Letu Stuke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Chischo

#126 Re: Letu Stuke

Post by Chischo » 20/04/2008 15:31

Ima li neko rapidshare link za novi album?

eterno

#127 Re: Letu Stuke

Post by eterno » 22/04/2008 15:38

Novi album izlazi 29.04

(glas.ba)

alphonse kauders

#128 Re: Letu Stuke

Post by alphonse kauders » 05/05/2008 12:39

F.G.R

Ponoć već je davno prošla, voda gori u kafani
Janjetina je na stolu, stolnjaci su neoprani
Daj nam zovi deset piva, de počasti one trebe
Ciganin će al' najlepši, al najljepši, već pronaći put do tebe

O, ne, ja nisam iz tog filma, to se samo slavi moja firma
Ne mislim ostati do kraja, jer ja sam Fina Gradska Raja

Pjevaj, jedi, krkaj, sjedi, guzovi sa stola vrište
Nakupnine celulita, ćevap-pita, poželjno su utočište
Pjevaljka prinosi dekolte iz ruke dok joj jedeš mezu
U tvojoj glavi Sinan slavi, dok meso puni ti protezu

O, ne, ja nisam iz tog filma, to se samo slavi moja firma
Ne mislim ostati do kraja, jer ja sam Fina Gradska Raja

F.G.R. borbu vode čovjek i zvijer

groar

#129 Re: Letu Stuke

Post by groar » 05/05/2008 16:50

Ovaj novi album je zaista veliko razocarenje (uz dva, mozda tri izuzetka), prije svega muzicki, a ono sto me jos vise razocaralo, i tekstualno.
Inspiracija nula.
Cini se da Saranu ipak treba 18 godina da napravi desetak dobrih pjesama.

eterno

#130 Re: Letu Stuke

Post by eterno » 05/05/2008 17:09

Sinoc sam preslusao cijeli album i moram reci da sam pravo razocaran na prvo slusanje.
Kao sto govornik prije mene rece mozda 2-3 stvari da su ok a ostalo onako.
Licno ne volim kada ima 10 razni zanrova/stilova na jednom albumu a kamoli u istoj pjesmi.
Na ovom albumu izgleda bas kao da im je cilj bio "ubaciti sto vise raznih zanrova u jednu te istu pjesmu"

Pravi album je bio puno bolji.
Al ovo je samo moje misljenje.

irfan2

#131 Re: Letu Stuke

Post by irfan2 » 05/05/2008 18:10

eterno wrote:Sinoc sam preslusao cijeli album i moram reci da sam pravo razocaran na prvo slusanje.
Kao sto govornik prije mene rece mozda 2-3 stvari da su ok a ostalo onako.
Licno ne volim kada ima 10 razni zanrova/stilova na jednom albumu a kamoli u istoj pjesmi.
Na ovom albumu izgleda bas kao da im je cilj bio "ubaciti sto vise raznih zanrova u jednu te istu pjesmu"

Pravi album je bio puno bolji.
Al ovo je samo moje misljenje.
daj mu malo vremena :) ..na drugo je vec bolji, na trece skontas 3-4 odlicne pjesme, a i ove ostale su ok ..malo je drukciji, al kad se naviknes, valjda ce bit dobar

irfan2

#132 Re: Letu Stuke

Post by irfan2 » 05/05/2008 20:12

kurt cobain wrote:Novi album Letu štuka je odličan, naravno ako pozorno slušate. tekstovi su po meni mnogo bolji za razliku od prvog, jer je prvi bio jednostavniji i zbog toga neki misle su tesktovi loši i da sarane nema inspiracije. iznenadio sam se kada sam u prvoj pjesmi cuo laku, nisam mogao da vjerujem, pogledam u malu knjizicu koja dođe uz orgialni album(za one koje ne kupuju original albume, da znaju da uz album dođe mala knjizica sa tekstovima i ko je radio na CD-u) kad fakat pise LAKA. sve pjesme imaju nešto posebno u sebi samo pjesme F.G.R. i Muzika bih izvojio kao malo lošije da su urađene. suradnja sa Remi iz Elementala je za svaku pohvalu.
Vidimo se u Coloseumu 16. ili 17.05.
:lol: :lol: :D

hogar

#133 Re: Letu Stuke

Post by hogar » 05/05/2008 20:56

i meni su pravo dobri.

"otkrio" sam ih tokom novogodisnje posjete domovini.

moze se reci u rangu ranog Majora i Kongresa.

URBANO.

http://www.myspace.com/letustuke

JEREMIJA30

#134 Re: Letu Stuke

Post by JEREMIJA30 » 05/05/2008 21:11

Ma letu štuke su zakon,samo su upali u "prokletstvo prvog albuma",koji je bio nadnaravno uspješan.
Na drugo,treće slušanje Proteina,ma to su oni.Naprijed štuke.Letite nam i dalje.

baggio

#135 Re: Letu Stuke

Post by baggio » 06/05/2008 10:09

odlican album, nemojte zezati, svaka cast momcima... :thumbup: :thumbup:

SilentWhisper

#136 Re: Letu Stuke

Post by SilentWhisper » 11/05/2008 14:09

znao sam da ce biti ovakvih komentara! ljudi, ako vec vidite sebe kao nekoga ko moze cijeniti ovakav tip muzike, onda dajte priliku momcima tako da ce te barem nekoliko puta poslusati album....
po meni, album je jako obećavajući i mislim da neće proći ništa lošije od prvog....
iskreno, nema onakvih baladica ("sutis", "grad bez boje", "tuga") koje diraju i srca ljudi kojima je i regina dobar bend (izuzev fenomenalne "sami" i "nekad kad pozelis"), sto je ujednu ruku i dobro jer pjesmuljaka "ja te volim, i zbog tebe cu zvijezde s neba skinut" imamo i previse... ove pjesme dosta su sirovije i donose nam kvalitetnu sprdnju na našu učmalu svakodnevnicu, ono što je dosad jedino edo maajka u poslijeratnom periodu znao uradit kroz svoje pjesme.. stuke su jedini bend na podrucju bih trenutno kojeg bi ja htio i hocu slusat, uz, naravno, neprikosnovenu prijeratnu muzicku scenu koja je imala sve, i buntovnike, i sladunjave hard-rockere, i slagere za "finu raju",,,
takodjer, ovaj album je sam saran posvetio stulicu, tako da svako ko voli azru, mislim da ce uzivati u ovom albumu.... :bih: pozdrav :bih:
p.s. zna li ko gdje se mogu naci svi tekstovi novog albuma....

Metafizicz

#137 Re: Letu Stuke

Post by Metafizicz » 11/05/2008 23:21

Image
Proteini i ugljikohidrati - Letu Stuke

1-Paranoja
2-Glava u oblacima
3-Proteini i ugljikohidrati
4-Sami
5-Poljubi je dok spava feat. Remi
6-F.G.R.
7-Muzika
8-Bella donna
9-Psycho
10-Tesla
11-Mali
12-Nekad kad poželim

Code: Select all

http://rs370.rapidshare.com/files/111300116/Proteini_i_ugljikohidrati.rar

whow

#138 Re: Letu Stuke

Post by whow » 12/05/2008 05:29

Po mome misljenju puno bolji rad od prvjenca muzicki , tekstualno , aranzerski , producentski. Da budem iskren po meni je prvi album bio nekako pretenciozan kao da je trebalo nesto da se dokaze nekome. Mislim da se Dino ovim radom oslobodio kompleksa djeteta iz mahale i priznao da su na njegov muzicki razvoj jednako utjecali Azra , Roxy Music kao i Halid i Saban. Prepoznajm i jednu pjesmu koja se vrtila na radiju ratne 94-ce pod firmom Southern Comfort , mada je to Rafko bolje otpjevao. Sorry Dino

Saian

#139 Re: Letu Stuke

Post by Saian » 12/05/2008 12:38

kitova peraja, prepelice jaja (lako moguce da sam ovo drugo pogreshno cuo )
koga feshn guru fura na kulturu,
bestezhinske glave, pet minuta slave,
koga sada voli angelina joli

haahahahahaah dobre baze :D imal ko rijechi dze, ne mogu pohvatat sve, bajdvej meni je "Bella dona" dobra stvar, ma super je album ustvari :oops:

whow

#140 Re: Letu Stuke

Post by whow » 12/05/2008 19:20

Ma album je super samo sto je to uglavnom jos uvijek 20 godina star materijal , doradeni refreni ( probudi je dok spava), preradene stare pjesme ("Uvjek kad pozelis" , Sami smo na svjetu" ) sve u puno boljim aranzmanima , bolje odsvirano i prodkcijski osvjezeno. U svakom slucaju ovaj mi se album cini nekako kompaktniji i iskreniji od prvoga.

Universal

#141 Re: Letu Stuke

Post by Universal » 12/05/2008 19:29

Metafizicz wrote:Image

1-Paranoja
2-Glava u oblacima
4-Sami
6-F.G.R.
7-Muzika
8-Bella donna
9-Psycho
10-Tesla
11-Mali
12-Nekad kad poželim

jesu li ljudi toliko skrti da ne mogu kupiti orginal album koji kosta pisljavih 10 KM? nekome jeste tesko izdvojiti 10 KM jer ih mozda nema ali dok se ima za ADSL ili kablovksi internet onda moze se izdvojiti

nesto hvalite album, a samo koliko je covjek ulozio da bi izdao taj album a ti fino dva klika i skines s interneta. ovaj CD je produk njegovog rada, bukvalo mu krades platu. to bi bilo isto kao da bi ja nekome ko radi dosao na dan kada prima platu i samo je uzmeo iz ruku.

tranquil

#142 Re: Letu Stuke

Post by tranquil » 12/05/2008 20:05

Universal wrote:jesu li ljudi toliko skrti da ne mogu kupiti orginal album koji kosta pisljavih 10 KM? nekome jeste tesko izdvojiti 10 KM jer ih mozda nema ali dok se ima za ADSL ili kablovksi internet onda moze se izdvojiti

nesto hvalite album, a samo koliko je covjek ulozio da bi izdao taj album a ti fino dva klika i skines s interneta. ovaj CD je produk njegovog rada, bukvalo mu krades platu. to bi bilo isto kao da bi ja nekome ko radi dosao na dan kada prima platu i samo je uzmeo iz ruku.
Sve domaće muzičke albume koje želim, kupujem. I da se vratimo na temu, đe ima kupiti proteine :) Već sam ih odslušao, ilegalno, i strašno mi se sviđaju pa ću obrisati mp3 a kupiti CD :)

Paranoja, uzela mi duušu, sve mi uzela, aaa, sve mi uzeeelaaaa!

whow

#143 Re: Letu Stuke

Post by whow » 12/05/2008 20:43

Universal wrote:
Metafizicz wrote:Image

1-Paranoja
2-Glava u oblacima
4-Sami
6-F.G.R.
7-Muzika
8-Bella donna
9-Psycho
10-Tesla
11-Mali
12-Nekad kad poželim

jesu li ljudi toliko skrti da ne mogu kupiti orginal album koji kosta pisljavih 10 KM? nekome jeste tesko izdvojiti 10 KM jer ih mozda nema ali dok se ima za ADSL ili kablovksi internet onda moze se izdvojiti

P.S.
Pa i Dino je na ovom albumu podzonio par pjesama a baogami i stihova :D . Evo buraz ja cu mu povezati 1o KM za download ako ima neki link , posteno.

Metafizicz

#144 Re: Letu Stuke

Post by Metafizicz » 12/05/2008 21:12

daj covjece, pusti te price, on je znao i prije nego je ulozio sav taj trud da ce vecinski biti skidan materijal s interneta. covjek ce u hrvatskoj da zaradi pare od prodaje, kao i od live nastupa sirom svijeta, te ce mu se itekako isplatiti sve ulozeno.

ps. ja sam ovaj materijal posteno platio sa svojih 65 km koliko kosta moj paket, a ti brate bujrum u cd shop, ako ti se vec kupuje.

Better Man

#145 Re: Letu Stuke

Post by Better Man » 12/05/2008 21:33

tranquil wrote:
Universal wrote:jesu li ljudi toliko skrti da ne mogu kupiti orginal album koji kosta pisljavih 10 KM? nekome jeste tesko izdvojiti 10 KM jer ih mozda nema ali dok se ima za ADSL ili kablovksi internet onda moze se izdvojiti

Sve domaće muzičke albume koje želim, kupujem. I da se vratimo na temu, đe ima kupiti proteine :) Već sam ih odslušao, ilegalno, i strašno mi se sviđaju pa ću obrisati mp3 a kupiti CD :)

Imaš kupit u Magazi, Mercatoru itd.

tranquil

#146 Re: Letu Stuke

Post by tranquil » 12/05/2008 21:40

Better Man wrote:
tranquil wrote:

Imaš kupit u Magazi, Mercatoru itd.
eee pa to baš krenula prodaja na svim mjestima. :-D

Hvala, kupujem čim stignem.

Joj, "Paranoju" ne mogu da izbijem iz glave, al' nikako :D

Dendrlix

#147 Re: Letu Stuke

Post by Dendrlix » 12/05/2008 22:49

tranquil wrote: Joj, "Paranoju" ne mogu da izbijem iz glave, al' nikako :D
Kupio sam noja, da bi joj ugodio
Ko joj je ugodio, jos se nije rodio

Jedno vece rece, da sam za nju nula
Ode s orangutanom, sto voda pit bula

Shvatio sam tada, vise nije moja
P'jan hrdjavim mikserom, ja rasporim nojaaaaaaa

Paranojaaaa, uzela mi dusu...

tranquil

#148 Re: Letu Stuke

Post by tranquil » 12/05/2008 22:52

Dendrlix wrote:
tranquil wrote: Joj, "Paranoju" ne mogu da izbijem iz glave, al' nikako :D
Kupio sam noja, da bi joj ugodio
Ko joj je ugodio, jos se nije rodio

Jedno vece rece, da sam za nju nula
Ode s orangutanom, sto voda pit bula

Shvatio sam tada, vise nije moja
P'jan hrdjavim mikserom, ja rasporim nojaaaaaaa

Paranojaaaa, uzela mi dusu...
Oj :lol: Ludnica :lol:

Antagonist

#149 Re: Letu Stuke

Post by Antagonist » 13/05/2008 00:32

:lol: :lol: :lol: Cuj mikserom... ekserom valjda :lol: :lol: :lol:

Nirka

#150 Re: Letu Stuke

Post by Nirka » 13/05/2008 00:38

novi album preslušan... sviđa mi se, ali trebat će vremena da uđe u uho, prvi mi je draži trenutno al i ne bio koliko sam ga slušala...
trenutno top 3. sami, glava u oblacima, poljubi je dok spava... mada sve su super :thumbup: 8)

Post Reply