Dino Merlin 2011

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1126 Re: Dino Merlin 2011

Post by Vitezanin »

Hano kam kam on :D :D :D :D :D :D Kad se sjetim samo onog žutila na njemu. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#1127 Re: Dino Merlin 2011

Post by kiky »

pjesma od dine merlina je nešto najlošije što je bih do sada poslala na eurosong ...
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1128 Re: Dino Merlin 2011

Post by because_of_you »

Vitezanin wrote:Hano kam kam on :D :D :D :D :D :D Kad se sjetim samo onog žutila na njemu. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

To je tad bilo in :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#1129 Re: Dino Merlin 2011

Post by zemo_online »

kiky wrote:pjesma od dine merlina je nešto najlošije što je bih do sada poslala na eurosong ...

zasto ,strucnjak?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1130 Re: Dino Merlin 2011

Post by karanana »

izvinite me ako je moje pitanje vec odgovoreno u ovih 50 strana, ali jeli dekodirano ili skontano sta znaci ono Sito, Sito sto pjevaju?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#1131 Re: Dino Merlin 2011

Post by breuer »

test01 wrote:
kiky wrote:pjesma od dine merlina je nešto najlošije što je bih do sada poslala na eurosong ...

zasto ,strucnjak?
zato sto covjek tako misli....ja ne djelim njegovo misljenje ali ga postujem!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1132 Re: Dino Merlin 2011

Post by plain vanilla »

karanana wrote:izvinite me ako je moje pitanje vec odgovoreno u ovih 50 strana, ali jeli dekodirano ili skontano sta znaci ono Sito, Sito sto pjevaju?
bijela wrote: pa otpjevaju u zadnjih par sekundi filozofsko objašnjenje riječi "sito":
Kad se moj zivot malo prosije
pa na vrhu ostane najkrupnije.

8-)
to je to, valjda
User avatar
dharma
Posts: 3501
Joined: 14/06/2010 09:44
Location: u sobi

#1133 Re: Dino Merlin 2011

Post by dharma »

karanana wrote:izvinite me ako je moje pitanje vec odgovoreno u ovih 50 strana, ali jeli dekodirano ili skontano sta znaci ono Sito, Sito sto pjevaju?

To ti je skrivena poruku, da se malo zapitas :P

Valjda na kraju pjevaju ovo

Kad se moj zivot malo prosije
pa na vrhu ostane najkrupnije


i odatle stize SITO.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#1134 Re: Dino Merlin 2011

Post by karanana »

valjda jeste.
valjda se sito na engleskom nije moglo uklopiti pa sve na engleskom ali sito ostalo sito.
sa obzirom na...
Posts: 277
Joined: 26/06/2010 20:16

#1135 Re: Dino Merlin 2011

Post by sa obzirom na... »

Covjek samo pitao zasto nije dozvoljeno ni najmanja kritika Dine Merlina i popi ban :-) :roll:

Cestitam Sa-x, po cenzuri vam nisu ravni ni Bjelorusija ni Sjeverna Koreja, samo tako u Evropu ! :evil:
pianist
Posts: 223
Joined: 04/03/2008 22:11

#1136 Re: Dino Merlin 2011

Post by pianist »

kiky wrote:pjesma od dine merlina je nešto najlošije što je bih do sada poslala na eurosong ...

gora od Vukasina, od Mije Martine, od Nine Prsesa....od Regine?
User avatar
ciacco
Posts: 307
Joined: 14/07/2008 15:09
Location: Nedeljica (odma iza Subotice)

#1137 Re: Dino Merlin 2011

Post by ciacco »

A ona na jastuku za dvojee u u u u u u :mrgreen: To je hit
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1138 Re: Dino Merlin 2011

Post by plain vanilla »

ciacco wrote:A ona na jastuku za dvojee u u u u u u :mrgreen: To je hit
Je li to Maja Tatic, kad iskoci na scenu? :lol:
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#1139 Re: Dino Merlin 2011

Post by BSn »

Sto se tice sita, pa i refren mu vuce na to. Ono, ako prosijes, tj. usitnis zivot, sta ostane. Samo tih par pjesama, brige i njena ljubav. Valjda je to to.


Sto se tice besmislenosti - tu je Regina do sad najgora, pa jastuk za dvoje...
a folove na engleskom smo imali sa "Hanom" i Ninom, pa je bolje da je sve na engleskom ili sve na bosanskom, nego pola-pola.
A i prevodjenje pjesama nema smisla - ako je covjeka opucala inspiracija na engleskom, onda nek ju pjeva na engleskom, pa kakva god da je. Trebali smo i onu Pisarovicinu prevoditi na bosanski? :D

A za tu besmislenost pjesama i da imaju bolje za licnu karijeru nego li za EVrosong, pa gledajuci Lordi i Lenu, izgleda da smisleno tamo rijetko prolazi.


Eto, nadam se da ovaj post nece biti okarakteriziran ko pljuvacina, jer me nisu odavno banovali. :mrgreen:
User avatar
ciacco
Posts: 307
Joined: 14/07/2008 15:09
Location: Nedeljica (odma iza Subotice)

#1140 Re: Dino Merlin 2011

Post by ciacco »

plain vanilla wrote:
ciacco wrote:A ona na jastuku za dvojee u u u u u u :mrgreen: To je hit
Je li to Maja Tatic, kad iskoci na scenu? :lol:

Jeste.. Cak je i ona to pjevala na engleskom




il helOOUU kopenhagen xD heLOOU NULA bodova
User avatar
VenOM__
Posts: 96
Joined: 26/02/2010 14:53

#1141 Re: Dino Merlin 2011

Post by VenOM__ »

Jel' i tada Dejan Kukric bio u strucnom "stozeru" :lol: ?
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#1142 Re: Dino Merlin 2011

Post by The Silent Man »

Cheguevarax wrote:
samko1974 wrote:
shalla wrote:Pera trta, u želji da ne dobijem ban ću ti samo kulturno reći da lupaš podjednako kao i ona po klaviru :wink:
Trebao si doći na koncert "moj je život moja pjesma" pa čuti da profesorica klavira, vidi čuda, zaista zna svirati klavir... Neuspjela pjevačica? Kad je prije okarakterisasmo kao neuspješnu, cura tek priprema album (meni je recimo njena pjesma "Nespretno" nešto jako lijepo i osvježavajuće u moru Ceca, Seka i sl). A okarakterisati jednog od najboljih producenata i aranžera na ovim prostorima kao "dininog svirača" je, hajmo reći ružno, eto nikako drugačije. Bogami kao da je Merlin kakav međed pa mu je ovaj svirač :-)
Ljudi dragi koliko je mržnje i podlosti u vama, ja ne mogu da vjerujem. Pa nije ni čudo što se dešava ovoliki broj pucnjava, ranjavanja i ubistava u državi u kojoj su ljudi toliko ojađeni, isfrustrirani i zavidni nekom iole uspješnom pa to je nevjerovatno... Mene nekad stid reći da sam iz Bosne kad pročitam komentare poput tvog a Bogami i od podosta drugih ljudi...

Već mnogo puta ispričana priča, u hrvatskoj i srbiji i govno ukivaju u zvijezde jer je njihovo, samo se u Bosni ne prašta ni najmanji uspjeh... O Bože dragi, tužno i nikako drugačije :cry:
Ako ces gledati sa strane i promatrati kako ima mrznje prema Merlinu, onda nisi u pravu. Mislim jesi da ga ljudi mrze. Evo zasto.

Dino Merlin je obicni prevarant. Evo i zasto.
1. More pjesama je ukrao. Ne mogu se drugacije izraziti jer je neke uzeo i minutazu. Ja razumijem kad neko ukrade dio, aranzman, muziku itd. Al on je isao do te mjere da je uzimao muziku, tekst, aranzman i cak minutazu.
2. Iskoristio je nacionalizam da svoje ciljeve ostvari. Dobio od telekoma lovu i kupio stan u Engleskoj, jahtu. Dok naravno kod nas raja jedva prezivljava cojek se voza. Eto i to sad oko Eurosonga, mi smo to platili preko pretplate. Umjesto da se napravilo takmicenje, njemu je dato pravo bez da je ikoga se pitalo da ide Dino Merlin. Ko to odlucuje, Maja i onaj cvikeras? Ako je iko zasluzio da ide, onda to nije Merlin. Vece mi je pravo imao Igor Vukojevic. Momak je extra i zbog nacionalizma je diskrimiran bio u zadnjih par takmicenja.
3. Najmanje je od muzike zaradio. Sve njegove pare su vecinom dosle od sponzorstva. Od Alije, BH telecoma i ljudi koji su njega podrzavali. (On nije klasa kao sto je Bregovic, Colic itd)
4. Fura se kao neki hadzija, kao neki lik u vjeru, a sve je to fol. Prvo jer ga znam licno, znam kad je radio grupnjake ( da dobro ste procitali), kad je psovo Boga drugim muzicarima. Mislim dovoljno je pogledati emisiju bilo koju gdje on prica da se vidi i izvuce more patetike iz nje.
5. Itd... ima jos 1000 stvari.

On i ne zasluzuje nista bolje osim da ga ljudi blate. Meni je zaista zao sto nismo svi svjesni toga i ne kazemo i njemu i vecini da nas ne pravi budalom, ali mi smo kao mentalitet navikli da nas nasadjuju, ne zato sto neki hoce, nego sto im mi dozvolimo.

A sto se tice muzicara bh, sarajevskih itd... samo cu reci, daleko smo mi od Beograda, Serbije, pa cak i Hrvatske, sto se tice sviraca, muzicara... pogledajte posljednji kocert Zdravka Colica na Kosevu, pa onda recite ko su muzicari.
jaooo ,a brega nije plagijator ... pa brega vise i Srbima dosadio sa onom ciganskom mudapodbubrege muzikom , a o colinim dubokoumnim tekstovima i pjesmama na nivou malog slagera da ne pricam ... al stas to je nas podanicki mentalitet :thumbup:
User avatar
hedonism
Posts: 241
Joined: 11/04/2010 16:23
Location: ispred monitora

#1143 Re: Dino Merlin 2011

Post by hedonism »

Evo za ove sto brane Bregu i Colu...
Shame on Dino, all he does is plagiarism..

User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1144 Re: Dino Merlin 2011

Post by ladyblue18 »

sa obzirom na... wrote:Covjek samo pitao zasto nije dozvoljeno ni najmanja kritika Dine Merlina i popi ban :-) :roll:

Cestitam Sa-x, po cenzuri vam nisu ravni ni Bjelorusija ni Sjeverna Koreja, samo tako u Evropu ! :evil:
27. Feb. 2011. 22:36 Banned user for reason “zabranjena rasprava o moderiranju foruma”
» sa obzirom na...

trajni
aidica_umjetnica
Posts: 2
Joined: 06/02/2011 00:37

#1145 Re: Dino Merlin 2011

Post by aidica_umjetnica »

Oprostajno pismo :

Prije svega da se halalim sa ostalim forumasima jer nakon ovog posta ide mi trajni ban.


Prije nego sto me ovi "cenzori" uklone ,samo da iznesem misljenje na ovom "sjevernokorejanskom" forumu vezano za ovu pjesmu.Nisam ljubitelj njegove muzike,ali vjerujem da ce uci medju prvih pet.Ali ono sto me stvarno nervira su administratori koji ocigledno nemaju ni sekunde socijalnog zivota pa onda iz topline svojih domova banuju koga hoce ,vjerovatno tako lijece neke svoje hirove i komplekse.Nije u redu da se ljudima stavljaju trajni banovi samo zato sto stavlaju komentar kojim kritikuju rad Dine Merlina.


Slobodno me banujte ako hocete jer ne mozete vi mene toliko tjerati koliko ja mogu napraviti profila.Ah da budite sad mangupi pa nemojte brisati ovaj post .Neka ga svi vide i shvate kao opomenu sta se moze desiti ako pisete protiv "najveceg u bosnjaka". Ocigledno neko ko radi za Maju Cengic ili Kukrica.


Bolje je izgorjeti nego izblijedjeti!


BYE,BYE ! :-)
Last edited by Anonymous on 27/02/2011 23:34, edited 1 time in total.
Reason: 27. Feb. 2011. 23:31 Banned user for reason “krsenje pravila foruma” » aidica_umjetnica
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1146 Re: Dino Merlin 2011

Post by because_of_you »

aidica_umjetnica wrote:Oprostajno pismo :

Prije svega da se halalim sa ostalim forumasima jer nakon ovog posta ide mi trajni ban.


Prije nego sto me ovi "cenzori" uklone ,samo da iznesem misljenje na ovom "sjevernokorejanskom" forumu vezano za ovu pjesmu.Nisam ljubitelj njegove muzike,ali vjerujem da ce uci medju prvih pet.Ali ono sto me stvarno nervira su administratori koji ocigledno nemaju ni sekunde socijalnog zivota pa onda iz topline svojih domova banuju koga hoce ,vjerovatno tako lijece neke svoje hirove i komplekse.Nije u redu da se ljudima stavljaju trajni banovi samo zato sto stavlaju komentar kojim kritikuju rad Dine Merlina.


Slobodno me banujte ako hocete jer ne mozete vi mene toliko tjerati koliko ja mogu napraviti profila.Ah da budite sad mangupi pa nemojte brisati ovaj post .Neka ga svi vide i shvate kao opomenu sta se moze desiti ako pisete protiv "najveceg u bosnjaka". Ocigledno neko ko radi za Maju Cengic ili Kukrica.


Bolje je izgorjeti nego izblijedjeti!


BYE,BYE ! :-)

Koji dio ti nije jasan? Reći da se nekome pjesma ne sviđa, da ne sluša Merlina i sl. je sasvim OK, ali je zabranjeno PLJUVANJE, POTVARANJE i slično tome (kao i na bilo koju javnu ličnost) :-) :-)

Isto da se na kineskom ovdje piše pa niko ne razumije... :roll: :roll: :roll:
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#1147 Re: Dino Merlin 2011

Post by medvjed23 »

:lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1148 Re: Dino Merlin 2011

Post by plain vanilla »

Haman na svjetlo idu, gasite :oops:

Gledala sam na jednom hrvatskom portalu, ljudi koji prate inace Eurosong, prilicno su razocarani Dininom pjesmom, nisu je popljuvali, ali vecina ih prognozira da necemo ni do finala. S obzirom da od njih ocekujemo 12 poena, nadam se da ce Hrvatska ipak glasati za nas, a ne za Ukrajine, Njemacke i sl...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1149 Re: Dino Merlin 2011

Post by ladyblue18 »

because_of_you wrote:
Isto da se na kineskom ovdje piše pa niko ne razumije... :roll: :roll: :roll:
Nije na kineskom vec na sjevernokorej(an)skom :zoka: :sax: :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1150 Re: Dino Merlin 2011

Post by shalla »

ladyblue18 wrote:
because_of_you wrote:
Isto da se na kineskom ovdje piše pa niko ne razumije... :roll: :roll: :roll:
Nije na kineskom vec na sjevernokorej(an)skom :zoka: :sax: :D
A i jes' dugo Aidica bila forumašica, 20 dana :mrgreen:
Ladyblue, volim tvoju čvrstu ruku na ovoj temi :thumbup:
Locked