Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
rovad ciloc
Posts: 7
Joined: 07/11/2005 18:34

#26

Post by rovad ciloc »

svaka cast, i dalje se leti vidim, pozdravi irfanu2
:shock: :lol: [/quote]
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#27

Post by irfan2 »

otpozdravljam :D ...
da li se znamo?
rovad ciloc
Posts: 7
Joined: 07/11/2005 18:34

#28

Post by rovad ciloc »

cola

:shock: :lol:
User avatar
Bosanac in Lederhosen
Posts: 282
Joined: 08/10/2005 23:56
Location: Njemačka

#29

Post by Bosanac in Lederhosen »

grupa je super. u autu cjelo vrijeme drma. svida me stvar:

Pero Papacoder :)


najbolji mi je onaj dio:

Oj, disko, disko, disko
u tebi se narod stisko.
Sastale se raja, rulja
omladina šizi, ljulja.
Bubanj tuče i udara,
palicama buku stvara.
A curice skaču i žvakaće žvaču....
:-) :)

odprilke u ovom stilu:

Image
Last edited by Bosanac in Lederhosen on 14/05/2006 15:22, edited 2 times in total.
coltrane
Posts: 350
Joined: 05/07/2004 13:41

#30

Post by coltrane »

Osvjezenje cisto, vraca u prosle dane.

Najvise mi se svidja stih - "selo s trolejbusom".
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#31

Post by vedderedi »

Bosanac in Lederhosen wrote:grupa je super. u autu cjelo vrijeme drma. svida me stvar:

Pero Papacoder :)


najbolji mi je onaj dio:

Oj, disko, disko, disko
u tebi se narod stisko.
Sastale se raja, rulja
omladina šizi, ljulja.
Bubanj tuče i udara,
palicama buku stvara.
A curice skaču i žvakaće žvaču....
:-) :)

odprilke u ovom stilu:

Image
Dobar stil! :D
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#32

Post by vedderedi »

Jeste gledali Dinu u "Mimohodu", legenda covjek... ali me iznerviro onaj Mimo, ne gumo ga nikako.
ma_hajde
Posts: 58
Joined: 01/11/2005 17:20

#33

Post by ma_hajde »

ima tu pjesama.. svi o'ma po zenama i asocijacijama ;)
Tetka Hulija
Posts: 12
Joined: 25/03/2005 13:57

#34

Post by Tetka Hulija »

Gledala sam Mimohod. Ne znam koja je svrha recenice koju je Mimo uputio Dinu na kraju emisije. Reci covjeku da je sujetan, a ovaj se stvarno potrudio da govori iz srca, onako kako jeste, van mi je pameti!
Emisija je bila odlicna, do kraja, kad je Mimo provalio i sve pokvario.
Bezveze.
A Stuke su fantasticne, nemam zamjerki. Moj shtih.
Pusur
Posts: 280
Joined: 25/04/2005 15:43

#35

Post by Pusur »

Ja sam konto kad sam citao vijest da izlazi album od Letu Stuke (a od ranije sam znao da postoji bend jer je Dino zvao neku raju da sviraju s njim) konto da ce biti sranje jer je isla dipla da bend postoji od`86.... kontam evo ga jos jedna Crvena Jabuka ili Orkestar...

Ali fakat sam se odusevio albumom i svaka pohvala za Stuke, sto se tice Davorina pa tu nije nesto ni tesko pokupiti nagradu kad u BIH godisnje izide 8 albuma pa onda u nekim konkurencijama Fino Perlin kupi nagrade za album star 3 godine-uzas. Uzeli su oni Kooglu u Hr, to je ipak nesto i da ne zaboraviomo da su BH ili Hr (zavisi gdje su) girl bend Feminem pokupio Ruglo godine u Hr i dobile za nagradu 1 euro (tako super fol).
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#36

Post by HZSA »

Dino legenda...jedini koji je tako reci imao petlje pa rekao sve kako jeste, vise se osvrtao na ovo stanje u kojem se nalazimo nego na svoj album i promovisanje istog, sto me bas zacudilo, sve u svemu, pozitivno me iznenadio, ono ceskanje mu ne zamjeram :-D
Vidi se da je gradska raja, a takvih je sve manje...i manje.
pozdrav
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#37

Post by edu »

hzsa..jesi ziv?..ima li gdje strumfova na tabeli?.. :D :D :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#38

Post by senada »

HZSA wrote:Dino legenda...jedini koji je tako reci imao petlje pa rekao sve kako jeste, vise se osvrtao na ovo stanje u kojem se nalazimo nego na svoj album i promovisanje istog, sto me bas zacudilo, sve u svemu, pozitivno me iznenadio, ono ceskanje mu ne zamjeram :-D
Vidi se da je gradska raja, a takvih je sve manje...i manje.
pozdrav
Dino je legenda... slusala sam snimak njegovog dialoga sa Baftom , u kome kao u mimohodu cistotom duse i bistrinom razuma zastupa nase sveopste interese na ustrb svojih licnih...sto je kod nas raritet...
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#39

Post by Tisina »

a jel se moze gdje vidjeti ta emisija?
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#40

Post by H »

Evo sad sam skin'o par pjesama, uz 'Minimalizam' i 'Grad bez boja' koje sam već sluš'o, moram priznati da su dobri. :thumbup:
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#41

Post by RPM »

Album sam preslusao i fenomenalan je za BH scenu, nego da li ih je neko gledao u zivo i da li sviraju samo svoje stvari jer jedan album se odsvira predpostavljam za oko 45 min ... ? ...
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#42

Post by maximilijana »

hehehe ja ih slusala gotovo na svakoj probi u jednom kaficu gdje su i poceli sve to..legende..opusteni totalno...dugo nisam uzivala u necijoj muzical ovo je oki za sad...cak mozda i na koncert odem...
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#43

Post by HZSA »

ooo edu, pa jesi ziv ti? :D
ajd da ne kvarimo temu, prestao sam se javljati, mrsko mi se ubjedjivati sa simpatizerima zelje. Bambocha, idemo nigdje :D
pozdrav
detektor
Posts: 140
Joined: 06/05/2004 14:40

#44

Post by detektor »

super su letu stuke.zvuce svjeze sa super tekstovima,pitkim ali ne i plitkim 8-) .bili su u zagrebu u KSET-u i karte su bile rasprodane i samo nek gaze
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#45

Post by senada »

Image
ima li neko text njihove tuge?
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#46

Post by Tisina »

Letu Štuke - (Letu štuke, 2005) - Tuga



Obrišem usnama,
s obraza tvoga kap.
Sva si u suzama,
pitaš gdje to idem.

Ovdje je veselo,
ubija svaki dan.
Šta nam je ostalo,
i bez rata ginem

Ne daj da zagrli te tuga,
vodim te daleko od svega.
Nećemo naći zlatni bunar,
ni sreću ispod ovoga snijega.
Ne daj da napusti te razum,
vodim te na daleke plaže.
I meni svašta pada na um,
samo mi nedaj da se lažem.

Tuga od sjevera do juga.

Riječi su suvišne,
pogledaj okolo.
Tama i zaborav,
kraj zbijenih kuća.

Samo da nađem mjesto da je posadim,
ona procvjeta brzo i dosadi.
Ljubav, pa zar i ljubav?

Samo da skupim snagu da se
pokrenem,
kad budem blizu kraju da se okrenem,
i miran samo tebi sviram.
I pjevam.

Ne daj da zagrli te tuga,
vodim te daleko od svega.
Nećemo naći zlatni bunar,
ni sreću ispod ovog snijega.
Ne daj da napusti te razum,
vodim te na daleke plaže.
I meni svašta pada na um,
samo mi nedaj da se lažem.

Tuga od sjevera do juga.
Tuga, ili neka zemlja druga
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#47

Post by senada »

veliko hvala tisina...
lavor_
Posts: 54
Joined: 13/05/2006 12:52

#48

Post by lavor_ »

HZSA wrote:Dino legenda...jedini koji je tako reci imao petlje pa rekao sve kako jeste, vise se osvrtao na ovo stanje u kojem se nalazimo nego na svoj album i promovisanje istog, sto me bas zacudilo, sve u svemu, pozitivno me iznenadio, ono ceskanje mu ne zamjeram :-D
Vidi se da je gradska raja, a takvih je sve manje...i manje.
pozdrav
svakako,svakako....puna kuca-prazna tepsija :D
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#49 Re: Letu Stuke

Post by senada »

Tisina wrote:Aleksandar Hemon

Letu avioni

Kad slušam Letu štuke, ja čujem isti talenat koji sam čuo prije dvadesetak godina pred Steleksom, istu radost rimovanja i ljubav prema pjesmi, ali sad je sve drugačije i nikad nećemo znati kako dobro je moglo biti
(...)
Elem, negdje 1987., Seljak je organizovao koncert na otvorenom, takorekuć festival, na kojem je ispred Steleksa trebalo da svira više grupa, a mi smo, kao najveće, šatro, zvijezde trebali da sviramo zadnji i najduže. To je sve počelo predveče, bilo je puno bendova i sve je išlo kako treba, uprkos uobičajenim problemima: razglas koji krči, odsustvo publike itd, ali ja se ne sjećam nijednog benda osim prvog, po imenu Cigla, u kojoj su svirali trinaestogodišnjaci (na čelu sa braćom Kreševljaković) i benda koji je počeo negdje u sumrak i koji nas je oborio sa (od kafe, pive i treme) klecavih nogu.
(...)
Grupa koja me je te davne 1987. impresionirala zvala se Letu štuke (što je jedno od najboljih imena u historiji južnoslavenskog rock'n'rolla), a svega sam se sjetio na putu od Sarajeva do Splita, dok sam slušao njihov prvi, jedini i izvrsni CD izdan prošle godine. Slušajući nekidan pjesmu Kao na zapad, koju su svirali još pred Steleksom, prisjetio sam se onog što sam tad osjećao - da pred nama: pred mojim bendom i prijateljima, pred Štukama, pred Sarajevom, možda čak i pred svijetom, stoji mogućnost bolje budućnosti. Sve je, naravno, ispalo mnogo gore nego što smo mogli zamisliti. Na CD-u, u Kao na zapad, Dino Šaran pjeva "Sve se djevojke spremaju i čekaju/Još jedan poziv na rat", ali se ne mogu sjetiti da li je to znao i pjevao još pred Steleksom.

Jurcajući ruševnim, uskim putevima od Splita nazad prema Sarajevu, dok mi je sunce zalazilo za leđima, a na horizontu se uprkos sumraku bijelile planine, shvatio sam da nije problem to što ništa nije kao što je nekad bilo, nego to što znam kako je nekad bilo. Čini mi se da znam kako je original izgledao, kako je bilo na počecima - znam da su putevi bili bolji, da pored puta nije bilo planina smeća, a kamoli srušenih i izrešetanih kuća. Kad pogledam ovo sada, sve optočeno naslagama vremena i historije, ljudi oklopljeni patinom katastrofe, još uvijek vidim prošle originale, život koji nikad nije bio čist i savršen, ali je bio dovoljno neoštećen da bi ostavio mogućnost promjene i napretka. Nekad su putevi prema moru bili jednako uski, ali je postojala mogućnost proširenja. Nekad su vodili na more, gdje je postojala mogućnost skontavanja na plaži, uz mjesečinu i raštimanu gitaru, a sad vode u drugu državu čiji je narodni heroj Ante Gotovina. Kad slušam Letu štuke, ja čujem isti talenat koji sam čuo prije dvadesetak godina pred Steleksom, istu radost rimovanja i ljubav prema pjesmi, ali sad je sve drugačije i nikad nećemo znati kako dobro je moglo biti.

Često se misli da ja volim da budem nostalgičan, ali to mi nije ni na kraj pameti. Radi se o tome da je neophodno prepoznati da nije uvijek ovako bilo, niti su procesi, psihološki ili politički, koji su doveli do ovog groznog stanja prirodni. Jednostavno, nije moralo ovako biti. Ne radi se, dakle, o tome da nam je nekad bilo dobro, nego da smo nekad mislili - često uprkos prisutnoj stvarnosti - da nam je moglo biti bolje. Prošlost tako nije depozit boljeg života nego polazna tačka za utopijsko zamišljanje budućnosti. A za tako nešto su neophodni bendovi kao što su Letu štuke, ljudi koji nisu, uprkos svemu, zanemarili svoj talenat, niti su u prošlosti zaturili vlastitu budućnost.
______________
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#50

Post by senada »

....sa izvora dragatetka.blogger.ba
(...)
21.04.2006.
letu stuke iliti koincidencija

draga tetka,

ja sam tek jutros, nakon dana i dana bezuspjesne potrage, konacno nasao i skinuo prvi i jedini album sarajevske grupe letu stuke ( neka mi oproste sto nisam kupio cd, ja bih to rado uradio, ali daleko sam, hebi ga)

a prije pola minute sam procitao odlican tekst odlicnog hemona o letu stuke i jos kojecemu.

http://www.bhdani.com/default.asp?kat=k ... ekst_rb=17

Postavljeno u 14:40, 10 komentar(a), print, #
(...)
Post Reply