Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#1626 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by addem »

Hajvan wrote: 06/12/2021 22:14 nije mi jasan Zele... svira isto vece s cetnikom Borom
moj Zele, zeleni.
Sviro je nekad i ilahije. Za pare jarane sve za pare
kenan77
Posts: 302
Joined: 05/10/2013 09:02

#1627 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by kenan77 »

pozz svima..zna li iko raspored zona skenderije za koncert whitesnake..koja je koja zona..konkretno mene zanima tribina gore lijevo ili desno neposredno od stejda..na kupikartu mi bas nije jasno,kao da ce stejd biti na zapadu,jel moguce? Hvala
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1628 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by dalmatinka »

Buckethead wrote: 20/12/2021 11:30
mali_balon wrote: 20/12/2021 10:30 Ako Coverdale bude ziv..
Ako ne bude pjevaće Dino Jelušić :D
Jelusić, ne š.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1629 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by vicious »

azurna_obala wrote: 20/12/2021 20:46
ultima_palabra wrote: 20/12/2021 17:16

Izdislav i koja jos?
Hahahaha

Ova

Ima i ova: :D


Imao sam i album na kojem je ova bila, ali ne sjećam se više ni jedne druge pjesme. :lol:
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#1630 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by nekome »

ima li sta za novu gdje
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1632 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Russki »

kojih to svjetskih zvijezda?
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1633 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Poznat novi datum koncerta Stinga u Sarajevu
Image

Novi datum Stingovog koncerta u Sarajevu je 2. oktobra za njegov rođendan, što je prije nekoliko minuta potvrđeno i na njegovoj zvaničnoj web stranici www.sting.com.

Nakon prolongiranja martovskog dijela evropske turneje My Songs, zvanično su povrđeni svi novi datumi koncerata koji su prolongirani u tom periodu.

Svi koji su kupili ulaznice, a ne odgovara im novi datum održavanja koncerta, refundaciju novca mogu izvršiti od 01. do 07. marta.

"Kako smo obećali tako smo i učinili. U rekordnom roku smo uspjeli da potvrdimo novi datum Stingovog sarajevskog koncerta. I to ni manje ni više, od ponuđene dvijee opcije, uspjeli smo koncert da zakažemo 02. oktobra na njegov rodjendana. Tako da će prepuna Zetra i Sarajevo imati šansu da mu to večer čestitamo zajedno svi rodjendan. Ogromna zahvalnost svim kupcima ulaznica koji su pokazali veliko povjerenje produkcijskoj kući Avalon, te čekali novi termin koncerta. U svakom zlu ima nečega dobrog, tako da ćemo ovoga puta umjesto u jaknama, na koncert Stinga ići u majicama kratkih rukava", istakao je Boban Milošeski, vlasnik produkcijske kuće Avalon.
Akta
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#1634 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

ako neko hoće u beč ili minhen (ili negdje drugo) na stonese prodaja karata je krenula, linkovi na https://rollingstones.com/tour a password je ROCKSOFF

najbolja opcija je čekati zvanični početak prodaje u petak i onda kupiti LUCKY DIP. ne samo da je u pitanju daleko najjeftinija opcija nego su mjesta uglavnom top, dobije se ono što ostane neprodato a to su uglavnom najskuplje karte. naravno za to se mora biti brz i kupiti odma nakon što krene prodaja. ja sam odlučio da probam lucky dip za upravo ova dva (beč i minhen, prag je u zadnjem trenutku ispao sa liste) pa ako uspijem idem tamo gdje sam uspio. u beču sviraju par dana prije stonesa i guns n’ roses, elem taman lijep izlet, šnicla i koncerti
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#1635 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by RJ57 »

lucky dip prodaja je trajala par minuta, ako je i toliko. cijena pola od najjeftinije karte (66€)
beč nisam uspio, prodaja je krenula u 10 ujutro umjesto u 12, nisam dobro pročitao tj glupo sam pretpostavio da austrija i njemačka idu istovremeno
minhen zato jesam, ako bude sve u dure idemo hanuma i ja 5. juna na olimpijski stadion, drugi koncert turneje. vidjećemo koje će nas karte zapasti, moguće je sve od front of stage do nekog tamo zadnjeg reda.

ako bude najavljena kiša bacili smo pare i ostajmo kući
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#1637 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by vaučer »

Treći put uhvatio Osees uživo sinoć. Kakav band dan te jebo, koja energija. Ne znam od čega - ali su me izlječili. :shock: Opet sam uhvatio Dwyera prije koncerta ali ovaj put ga nisam morio za selfie. :run:
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#1638 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by nekome »

U sjajnoj atmosferi posjetitelji festivala Garden of Dreams dočekali jutro

https://www.klix.ba/magazin/muzika/u-sj ... /220611056

je ko bio, kako bi
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#1639 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Averus »

pratim temu :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#1640 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by no_sekirli »

Ide li se na Pearl Jam u Mađarsku 12.07.?
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#1641 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by epik »

User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1642 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by agnostic_front »

Super svirke na Trebevicu, Vidikovac fest :thumbup:
Nadam se da ce postati tradicionalni.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#1643 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by muhanata »

Obzirom da su partijaneri ovdje aktivniji :-D

Prodajem karte za EXIT za sve dane, javiti se pp :sax:
Modest Musorgski
Posts: 1022
Joined: 26/07/2012 20:08

#1644 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Modest Musorgski »

Evo da i ja ponudim svoju kartu za preostala 3 dana. Igrom slucaja poremetili se planovi. Ko hoce nek se javi u inbox Image
challmander
Posts: 341
Joined: 09/01/2022 11:42

#1645 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

Vidim raja vidno razocarana zbog otkazivanja Whitesnake :D :D

Salu na stranu, meni nije nesto pretjerano zao sto oni ipak nece nastupiti. Nisam neki fan a svakako sam mislio otici samo da ispostujem takav dogadjaj jer je rijetkost u ovom gradu. Sting je ipak druga prica i taj koncert jedva cekam.

Nedavno sam bio u Pragu gdje sam maksuz otisao radi Metallice al sam "usput" ugrabio i Iron Maiden pa da podijelim par utisaka.

20.6.2022 Iron Maiden, Sinobo Stadium

Prije koncerta je takva oluja naletila, kisa i grmljavina, da sam fakat mislio da ce otkazat koncert. Vrata su se otvorila u 16:00 i tad je najjaci pljusak udario, samo su oni najveci ludjaci trcali da udju sto prije na stadion. Nisam imao kartu za Fan pit a svakako sam bio medju prvima za ulaz na parter, tako da mi je bilo svejedno sto sam malo pricekao da prodje pljusak. Prva predgrupa je bila Lord of The Lost i bili su iznenadjujuce dobri. Ovo mi je bio 4ti put na Maidenu i naslusao sam sve svakakvih predgrupa koje su uglavnom bile sranje al ovi su imali neki svoj fazon i postujem to + mislim da imam neki fetis na pjevace koji imaju malo dublje glasove pa su mi se zato mozda svidjeli. Druga predgrupa su bili Airbourne koji su bili teska suprotnost od ovih prvih. Napravili su dobar show opcenito al ja nisam neki fan bendova koji se trude da zvuce kao neki veliki bendovi iz proslosti, u ovom slucaju AC/DC, pa mi je cjelokupni nastup bio nekako "meh". Prepoznao sam pjesmu "Breakin' Outta Hell" koju sam negdje ranije cuo i to je to sto sam znao dok Iron Maiden nije izasao. Ovo mi je bio treci koncert na Legacy Of The Beast turneji tako da sam znao sta me ceka, al opet osjecaj je bio nevjerovatan. Malo su izvrtili set listu da bi ubacili 3 pjesme sa novog albuma i fakat su predobro zvucale uzivo. Iako je opcenito medju fanovima Writing on the Wall bio favorit, meni se licno Senjutsu najvise svidio jer Bruce savrseno pogadja visoke note u toj pjesmi i nekako je bas stvorena za njegov glas. Stratego mi je najbolje legao kad sam slusao album zbog malo brzeg ritma, ali uzivo mi se ipak Senjutsu vise svidjela. Ostatak set liste je uglavnom bio isti kao na proslom dijelu turneje, s tim da su vratili Blood Brothers koju sam cuo 2016te ali u puno losijem ozvucenju u Splitu a to mi je svakako bio prvi veliki koncert ikad pa sam previse bio pod utiskom da bi pojedinacno neke pjesme slusao. Pjesma je vrhnuski legla na ovu set listu i drago mi je sto sam je uspio "kako treba" cuti ovaj put. Atmosfera je bila vrhunska, iako je puno bolje bilo u Fan Pitu dok se oko mene par ljudi cak i malo ibretilo sto znam skoro svaku pjesmu napamet. Ipak se vidjelo da su ljudi tu pozelili ove velike koncerte i specificno ovaj, koji se odrzao nakon 2 godine uzastopnog otkazivanja. Standardno poslije koncerta ide "Always Look On The Bright Side Of Life" koju uvijek sretno pjevusim dok izlazim poslije koncerta, s kezom od uha do uha.

22.6.2022 Prague Rocks, Letnany Letiste

Vrijeme cista suprotnost od prvog koncerta, sune przilo od ranog jutra i ja sam se vec u 10 sati pozicionirao pred kapiju da bi sto blize prvom redu prisao al vec je tu bilo jedno 50-100 ljudi. Srecom nije sve u jednom redu nego su kapije bile na duzini nekih 50m pa je ipak postojala sansa da na sprintu do bine prestignem neke od tih ljudi. Prvo sam se zijanio kad mi je neki Ceh rekao kako taj venue prima nekih 60-70k ljudi. Na slikama i na planu stajanja/sjedenja mi je izgledalo puno manje i kontao sam ide do nekih 40k. Helem nejse, oko 11-12 vec se raja pocela skupljat i nekim slucajem iza mene na kapiju dodje grupa od jedno 10 Sarajlija. Nisam inace otvorena osoba al skontali su da sam "nas" jer sam ponio zastavu s ljiljanima. Tu smo se malo ispricali al ubrzo su se kapije otvorile i u tom trku do bine sam ih izgubio. Jebi ga, druzba je druzba a sluzba je sluzba. Na ulazu su mi oduzeli zastavu iako nigdje nije bilo naglaseno da nije dozvoljeno, al nisam htio gubit dragocjeno vrijeme svadjajuci se s osiguranjem pa da izgubim mjesto zbog kojeg sam i dosao ranije. Helem, nakog razgibavanja zgloba kojeg sam povrijedio prije nekoliko mjeseci i bio u gipsu 3 sedmice, moj sirotinjski sprint me dovukao do drugog reda iza ograde pored polukruzne platforme ispred bine po kojoj se clanovi benda krecu. Uslijedilo je 2 sata przenja na suncu do prve predgrupe. U medjuvremenu sam se iznenadio solidarnoscu u prvim redovima, gdje mi je jedan Izraelac sacuvao mjesto dok sam otisao kupit vodu bez koje bih se sigurno obandacio do 9 kad pocinje glavni show. Prva predgrupa je bio neki bend iz Ukrajine, Hardkiss, i pozitivno su me iznenadili. Pjesme su bile na njihovom jeziku, sto je uvijek plus, i opcenito nastup je bio dobar sa nekoliko ocekivanih pominjanja rata u Ukrajini. Iduca 2 benda su bila bas bezveze. S8nt Elektric i Red Fang su neki americki rok bendovi koji su tu bili bukvalno da popune vrijeme jer nije bilo apsolutno nista zapazljivog na njihovim nastupima. Imam osjecaj da je apsolutno sve bilo pogresno, od jacine zvuka, omjera izmedju instrumenata i vokala pa cak i do same izvedbe. Iduci su bili Steel Panther, auh brate... Toliko krindza u zivotu nisam osjetio kao od ovih propalih, botoksiranih, wanna-be rock zvijezdi 90tih (il kad vec) kojima su apsolutno sve pjesme bile o sexu. Za citav nastup sam samo jednu sliku uhvatio koju cu pogledat da sebi olaksam kad god mi nesto bude ofirno u zivotu. Eh nakon njih je krenuo Five Finger Death Punch, i to je bio pravi metal koncert. Znam ih od ranije i slusao sam, ali nisam nikad bio neki diehard fan medjutim u buducnosti bi se moglo i otici na neki njihov koncert pa da se odgleda citav set, ipak su ovdje bili ograniceni i vremenom i raspolozivim sredstvima (stage). Onda je krenula priprema svega za glavni dio, transformacija bine. Kad je tehnicar postavio jedan od mikrofona tacno ispred mene, tu sam se vec krenuo hajpat jer nisam uopste imao pojma kako izgleda stage za vrijeme njihovog nastupa. Prva uvodna pjesma AC/DC - It's a Long Way To The Top dize atmosferu a kad je krenula "Ecstasy Of Gold", tad je vec krenuo adrenalin i svi su horski pjevusili uz tu melodiju. Metallica je napravila haos i fakat sam vidio zasto jesu vjerovatno najveci aktivni rock/metal bend danasnjice. Ja sam bio u opcem delirijumu, nisam mogao vjerovat da sam tu i da su clanovi benda bukvalno metar od mene i prze isto kao na snimcima starim 10+ godina. Prve tri pjesme su svirali na platformi u publici i tad nisam bas najbolje cuo vokal, nemam pojma zasto. Gledao sam kasnije svoje snimke i snimke na YT iz slicnih pozicija, ista stvar je bila u pitanju. Nakon toga, svaka pjesma se savrseno cula, bez obzira sto se skoro sve horski pjevalo. U svom tom ludilu mom zaboravio sam da su svirali "For Whom The Bell Tolls" i tek kasnije kad sam pogledao set listu, sjetio sam se te izvedbe. Ono sto mi se svidja opcenito je sto mijenjaju set listu i ne sviraju iste stvari na svakom koncertu kao sto neki drugi, veliki bendovi rade. Ubacili su tu nekoliko "manje popularnih" pjesama poput "Dirty Window" ili "Trapped Under Ice" taman da zacine malo listu. Na kraju sam se sav slomljen, nakon 14h stojanja vratio u hostel sa dvije event custom trzalice i zaspao k'o beba, s osmjehom na licu. Majicu nisam uspio ugrabit, sve se rasprodalo poslije koncerta al uspio sam online narucit po slicnoj cijeni.

Bucket list bendova koje trebam cut uzivo sam poprilicno ispunio, ostalo je jos nekoliko ovih "manjih" koje bi volio cut ali su mladji pa ce bit aktivni jos dugo vremena i bice prilike da se ode na koncert il festival gdje nastupaju. Sljedeci je Rage u Zagrebu, to cu vjerovatno moci sad vidjet i nikad vise.

Svasta se ja nasrah, nemojte zamjerit :lol:
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#1646 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Nierika »

Zanimljivo mi je čitati ove impresije mada sam se sjetila i da sto godina nisam bila na koncertu. :-? :D
DonieBrasco
Posts: 15184
Joined: 31/08/2016 16:09

#1647 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by DonieBrasco »

Sergej Cetkovic u septembru BKC - Sarajevo koncert !
daario naharis
Posts: 586
Joined: 17/06/2015 19:42

#1648 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by daario naharis »

Jel upitan Sting 2.10 buduci da su izbori taj dan?
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#1650 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Nierika »

U finom društvu na toj mapi. :D
Post Reply