Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#1 Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Tisina »

„SMS“ čiji je idejni tvorac Samir Mujagić nastaje 2001. godine u Sarajevu.
Vrsta muzike s kojom se tada predstavlja publici brzo je ulazila u domove mlade populacije, jer je bila moderna, dinamična i posebno ono što se najviše traži, urbana.
Samir Mujagić tada postaje kantautor u čijem studiju „Azra“ u Sarajevu nastaju veliki hitovi. Prvi studijski album izlazi pod jednostavnim nazivom „SMS“ 2002. godine.
Na njemu se nalazi 10 p...jesama od kojih su 3 postale najslušaniji hitovi radio i TV stanica širom regije. U Samirov studio tada ulaze pjevači s mnogo većim iskustvom od njega, te uspješno surađuju.
Među njima su: Dino Merlin, Hari Varešanović, Halid Bešlić...
Samir je izvođač koji izuzetno pazi na kvalitet.

Nakon prvih uspjeha, dodatno motiviran, ali sa još većom odgovornošću prema novim i brojnim fanovima Samir Mujagić pristupa serioznom studijskom radu čiji je rezultat drugi album „Više od igre“. Novi album i apsolutni hitovi „Do bola“, „Dobrodošla tugo“, „ Kako mi nedostaješ“, „Za koga ove suze padaju“ pozicionirali su Samira Mujagića i njegovu grupu „SMS“ u sam vrh bosanskohečegovačkog, a kasnije i regionalnog muzičkog prostora
U martu 2010. godine izašao je i treći album grupe „SMS“ pod nazivom „Sve što imam“.
Pop album sa obiljem emocija, sentimenta, ritma, ljubavi i života sniman je i miksan u studijima Azra i Long Play. Na čestim nastupima grupe „SMS“ širom regiona, u prepunim koncertnim salama pored već poznatih hitova pjevaju se i nove pjesme: „Ti“ i „Dva svijeta“, “Dodiri” i ”Kada se voli”.

Kao poklon rodnom gradu Samir Mujagić „SMS“ organizira veliki koncert „Za deset“ povodom proslave deset godina profesionalnog rada na muzičkoj sceni kako u BiH, tako i širom regiona, koji će se desiti 19.03. 2011. U Domu Mladih , s početkom od 20h 00!
Image
Koncert je kruna desetogodišnjeg bivanja na sceni i zaokruživanje jednog perioda od 2001. do danas. Uz pomoć mnogobrojnih prijatelja Samir Mujagić SMS je tokom ovih deset godina odsvirao mnogobrojne nastupe širom regije, a ovaj koncert je, na neki način, kruna i prilika da se svima zahvali i podjeli radost svoje muzike.

Ulaznice po cijeni od 10KM biti će puštene u prodaju od 3. marta.
Last edited by Tisina on 28/02/2011 18:02, edited 1 time in total.
*mima*

#3 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by *mima* »

mojoj sreci nema kraja
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Sarajevski_Marlboro »

Pa nece puno zaradit od 10 KM.
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#5 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Tisina »

Image
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#6 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by medvjed23 »

cyprus wrote:Pih, đe ćeš takvu temu otvarat ovdje :D . Ovdje su ti svi urbano i intelektualno osvješteni forumaši sa istančanim ukusom za muziku. Dakle, od domaće muzike ovdje prolaze samo EKV i Azra, eventualno Balašević... :-D
shown
Posts: 208
Joined: 25/06/2006 05:39
Location: odselio

#7 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by shown »

ne volim tu vrstu muzike,ali mu je produkcija za deset ,u Hrvatskoj popularniji deset puta nego kod nas ,svaka chast !
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#8 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by ladyblue18 »

:thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#9 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Pera Trta »

Sad on fura taj fazon "deset", vidio od našeg Rizze Ruže "19", pa sad i on hoće 10.
Nemere tako, jedan je Rizzo :D :bih:
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#10 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Vrteska »

Pera Trta wrote:Sad on fura taj fazon "deset", vidio od našeg Rizze Ruže "19", pa sad i on hoće 10.
Nemere tako, jedan je Rizzo :D :bih:
:lol: :sax:
User avatar
BRT
Posts: 164
Joined: 20/04/2009 12:20

#11 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by BRT »

SMS, Rizzo, Fistik, Alma Čardžić, Selma Muhedinović, Edvin Po, Leo... Ova država može proizvesti treša za 12 drugih.
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#12 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by yellow cat »

Malo off, sorry. Pokušavam naći onu temu o Rizi Ruži na forumu, ali nikako mi ne ide. Može neko pomoći, pls?

SMS ne slušam, ali čestitke. :thumbup:
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#13 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by bordo_boy »

BRT wrote:SMS, Rizzo, Fistik, Alma Čardžić, Selma Muhedinović, Edvin Po, Leo... Ova država može proizvesti treša za 12 drugih.
Ma daj... Sms i Leo nisu u nivou sa ovim ostalim pobrojanim... Nisu ni u samom vrhu, ali nisu ni u rangu Edvina Po...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by cyprus »

medvjed23 wrote:
cyprus wrote:Pih, đe ćeš takvu temu otvarat ovdje :D . Ovdje su ti svi urbano i intelektualno osvješteni forumaši sa istančanim ukusom za muziku. Dakle, od domaće muzike ovdje prolaze samo EKV i Azra, eventualno Balašević... :-D
aaaa :lol: :lol: Gdje me iskopa :D Taman kreno da opet napišem nešto slično, ali hvala što me poštedi truda :-D

Što se tiče SMS-a, sve pohvale... jedan od naših kvalitetnijih pop muzičara :thumbup:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by ladyblue18 »

BRT wrote:SMS, Rizzo, Fistik, Alma Čardžić, Selma Muhedinović, Edvin Po, Leo... Ova država može proizvesti treša za 12 drugih.
Da mi je samo znati kako si SMS (Samira) svrstao medju ovaj silni trash, lik je vjerovatno jedan od najkvalitetnijih izvodjaca koje BiH ima, i koji je za razliku od vecine silnih nasih umjetnika postigao ogroman uspjeh u Hrvatskoj.

Ali dobro, vazno je popljuvati. Hrak, pljuc. :oops:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#16 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Dialer »

Bitno je da nama nase nista ne valja. :thumbup: :thumbup: Samir je super 8-)
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#17 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Altsa »

Drz' se Mujagicu BOSNA je uz tebe :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#18 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Vernes_AMG »



Kome je ovo trash taj nije dobar al' nikako :roll:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#19 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by Pera Trta »

Meni je momak ok. Nisam ljubitelj tog nekog elektro popa, ili kako već, ali mi se čini da je za tu vrstu muzike kvalitetno to što radi. Pored toga, čini mi se da je i kao čovjek na svom mjestu. Sjećam se da je prije nekoliko godina zaradu od koncerta dao da se kupe pelene ili tako nešto za djecu bez roditelja.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#20 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by because_of_you »

ladyblue18 wrote:
BRT wrote:SMS, Rizzo, Fistik, Alma Čardžić, Selma Muhedinović, Edvin Po, Leo... Ova država može proizvesti treša za 12 drugih.
Da mi je samo znati kako si SMS (Samira) svrstao medju ovaj silni trash, lik je vjerovatno jedan od najkvalitetnijih izvodjaca koje BiH ima, i koji je za razliku od vecine silnih nasih umjetnika postigao ogroman uspjeh u Hrvatskoj.

Ali dobro, vazno je popljuvati. Hrak, pljuc. :oops:

:thumbup:



Samir je zaista odličan, jedini bh izvođač za kojeg se ne vežu niti su se kad vezale ikakve priče, tračevi... Ovi što ga stavljaju u koš sa nekim niđe veze izvođačima... Ma, nema smisla se obazirati na njih. 8-) Mizerija.








User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#21 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by medvjed23 »

:roll: ta ću kad nemam pametnijeg posla od kopanja po forumu :skoljka:







Dobar je SMS. Ja dijelim našu scenu na Hajrudina i ostale a SMS je među najboljim u ovoj kategoriji ostalih :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#22 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by chuchumbamayumbe »

ša ima "poklanja koncert", a 'vamo c'jena karte des't maraka?!
Poklanja my ass
8-)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#23 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by bordo gandalf »

Dobar je Samke :thumbup:
User avatar
maslina
Posts: 247
Joined: 19/05/2007 20:40
Location: Sarajevo
Contact:

#24 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by maslina »

Svaka njemu čast na trudu, ali ja sam nekada, ima godina, čuo jednu njegovu pjesmu. Neki dan preslušam najnoviju i imao sam osjećaj da se ništa nije desilo. Sve isto. Ako se samoproglasiš nastavljačem sarajevske pop škole, moraš stati i u sebi nabrojati ko su bili ti ljudi (grupe). Jedino ako se vrijeme računa od `96 na ovamo.
Meni ovo zvuči blijedo i umorno.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#25 Re: Samir Mujagić-"SMS"- Za deset!

Post by ladyblue18 »

maslina wrote:Svaka njemu čast na trudu, ali ja sam nekada, ima godina, čuo jednu njegovu pjesmu. Neki dan preslušam najnoviju i imao sam osjećaj da se ništa nije desilo. Sve isto. Ako se samoproglasiš nastavljačem sarajevske pop škole, moraš stati i u sebi nabrojati ko su bili ti ljudi (grupe). Jedino ako se vrijeme računa od `96 na ovamo.
Meni ovo zvuči blijedo i umorno.
Ja u onom intervjuu ne cuh da se on samoproglasio, vec da su ga drugi takvim proglasili. :oops:
Locked