Dino Merlin 2011

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#651 Re: Dino Merlin 2011

Post by VjecitiStudent »

F&N wrote: Ali ovoliko pljuvanja po liku i djelu covjeka cija je pjesma simbol odbrane Sarajeva i BiH, koji je dokazo ko je i sta je vishe puta, koji je nash sugradjanin, SARAJLIJA.
...
:-)
I koji je iz tog istog Sarajeva pobjegao "kad nam je bilo najteze" ...
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#652 Re: Dino Merlin 2011

Post by jutarnji »

VjecitiStudent wrote:I koji je iz tog istog Sarajeva pobjegao "kad nam je bilo najteze" ...
Dobro sad, evrovizija manje vise, bezvezni teferic...
Kad ga je Dino nabr`o?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#653 Re: Dino Merlin 2011

Post by plain vanilla »

Ode tema u pershun.

Pa valjda imamo pravo da nam se pjesma svidja ili ne svidja..a navijat cemo za nas kao da smo dobri :D
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#654 Re: Dino Merlin 2011

Post by jazzer »

F&N wrote:
Cruella de Villa wrote:
F&N wrote:Joj sto volim vidjeti ove ljubomorne pljuvache.
Sve fon kontra Dine a svi mu sinoc gledali emisiju.
Sve fol kontra Dine a svi haman na koncertu, a sve mu se pjesme na pamet znaju.

Strašno, koliko mi mozemo pljuvati po nashim ljudim.

Nek su Brega i Cola bolji od Dine jebo Dinu, sta ce on, bolje da ga nema metilj, bolje slusati ciganske trube i kuj kuj manijakuj od Dininih pjesama.


Crknite od ljubomore.

Budimo realni, prije rata je dino bio dobar pjevać, te pjesme mu i valjaju i te pjesme ja recimo i dan danas slušam...ono sinoć je bila blago je reci katastrofa....engleski je uzasan, melodija kao za slagera :(
Ma ja ne zelim da se uopste raspravljam o tome kakva je pjesma, meni se svidja tebi ne i tu sva prica prestaje oko pjesme.

Ali ovoliko pljuvanja po liku i djelu covjeka cija je pjesma simbol odbrane Sarajeva i BiH, koji je dokazo ko je i sta je vishe puta, koji je nash sugradjanin, SARAJLIJA.
Sta sad smeta sarajevski naglasak i šuškanje, nekad smo se ponosili tim ;) valjda sad smo u manjini u vlastitom gradu pa se trebao stiditi... Smeta kako izgleda.
Da je neko drugi iz hrvatske bio bi neko "ko prati modne trendove i..."
Ali jok kod nas nashe vrle "SENAD AVDIC" pametne glave samo znaju pljuvati, a vjerujem da je za njih trn u oku i sto Dinu mozes vidjeti u Begovoj petkom, sto nema podocnjake od alkohola i nema zute, prljave od duhana, brkove.

Kome se ne svidja nek mu se ne svidja boli me, ali ne morate pljuvati po covjeku koji se nije prodo Beogradu ni Zagrebu, koji se ne stidi svog identiteta, svoje drzave NIGDJE.
Ne moras ponavljati post, nije nesto poseban :) .

Ne moramo o pjesmi kao sto kazes ali ga nemoj vise braniti, molim te. Sigurno bi te i Dino isto zamolio kada bi procitao tvoje argumente. Simbol odbrane Sarajeva i BiH??? Jest jarane ako je linija odbrane bila u Minhenu.
Tada bi Dino bio ''borac sa prve linije'' :lol: .

Nas sugradjanin, Sarajlija??? Je l to znaci da je i odlican pjevac??

Dinu mozes vidjeti u Begovoj petkom, sto nema podocnjake od alkohola i nema zute, prljave od duhana, brkove.

E sada sam ostao bez argumenata, zasluzio je da nas predstavlja na Eurosongu, u pravu si :) .
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#655 Re: Dino Merlin 2011

Post by F&N »

@neelix
ako aludiras na pjesmu koju je prodao Moj Beograde ta je pjesma nastaa 87.ili 88. godine tad je i prodo i ne moj da seres i pises o stvarima o kojim nemash pojma.

sva sreca pa ovih pljuvaca ovdje koliko vas ima mozete stati u 1 centrotransov autobus a hvala Bogu onih koji ga vole i podrzavaju bude dovoljno da se napuni vishe stadiona sirom BiH a i dvorana u Hrvatskoj ;)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#656 Re: Dino Merlin 2011

Post by Neelix »

sve da idola iscupate iz ralja licemjerstva u koje se svaki dan sve vise uvaljuje :-)
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#657 Re: Dino Merlin 2011

Post by Mustang1 »

Pjesma odradjena na turbo-folk nacin..prvo napisana muzika pa onda pisan tekst ..nikad takve pjesme nece nit imat uspjeh niti trajati dugo...Pjesma jest zarazna dok ljudi ne skontaju tekst (iako tvrdim da se ovo ne moze skontat) Al eto nije lose mada sam ocekivao vise ..ako nista barem jednu finu pjesmicu u kojoj cu se moci naci :D nesto o alkoholu kafanama zenama ... :D Al hajd nek mu je sa srecom :thumbup:
Cruella de Villa
Posts: 74
Joined: 24/01/2011 14:10
Location: Sarajevo

#658 Re: Dino Merlin 2011

Post by Cruella de Villa »

F&N wrote:dupli

nije se prodao, aha, zato je sjedio na sigurnom van BiH, dok su Bosanci i Hercegovci ginuli za slobodu ove zemlje, da bi se on mogao danas busati svojim patriotizmom
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#659 Re: Dino Merlin 2011

Post by F&N »

jazzer wrote:
Ne moras ponavljati post, nije nesto poseban :) .

Ne moramo o pjesmi kao sto kazes ali ga nemoj vise braniti, molim te. Sigurno bi te i Dino isto zamolio kada bi procitao tvoje argumente. Simbol odbrane Sarajeva i BiH??? Jest jarane ako je linija odbrane bila u Minhenu.
Tada bi Dino bio ''borac sa prve linije'' :lol: .

Nas sugradjanin, Sarajlija??? Je l to znaci da je i odlican pjevac??

Dinu mozes vidjeti u Begovoj petkom, sto nema podocnjake od alkohola i nema zute, prljave od duhana, brkove.

E sada sam ostao bez argumenata, zasluzio je da nas predstavlja na Eurosongu, u pravu si :) .
Hahaha kako ti to fino sve izvuces i konteksta.
Procitaj jos koji put mozda shvtis sta sam htio reci.

;)
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#660 Re: Dino Merlin 2011

Post by vemus »

Neelix wrote:
F&N wrote:

Ali ovoliko pljuvanja po liku i djelu covjeka cija je pjesma simbol odbrane Sarajeva i BiH...

iz Frankfurta, jel :lol: :lol:


F&N wrote: ...koji se nije prodo Beogradu ....
da pitamo zenu ratnog zlocinca kojoj je usred rata prodao pjesmu o agresorskom gradu nesto o tome, a?
Ooooo, ipak si se javio....
Pa vidis da se vec na par stranica ljudi pitaju gdje si do sad..
Drago mi je sto si tu sa svojim postom jer to nam i dalje govori da tvoje psihicko stanje koji se reflektuje lazima, pljuvanjima i zavisnoscu nije promjenjeno...

A ovako iskreno, kako je zivjeti kad te ljudi prepoznaju po tome da frustrirano lazes o Merlinu?
Zapravo, covjek je tvoja frustracija i indentifikacija...
Mozda to i nije tako lose da ne moras cekati po 4 godine od albuma do albuma ili 13 godina od Eurosonga do Eurosonga da bi uopste vidjeli da postojis...
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#661 Re: Dino Merlin 2011

Post by velikibrnjo »

Neelix wrote:
F&N wrote:

Ali ovoliko pljuvanja po liku i djelu covjeka cija je pjesma simbol odbrane Sarajeva i BiH...

iz Frankfurta, jel :lol: :lol:


F&N wrote: ...koji se nije prodo Beogradu ....
da pitamo zenu ratnog zlocinca kojoj je usred rata prodao pjesmu o agresorskom gradu nesto o tome, a?
Nije dino jedini sto je u frankfurtu bio i sta sad
Manje je vrijedan
Ne kontam


I gdje to u sred rata prodao pjesmu?!
dedera dokazider, tebe smo samo cekali da se i ti popisas kao i ovih ostalih 15tak forumasa sto prosvjetljuju ove i slijepe i gluhe itd
Mislim stvarno se pretjeruje i treba ovo pod katanac
Mali Aga
Posts: 61
Joined: 02/01/2011 00:05

#662 Re: Dino Merlin 2011

Post by Mali Aga »

KOJI STE VI DEBILI!!!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#663 Re: Dino Merlin 2011

Post by Neelix »

:lol: de malo po meni. klasicna forumaska, kad ostanes bez argumenata, udri po autoru :)

za razliku od vaseg idola ja sam citav rat bio tu, i nisam kontaktirao sa cetaljima prodajuci im pjesme. :bih:
Cruella de Villa
Posts: 74
Joined: 24/01/2011 14:10
Location: Sarajevo

#664 Re: Dino Merlin 2011

Post by Cruella de Villa »

F&N wrote:
jazzer wrote:
Ne moras ponavljati post, nije nesto poseban :) .

Ne moramo o pjesmi kao sto kazes ali ga nemoj vise braniti, molim te. Sigurno bi te i Dino isto zamolio kada bi procitao tvoje argumente. Simbol odbrane Sarajeva i BiH??? Jest jarane ako je linija odbrane bila u Minhenu.
Tada bi Dino bio ''borac sa prve linije'' :lol: .

Nas sugradjanin, Sarajlija??? Je l to znaci da je i odlican pjevac??

Dinu mozes vidjeti u Begovoj petkom, sto nema podocnjake od alkohola i nema zute, prljave od duhana, brkove.

E sada sam ostao bez argumenata, zasluzio je da nas predstavlja na Eurosongu, u pravu si :) .
Hahaha kako ti to fino sve izvuces i konteksta.
Procitaj jos koji put mozda shvtis sta sam htio reci.

;)

Ev ja sma pročitala još koji put tvoj post, pa i dalje ne kontam šta je pisac htio da kaže......ako neko ide u Džamiju ili Crkvu ne znači da je dobar čovjek, ako nep uši isto ne znači da je dobar čovjek, neki od najuspješnijih svjetskih muzičara druguju sa alkoholom....Dino nije bio u Sarajevu i BiH za vrijeme rata, tako da je besmisleno o njemu govoriti kao o simbolu odbrane....također, ako je netko rođen u sarajevu ne znači da zna govoriti a kamoli pjevati
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#665 Re: Dino Merlin 2011

Post by Wutkica »

Cruella de Villa wrote:
F&N wrote:dupli

nije se prodao, aha, zato je sjedio na sigurnom van BiH, dok su Bosanci i Hercegovci ginuli za slobodu ove zemlje, da bi se on mogao danas busati svojim patriotizmom
Joooj ljudi kad pocnete gledati naprijed onda cemo svi ici naprijed....tih zatucanih nostalgicara i rasprave "ko je u pravu" na vrh mi je glave 20 godina :-) pricamo o pjesmi i euroviziji....argumenti zasto i zasto ne za pjesmu :bih:
Cruella de Villa
Posts: 74
Joined: 24/01/2011 14:10
Location: Sarajevo

#666 Re: Dino Merlin 2011

Post by Cruella de Villa »

Neelix wrote::lol: de malo po meni. klasicna forumaska, kad ostanes bez argumenata, udri po autoru :)

za razliku od vaseg idola ja sam citav rat bio tu, i nisam kontaktirao sa cetaljima prodajuci im pjesme. :bih:

Postaješ mi idol :razz:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#667 Re: Dino Merlin 2011

Post by VjecitiStudent »

jutarnji wrote:
VjecitiStudent wrote:I koji je iz tog istog Sarajeva pobjegao "kad nam je bilo najteze" ...
Dobro sad, evrovizija manje vise, bezvezni teferic...
Kad ga je Dino nabr`o?
"Bosnjace, Bosna te zove" Essen 1994. oko 7-8 minute
http://www.youtube.com/watch?v=PgqfiB5Yf_A
Cruella de Villa
Posts: 74
Joined: 24/01/2011 14:10
Location: Sarajevo

#668 Re: Dino Merlin 2011

Post by Cruella de Villa »

Wutkica wrote:
Cruella de Villa wrote:
F&N wrote:dupli

nije se prodao, aha, zato je sjedio na sigurnom van BiH, dok su Bosanci i Hercegovci ginuli za slobodu ove zemlje, da bi se on mogao danas busati svojim patriotizmom
Joooj ljudi kad pocnete gledati naprijed onda cemo svi ici naprijed....tih zatucanih nostalgicara i rasprave "ko je u pravu" na vrh mi je glave 20 godina :-) pricamo o pjesmi i euroviziji....argumenti zasto i zasto ne za pjesmu :bih:

već su rečeni argumenti zašto ne....melodija je katastrofa, i veoma poznata dobrim dijelom, s druge strane, ako nisi vidjela sinoć se na jedno 20 stranica pokušavao odgonetnuti tekst pjesme.....Čovjek pjeva toliko nerazgovjetno da je to nehumano....evo slušam pjesmu po ko zna koji put i ne mogu da prokužim pola riječi, a engleski znam extra dobro, radim kao prevodilac
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#669 Re: Dino Merlin 2011

Post by cunga lunga »

Neelix wrote:
F&N wrote:

Ali ovoliko pljuvanja po liku i djelu covjeka cija je pjesma simbol odbrane Sarajeva i BiH...

iz Frankfurta, jel :lol: :lol:


F&N wrote: ...koji se nije prodo Beogradu ....
da pitamo zenu ratnog zlocinca kojoj je usred rata prodao pjesmu o agresorskom gradu nesto o tome, a?
Covjek ima problem sa merlinom, vise nego ocito.
Ali lagati da je Ceci prodao pjesmu u ratu a ne prije rata je vec morbidno.
Ne znam zasto trpi administracija ovakve postove jer je prosli put rezultiralo time da su ljudi koji poznaju Neelixa pisali informacije kojima nije mjesto ovdje, kao da je otac bio sibicar a o mami necu ni da ponavljam te gadosti.
Ljudi imaju svoj zivot i tome nije mjesto na forumu ali zato bi neko trebao ove gluposti presjeci, kljucem ili necim drugim, svejedno.
Ili tema ode u nepovrat.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#670 Re: Dino Merlin 2011

Post by jazzer »

Cruella de Villa wrote:
F&N wrote:
jazzer wrote:
Ne moras ponavljati post, nije nesto poseban :) .

Ne moramo o pjesmi kao sto kazes ali ga nemoj vise braniti, molim te. Sigurno bi te i Dino isto zamolio kada bi procitao tvoje argumente. Simbol odbrane Sarajeva i BiH??? Jest jarane ako je linija odbrane bila u Minhenu.
Tada bi Dino bio ''borac sa prve linije'' :lol: .

Nas sugradjanin, Sarajlija??? Je l to znaci da je i odlican pjevac??

Dinu mozes vidjeti u Begovoj petkom, sto nema podocnjake od alkohola i nema zute, prljave od duhana, brkove.

E sada sam ostao bez argumenata, zasluzio je da nas predstavlja na Eurosongu, u pravu si :) .
Hahaha kako ti to fino sve izvuces i konteksta.
Procitaj jos koji put mozda shvtis sta sam htio reci.

;)

Ev ja sma pročitala još koji put tvoj post, pa i dalje ne kontam šta je pisac htio da kaže......ako neko ide u Džamiju ili Crkvu ne znači da je dobar čovjek, ako nep uši isto ne znači da je dobar čovjek, neki od najuspješnijih svjetskih muzičara druguju sa alkoholom....Dino nije bio u Sarajevu i BiH za vrijeme rata, tako da je besmisleno o njemu govoriti kao o simbolu odbrane....također, ako je netko rođen u sarajevu ne znači da zna govoriti a kamoli pjevati
On je neshvacen...Njegovi postovi imaju smisla ali ih mi, obicni smrtnici, ne razumijemo. :)
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#671 Re: Dino Merlin 2011

Post by F&N »

Neelix wrote:sve da idola iscupate iz ralja licemjerstva u koje se svaki dan sve vise uvaljuje :-)

A vi mi ko niste licemjeri???
Patriote velike domoljubi.
Aman. Pa upravo pokazujete sav svoj patritizam.
Trudite se da iskopate bilo sta kako bi ste ga popljuvali i bacili na stub srama, ali jbg ne ide vam, to sto vi baljezgate i pljujete ostane ovdje na ovih 100 strana foruma.

Meni samo bude krivo kad vidim kako pljujete, ali nece vishe, zaravo od sad mi vas je zao sto morate slusati nekog koga toliko mrzite i sto svake 4 godine idete na njegove koncerte mimo vashe volje.

A za naredni eurosong predlozite nekog veceg patriotu, neplagijatora tipa Brega, Cola, mozete mozda i odbjeglog Karajlica vratiti, nek vam Kusturica rezira spot za pjesmu, i bice sve OK, ipak to su vrli neprevazidjeni umjetnici.

Pozdrav od mene
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#672 Re: Dino Merlin 2011

Post by Neelix »

velikibrnjo wrote:

I gdje to u sred rata prodao pjesmu?!
e moj brnjo

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =9&t=15307
Zelene Beretke traze da se uhapsi Dino Merlin, te da odmah vrati stan i kucu koju je dobio od SDA!

Naime, u posljednjem broju magazina "Nacional" objavljen je intervju sa poznatom estradnom turbo-folk pjevacicom i udovicom jednog od navecih ratnih zlocinaca i mafijasa, Svetlanom Cecom Raznatovic.

U intervjuu, Svetlana Ceca Raznatovic, hrvatskom novinaru i vlasniku lista "Nacional" Ivi Pukanicu, prvi put javno priznaje da joj je pocetkom 1993, u doba najvece srbocetnicke agresije na Bosnu i Hercegovinu, poznati sarajevski muzicar i kompozitor, Dino Dervishalidovic, poznatiji kao Dino Merlin, napisao i poklonio pjesmu koja je kasnije postala jedan od najvecih hitova poznate pjevacice.
kao sto rekoh, licemjer od glave do pete. da ne nabrajam vise kako je s promjenama vlasti mijenjao posvetu pjesme "da te nije alija", kako je izdavao boga pa sad izdaje "sve" i slicne gluposti. talasa se kako vjetar puse.
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#673 Re: Dino Merlin 2011

Post by Wutkica »

.............
već su rečeni argumenti zašto ne....melodija je katastrofa, i veoma poznata dobrim dijelom, s druge strane, ako nisi vidjela sinoć se na jedno 20 stranica pokušavao odgonetnuti tekst pjesme.....Čovjek pjeva toliko nerazgovjetno da je to nehumano....evo slušam pjesmu po ko zna koji put i ne mogu da prokužim pola riječi, a engleski znam extra dobro, radim kao prevodilac

Mislim da samo treba poraditi malo na engleskom i dobro poznatom "R" u engleskom izgovoru to je jedina stvar....muzika nije uopste losa, super ima vise melodija i instrumenata onaj jednolicni bass u svakoj pjesmi ubi covjece ubi :-)
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#674 Re: Dino Merlin 2011

Post by jutarnji »

VjecitiStudent wrote:
jutarnji wrote:
VjecitiStudent wrote:I koji je iz tog istog Sarajeva pobjegao "kad nam je bilo najteze" ...
Dobro sad, evrovizija manje vise, bezvezni teferic...
Kad ga je Dino nabr`o?
"Bosnjace, Bosna te zove" Essen 1994. oko 7-8 minute
http://www.youtube.com/watch?v=PgqfiB5Yf_A
A ja mislio on jedini ostao... :lol:
Haj` nema veze, valjalo je nesta love skupiti za "deblokade" i sl., ja mu ne zamjerim, i glupo mi je sto ga zbog
toga prozivate.
Cruella de Villa
Posts: 74
Joined: 24/01/2011 14:10
Location: Sarajevo

#675 Re: Dino Merlin 2011

Post by Cruella de Villa »

F&N wrote:
Neelix wrote:sve da idola iscupate iz ralja licemjerstva u koje se svaki dan sve vise uvaljuje :-)

A vi mi ko niste licemjeri???
Patriote velike domoljubi.
Aman. Pa upravo pokazujete sav svoj patritizam.
Trudite se da iskopate bilo sta kako bi ste ga popljuvali i bacili na stub srama, ali jbg ne ide vam, to sto vi baljezgate i pljujete ostane ovdje na ovih 100 strana foruma.

Meni samo bude krivo kad vidim kako pljujete, ali nece vishe, zaravo od sad mi vas je zao sto morate slusati nekog koga toliko mrzite i sto svake 4 godine idete na njegove koncerte mimo vashe volje.

A za naredni eurosong predlozite nekog veceg patriotu, neplagijatora tipa Brega, Cola, mozete mozda i odbjeglog Karajlica vratiti, nek vam Kusturica rezira spot za pjesmu, i bice sve OK, ipak to su vrli neprevazidjeni umjetnici.

Pozdrav od mene
Ha ga ga.........

to što ja imam ovakvo mišljenje o Merlinu i pjesmi nema nikakve veze sa mojim patriotizmom, podrazumijeva se da ću da navijam za BiH, čak i kada bi nas Selma Bajrami predstavljala......za moj pojam postoje mnogi drugi umejtnici, koji su po meni mnogo bolji i MErlina, tipa Hari Varešanović, tipa Tinka, Deen zašto ne i masa drugih
Locked