Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55580
Joined: 15/12/2008 16:53

#1701 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by ultima_palabra »

Bio sam se toliko navikao na tu praksu da sam fulio citav koncert Morcheebe u Zagrebu :mrgreen: Dolazili u Tvornicu, kontam to je isti fol ko i Sloga i zakasnim sat i po... ljudi zadnju pjemu sviraju :run:
User avatar
billy organ
Posts: 1435
Joined: 04/07/2021 19:19

#1702 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Ili ne znaju ili su zaboravili da svaki koncert u Slogi pocinje tamo iza 10 sati.
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1703 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

billy organ wrote: 16/11/2022 14:22 Ili ne znaju ili su zaboravili da svaki koncert u Slogi pocinje tamo iza 10 sati.
Koncerti koje u Slozi organizuje Sarajevo disk, počinju dosta ranije. Nema iza 10 navećer, pa i 11 navećer kad je organizovao Mesud Rizvo.
User avatar
billy organ
Posts: 1435
Joined: 04/07/2021 19:19

#1704 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Better Man wrote: 17/11/2022 10:30
billy organ wrote: 16/11/2022 14:22 Ili ne znaju ili su zaboravili da svaki koncert u Slogi pocinje tamo iza 10 sati.
Koncerti koje u Slozi organizuje Sarajevo disk, počinju dosta ranije. Nema iza 10 navećer, pa i 11 navećer kad je organizovao Mesud Rizvo.
To nisam znao jer nisam bio u Slogi na koncertu ima 100 godina.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14509
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1705 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

Koncerti u Slogi petkom počinju ranije jer Sloga čim završi koncert postavlja setup za roke koke, ulaze koke napucende i brade brude, idu brodovi, labudovi i šta već.

Ako je svirka subotom, onda će početi kasnije jer to je glavni program večeri.

Tako je uvijek bilo.
User avatar
billy organ
Posts: 1435
Joined: 04/07/2021 19:19

#1706 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Ja kad god sam isao na koncert petkom uvijek je pocinjalo iza 10 sati.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1707 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Slušali smo - Powerwolf.

Prije 7 godina sam ih slušao u malom klubu pred, možda, hiljadu ljudi. U međuvremenu su toliko narasli da pune veće dvorane do posljednjeg mjesta.

Ni tada, prije 7 godina, a ni poslije, sve do današnjeg dana, nisam slušao bend koji tako uspješno animira publiku, tako da ova faktički postaje integralni dio performansa. Doktori nauka za interakciju s publikom.


User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1709 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Hajmo zagrijavanje za Maiden 2024. u Sarajevu ...

Bruce Dickinson konačno u Sarajevu, s Jon Lord Orkestrom izvodi pjesme benda Deep Purple
Image

Prošle sedmice smo pisali kako Bruce Dickinson stiže u regiju s Jon Lord Orkestrom da izvodi pjesme benda Deep Purple, a danas možemo da najavimo da taj koncert stiže i u Sarajevo.

Vijest je potvrdio glumac Feđa Štukan na svom Instagram profilu.

Koncert će se održati 22. marta 20223. godine.

Tačna lokacija koncerta još nije poznata, kao ni cijene ulaznica ni početak prodaje.

Uskoro opširnije.

Muzička Zona
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1710 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Odlična stvar, mada bih ja više volio koncert Iron Maidena.
Last edited by Better Man on 02/12/2022 10:21, edited 1 time in total.
doktor78
Posts: 3005
Joined: 14/09/2006 11:02

#1712 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by doktor78 »

Link više nije aktivan?
I nigdje drugo ovo nisam pročitao sem kod Štukana na instagramu, tako da mi smrdi na dezinformaciju.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1713 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by YouAreMyDestiny »

DaysleepeR wrote: 18/11/2022 15:25 Koncerti u Slogi petkom počinju ranije jer Sloga čim završi koncert postavlja setup za roke koke, ulaze koke napucende i brade brude, idu brodovi, labudovi i šta već.

Ako je svirka subotom, onda će početi kasnije jer to je glavni program večeri.

Tako je uvijek bilo.
Jest, jest, završi se rano i onda ulaze nove generacije, godišta iz novog milenija, napumpana usta i silikoni, brude u helankicama. :shock:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1714 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

So What! wrote: 01/12/2022 14:15 Hajmo zagrijavanje za Maiden 2024. u Sarajevu ...

Bruce Dickinson konačno u Sarajevu, s Jon Lord Orkestrom izvodi pjesme benda Deep Purple
Image

Prošle sedmice smo pisali kako Bruce Dickinson stiže u regiju s Jon Lord Orkestrom da izvodi pjesme benda Deep Purple, a danas možemo da najavimo da taj koncert stiže i u Sarajevo.

Vijest je potvrdio glumac Feđa Štukan na svom Instagram profilu.

Koncert će se održati 22. marta 20223. godine.

Tačna lokacija koncerta još nije poznata, kao ni cijene ulaznica ni početak prodaje.

Uskoro opširnije.

Muzička Zona
I šta sad, dolazi li Bruce ili ne?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14509
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1715 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

Ne dolazi. Feđa Štukan se zajebavao. Izbrisao je taj post.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1716 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by _BataZiv_0809 »

Mate_Miso_Kovac wrote: 14/11/2022 15:41 Šmrkas je napravio dobar dernek :D A to što mrtvi Rundeci i slični bullshiti ne mogu dva čovjeka dovest govori samo da smo na pravom putu 8) 8)
Ubio je Smrkas, ali nije bila puna Zetra
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1717 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by vaučer »

Uzeo karte za Osees u petom mjesecu.
Jedini bend na čije koncerte bi išao svake sedmice da mogu.
Ono, umjesto teretane.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1718 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

DaysleepeR wrote: 02/12/2022 11:19 Ne dolazi. Feđa Štukan se zajebavao. Izbrisao je taj post.
Čuj, zajebavao se. :roll: Kakav lik.

To što u ovoj državi ne postoji niko sposoban da u miru dovede Brusa, koji je dolazio pod opsadom, govori valjda sve o nama.

I još se frajer nađe zajebavati s tim.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14509
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1719 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

n+1 wrote: 02/12/2022 11:58
DaysleepeR wrote: 02/12/2022 11:19 Ne dolazi. Feđa Štukan se zajebavao. Izbrisao je taj post.
Čuj, zajebavao se. :roll: Kakav lik.

To što u ovoj državi ne postoji niko sposoban da u miru dovede Brusa, koji je dolazio pod opsadom, govori valjda sve o nama.

I još se frajer nađe zajebavati s tim.
ovo je rijetka prilika da Bruce sam nastupa, a što nije dogovoreno Sarajevo, ima stotinu razloga

za Maiden čak ni regionalni agenti nemaju novaca kada je Sarajevo u pitanju jer po matematici ne bi bilo finansijskog dobitka

jedino da grad svjesno ide u trošak, a to nema šanse da se desi
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1720 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

DaysleepeR wrote: 02/12/2022 12:05
n+1 wrote: 02/12/2022 11:58

Čuj, zajebavao se. :roll: Kakav lik.

To što u ovoj državi ne postoji niko sposoban da u miru dovede Brusa, koji je dolazio pod opsadom, govori valjda sve o nama.

I još se frajer nađe zajebavati s tim.
ovo je rijetka prilika da Bruce sam nastupa, a što nije dogovoreno Sarajevo, ima stotinu razloga

za Maiden čak ni regionalni agenti nemaju novaca kada je Sarajevo u pitanju jer po matematici ne bi bilo finansijskog dobitka

jedino da grad svjesno ide u trošak, a to nema šanse da se desi
Vala bi mogao grad garantovati da će pokriti razliku ako dođe do gubitka. Ne bi to bili ogromni novci, ako bi uopće i bilo gubitka, jer vjerujem da bi interesovanje bilo značajno, ako ništa onda zbog dokumentarca. Znam ljude koji ne slušaju ni Brusa ni metal, a otišli bi na taj koncert. Uz sve to, ispisalo bi se još jedno poglavlje u cijeloj priči i grad bi ubrao PR poene.

Ne znam gdje je ta progresivna vlada grada i kantona kad treba ovakve stvari podržati, a prvi su da pljuju na Lukasa i kažu kako je grad omladini dosadan.

Na šta misliš kada kažeš "ima stotinu razloga"?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14509
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1721 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

n+1 wrote: 02/12/2022 12:16
DaysleepeR wrote: 02/12/2022 12:05

ovo je rijetka prilika da Bruce sam nastupa, a što nije dogovoreno Sarajevo, ima stotinu razloga

za Maiden čak ni regionalni agenti nemaju novaca kada je Sarajevo u pitanju jer po matematici ne bi bilo finansijskog dobitka

jedino da grad svjesno ide u trošak, a to nema šanse da se desi
Vala bi mogao grad garantovati da će pokriti razliku ako dođe do gubitka. Ne bi to bili ogromni novci, ako bi uopće i bilo gubitka, jer vjerujem da bi interesovanje bilo značajno, ako ništa onda zbog dokumentarca. Znam ljude koji ne slušaju ni Brusa ni metal, a otišli bi na taj koncert. Uz sve to, ispisalo bi se još jedno poglavlje u cijeloj priči i grad bi ubrao PR poene.

Ne znam gdje je ta progresivna vlada grada i kantona kad treba ovakve stvari podržati, a prvi su da pljuju na Lukasa i kažu kako je grad omladini dosadan.

Na šta misliš kada kažeš "ima stotinu razloga"?
Kanton Sarajevo je napravio dogovor sa Avalonom koji je jedina regionalna agencija koja je pokazala interes za Sarajevo.
Oni su radili Stinga i koncert Whitesnake koji je otkazan jer je otkazana cijela turneja.
Kanton je trebao da pokrije eventualni minus za Whitesnake.
Moguće da ovu turneju Bruce-a sa Jon Lord orkestrom radi druga agencija i to može biti jedan od stotinu razloga što nije dogovoreno Sarajevo.
Drugi razlog je da neko ko bi i imao interesa za ovo, jednostavno nije znao da se priprema ovako nešto pa nije reagovao na vrijeme.
Kod nas se može naći stotinu razloga za svašta, od ramazana, dana žalosti na predloženi datum, šta li već...

Ima nekih dogovora za Maiden, ali obzirom da znam detalje prijedloga, od toga neće biti ništa.
A mnogo para je potrebno kao garancija da bi Maiden došao. Trenutno nema isplativosti.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1722 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Ne znam o kojim brojkama pričamo, ali koncert Maidena na kojem sam prije koju godinu bio posjetilo je 20k ljudi (popunjeno do posljednjeg mjesta), a karta je bila oko 50 eura. To znači da je milion eura bilo dovoljno da se Maiden ne samo dovede, nego napravi i značajan profit.

Gledam jednu od rasprodanih arena na trenutnoj turneji. Kapacitet 20k, cijena karte cca 70 EUR. Dakle, 1.4 milion EUR. S obzirom da u tih 1.4 milion EUR spadaju i troškovi organizacije, kao i profit organizatora, Maiden i ne traži tako mnogo.

Ako Kanton sa budžetom od milijarde ne može pokriti eventualni gubitak od nekoliko stotina hiljada maraka da podrži završno poglavlje jedne od najljepših kulturnih priča iz našeg najteže perioda, a očito ne može, onda hebem i budžet i kanton.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14509
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1723 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DaysleepeR »

Da ali Kanton neće davati bankovnu garanciju koja se mora položiti da bi se bukirao Maiden a iznos je u stotinama hiljada eura.

Inače, itekako dijelim frustraciju, ali o ovome se toliko godina priča da ja stvarno nemam snage da previše raspravljam.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1724 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 02/12/2022 12:21
n+1 wrote: 02/12/2022 12:16

Vala bi mogao grad garantovati da će pokriti razliku ako dođe do gubitka. Ne bi to bili ogromni novci, ako bi uopće i bilo gubitka, jer vjerujem da bi interesovanje bilo značajno, ako ništa onda zbog dokumentarca. Znam ljude koji ne slušaju ni Brusa ni metal, a otišli bi na taj koncert. Uz sve to, ispisalo bi se još jedno poglavlje u cijeloj priči i grad bi ubrao PR poene.

Ne znam gdje je ta progresivna vlada grada i kantona kad treba ovakve stvari podržati, a prvi su da pljuju na Lukasa i kažu kako je grad omladini dosadan.

Na šta misliš kada kažeš "ima stotinu razloga"?
Kanton Sarajevo je napravio dogovor sa Avalonom koji je jedina regionalna agencija koja je pokazala interes za Sarajevo.
Oni su radili Stinga i koncert Whitesnake koji je otkazan jer je otkazana cijela turneja.
Kanton je trebao da pokrije eventualni minus za Whitesnake.
Moguće da ovu turneju Bruce-a sa Jon Lord orkestrom radi druga agencija i to može biti jedan od stotinu razloga što nije dogovoreno Sarajevo.
Drugi razlog je da neko ko bi i imao interesa za ovo, jednostavno nije znao da se priprema ovako nešto pa nije reagovao na vrijeme.
Kod nas se može naći stotinu razloga za svašta, od ramazana, dana žalosti na predloženi datum, šta li već...

Ima nekih dogovora za Maiden, ali obzirom da znam detalje prijedloga, od toga neće biti ništa.
A mnogo para je potrebno kao garancija da bi Maiden došao. Trenutno nema isplativosti.
Jel se fakat zajebavo Fedja, za moj ukus malo neslan fazon, jer sam upratio tu turneju i bas pomislio kako ovo niko da realizuje, a s druge strane, Fedja je u tim krugovima, kontam mozda nam na konto Pocasnog gradjanina fakat upali da ga dovedemo za ovu solo turneju.

Ono sto meni nije jasno, evo 2016. sam gledao Maiden u Splitu i tad je neko pustio neke majice Iron Maiden - Bosnia nad Herzegovina fans, imam ocjecaj da je svaki treci lik na koncertu to nosio. Kada je Bruce pozravio raju iz Bosne, zagrmila je dvorana, pa takav dogadjaj bi sigurno uspio u Sarajevu, makar na nulu bi se doveo finansijski, dok bi ovaj grad dobio jednu zasluzenu uspomenu.

Koncert Stinga je pokazao da su ljudi gladni ovakvih dogdjaja i da jednom godisnje mozemo imati jedan fin koncert u Sarajevu, hvala Avalonu, ali treba aktivirati jos nekoga da pokusa pogurati cijelu pricu.

Sjecam se, koliki god da je debil, Skaka na celu Grada Sarajevo je uputio bio ono pismo interesa da se organizuju Rolling Stonesi na Bjelasnici. Nazalost nista od toga nije bilo, ali neka dobra volja bi se trebala pokazati i od strane administracije.

Istrazujuci fenomene tih koncerata po Sarajevu, ja sam shvatio da ovdje nema nikakvog pravila, 1984. godine dok je Rory Gallagher 1985. odrzao jedan izrazito uspjesan koncert u Ledenoj dvorani Skenderije.

Poslije rata Vaya Con Dios dva puta nastupa, jednom Zetra, jednom Skenderija, oba puta uspjesno, dok je tada relativno popularni James Blunt 2008. godine odrzao koncert s relativno skromnom posjecenosti u Zetri.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1725 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Nikada ovdje nije bio metal ili čak hard rock koncert tog ranga da bi se testirale standardne pretpostavke koje se uobičajeno navode kao razlog zašto stvar ne bi bila isplativa: malo tržište (manjak interesa) u kombinaciji sa niskom kupovnom moći. Išla bi raja na koncert Maidena samo zato što je Maiden, čak i da ih boli racaku za iste.

A vala ne mora ni biti Maiden, ako je preskupo. Koliko košta ova solo varijanta? Pa prije koju godinu Bruce je hodao po Evropi i čitao isječke iz svoje autobiografije u Evening with Bruce formatu. Koliko bi zaista koštalo da se tada doveo? Pičkin dim. Samo što bi najprije trebalo prepoznati da njegov dolazak prevazilazi puki kulturni događaj i zadire u pitanje odnosa prema prošlosti.

Svaka čast Stingu i Bijeloj zmiji, ali ovo je ipak nešto drugačije.
Post Reply