Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#1751 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dulekrele »

n+1 wrote: 05/12/2022 12:54
dulekrele wrote: 05/12/2022 12:48
Ako nisi upoznat koji bendovi su top danas u svijetu ja ti sigurno necu nabrajati.
Prilično sam siguran da nas dvojica ne slušamo istu muziku. Zbog toga i pitam: šta je za tebe aktuelan bend?
Recimo Arctic Monkeys koji prodaju karte za pulsku Arenu u roku od 2 minute. Jasno da znam da nece kod nas nikad tako nesto doci ali mi onda ne dovodi bendove gdje su clanovi svi 60+ i sto je najgore svrsava se u javnosti kako je doveden legendardi band. :roll:
Last edited by dulekrele on 05/12/2022 13:01, edited 2 times in total.
nekome
Posts: 2933
Joined: 17/05/2011 10:41

#1752 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by nekome »

dulekrele wrote: 05/12/2022 12:53
nekome wrote: 05/12/2022 12:50

koji su aktuelni bendovi
era bendova je prosla
A koga je sada era ? De me prosvijetli.
ne znam, znam da bendovi nisu in
vec ovo solo dua lipa hu ha
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1753 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

dulekrele wrote: 05/12/2022 12:55
n+1 wrote: 05/12/2022 12:54

Prilično sam siguran da nas dvojica ne slušamo istu muziku. Zbog toga i pitam: šta je za tebe aktuelan bend?
Arctic Monkeys koji prodaju karte za pulsku Arenu u roku od 2 minute.
Postoje i oni preko 20 godina. Faktički veterani.
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1754 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

dulekrele wrote: 05/12/2022 12:55
n+1 wrote: 05/12/2022 12:54

Prilično sam siguran da nas dvojica ne slušamo istu muziku. Zbog toga i pitam: šta je za tebe aktuelan bend?
Recimo Arctic Monkeys koji prodaju karte za pulsku Arenu u roku od 2 minute. Jasno da znam da nece kod nas nikad tako nesto doci ali mi onda ne dovodi bendove gdje su clanovi svi 60+ i sto je najgore svrsava se u javnosti kako je doveden legendardi band. :roll:
Oni su startali kada su imali 15 godina, rockstari su postali prije punoljetstva, albumom AM su dokazali da nisu obicna tinejdzerska senzacija, ali isti je objavljen prije skoro 10 godina.

Sto se tice bendova, kao sto neko upita gore, u Britaniji vazda imaju nekih zanimljivih bendova, takva su kultura, ja bih volio npr The xx, oni su fantasticni.
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1755 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

A nakon sto je Kasljevic dovodio The Gypsy Kingse, sa Andre Reyesom, Avalon sada dovodi ove malo kvalitetnije The Gypsy Kings sa Nicolasom Reyesom, jedinu grupu koja u sustini ima pravo na to ime.

Gipsy Kings dolaze u Sarajevo, nastupaju s Nicolasom Reyesom
Image

Jedinstveni muzički svjetski sastav, Grammy dobitnici Gipsy Kings po prvi put dolaze u Sarajevu, 18. marta 2023. godine u Olimpijsku dvoranu Zetra.

Legendarni sastav iz Francuske će predvodit maestralni Nicolas Reyes, glavni vokal benda koji je snimio sve najveće hitove ovog jedinstvenog muzičkog benda. Nakon uspješno organizovanog koncerta Stinga, produkcijska kuća Avalaon je odlučila u Sarajevu prirediti još jedan spektakl za pamćenje te opravdati najavu da će glavni grad Bosne i Hercegovine od sada biti redovno na spisku svjestkih muzičkih imena.

"Bukvalno sa svih strana, u kafićima, restoranima, taksi vozilima slušao sam kako sviraju Gipsy Kings i kako Nicolas pjeva. Rekao sam, zašto da ne, hajmo ih dovesti u Sarajevu kad ih Sarajevo već toliko voli. Oni veoma rijetko gdje nastupaju, ali kada nastupaju to su ozbiljne američke turneje ili veliki etno-world festivali po Evropi pa će Sarajevo i ovoga puta dobiti još jedan ozbiljan muzički spektakl za pamćenje", poručio je Boban Milošeski, vlasnik produkcijske kuće Avalon.

Ulaznice će biti dostupne u prodaji od 07. decembra putem sistema Kupi Kartu i to po vrlo povoljnim cijenama za sve zone od 44, 49, 69 i 89 KM (VIP zona).
Klix
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1756 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

So What! wrote: 05/12/2022 13:15
dulekrele wrote: 05/12/2022 12:55

Recimo Arctic Monkeys koji prodaju karte za pulsku Arenu u roku od 2 minute. Jasno da znam da nece kod nas nikad tako nesto doci ali mi onda ne dovodi bendove gdje su clanovi svi 60+ i sto je najgore svrsava se u javnosti kako je doveden legendardi band. :roll:
Sto se tice bendova, kao sto neko upita gore, u Britaniji vazda imaju nekih zanimljivih bendova, takva su kultura, ja bih volio npr The xx, oni su fantasticni.
Daj još koju preporuku, tebi muzički uvijek vjerujem. :D
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#1757 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dulekrele »

So What! wrote: 05/12/2022 13:15
dulekrele wrote: 05/12/2022 12:55

Recimo Arctic Monkeys koji prodaju karte za pulsku Arenu u roku od 2 minute. Jasno da znam da nece kod nas nikad tako nesto doci ali mi onda ne dovodi bendove gdje su clanovi svi 60+ i sto je najgore svrsava se u javnosti kako je doveden legendardi band. :roll:
Oni su startali kada su imali 15 godina, rockstari su postali prije punoljetstva, albumom AM su dokazali da nisu obicna tinejdzerska senzacija, ali isti je objavljen prije skoro 10 godina.

Sto se tice bendova, kao sto neko upita gore, u Britaniji vazda imaju nekih zanimljivih bendova, takva su kultura, ja bih volio npr The xx, oni su fantasticni.
Ne razumijem sta hoces da kazes. Da su stari. :lol: Alex ima 36 godina. The XX su osnovani 3 godine kasnije jesu li i oni matori za tebe. The XX je bend za manjih dvorana sto i ja preferiram, a takvih ima ko salate koje bih volio da vidim u SA ali mrka kapa.
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1758 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

n+1 wrote: 05/12/2022 13:27Daj još koju preporuku, tebi muzički uvijek vjerujem. :D
Evo ga frisko ...

User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1759 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

dulekrele wrote: 05/12/2022 13:35Ne razumijem sta hoces da kazes. Da su stari. :lol: Alex ima 36 godina. The XX su osnovani 3 godine kasnije jesu li i oni matori za tebe. The XX je bend za manjih dvorana sto i ja preferiram, a takvih ima ko salate koje bih volio da vidim u SA ali mrka kapa.
The xx, jos uvijek izbacuje dobre albume (imaju ih tri), dok ih Arctic Monkeys imam osjecaj onako stanca (imaju ih sedam).

Ima Muse, vazda ga zaboravim, a imaju ogromnu fan bazu. Zatim ovi sto im je prosao prime, ali jhos uvijek drmaju, Kaiser Chiefs, Franz Ferdinand, Arcade Fire, Tame Impala (jos uvijek aktuelni), Pixies, Kings of Leon, Foals, The White Stripes, Editors, Yeah Yeah Yeahs, Gorillaz (umjetni bend, sad ne znam koliko nastupaju), Panic! at the Disco, alt-J, Florence + the Machine, Snow Patrol, Jet, Mando Diao, Bastille, Placebo, Manic Street Preachers, The Verve, Blur.
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1760 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Nek dovedu GoDJiru i ja zadovoljan.
User avatar
Better Man
Posts: 16770
Joined: 01/10/2006 20:10

#1761 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

So What! wrote: 05/12/2022 14:19
dulekrele wrote: 05/12/2022 13:35Ne razumijem sta hoces da kazes. Da su stari. :lol: Alex ima 36 godina. The XX su osnovani 3 godine kasnije jesu li i oni matori za tebe. The XX je bend za manjih dvorana sto i ja preferiram, a takvih ima ko salate koje bih volio da vidim u SA ali mrka kapa.
The xx, jos uvijek izbacuje dobre albume (imaju ih tri), dok ih Arctic Monkeys imam osjecaj onako stanca (imaju ih sedam).

Ima Muse, vazda ga zaboravim, a imaju ogromnu fan bazu. Zatim ovi sto im je prosao prime, ali jhos uvijek drmaju, Kaiser Chiefs, Franz Ferdinand, Arcade Fire, Tame Impala (jos uvijek aktuelni), Pixies, Kings of Leon, Foals, The White Stripes, Editors, Yeah Yeah Yeahs, Gorillaz (umjetni bend, sad ne znam koliko nastupaju), Panic! at the Disco, alt-J, Florence + the Machine, Snow Patrol, Jet, Mando Diao, Bastille, Placebo, Manic Street Preachers, The Verve, Blur.
Da ne zaboravimo odlične Škotlanđane Mogwai!!
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1762 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Mogwai su trebali svirait u Sarajevu davne 2005.godine.
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1763 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Iron Maiden su trebali "svirati" u Sarajevu nekad poslije rata. Sjecam se da sam mozda u Avazu citao da su cak i plakati bili zapljepljeni. Medjutim niko njih nije kontaktirao. Mozda @DaysleepeR zna jel to bila istina.
elk
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 12:03

#1764 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by elk »

Za plakate nije tacno. Ostalo ne bih znao. Davno su realno trebali doci.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1765 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Bit će za 30 godina koncerta u BKC. :D
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1766 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

billy organ wrote: 05/12/2022 14:24 Mogwai su trebali svirait u Sarajevu davne 2005.godine.
Zato je The Whitest Boy Alive nastupio dva puta u so.ba, za jednu noc, bas top atmosfera bila ...

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14596
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1767 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

billy organ wrote: 05/12/2022 14:32 Iron Maiden su trebali "svirati" u Sarajevu nekad poslije rata. Sjecam se da sam mozda u Avazu citao da su cak i plakati bili zapljepljeni. Medjutim niko njih nije kontaktirao. Mozda @DaysleepeR zna jel to bila istina.
iskreno, ne mogu se sjetiti da su bili plakati

mogli smo relativno lako imati Maiden kada je Blaze Bayley pjevao, tada je metal svakako bio u banani nakon grunge-a i Maiden je svirao u dosta manjim dvoranama

obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1768 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

DaysleepeR wrote: 05/12/2022 15:24
billy organ wrote: 05/12/2022 14:32 Iron Maiden su trebali "svirati" u Sarajevu nekad poslije rata. Sjecam se da sam mozda u Avazu citao da su cak i plakati bili zapljepljeni. Medjutim niko njih nije kontaktirao. Mozda @DaysleepeR zna jel to bila istina.
iskreno, ne mogu se sjetiti da su bili plakati

mogli smo relativno lako imati Maiden kada je Blaze Bayley pjevao, tada je metal svakako bio u banani nakon grunge-a i Maiden je svirao u dosta manjim dvoranama

obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
PA sad ne bih se slozio da je metal bio u banani 90tih. Sepultura, Fear Factory, Machine Head, Korn bilo je tu jakih imena koji su manje vise modernizovali metal.


[/quote]



obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
[/quote]

Sta mislis koliko bi Gojira kostala?
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1769 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

So What! wrote: 05/12/2022 14:48
billy organ wrote: 05/12/2022 14:24 Mogwai su trebali svirait u Sarajevu davne 2005.godine.
Zato je The Whitest Boy Alive nastupio dva puta u so.ba, za jednu noc, bas top atmosfera bila ...

Ne kontam.
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1770 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

billy organ wrote: 05/12/2022 15:38Ne kontam.
Jednu noc bili, ali odrzali, dva odvojena nastupa, prvo jedna, onda druga publika, kontas :D
User avatar
billy organ
Posts: 1443
Joined: 04/07/2021 19:19

#1771 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

So What! wrote: 05/12/2022 15:41
billy organ wrote: 05/12/2022 15:38Ne kontam.
Jednu noc bili, ali odrzali, dva odvojena nastupa, prvo jedna, onda druga publika, kontas :D
Ahaaa. Trebao si reci u dva termina
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14596
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1772 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

billy organ wrote: 05/12/2022 15:38
DaysleepeR wrote: 05/12/2022 15:24

iskreno, ne mogu se sjetiti da su bili plakati

mogli smo relativno lako imati Maiden kada je Blaze Bayley pjevao, tada je metal svakako bio u banani nakon grunge-a i Maiden je svirao u dosta manjim dvoranama

obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
PA sad ne bih se slozio da je metal bio u banani 90tih. Sepultura, Fear Factory, Machine Head, Korn bilo je tu jakih imena koji su manje vise modernizovali metal.



obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
[/quote]

Sta mislis koliko bi Gojira kostala?
[/quote]

moglo bi se debatovati koliko je to što su ti nabrojani bendovi svirali 90-ih bilo metal :)

Gojira bi se mogla dobiti povoljno ljeti po nekoj festivalskoj cijeni, ali obzirom da mi nemamo festivala osim OK Festa, slabo

ali nije isključeno da bi mogla Gojira osvanuti upravo na OK Fest plakatu

kod bošnjaka sigurno neće zaživiti nikakav open air fest u budućnosti, tona je tu problema, srbi dobro guraju, hrvati uglavnom komercijala
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1773 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Dr Kova »

User avatar
Slo Burner
Posts: 5354
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1774 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

Pantera u Budimpesti, Bukurestu i Sofiji u maju.
Jedva cekam gdje ce se Hazardi pojaviti
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1775 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 05/12/2022 15:54
billy organ wrote: 05/12/2022 15:38

PA sad ne bih se slozio da je metal bio u banani 90tih. Sepultura, Fear Factory, Machine Head, Korn bilo je tu jakih imena koji su manje vise modernizovali metal.



obzirom da je metal danas jači nego ikad, bez velikih para, nema ni velikih bendova

Metallica vjerovatno nikad
Sta mislis koliko bi Gojira kostala?
[/quote]

moglo bi se debatovati koliko je to što su ti nabrojani bendovi svirali 90-ih bilo metal :)

Gojira bi se mogla dobiti povoljno ljeti po nekoj festivalskoj cijeni, ali obzirom da mi nemamo festivala osim OK Festa, slabo

ali nije isključeno da bi mogla Gojira osvanuti upravo na OK Fest plakatu

kod bošnjaka sigurno neće zaživiti nikakav open air fest u budućnosti, tona je tu problema, srbi dobro guraju, hrvati uglavnom komercijala
[/quote]

Metallicu je neko na press konferencije prije koncerta u Beogradu 2004. godine, da li će ikada nastupati u BiH, i Larsov odgovor je bio u fazonu, never say never:

Image

Čuo sam da je Metallica nekada bila milion dolara na račun benda, pa onda sve ostalo, realno, to bi ovdje mogao organizovati neko koga žulja milion dolara u saradnji sa nekim ozbiljnim menadžerom, znači nikad.

Što se tiče festivala, Exit sa Garden of Dreams na Stojčevcu sljedeće godine pravi festival i mislio sam da će biti samo elektronika, ali eto kako sam se raspitao, biće mini Exit i traže neki bend koji bi mogao sakupiti pet hiljada ljudi, a da nije preskup.

Od metal bendova koji su se mogli gledati ovdje, a da bi skupili publike, Gojira bi sigurno napravila spektakl, MGLA isto, neki moderniji zvuci poput As I Lay Dying, Killswitch Engage, a uvjeren sam da bi Testament imao odlicno posjecen koncert, dok je Crowbar bio nažalost otkazan.

Gledam Parkway Drive kako sada drma na turnejama,, a drmali su dobro i u Slogi, o Behemothu da ne pričam, mislim da bi sakupili ponovo neke novije publike, imali smo privilegiju gledati Sepulturu dva puta, Madball tri puta, Rotting Christ jdva puta, veterane poput Exodusa, Vital Remainsa, Death Angela, Biohazarda, Iced Eartha, Kreatora, Destructiona itd ... Mislim da su metalci najbolje i prošli s koncertima.
Post Reply