/logori-s ... /141124159

Znam da ima tema o pojedinačnim njegovim filmovima, ali da možda ovdje stavimo sve njegove filmove? Ako je neko bolje upoznat sa svim naslovima i godinama izdavanja (ja uvijek zaboravim jedan ili dva filma), neka stavlja. A mogu i ja editovati, pa da stavljamo sve u prvi post, hronološki po godini izdavanja?

Čisto da na jednoj temi budu svi filmovi, mislim da ovaj čovjek radi ogroman posao.

Evo da počnem.

FILMOVI

Vanzemaljci iznad Sarajeva (2008)


Daleko je Tuzla (2010)


Krvavi ples po šeheru (2010)


Bosna ili smrt (2011)


Prvi korpus Armije RBiH (2012)


A bili su samo djeca (2012)


Na drini krvavi Višegrad (2014)

Film se može kupiti preko stranice knjiga.ba (10 KM)
http://www.knjiga.ba/na-drini-krvavi-vi ... k9881.html

Prijedorska polja smrti (2014)

http://www.youtube.com/watch?v=as09WPpYmBM (Sa titlovima na engleskom)
Film se može kupiti preko stranice knjiga.ba (10 KM)
http://www.knjiga.ba/prijedjorska-polja ... k9882.html

Logori smrti (2014)


Herceg-Bosna, zločin i kazna (2015)


Dobrinja, opsada u opsadi (2015)



KNJIGE

Dželati naroda mog (2009)
Online prodaja (30 KM/€15):
http://islamskiducan.net/index.php?page ... Itemid=267
Ovu stranicu vidim prvi put, pa ne znam koliko je pouzdana.

Naser Orić: Od Gazimestana do Haga i nazad (2013)
Online prodaja:
Knjiga.ba (34 KM)

http://www.knjiga.ba/naser-oric-odj-gaz ... k8814.html
Interliber - drugo izdanje (40 KM)
http://www.interliber.com/catlistdetail ... 95323&ml=b

Stazama bosanskih vitezova (2014)
Knjiga.ba (35 KM)
http://www.knjiga.ba/stazama-bosanskih- ... m2835.html


Ako sam neki film/knjigu zaboravio (ili godinu pogriješio), dodajte, pa ću editovati.
Last edited by agnostic_front on 06/07/2015 23:18, edited 15 times in total.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#879 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by Magarece_godine »

Imas i onaj o ubijenoj djeci

User avatar
Tomi110
Posts: 363
Joined: 20/09/2014 15:33
Location: Na moru

#880 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by Tomi110 »

Gledao sam Prijedorska polja smrti i jedno ne mogu da razumijem, komšije ti pobiju djecu,ženu, oca, majku i 10 godina nakon toga ti te životinje gledaš na ulici. Kakvi ste vi to ljudi? Oko za oko ,zub za zub.....ja bih bio tužilac, porota i đelat....nema milosti za gamad...
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#881 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by homega »

Tomi110 wrote:Gledao sam Prijedorska polja smrti i jedno ne mogu da razumijem, komšije ti pobiju djecu,ženu, oca, majku i 10 godina nakon toga ti te životinje gledaš na ulici. Kakvi ste vi to ljudi? Oko za oko ,zub za zub.....ja bih bio tužilac, porota i đelat....nema milosti za gamad...
Budi solidaran, ako neko nema muda iskoristi svoja, svakako su ogromna - povadi zube, oči, pokaži se junačino :-)
User avatar
ZOCH
Posts: 253
Joined: 10/08/2014 23:32

#882 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by ZOCH »

za temu :thumbup:
Avdo je sakupio i dokumentovao mnogo i svaka mu cast. :bih:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#883 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by stakasa »

Tomi110 wrote:Gledao sam Prijedorska polja smrti i jedno ne mogu da razumijem, komšije ti pobiju djecu,ženu, oca, majku i 10 godina nakon toga ti te životinje gledaš na ulici. Kakvi ste vi to ljudi? Oko za oko ,zub za zub.....ja bih bio tužilac, porota i đelat....nema milosti za gamad...
Dasta bi
User avatar
agnostic_front
Posts: 6327
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#884 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by agnostic_front »

Magarece_godine wrote:Imas i onaj o ubijenoj djeci
Hvala, editovano.
Ovaj je i najteži za gledati.
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#885 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by karanana »

imas i ovaj.

User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#886 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by @mba »

avdo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6327
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#887 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by agnostic_front »

karanana wrote:imas i ovaj.
:thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#888 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by salik79 »

Kralj, koji je na cetnicke prijetnje upucene e-mailovima i, cini mi se, sms porukama - uzvratio da dolazi tad i tad, potpuno sam, na "Drazevinu" i da ih poziva da mu sve to dodju reci u lice. Taj dan je bio tamo, u tacno odredjeno vrijeme, slikao se (i uz cicin spomenik) - a, osim zaglusujuce tisine, nicega i nikoga tamo nije bilo. 8-) :)
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#889 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by skambrljo »

Svaka čast Avdi, jedan od rijetkih koji se bori da se neke stvari ne zaborave. Vidi se da je mnogo truda utrošeno da se dođe do materijala, neke snimke ssam prvi put vidio u njegovim filmovima. Ovog čovjeka treba nagraditi, a ovim današnjim generacijama otvoriti oči da nam se nikad više ne ponovi!
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#890 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by Danguba »

salik79 wrote:Kralj, koji je na cetnicke prijetnje upucene e-mailovima i, cini mi se, sms porukama - uzvratio da dolazi tad i tad, potpuno sam, na "Drazevinu" i da ih poziva da mu sve to dodju reci u lice. Taj dan je bio tamo, u tacno odredjeno vrijeme, slikao se (i uz cicin spomenik) - a, osim zaglusujuce tisine, nicega i nikoga tamo nije bilo. 8-) :)
:thumbup:

Avdo je gromada od covjeka.
Sto se ne zapise kao da se i nije desilo a on jos dodaje i filmske sekvence docaravajuci na taj nacin sve strahote pocinjene od neljudi.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#891 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by Opetja033 »

salik79 wrote:Kralj, koji je na cetnicke prijetnje upucene e-mailovima i, cini mi se, sms porukama - uzvratio da dolazi tad i tad, potpuno sam, na "Drazevinu" i da ih poziva da mu sve to dodju reci u lice. Taj dan je bio tamo, u tacno odredjeno vrijeme, slikao se (i uz cicin spomenik) - a, osim zaglusujuce tisine, nicega i nikoga tamo nije bilo. 8-) :)
Nisam znao za ovo. Kakav gigant.

Moram priznati jednu stvar: kada se Avdo tek poceo baviti ovim poslom mene je bilo stid, nisam zelio da citam njegove knjige i gledam njegove dokumentarce jer sam mislio da cu se samo izivcirati vratolomijama nekog pjevaca turbo folka. Cak sam bio bijesan sto se on upustio u to. To je bilo nekada u onom periodu kada je aktuelna bila promocija knjige "Dzelati naroda mog".

Medjutim nakon sto sam procitao knjigu, poceo gledati njegove dokumentarce mogu samo reci da je njegov projekat nesto najbolje sto se desilo dokumentovanju nase bliske historije. Covjek je zaista enciklopedija po tom pitanju i priznajem da sam se itekako ogrijesio o njega sa svojim predrasudama. Radi ono sto bi bosnjacke ili drzavne institucije trebale raditi.

Hvala i @agnostic_frontu sto je otvorio temu. Predlazem da se ovdje ubace i knjige koje je napisao, doduse ne znam da li ima jos koja osim ove koju sam vec pomenuo.
User avatar
k3ngur
Posts: 1946
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#892 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by k3ngur »

Imaju jos dvije i to o Naseru Oricu koja je izasla prosle godine i stazama Bosanskih heroja koja je imala svoju prvu promociju 22 novembra odnosno prije nekoliko dana.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#893 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by wolf07 »

Covjek je svojim radom zaduzio cijeli narod, bez imalo pretjerivanja. Velika je stvar sto je dokumentovao sve ono sto se zbivalo u periodu 1992-95.g. i kroz film, kao najpodesniji medij, ispricao pricu o nasoj tragediji. Mozda je, pojedinacno gledano, jedino Amor Masovic imao istaknutiju ulogu u tom smislu. Ono sto mene u cijeloj prici nervira je cinjenica da je njegov rad u nasim medijima maksimalno ignorisan!!! Nema Avdinih filmova ni na BHT-u, ni na FTV-u ni u drugim TV kucama osim mozda na kantonalnoj TVSA a to ipak nije dovoljno, bitno je da ima "Zora dubrovacka", "Lud, zbunjen..." i druge trivijalnosti za neuki puk koje ce se reprizirati do iznemoglosti. Da je nekim slucajem situacija obrnuta i da su srpskom narodu Bosnjaci priredili tako krvav pir, covjek koji bi se ovako ozbiljno prihvatio dokumentovanja tog zlocina bi kod Srba imao status nacionalnog heroja, kod nas mozda 1% populacije zna ko je Avdo Huseinovic, a mozda i manje od toga! To je velika sramota nas kao naroda i nasih medija!
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#894 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by The BEN10 »

wolf07 wrote:Covjek je svojim radom zaduzio cijeli narod, bez imalo pretjerivanja. Velika je stvar sto je dokumentovao sve ono sto se zbivalo u periodu 1992-95.g. i kroz film, kao najpodesniji medij, ispricao pricu o nasoj tragediji.
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#895 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by karanana »

wolf07 wrote:Covjek je svojim radom zaduzio cijeli narod, bez imalo pretjerivanja. Velika je stvar sto je dokumentovao sve ono sto se zbivalo u periodu 1992-95.g. i kroz film, kao najpodesniji medij, ispricao pricu o nasoj tragediji. Mozda je, pojedinacno gledano, jedino Amor Masovic imao istaknutiju ulogu u tom smislu. Ono sto mene u cijeloj prici nervira je cinjenica da je njegov rad u nasim medijima maksimalno ignorisan!!! Nema Avdinih filmova ni na BHT-u, ni na FTV-u ni u drugim TV kucama osim mozda na kantonalnoj TVSA a to ipak nije dovoljno, bitno je da ima "Zora dubrovacka", "Lud, zbunjen..." i druge trivijalnosti za neuki puk koje ce se reprizirati do iznemoglosti. Da je nekim slucajem situacija obrnuta i da su srpskom narodu Bosnjaci priredili tako krvav pir, covjek koji bi se ovako ozbiljno prihvatio dokumentovanja tog zlocina bi kod Srba imao status nacionalnog heroja, kod nas mozda 1% populacije zna ko je Avdo Huseinovic, a mozda i manje od toga! To je velika sramota nas kao naroda i nasih medija!
ne zavaravajmo se, znamo razloge sto na federalnoj a pogotovo na bht te filmove necemo gledati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#896 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by salik79 »

Opetja033 wrote:
salik79 wrote:Kralj, koji je na cetnicke prijetnje upucene e-mailovima i, cini mi se, sms porukama - uzvratio da dolazi tad i tad, potpuno sam, na "Drazevinu" i da ih poziva da mu sve to dodju reci u lice. Taj dan je bio tamo, u tacno odredjeno vrijeme, slikao se (i uz cicin spomenik) - a, osim zaglusujuce tisine, nicega i nikoga tamo nije bilo. 8-) :)
Nisam znao za ovo. Kakav gigant.

Moram priznati jednu stvar: kada se Avdo tek poceo baviti ovim poslom mene je bilo stid, nisam zelio da citam njegove knjige i gledam njegove dokumentarce jer sam mislio da cu se samo izivcirati vratolomijama nekog pjevaca turbo folka. Cak sam bio bijesan sto se on upustio u to. To je bilo nekada u onom periodu kada je aktuelna bila promocija knjige "Dzelati naroda mog".

Medjutim nakon sto sam procitao knjigu, poceo gledati njegove dokumentarce mogu samo reci da je njegov projekat nesto najbolje sto se desilo dokumentovanju nase bliske historije. Covjek je zaista enciklopedija po tom pitanju i priznajem da sam se itekako ogrijesio o njega sa svojim predrasudama. Radi ono sto bi bosnjacke ili drzavne institucije trebale raditi.

Hvala i @agnostic_frontu sto je otvorio temu. Predlazem da se ovdje ubace i knjige koje je napisao, doduse ne znam da li ima jos koja osim ove koju sam vec pomenuo.
Malo je reci :)

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=35017 :D
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#897 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by wolf07 »

karanana wrote:
wolf07 wrote:Covjek je svojim radom zaduzio cijeli narod, bez imalo pretjerivanja. Velika je stvar sto je dokumentovao sve ono sto se zbivalo u periodu 1992-95.g. i kroz film, kao najpodesniji medij, ispricao pricu o nasoj tragediji. Mozda je, pojedinacno gledano, jedino Amor Masovic imao istaknutiju ulogu u tom smislu. Ono sto mene u cijeloj prici nervira je cinjenica da je njegov rad u nasim medijima maksimalno ignorisan!!! Nema Avdinih filmova ni na BHT-u, ni na FTV-u ni u drugim TV kucama osim mozda na kantonalnoj TVSA a to ipak nije dovoljno, bitno je da ima "Zora dubrovacka", "Lud, zbunjen..." i druge trivijalnosti za neuki puk koje ce se reprizirati do iznemoglosti. Da je nekim slucajem situacija obrnuta i da su srpskom narodu Bosnjaci priredili tako krvav pir, covjek koji bi se ovako ozbiljno prihvatio dokumentovanja tog zlocina bi kod Srba imao status nacionalnog heroja, kod nas mozda 1% populacije zna ko je Avdo Huseinovic, a mozda i manje od toga! To je velika sramota nas kao naroda i nasih medija!
ne zavaravajmo se, znamo razloge sto na federalnoj a pogotovo na bht te filmove necemo gledati.
Naravno da znamo, ali to nije razlog da ih se ne prozove umjesto sto se to uzima zdravo za gotovo kao stvar koja je OK i na koju ne treba reagovati. Po toj istoj matrici mogao je i Avdo cekati da ove filmove pravi FTV i BHT od pretplate koju uredno placamo i jednostavno reci - pa, nije to moj posao! Ali, razumijemo se, zar ne!
User avatar
agnostic_front
Posts: 6327
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#898 Re: Filmovi Avde Huseinovića

Post by agnostic_front »

Opetja033 wrote:Hvala i @agnostic_frontu sto je otvorio temu. Predlazem da se ovdje ubace i knjige koje je napisao, doduse ne znam da li ima jos koja osim ove koju sam vec pomenuo.
Dodano :thumbup:
k3ngur wrote:Imaju jos dvije i to o Naseru Oricu koja je izasla prosle godine i stazama Bosanskih heroja koja je imala svoju prvu promociju 22 novembra odnosno prije nekoliko dana.
:thumbup:
Hajde ako naletiš negdje da se može kupiti online, napiši ovdje, pa da i to dodam.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#899 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by sahara1428 »

Evo ga novi

LOGORI SMRTI
DA SE NE ZABORAVI!!!

User avatar
agnostic_front
Posts: 6327
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#900 Re: Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post by agnostic_front »

sahara1428 wrote:Evo ga novi

LOGORI SMRTI
DA SE NE ZABORAVI!!!
izbrisan...
Post Reply