Irak

Post Reply
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3351 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by snaga_znanja »

It_is_a_Leclerc wrote:Preko 45000 iračkih Yazida je protjerano u planine, gdje ih se sistemski kolje i masakrira. Svijet gleda u oči novom genocidu. Samo ovaj put nemamo hashtaga tipa #FreeGaza, #HelpPalestine, tako da nas načisto zabole.
Pa dok je masakar u Gazi trajao, kozojebi su ubili vise ljudi nego Izraelci palestinaca. Pa nikom nista. Stas takvi smo. :run:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#3352 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Sinoc su pripadnici IS-a zauzeli i najvecu branu u Iraku koja se nalazi sjeverno od Mosula. Ponovo bez borbi, nakon sto su se kurdski borci povukli.
Zauzecem te brane kontrolisu vodo- i elektrosnabdjevanje na ogromnom podrucju.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3353 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by snaga_znanja »

Iraqi air strike kills 45 ISIS fighters and injures 60 in northern town of Sinjar
zapporius
Posts: 65
Joined: 21/05/2014 07:59

#3354 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zapporius »

snaga_znanja wrote:
Iraqi air strike kills 45 ISIS fighters and injures 60 in northern town of Sinjar
Eto zavrseno, to ce ih sigurno prepasti. (nece to su socipati koji se furaju da se bore za islam, a vodja im nosa Rolex na ruci)
http://www.ibtimes.co.uk/isis-leader-al ... ad-1455534
Spijun i instigator dje ce mu crna dusha prodana.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3355 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

zapporius wrote:
snaga_znanja wrote:
Iraqi air strike kills 45 ISIS fighters and injures 60 in northern town of Sinjar
Eto zavrseno, to ce ih sigurno prepasti. (nece to su socipati koji se furaju da se bore za islam, a vodja im nosa Rolex na ruci)
http://www.ibtimes.co.uk/isis-leader-al ... ad-1455534
Spijun i instigator dje ce mu crna dusha prodana.
Nisam znao da je Rolex zabranjen po islamu
zapporius
Posts: 65
Joined: 21/05/2014 07:59

#3356 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zapporius »

insomnia78 wrote:Nisam znao da je Rolex zabranjen po islamu
Hej jes' to ti moj "follower". Ajde super, moj dzemat +1.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#3357 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

PerryFred wrote:#BREAKING US AIR FORCE JETS BOMBED HOUSES OF CIVILIANS IN DOMIEZ, SINJAR INSTEAD OF ISLAMIC STATE ARTILLERY POSITIONS!
Barel ili Oksigen bombe?
Grican
Posts: 42
Joined: 05/07/2013 21:09

#3358 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Grican »

Samo ubijaj izrode i otpadnike od Islama
zapporius
Posts: 65
Joined: 21/05/2014 07:59

#3359 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by zapporius »

Grican wrote:Samo ubijaj izrode i otpadnike od Islama,ali prvo pobijete njihovu djecu da u buducnosti ne bude novih bradonja iz ISILA
A vidi ovoga sto instigira.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3360 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by It_is_a_Leclerc »

Mene to baš i ne zanima.

Zanima me, prvo, zašto smo licemjerni i zašto urlamo iz sveg glasa da se zaustave ubijanja u Gazi, a ćutimo kao neke stvari kad neko 40 000 ljudi protjera u planine i izgladnjuje ih, samo zato što su Yazidi.
I zanima me, dokle će svijet gledati taj genocid u nastanku.
nekitamopd
Posts: 322
Joined: 10/01/2014 14:51

#3361 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by nekitamopd »

Gdje su nase vjerske, politicke vodje da osude IS i ubijanje Kurda?
Jel se to samo treba zaliti za Palestincima, a Kurdi koji nemaju svoju drzavu i koje gazi ko stigne oni nisu za zaljenja i njihovo ubijanje nije za osudu?

Sta sultanija Erdoan kaze na ubijanje Kurdske djece, jesu li i to djeca kao i ona u Gazi?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3362 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

It_is_a_Leclerc wrote:Mene to baš i ne zanima.

Zanima me, prvo, zašto smo licemjerni i zašto urlamo iz sveg glasa da se zaustave ubijanja u Gazi, a ćutimo kao neke stvari kad neko 40 000 ljudi protjera u planine i izgladnjuje ih, samo zato što su Yazidi.
I zanima me, dokle će svijet gledati taj genocid u nastanku.
Pa eto odgovorio si
Bošnjaci podrzavaju borbu palestinaca najvise zato sto se radi o suni muslimanima
Ovo su krscani, jazidi, sektasi, siti
Mozemo se pi pretvarati kolko hocemo al to je tako
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#3363 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Cyrax »

nekitamopd wrote:Gdje su nase vjerske, politicke vodje da osude IS i ubijanje Kurda?
Jel se to samo treba zaliti za Palestincima, a Kurdi koji nemaju svoju drzavu i koje gazi ko stigne oni nisu za zaljenja i njihovo ubijanje nije za osudu?

Sta sultanija Erdoan kaze na ubijanje Kurdske djece, jesu li i to djeca kao i ona u Gazi?
Sultanija je davao punu materijalnu i moralnu podrsku ISILu i ostalim govnima na pocetku rata u Siriji i to ne samo on, komplet zapad.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7556
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3364 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

Mislim da na Jazide ISIS-ovci gledajo ko na obozavaoce djavola. Valjda gore od nevernika.
nekitamopd
Posts: 322
Joined: 10/01/2014 14:51

#3365 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by nekitamopd »

Pred nasim ocima se desava nestanak jedne religije, jednog naroda i svi sute.
Bas da vidim bosnjacku politicku eltiu, IZ kako ce osuditi ISIL i uputiti protesnu notu.
Da vidim dove za neduzne Jezaide koje proganjaju, izgladnjuju, ubijaju.
Zar nisu i oni ljudi?
Nema mi po fejsbuku statusa i statusa podrske jadnom narodu, a donedavno je za Palestinu bilo milione.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3366 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Walther »

It_is_a_Leclerc wrote:Mene to baš i ne zanima.

Zanima me, prvo, zašto smo licemjerni i zašto urlamo iz sveg glasa da se zaustave ubijanja u Gazi, a ćutimo kao neke stvari kad neko 40 000 ljudi protjera u planine i izgladnjuje ih, samo zato što su Yazidi.
I zanima me, dokle će svijet gledati taj genocid u nastanku.
moze li jos malo relativizacije izraelskih zlocina?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3367 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

AleksoMKD wrote:Mislim da na Jazide ISIS-ovci gledajo ko na obozavaoce djavola. Valjda gore od nevernika.
I upravo bi Bosnje trebale imati saosjecanje za taj narod jer su i sami ne tako davno ubijani samo zbog svog vjerovanja
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3368 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by It_is_a_Leclerc »

Walther wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Mene to baš i ne zanima.

Zanima me, prvo, zašto smo licemjerni i zašto urlamo iz sveg glasa da se zaustave ubijanja u Gazi, a ćutimo kao neke stvari kad neko 40 000 ljudi protjera u planine i izgladnjuje ih, samo zato što su Yazidi.
I zanima me, dokle će svijet gledati taj genocid u nastanku.
moze li jos malo relativizacije izraelskih zlocina?
Pa eto, odgovorite mi.

Zašto se forumski server zapali od osuda ubistava nevinih Palestinaca, a istovremeno ne smiješ ni spomenuti ubijanje Yazida i Kurda od strane muslimana, da te ovdje ne napadnu da si cionistički lobista koji relativizira izraelske zločine.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3369 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Walther »

It_is_a_Leclerc wrote:
Walther wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Mene to baš i ne zanima.

Zanima me, prvo, zašto smo licemjerni i zašto urlamo iz sveg glasa da se zaustave ubijanja u Gazi, a ćutimo kao neke stvari kad neko 40 000 ljudi protjera u planine i izgladnjuje ih, samo zato što su Yazidi.
I zanima me, dokle će svijet gledati taj genocid u nastanku.
moze li jos malo relativizacije izraelskih zlocina?
Pa eto, odgovorite mi.

Zašto se forumski server zapali od osuda ubistava nevinih Palestinaca, a istovremeno ne smiješ ni spomenuti ubijanje Yazida i Kurda od strane muslimana, da te ovdje ne napadnu da si cionistički lobista koji relativizira izraelske zločine.
Prvo, jedno nema veze sa drugim. Ako vec idemo tim putem relativizacije onda nas zaboli k. za Palestince ili Yazide jer u Afriki umiru miljuni od xyz. U 3Pm umiru neko od stagod vec.... Yazide i Kude ne ubijaju muslimani vec sektasi na platnoj listi Zapada (koje Izreal pomaze btw). Znaci mozes slobodno pustiti suzu za 40.000 Yazida, meni je patnja par mio Palestinaca zadnjih xx godina ipak malo "bliza".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3370 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Walther wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Walther wrote: moze li jos malo relativizacije izraelskih zlocina?
Pa eto, odgovorite mi.

Zašto se forumski server zapali od osuda ubistava nevinih Palestinaca, a istovremeno ne smiješ ni spomenuti ubijanje Yazida i Kurda od strane muslimana, da te ovdje ne napadnu da si cionistički lobista koji relativizira izraelske zločine.
Prvo, jedno nema veze sa drugim. Ako vec idemo tim putem relativizacije onda nas zaboli k. za Palestince ili Yazide jer u Afriki umiru miljuni od xyz. U 3Pm umiru neko od stagod vec.... Yazide i Kude ne ubijaju muslimani vec sektasi na platnoj listi Zapada (koje Izreal pomaze btw). Znaci mozes slobodno pustiti suzu za 40.000 Yazida, meni je patnja par mio Palestinaca zadnjih xx godina imak malo "bliza".
Samo sto kad isti ti sektasi na platnoj listi zapada, i Hamas je bio na njihovoj strani, deru po Siriji tad su oslobodioci
Jebo Asada i šitski Hezbolah
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3371 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

SaopsĆenje US mornarice
ARABIAN GULF (NNS) -- Two U.S. Navy F/A-18 Super Hornets assigned to Carrier Air Wing 8 embarked on USS George H. W. Bush (CVN 77) struck an Islamic State of Iraq and the Levant target near Erbil, Iraq, Aug. 8.

Bush is operating in the Arabian Gulf on a scheduled deployment to U.S. 5th Fleet.

The F/A-18s dropped 500 pound laser-guided bombs against ISIL artillery targets. Carrier Air Wing 8 aircraft assigned to the Bush carrier strike group include the "Golden Warriors" of Strike Fighter Squadron (VFA) 87 (F/A-18); "Valions" of VFA-15 (F/A-18); "Fighting Black Lions" of VFA-213 (F/A-18E/F); "Tomcatters" of VFA-31 (F/A-18E); "Bear Aces" of Airborne Early Warning Squadron (VAW) 124 (E-2C Hawkeye); "Garudas" of Electronic Attack Squadron
(VAQ) 134 (EA-18G); "Tridents" of Helicopter Sea Combat Squadron (HSC) 9 (MH-60S); "Rawhides" of Fleet Logistics Support Squadron (VRC) 40 (C-2A); and the "Spartans" of Helicopter Maritime Strike Squadron (HSM) 70 (SH-60B/MH-60R).
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3372 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by It_is_a_Leclerc »

I onda ja relativiziram.

Oni koji čine zločine govore za sebe da su muslimani, da to rade u ime boga, i prosječan stanovnik svijeta ih identificira kao muslimane, a ne kao plaćenike. To je prva stvar.

A patnja Palestinaca ti je bliža zato što su muslimani, i zato što ih ubijaju Jevreji, čime se vazdiže princip mučeništva, i muslimana koje ubijaju židovi, i sva ostala starovjekovna atmosfera.
Patnja Yazida i Kurda ti nije bliža zato što nisu muslimani, već ih ljudi koji za sebe tvrde da su muslimani, sistemski likvidiraju u formi genocida, čime se narušava institut nepogrješivosti muslimana.

To je otprilike tvoje mišljenje, pretpostavljam ?!
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#3373 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Walther »

It_is_a_Leclerc wrote:I onda ja relativiziram.

Oni koji čine zločine govore za sebe da su muslimani, da to rade u ime boga, i prosječan stanovnik svijeta ih identificira kao muslimane, a ne kao plaćenike. To je prva stvar.

A patnja Palestinaca ti je bliža zato što su muslimani, i zato što ih ubijaju Jevreji, čime se vazdiže princip mučeništva, i muslimana koje ubijaju židovi, i sva ostala starovjekovna atmosfera.
Patnja Yazida i Kurda ti nije bliža zato što nisu muslimani, već ih ljudi koji za sebe tvrde da su muslimani, sistemski likvidiraju u formi genocida, čime se narušava institut nepogrješivosti muslimana.

To je otprilike tvoje mišljenje, pretpostavljam ?!
Oni za sebe mogu govoriti da su Kinezi sto neznaci da su Kinezi ili da su za sve njihove zlocini krivi Kinezi. Radovan&Ratko tvrda da su Srbi i da to rade za srbsku stvar.... sto znaci da su za sve odgovorni Srbi. A to nece moci zar ne?

Patnja Palestinca mi je bliza zato sto je stvar potpuno jasna. U slucaju Yazida to sigurno nije. Kao prvo znam da se njihovu ubijanje moze ustaviti odma ako gazde sektasta tako odluce (Amerikanci&Jevreji btw).
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3374 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by snaga_znanja »

It_is_a_Leclerc wrote:I onda ja relativiziram.

Oni koji čine zločine govore za sebe da su muslimani, da to rade u ime boga, i prosječan stanovnik svijeta ih identificira kao muslimane, a ne kao plaćenike. To je prva stvar.

A patnja Palestinaca ti je bliža zato što su muslimani, i zato što ih ubijaju Jevreji, čime se vazdiže princip mučeništva, i muslimana koje ubijaju židovi, i sva ostala starovjekovna atmosfera.
Patnja Yazida i Kurda ti nije bliža zato što nisu muslimani, već ih ljudi koji za sebe tvrde da su muslimani, sistemski likvidiraju u formi genocida, čime se narušava institut nepogrješivosti muslimana.

To je otprilike tvoje mišljenje, pretpostavljam ?!
Kurdi su narod koji su vecinom muslimani. Medjutim malo se vazi o njima u dzamiji da se bratu u Turskoj ne bi zamjerili. Cekaj da se zamognu ovom naftom oko Kirkuka pa da bace malo novca braci na balkanu bice suza i za njihove patnje.

Znam ja nas, jebo ti nas... :izet:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#3375 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Image

s rezervom jer vec su ga dva tri puta "sahranili", ali Pashmerge tvrde da su likvidirali Abu Omara al-Shishanija, cecenskog lidera ISIL-a

slika je predocena kao dokaz
Post Reply