Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#1876 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by doktor78 »

Slo Burner wrote: 22/03/2023 10:38 Kupio sam ja cim su izasle, sad bih ih prodao. Bas mi je komplikovano otici Tribina c1
Ma meni je baš komplikovano zbog posla, doći ću maltene u zadnji tren, i to ako ne bude zastoja na putu.
BTW, preporuka za neki parking u blizini?
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#1877 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

DaysleepeR wrote: 22/03/2023 11:42 Problem sa Cave-om što ga sluša pet ljudi u Sarajevu.
I tih pet je ona najgora FGR SFF elita što svakog nervira.
A i oni ga ne slušaju već znaju tri pjesme i jako je cool reći da pravo voliš Cave-a.
Trudio sam se Cavea slusat. Ne ide. Znam tri pjesme, onu sa Kylie, Into my arms, red right hand. Naravno ne znaci to da ako ja ne to ne slusam da je nesto lose. Ali da Cave mnogima sluzi kao certifikat personalne originalnosti u raji to je istina.

dulekrele wrote: 22/03/2023 11:45 Slusa al u qurcu 5. Kolko je samo raje otislo u Bg ili Zg na koncert iz SA i kolko bi iz tih gradova doslo u SA. Ali eto zivi u uvjerenju da Dikinsona slusa vise od 5. :lol:
Koliko je raje otislo iz Sarajeva? Daj Boze, desetak da je bilo.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#1878 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by drugtito2011 »

billy organ wrote: 22/03/2023 12:24
DaysleepeR wrote: 22/03/2023 11:42 Problem sa Cave-om što ga sluša pet ljudi u Sarajevu.
I tih pet je ona najgora FGR SFF elita što svakog nervira.
A i oni ga ne slušaju već znaju tri pjesme i jako je cool reći da pravo voliš Cave-a.
Trudio sam se Cavea slusat. Ne ide. Znam tri pjesme, onu sa Kylie, Into my arms, red right hand. Naravno ne znaci to da ako ja ne to ne slusam da je nesto lose. Ali da Cave mnogima sluzi kao certifikat personalne originalnosti u raji to je istina.

dulekrele wrote: 22/03/2023 11:45 Slusa al u qurcu 5. Kolko je samo raje otislo u Bg ili Zg na koncert iz SA i kolko bi iz tih gradova doslo u SA. Ali eto zivi u uvjerenju da Dikinsona slusa vise od 5. :lol:
Koliko je raje otislo iz Sarajeva? Daj Boze, desetak da je bilo.
U Bg na koncertu Iron Maiden, u maju ove godine, sam sreo najmanje 100 ljudi iz Sarajeva. A sigurno ih je bilo puno više. Ne valja ti računica drug.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#1879 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

drugtito2011 wrote: 22/03/2023 12:31
billy organ wrote: 22/03/2023 12:24

Trudio sam se Cavea slusat. Ne ide. Znam tri pjesme, onu sa Kylie, Into my arms, red right hand. Naravno ne znaci to da ako ja ne to ne slusam da je nesto lose. Ali da Cave mnogima sluzi kao certifikat personalne originalnosti u raji to je istina.




Koliko je raje otislo iz Sarajeva? Daj Boze, desetak da je bilo.
U Bg na koncertu Iron Maiden, u maju ove godine, sam sreo najmanje 100 ljudi iz Sarajeva. A sigurno ih je bilo puno više. Ne valja ti računica drug.

Ne pricam o Iron Maidenu vec o Nick Caveu. Citaj sa razumijevanjem drug.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1880 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

drugtito2011 wrote: 22/03/2023 12:31U Bg na koncertu Iron Maiden, u maju ove godine, sam sreo najmanje 100 ljudi iz Sarajeva. A sigurno ih je bilo puno više. Ne valja ti računica drug.
Pred koncert u Splitu u BiH, neki online shop provadao Iron Maiden Bosnia and Herzegovina majice, malo je reci da sam ostao iznenadjen brojem ljudi s tim majicama, a bilo je i dosta zastava. Tada mi je bilo jasno da smo mi odavno zreli za Maiden u Sarajevu, samo eto ne da se nikome dovesti ih.

Update: Na pultu KupiKartu.ba na Skenderiji kazu da su 90% ulaznica rasprodali. Dakle, nismo se obrukali :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1881 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Bruce Dickinson sinoć stigao u Sarajevo, bio na piću u hotelu Evropa
Image
Adnan Ćuhara i Bruce Dickinson

Legendarni Bruce Dickinson sinoć je stigao u Sarajevo te je fotografisan dok je uživao na piću u hotelu Evropa.

Bio je u društvu Adnana Ćuhare, vlasnika producentske kuće Prime Time. Bruce za večeras sprema muzički spektakl - u dvorani Mirza Delibašić će u 20 sati održati koncert uz pratnju Zagrebačke filharmonije.

"Veselim se što ćemo se opet družiti jer izvodimo čudesno muzičko djelo Concerto for Group and Orchestra. To je djelo klasične muzike koje je napisao Jon Lord iz Deep Purplea u kojem se na istoj valnoj duljini susreću rock'n'roll bend i orkestar. Ja sam pjevač u vokalnom dijelu koncertu, koji je ustvari prvi dio predstave", rekao je Bruce ranije.

Uz frontmena Iron Maidena Brucea Dickinsona na ovom će koncertu nastupiti čitav niz legendarnih imena; John O'Hara na klavijaturama (Jethro Tull), Tanya O'Callaghan na basu (Whitesnake), Kaitner Z Doka na gitari (Jon Lord, Ian Paice), Bernard Welz na bubnjevima (Jon Lord, Don Airey) i Mario Argandonija – udaraljke (Jon Lord) uz pratnju 74 muzičara Zagrebačke filharmonije. Dirigent je Paul Mann.

Set lista na sarajevskom koncertu sastoji se od sva tri dijela Jon Lordovog "Concerto For Group And Orchestra", dijelove "Sarabande" kao i neke od najvećih hitova Deep Purplea, poput "Smoke On The Water", "Perfect Strangers", "When A Blind Man Cries", "Soldier of Fortune", ali i dvije pjesme Brucea Dickinsona. Svaka će pjesma sadržavati potpuni orkestralni aranžman.
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1882 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Bili smo na probi Brucea Dickinsona, legendarni muzičar priprema spektakl u Sarajevu
Image

Frontmen Iron Maidena Bruce Dickinson je u dvorani Mirza Delibašić (KSC Skenderija) održao probu uoči večerašnjeg koncertnog spektakla u Sarajevu.

Koncert će održati zajedno sa 74 člana Zagrebačke filharmonije te četiri sjajna muzičara svjetskog kalibra: Johnom O'Harom na klavijaturama (Jethro Tull), Tanyom O'Callaghan na basu (Whitesnake), Kaitnerom Z. Dokom na gitari (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey) i Bernhardom Welzom na bubnjevima (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey). Dirigent je Paul Mann. Spektakl počinje u 20 sati.

VIDEO

Ovaj muzički projekt nosi naziv "Jon Lord’s Concerto For Group And Orchestra". Jednim dijelom je repertoar grupe Deep Purple, a drugim dijelom Jon Lorda, čuvenog osnivača i klavijaturiste ovog kultnog benda.

Dickinson i dirigent Paul Mann bili su bliski prijatelji i saradnici pokojnog kompozitora i klavijaturiste Deep Purplea. Upravo su oni došli na ideju da se izvođenjem ovog jedinstvenog klasičnog djela.

Ono je krajem 1960-ih među prvima uspješno spojilo klasiku i rock, oda počast jednom od najvećih muzičkih inovatora prošlog stoljeća, sedam godina nakon njegove smrti, na 50. godišnjicu premijerne londonske izvedbe.
Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1883 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#1884 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

billy organ wrote: 22/03/2023 12:24
DaysleepeR wrote: 22/03/2023 11:42 Problem sa Cave-om što ga sluša pet ljudi u Sarajevu.
I tih pet je ona najgora FGR SFF elita što svakog nervira.
A i oni ga ne slušaju već znaju tri pjesme i jako je cool reći da pravo voliš Cave-a.
Trudio sam se Cavea slusat. Ne ide. Znam tri pjesme, onu sa Kylie, Into my arms, red right hand. Naravno ne znaci to da ako ja ne to ne slusam da je nesto lose. Ali da Cave mnogima sluzi kao certifikat personalne originalnosti u raji to je istina.

dulekrele wrote: 22/03/2023 11:45 Slusa al u qurcu 5. Kolko je samo raje otislo u Bg ili Zg na koncert iz SA i kolko bi iz tih gradova doslo u SA. Ali eto zivi u uvjerenju da Dikinsona slusa vise od 5. :lol:
Koliko je raje otislo iz Sarajeva? Daj Boze, desetak da je bilo.
Nick Cave je kralj poezije i muzike. Uživo je fenomenalan i sretan sam što sam ga imao priliku gledati. Omiljeni album mi je Tender Pray. Imam sve što je objavio s Bad Seedsima.
Last edited by Better Man on 22/03/2023 21:25, edited 1 time in total.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1885 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

doktor78 wrote: 22/03/2023 12:23
Slo Burner wrote: 22/03/2023 10:38 Kupio sam ja cim su izasle, sad bih ih prodao. Bas mi je komplikovano otici Tribina c1
Ma meni je baš komplikovano zbog posla, doći ću maltene u zadnji tren, i to ako ne bude zastoja na putu.
BTW, preporuka za neki parking u blizini?
Ma parkiracu na Grbavici negdje kontam, sigurica mi je
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#1886 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by van Basten »

Ne mogu vam odavati loge za parking, stacu onda ja kad ih popunite :D
Onaj otvoreni na Vrbanji kraj Miljacke mislim da je sigurica
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1887 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Piaty »

DaysleepeR wrote: 22/03/2023 11:42 Problem sa Cave-om što ga sluša pet ljudi u Sarajevu.
I tih pet je ona najgora FGR SFF elita što svakog nervira.
A i oni ga ne slušaju već znaju tri pjesme i jako je cool reći da pravo voliš Cave-a.
ja mu znam onu pjesmu sa kajli minoug i to je to.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 891
Joined: 10/10/2020 18:59

#1888 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Nepenthe11 »

Jel bio tko da podijeli dojmove?

Ja odusto na kraju, izkompliciralo mi se. I nije mi se baš ni išlo zbog tri pjesme. Vuko me je Bruce bez obzira, no eto...

Vidim da svi sjede, to mi je odmah loše. Znam da je "poluozbiljan" koncert, ali ne mogu tog sjedenja.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1889 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by agnostic_front »

Meni je prekrasno bilo. Prvi dio koncerta ova kulturna muzika i bend se ubacuje. Pa pauza 20 minuta. Onda Bruce. Svirali su Tears of the Dragon, Jerusalem i ostalo DP.
Malo su mi dojam pokvarili olinjali rokeri koji su morali da zapale cigare i zapuse dvoranu, zapusilo im kuci tako.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#1890 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by tramvajtrojka »

Nepenthe11 wrote: 22/03/2023 23:12 Jel bio tko da podijeli dojmove?

Ja odusto na kraju, izkompliciralo mi se. I nije mi se baš ni išlo zbog tri pjesme. Vuko me je Bruce bez obzira, no eto...

Vidim da svi sjede, to mi je odmah loše. Znam da je "poluozbiljan" koncert, ali ne mogu tog sjedenja.
Image


vrhunski koncert je bio , Bruce je Tito kakav glas covjek ima :shock: :shock: , a ozvucenje u Sarajevu nikad bolje nije bilo 8-) 8-)
challmander
Posts: 351
Joined: 09/01/2022 11:42

#1891 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

Koncert odlican, osvjezavajuci ali mi je ostao trunku nedorecen. Mozda se moglo jos par pjesama DP ubacit a koje bi odlicno zvucale sa filharmonijom.

Samo brate, Skenderija samo sto se nije raspala. Nisam bio od Gipsy Kingsa prije korone, zaboravio sam kako izgleda unutra i stvarno je odvratno.
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1892 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Qler »

Image
Image

Bio sam daleko al Samsung nije izdao :)
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#1893 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Better Man wrote: 22/03/2023 15:44
billy organ wrote: 22/03/2023 12:24

Trudio sam se Cavea slusat. Ne ide. Znam tri pjesme, onu sa Kylie, Into my arms, red right hand. Naravno ne znaci to da ako ja ne to ne slusam da je nesto lose. Ali da Cave mnogima sluzi kao certifikat personalne originalnosti u raji to je istina.




Koliko je raje otislo iz Sarajeva? Daj Boze, desetak da je bilo.
Nick Cave je kralj poezije i muzike. Uživo je fenomenalan i sretan sam što sam ga imao priliku gledati. Omiljeni album mi je Tender Pray. Imam sve što je objavio s Bad Seedsima.
Postujem ja to sto ti slusas i vjerujem da si njegov fan. Ali isto tako postuj i ti mene kad kazem da je meni Nick Cave smorator zestoki.
User avatar
Cvancika
Posts: 241
Joined: 23/06/2009 11:32

#1894 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Cvancika »

Odlican koncert. Nije bilo krcato ali tribine su bile skoro pa do kraja pune koliko sam mogao da vidim. Na terenu je bilo mozda 10-15% praznih stolica ali pretpostavljam da je to najskuplje i bilo?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#1895 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Thorgerson »

Predobro je bilo.

Bruce...zvijer. Glas odlican.

Nekoliko puta je rekao da ce doci opet. Eh...

Skenerija ODRON NAD ODRONIMA.

Sve se raspada. Raja je hladno pusila u dvorani. Ispod tribina u toku pauze je bukvalno bio oblak dima. Znaci nista mi nije jasno bilo. Istina, nisam odavno otisao na neki koncert ovdje...

Upute za ulaze rucno ispisane, odvratnim rukopisom. Gdje koji ulaz i koja mjesta. Pa jbmu jel tesko isprintati 15 A3 papira, to na racunaru srediti malo.

Ne znam. Fakat smo stoka sto se tice ovih stvari.

A koncert je bio odlican.
User avatar
Cvancika
Posts: 241
Joined: 23/06/2009 11:32

#1896 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Cvancika »

I da, guzva na ulazu prije pocetka kao da je doslo 30 milja, a ne mozda 3.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#1897 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Sto ne mogu ovih tetka persi sto im smeta cigara :lol: . Smeta na koncertu kad neko zapali a ne smeta u kafani.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1898 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Odlican koncert, prakticno smo dobili dva koncerta po cijeni jednog. Prvo je izveden Concerto for Group and Orchestra, klasicni koncert sa odlicnim solazama pratecih rock muzicara, gdje se Bruce pojavljivao kao neki narator na pocetku, pa je pomalo pjevao na nekim dionicama, ali uglavnom je bio sporedni lik, te je fokus bio na muzicarima. Sarajevska publika je odlicno reagovala, svaki dinamicniji dio izvedbe pratili su aplauzi, a izmedju je publika uglavnom pomno slusala i odavala utisak jedne pravo kulturne publike.

Na ulazu nisu elektronski ponistavali ulaznice, vec su ih trgali, pa se tako mogao uvuci neko ko je isprintao bilo kakvu ulaznicu i sjeo na neko slobodno mjesto. Inace se ulazilo brzo, propisno su oznacena mjesta, a redari su ljubazno upucivali ljude prema njihovim mjestima.

Nakon prvog dijela, nastupila je pauza od 20 minuta koja je uredno najavljena na pocetku i poceo je drugi dio koncerta, zbog kojeg nas je vecina dosla, otpocelo je kompozicijom Bourée, koju je komponovao Jon Lord, ali koja je bila poprilicno dinamicna, te je odlicno zagrijala publiku za nastavak. Dio na kojem Bruce Dickinson zapocinje svoj nastup je bila pjesma Tears of a Dragon, za mene licno vrhunac. Zatim je nastavio sa pjesmom Jerusalem, prije koje je odrzao jedan lijep govor, gdje je istakao da je doveo svoju vjerenicu u Sarajevo i da su zajedno zakljucili da se ovdje moze graditi Jerusalem, izmedju ostalog. Onda su se redale pjesme Deep Purplea: Pictures of Home, When a Blind Man Cries, Hush, Perfect Strangers i na bisu Smoke on the Water. Na posljednje dvije pjesme i publika je ustala, cak i na parteru se raja priblizila bini.

Cijelo vrijeme isli su aplauzi, izljevi ljubavi i generalno je djelovalo da Bruce i sarajevska publika razmjenjuju divne emocije. Nadam se da nije onako populisticki obecao, ali za kraj nam porucuje da ce se vratiti, a iz publike su dobacivali Maiden.

Medju publikom, pretenzno starija raja, 30+ (medju koje ubrajam i sebe), a ovoj mladjoj raji je ocigledno ovo malo skuplji izlet. Fino je bilo i popunjeno, sredinom koncerta i na prazna mjesta u parteru je uletila neka raja. Brzo se i izaslo, a security, policija i hitna sluzba su tu bili samo formalno i nisu imali skoro nikakvog posla.

Primjedbe bih imao, kao i neko sto iznad rece, raja koja je pusila unutra, zatim Skenderija koja nije toliko katastrofalna, ali je zrela za dobrog remonta, te cinjenica da publika i nije nesto upoznata s tekstovima, pa se nije mogla pridruziti u zajednickom pjevanju, te je vise pratila bukom i aplauzima. Lijepo je kad se na "Scream for Me Sarajevo" moze stvarno uzvratiti gromoglasnim vriskom, ali eto ne bi bilo lose da se usput i zapjeva malo glasnije.

Sve u svemu, Sarajevo je pokazalo da je preraslo humanitarne koncerte i da itekako ima publike, pa dajte nam Iron Maiden dok se jos nisu penzionisali. :D

Image

Image

Image Image

Image

Image
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#1899 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by billy organ »

Fino je vidjeti da u Sarajevu u par dana odrzana dva velika koncerta. Sad sljedece je da vidimo sta Exit i Garden Of Dreams donose. Valjda nece headlineri biti Dubioza i Amelie Lens. :D
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#1900 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by doktor78 »

Poslije večerašnjeg koncerta mogu slobodno zapjevati onu Balaševićevu:
" Triput sam video Bruce Dickinsona,
Legendu tu, slobodotvorca..." :mrgreen:

Odličan koncert,svirka i ozvučenje skoro perfektno, divna razmjena energije između Brucea i publike, pogotovo na Tears of the Dragon. Drago mi je i za onu najavu Jerusalema, jer sam uvijek tu pjesmu doživljavao na taj način.
Bilo bi mi žao da sam propustio ovo.
Post Reply