Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1801 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

DaysleepeR wrote: 07/12/2022 14:50 Svi ti metal bendovi koji su dolazili su došli zahvaljujući ljubavi i entuzijazmu nekoliko ljudi od kojih većina više ne živi u BiH.

Kako su oni otišli tako je sve stalo.

Znaju oni sami koliko su para izgubili na svim tim svirkama, i koliko su još i na koji način najebali.
I što dovoljno govori koliko su ti metal/punk/hardcore nekomercijalan žanr, od raje za raju, da se nekom ko jednu sedmicu svira na festivalu ispred 10-20 hiljada ljudi, nije problem svirati ispred njih 100-200 u nekom podrumu u Sarajevu. I opet mnogi su žrtvovali vlastito vrijeme, energiju i novac za ovo.

Od rata na ovamo, organizacija kvalitetnih metal/punk/hardcore svirki se upravo selila od jedne grupe entuzijazista do druge grupe, mi smo imali sreću da smo poslije rata dobili ozbiljan medij, evropskih razmjera kada je ova muzika u pitanju, tako da je ekipa radijske emisije The Aebyss organizovala koncert Kreatora i Destructiona (trebao je doći Sodom, ali zbog problema su odustali), zatim koncert Benedictiona, Nominiona i Godhatea na Grbavici 2004. godine.

Štafetu od njih je preuzeo Uriel Productions, koji je organizovao niz koncerata od kojih su među najpoznatijim Rotting Christ i Vital Remains 2005. godine, Sinister, Vader i Tankard 2006. godine, Behemoth i Dismember 2007. godine i tu se Uriel povukao.

The Aebyss se vratio sa zadnjim pokušajem koji je bio koncert benda Dying Fetus 2008. godine, gdje je bend izradio pod izgovorom da su imali problema na granici, dok je publika čekala u klubu Bock.

Zatim se Uriel još jednom vratio i u stilu odjavio sa sarajevske koncertne scene, te je zajedno sa Fondacijom Ekipa doveo Napalm Death u Sarajevo, ime koje je od svih do sada nabrojanih, možda prvo značilo nešto ljudima koji i ne slušaju ovu vrstu muzike.

Još jedno veće ime je bljesnilo i nastupilo u Slogi samo nekih petnaestak dana kasnije, Sepulturu je u Sarajevo po prvi puta na opšte iznenađenje svih dovela organizacija Panta Rhei, oni su do tada, a i poslije toga uglavnom organizovali koncerte Ex Yu Rock grupa, kako su došli do Sepulture, ostaće misterija, a napravili su živi lom, tada da je i meni tinejdžeru koji je tek ulazio u taj svijet tada, bilo šokantno da Sepultura dolazi u Sarajevo.

U međuvremenu je osnovan BHHC booking, a u periodu 2009. godine je osnovan SMF Promotions, koji je organizovao Sarajevo Metal Fest i period za kojeg vjerujem da je bio zenit ove kulture u Sarajevu.

Ovi ljudi nema koga nisu doveli u Sarajevo, ali i u druge gradove, po mom sjećanju, ozbiljan posao je počeo sa koncertom Pro-Paina 2009. godine i nisu se zaustavili tamo negdje do kraja 2019. godine, kada su i oni odustali. Highlighti po mom mišljenju su bili Madball, Kataklysm, Misery Index, Decapitated, Death by Stereo, Pro-Pain, Rotting Christ, Death Angel i Warbringer 2011. godine, Christ Agony, Exodus, Suicidal Angels, Benighted, Biohazard i Agnostic Front 2012. godine, Madball 2013. godine, Iced Earth, Sepultura, Misery Index i Entombed A.D. 2014. godine, pa ponovo Madball 2015. godine. Bilo je tu još svirki, vrijednih pomena, ali evo ovo je neki presjek.

U međuvremenu je stasala i Comrade Booking, oni su radili primarno promovisali neke novije metal zvukove, ali impresivan posao su uradili u periodu od 2012. do 2018. godine, a među koncertima koje su organizovali ističu se Parkway Drive, Veil of Maya, Orphaned Land i The Ocean 2013. godine, Stick to Your Guns, Iwrestledabearonce, Texas in July i Imminence 2014. godine, Lionheart i Carnifex 2014. godine, Decapitated, Thy Disease, Hate, Being as An Ocean 2015. godine, Stoned Jesus 2017. godine, Thy Art is Murder i Stoned Jesus 2018. godine. Uz dodatak da su ovoj ekipi otkazali bendovi kao što su Marduk i Crowbar, ali su dovodili neke ikone izvan svijeta metala kao što je Mono, The Onyx i Ozric Tentacles.

U prošloj deceniji se u Sarajevo dovelo praktično, sve što malobrojna publika ovog žanra u našoj zemlji, može da priušti da gleda uopšte, a usudio bih se reći i mnogo više od toga. U ovoj očigledno postoji interes da se dovede nešto i ozbiljnije, Whitesnake je nažalost cijelu turneju otkazao, ali evo prilika za popravni sa Bruceom Dickinsonom i cijelim ovim Jon Lord orkestrom.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1802 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

A evo gledam na Kupi Kartu, iako nema neke velike reklame da je prodaja započela, parter je skoro rasprodat, interes je veliki i za ovim VIP tribinama, ali rasprodaje se ovo lagano. Nadam se da ćemo imati informaciju da je sold-out kroz sedmicu barem.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1803 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by agnostic_front »

Gdje se ovo za Dickinsona kupuje, online ili u negdje u gradu?
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1804 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

agnostic_front wrote: 07/12/2022 21:03 Gdje se ovo za Dickinsona kupuje, online ili u negdje u gradu?
Vjerovatno može i u gradu, na ovim Kupi Kartu prodajnim mjestima:

https://www.kupikartu.ba/karte/zona/573 ... -dickinson
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1805 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by agnostic_front »

:thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1806 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

I dalje ne mogu da vjerujem da su ljudi uzeli Dnevni Avaz kao medijskog partnera za ovaj događaj ...

Spektakl Brusa Dikinsona u Sarajevu: Kapacitet 2.800 sjedećih mjesta, cijene ulaznica od 89 do 139 KM
Na ovaj broj ulaznica za Skenderiju smo se odlučili zbog ogromne produkcije, na bini će biti čak 80 muzičara, kaže producent koncerta Tomislav Kašljević

Image
Brus Dikinson: Veliki prijatelj Sarajeva

Danas su u prodaju puštene ulaznice za spektakl legendarnog Brusa Dikinsona (Bruce Dickinson) 22. marta naredne godine u Sarajevu, u dvorani Skenderija.

U prodaji je samo 2.800 ulaznica po cijeni od 89 do 139 KM.

- Na ovaj broj ulaznica smo se odlučili zbog ogromne produkcije. Bina je iznimno velika, jer će na njoj svirati čak 80 muzičara. Odlučio sam se na varijantu tribina istok i nešto partera, jer publici želim osigurati vrhunski ugođaj - kaže za portal "Avaza" producent koncerta Tomislav Kašljević.

Ulaznice se mogu nabaviti putem sistema kupikartu.ba te na blagajni na platou Skenderije kao i na blagajini BKC-a.

Sarajevo će omiljenog Brusa Dikinsona ovog puta imati priliku vidjeti u drugom svijetlu – uz pratnju Zagrebačke filharmonije. Naime, projekt “Jon Lord’s Concerto for Group and Orchestra“ jednim je dijelom repertoar grupe „Deep Purple“, a drugim dijelom Džona Lorda (Jon), čuvenog osnivača i klavijaturiste ovog kultnog benda.

Image
Spektakl 22. marta 2023. u Skenderiji

Uz frontmena „Iron Maidena“ Brusa Dikinsona, na koncertu će nastupiti čitav niz legendarnih imena - Džon O'Hara (John) na klavijaturama („Jethro Tull“), Tanja O'Kalagan (Tanya O'Callaghan) na basu („Whitesnake“), Kaitner Z Doka na gitari, Bernard Velc (Welz) na bubnjevima i Mario Argandonija – udaraljke, uz pratnju 74 muzičara Zagrebačke filharmonije. Dirigent je Pol Man (Paul Mann).

“Concerto for Group and Orchestra” live je album „Deep Purplea“ i Londonskog Kraljevskog filharmonijskog orkestra kojim je dirigirao Malkom Arnold (Malcom), snimljen u “Royal Albert Hallu” u Londonu 1969. godine. Bila je to jedna od prvih izvedbi kombinacije rok muzike s punim orkestrom.
Dnevni Avaz
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1807 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Pametno je ovo organizator napravio. Zna da ovakav događaj ne može okupiti 10k. Ali isto tako da postoji manja publika koja je spremna platiti koliko god.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#1808 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

Kupio kartu. ovo se ne propušta.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5289
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1809 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Slo Burner »

Iskoristio zeninu neodlucnost o izmedju Gipsyja i Bruce, kupio dvije za Bruce.
thumbs up za brata .D
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1810 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Gledaj ti što je puk'o VIP parter. Znači, skoro rasprodate najskuplje ulaznice, a najjeftinije tribine prazne.

Možda nam i to govori nešto o našem društvu.
challmander
Posts: 338
Joined: 09/01/2022 11:42

#1811 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

So What! wrote: 07/12/2022 18:33
challmander wrote: 07/12/2022 16:38 VIP parter kupljen, malo mi se zanesvjestalo kad sam vidio da izadje 150KM sa naknadom :-)

Jbt da nisam usao na forum, ne bih ni znao da je krenula prodaja. Nisam nigdje vidio kad uopste krece, fulio sam prvi red.
Mislim da je prvi red unaprijed rezervisan bio, za sponzore i goste, jer kako sam upratio prije skoro tri godine na The Gypsy Kingsima, na parteru su stolice bile, nije bilo stajanja.
Pretpostavio sam da je tako kad sam vidio i gore VIP tribine prva dva reda nedostupna.
n+1 wrote: 08/12/2022 10:29 Gledaj ti što je puk'o VIP parter. Znači, skoro rasprodate najskuplje ulaznice, a najjeftinije tribine prazne.

Možda nam i to govori nešto o našem društvu.
Mene to ne cudi jer u Sarajevu imas sigurno nekoliko stotina diehard fanova Dickinsona koji svakako trose velike pare prateci Maiden po regionu i sire. Svi mi gledamo da budemo sto blize bini i znamo cekat satima pred arenama pa trcimo da budemo naprijed.
Okudzava
Posts: 184
Joined: 07/04/2009 21:34

#1812 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

So What! wrote: 07/12/2022 20:57I što dovoljno govori koliko su ti metal/punk/hardcore nekomercijalan žanr, od raje za raju, da se nekom ko jednu sedmicu svira na festivalu ispred 10-20 hiljada ljudi, nije problem svirati ispred njih 100-200 u nekom podrumu u Sarajevu. I opet mnogi su žrtvovali vlastito vrijeme, energiju i novac za ovo.

Od rata na ovamo, organizacija kvalitetnih metal/punk/hardcore svirki se upravo selila od jedne grupe entuzijazista do druge grupe, mi smo imali sreću da smo poslije rata dobili ozbiljan medij, evropskih razmjera kada je ova muzika u pitanju, tako da je ekipa radijske emisije The Aebyss organizovala koncert Kreatora i Destructiona (trebao je doći Sodom, ali zbog problema su odustali), zatim koncert Benedictiona, Nominiona i Godhatea na Grbavici 2004. godine.

Štafetu od njih je preuzeo Uriel Productions, koji je organizovao niz koncerata od kojih su među najpoznatijim Rotting Christ i Vital Remains 2005. godine, Sinister, Vader i Tankard 2006. godine, Behemoth i Dismember 2007. godine i tu se Uriel povukao.

The Aebyss se vratio sa zadnjim pokušajem koji je bio koncert benda Dying Fetus 2008. godine, gdje je bend izradio pod izgovorom da su imali problema na granici, dok je publika čekala u klubu Bock.

Zatim se Uriel još jednom vratio i u stilu odjavio sa sarajevske koncertne scene, te je zajedno sa Fondacijom Ekipa doveo Napalm Death u Sarajevo, ime koje je od svih do sada nabrojanih, možda prvo značilo nešto ljudima koji i ne slušaju ovu vrstu muzike.

Još jedno veće ime je bljesnilo i nastupilo u Slogi samo nekih petnaestak dana kasnije, Sepulturu je u Sarajevo po prvi puta na opšte iznenađenje svih dovela organizacija Panta Rhei, oni su do tada, a i poslije toga uglavnom organizovali koncerte Ex Yu Rock grupa, kako su došli do Sepulture, ostaće misterija, a napravili su živi lom, tada da je i meni tinejdžeru koji je tek ulazio u taj svijet tada, bilo šokantno da Sepultura dolazi u Sarajevo.

U međuvremenu je osnovan BHHC booking, a u periodu 2009. godine je osnovan SMF Promotions, koji je organizovao Sarajevo Metal Fest i period za kojeg vjerujem da je bio zenit ove kulture u Sarajevu.

Ovi ljudi nema koga nisu doveli u Sarajevo, ali i u druge gradove, po mom sjećanju, ozbiljan posao je počeo sa koncertom Pro-Paina 2009. godine i nisu se zaustavili tamo negdje do kraja 2019. godine, kada su i oni odustali. Highlighti po mom mišljenju su bili Madball, Kataklysm, Misery Index, Decapitated, Death by Stereo, Pro-Pain, Rotting Christ, Death Angel i Warbringer 2011. godine, Christ Agony, Exodus, Suicidal Angels, Benighted, Biohazard i Agnostic Front 2012. godine, Madball 2013. godine, Iced Earth, Sepultura, Misery Index i Entombed A.D. 2014. godine, pa ponovo Madball 2015. godine. Bilo je tu još svirki, vrijednih pomena, ali evo ovo je neki presjek.

U međuvremenu je stasala i Comrade Booking, oni su radili primarno promovisali neke novije metal zvukove, ali impresivan posao su uradili u periodu od 2012. do 2018. godine, a među koncertima koje su organizovali ističu se Parkway Drive, Veil of Maya, Orphaned Land i The Ocean 2013. godine, Stick to Your Guns, Iwrestledabearonce, Texas in July i Imminence 2014. godine, Lionheart i Carnifex 2014. godine, Decapitated, Thy Disease, Hate, Being as An Ocean 2015. godine, Stoned Jesus 2017. godine, Thy Art is Murder i Stoned Jesus 2018. godine. Uz dodatak da su ovoj ekipi otkazali bendovi kao što su Marduk i Crowbar, ali su dovodili neke ikone izvan svijeta metala kao što je Mono, The Onyx i Ozric Tentacles.

U prošloj deceniji se u Sarajevo dovelo praktično, sve što malobrojna publika ovog žanra u našoj zemlji, može da priušti da gleda uopšte, a usudio bih se reći i mnogo više od toga. U ovoj očigledno postoji interes da se dovede nešto i ozbiljnije, Whitesnake je nažalost cijelu turneju otkazao, ali evo prilika za popravni sa Bruceom Dickinsonom i cijelim ovim Jon Lord orkestrom.


Ovakvi informativni postovi su razlog što dolazim na ovaj forum. Pozdrav za SoFuckinWhat iz kišnog Novog Sada! Long time no hear!

Lep provod u martu tebi, Better Man-u i svima koji idu. :kontrabas:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#1813 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Thorgerson »

n+1 wrote: 08/12/2022 10:29 Gledaj ti što je puk'o VIP parter. Znači, skoro rasprodate najskuplje ulaznice, a najjeftinije tribine prazne.

Možda nam i to govori nešto o našem društvu.
Druze, u Sarajevu imas veoma bogatih ljudi. Ne imucnih tajkuna, nego ljudi kojima 70 eur fkt ne predstavlja neku paru.

Ja u svom nekom krugu poznanika znam ljude, parove koji mjesecno unose preko 9-10k maraka u kucu. Zastupnistva, direktori, sefovi, menadzeri, o IT da ne govorim.

Medjutim, nije to ovdje u pitanju.

Vec gore neko napisa. Ja sam znao platiti 100 eur kartu, plus avio, plus hotel. I ta karta qrac, nista posebno.

Ovako ti neko dolazi "na noge". Realno rijetko gdje, ali bas rijetko gdje ces imati ovakvu priliku da za 70 eur budes blizu bine kod ovakvog izvodjaca.
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1814 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Thorgerson wrote: 09/12/2022 01:06
n+1 wrote: 08/12/2022 10:29 Gledaj ti što je puk'o VIP parter. Znači, skoro rasprodate najskuplje ulaznice, a najjeftinije tribine prazne.

Možda nam i to govori nešto o našem društvu.
Druze, u Sarajevu imas veoma bogatih ljudi. Ne imucnih tajkuna, nego ljudi kojima 70 eur fkt ne predstavlja neku paru.

Ja u svom nekom krugu poznanika znam ljude, parove koji mjesecno unose preko 9-10k maraka u kucu. Zastupnistva, direktori, sefovi, menadzeri, o IT da ne govorim.

Medjutim, nije to ovdje u pitanju.

Vec gore neko napisa. Ja sam znao platiti 100 eur kartu, plus avio, plus hotel. I ta karta qrac, nista posebno.

Ovako ti neko dolazi "na noge". Realno rijetko gdje, ali bas rijetko gdje ces imati ovakvu priliku da za 70 eur budes blizu bine kod ovakvog izvodjaca.
Možda me nisi shvatio. Naravno da u Sarajevu ima ljudi kojima 150 KM nije puno. Problem je u tome što očito nema dovoljno onih kojima 80 KM nije puno.
Okudzava
Posts: 184
Joined: 07/04/2009 21:34

#1815 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

I u Srbiji je slično bivalo kad god su dolazile velike zverke.

"Dolaze AC/DC"

- AAA!!! JEEE!!! 30 godina ih slušam! Idemooo!"

"Fan pit karta: 55 eur"

- UAAA!!! MRŠ!!! Nećete me videti, slušam koncert ispred stadiona..."

"Dolazi Metallica"

- KRALJEVI!!! Ide se pod obavezno! "Kill e'm all" sam kupio pre 25 godina i izlizao..."

"Fan pit karta: 50 eura"

- LOPUŽE!!! Evo vam k....

Itd. Što se mene licno tice, uvek sam gledao da budem bliže bini; dodam 10-15 eura više, ali znam da dolaze sad i ko zna kad - moguće nikad više. Npr. Klepton kad je bio u BG Areni - gledao sam mu prste na 5 metara ispred mene, umesto da sam bio zaglavljen negde nazad i blenuo u video bim i neke tačke na pozornici. To mi se desilo na prvom koncertu Metallice u BG i vala neće nikad više.
challmander
Posts: 338
Joined: 09/01/2022 11:42

#1816 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by challmander »

Thorgerson wrote: 09/12/2022 01:06
n+1 wrote: 08/12/2022 10:29 Gledaj ti što je puk'o VIP parter. Znači, skoro rasprodate najskuplje ulaznice, a najjeftinije tribine prazne.

Možda nam i to govori nešto o našem društvu.
Druze, u Sarajevu imas veoma bogatih ljudi. Ne imucnih tajkuna, nego ljudi kojima 70 eur fkt ne predstavlja neku paru.

Ja u svom nekom krugu poznanika znam ljude, parove koji mjesecno unose preko 9-10k maraka u kucu. Zastupnistva, direktori, sefovi, menadzeri, o IT da ne govorim.

Medjutim, nije to ovdje u pitanju.

Vec gore neko napisa. Ja sam znao platiti 100 eur kartu, plus avio, plus hotel. I ta karta qrac, nista posebno.

Ovako ti neko dolazi "na noge". Realno rijetko gdje, ali bas rijetko gdje ces imati ovakvu priliku da za 70 eur budes blizu bine kod ovakvog izvodjaca.
Pa iskreno, ne trebas biti pretjerano bogat za nesto ovako. Ko god voli dobru muziku i nema toliko cesto priliku da ide na koncerte, 50-100 eura mu/joj nije problem dati za nesto sto voli. Kad sam imao platu 800KM, skrpio sam se nekako pa otisao na Rammstein u Minhen. Jebi ga, jest da se islo busem i sve nekako knap ali opet sam otisao, bio u drugom, trecem redu i bilo mi top. Sad sa vecom platom se moze priustit i avion :lol:

Ja vazda strancima govorim boli vas kita, vama dolaze ovakvi bendovi na noge i trebate samo kartu kupit a meni najmanji problem karta.

Poenta price je da su ljudi ovdje zelji i itekako spremni platit dobro za dobar dozivljaj, stoga me uopste ne cudi sto je prije otisao VIP parter nego tribina koja je jeftinija.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#1817 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Thorgerson »

n+1 wrote: 09/12/2022 01:09
Thorgerson wrote: 09/12/2022 01:06
Druze, u Sarajevu imas veoma bogatih ljudi. Ne imucnih tajkuna, nego ljudi kojima 70 eur fkt ne predstavlja neku paru.

Ja u svom nekom krugu poznanika znam ljude, parove koji mjesecno unose preko 9-10k maraka u kucu. Zastupnistva, direktori, sefovi, menadzeri, o IT da ne govorim.

Medjutim, nije to ovdje u pitanju.

Vec gore neko napisa. Ja sam znao platiti 100 eur kartu, plus avio, plus hotel. I ta karta qrac, nista posebno.

Ovako ti neko dolazi "na noge". Realno rijetko gdje, ali bas rijetko gdje ces imati ovakvu priliku da za 70 eur budes blizu bine kod ovakvog izvodjaca.
Možda me nisi shvatio. Naravno da u Sarajevu ima ljudi kojima 150 KM nije puno. Problem je u tome što očito nema dovoljno onih kojima 80 KM nije puno.
Aha, jasno, jasno. Sorry :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1818 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Okudzava wrote: 08/12/2022 16:04Ovakvi informativni postovi su razlog što dolazim na ovaj forum. Pozdrav za SoFuckinWhat iz kišnog Novog Sada! Long time no hear!

Lep provod u martu tebi, Better Man-u i svima koji idu. :kontrabas:
Hvala puno. :D

:sax:
Okudzava
Posts: 184
Joined: 07/04/2009 21:34

#1819 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Okudzava »

Opet Prodigy na Exitu.

https://www.exitfest.org/en
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1820 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

Badava smo se radovali… Beograd izbrisan sa spiska, a Brus Dikinson će pevati Deep Purple u Sarajevu
Image

Fanove Brusa Dikinsona neće obradovati vest da neće ponovo da slušaju pevača Iron Maidena u Beogradu. Više nismo na listi.

Naime, koncert Jon Lord´s “Concerto For Group And Orchestra” prvobitno je trebalo (najavljen na Facebook stranici Bernarda Velca) da bude održan 22. marta sledeće godine u Belexpocentru.



Ali… Na istom tom FB nalogu možete da vidite da umesto Beograda stoji Sarajevo, a na BiH muzičkim portalima već je objavljena vest o prodaji ulaznica.

Ako ima onih koji žele na koncert moraće da se zapute u Sarajevo ili Zagreb ili Ljubljanu.



Tamo će moći da slušaju orkestar od 85 članova pod dirigentskom palicom Pola Mana koji će da izvodi numere grupe Deep Purple, uz gostujuće muzičare: Brusa Dikinsona, Džona O´Haru (Jethro Tull), Tanju O’Kalagan (Whitesnake), Kaitnera Z Doku i Bernarda Velca sa čijeg Faceook naloga smo i saznali za koncert.

Inače, “Concerto For Group And Orchestra” je live album benda Deep Purple koji su objavili 1969. godine snimivši koncert sa Royal Philharmonic Orchestra u Royal Albert Hallu. Lord je komponovao muziku, a Gilan je napisao tekstove.

A najbolje objašnjenje o celom koncertu /projektu dao je Brus Dikinson…

Headliner
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1821 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

Trznu me, rekoh otkazano kod nas.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#1822 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by So What! »

n+1 wrote: 14/12/2022 22:19 Trznu me, rekoh otkazano kod nas.
Karte lagano se prodaju, promocija koncerta nije možda na najvišem nivou, ali očekujem da će biti rasprodato već u februaru.
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1823 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by n+1 »

So What! wrote: 14/12/2022 22:32
n+1 wrote: 14/12/2022 22:19 Trznu me, rekoh otkazano kod nas.
Karte lagano se prodaju, promocija koncerta nije možda na najvišem nivou, ali očekujem da će biti rasprodato već u februaru.
Gledao sam danas, ide pomalo. Valjda se proda.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#1824 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Better Man »

n+1 wrote: 14/12/2022 22:32
So What! wrote: 14/12/2022 22:32

Karte lagano se prodaju, promocija koncerta nije možda na najvišem nivou, ali očekujem da će biti rasprodato već u februaru.
Gledao sam danas, ide pomalo. Valjda se proda.
Obzirom da je manje od 3 hiljade karata u prodaji, vjerujem da će se prodati, a najskuplje karte su skoro prodate.
Sid the sloth
Posts: 2693
Joined: 30/01/2013 15:56

#1825 Re: Koncerti, svirke i ostalo (Najave i utisci)

Post by Sid the sloth »

E jesu odabrali datum, pu ko god da je birao, prvi dan Ramazana :D
Post Reply