Heavy Metal

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#1851 Re: Heavy Metal

Post by Nierika »

Nije im ni tekst loš. :D Sad sam saznala da se i regija na sjeveru Rumunije tako zove.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1852 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Nierika wrote: 01/05/2022 13:28 Nije im ni tekst loš. :D Sad sam saznala da se i regija na sjeveru Rumunije tako zove.
Da, da. Bucovina zahvata i dijelove Ukrajine, ako se ne varam.

Mislim da je "Spune tu..." stara narodna pjesma koju je Bucovina obradila
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#1853 Re: Heavy Metal

Post by Nierika »

Ako imaš negdje i originalnu verzija pjesme okači i to ako ti nije mrsko. :D
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#1854 Re: Heavy Metal

Post by Entropio »

Sotonska muzika!
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#1855 Re: Heavy Metal

Post by Nierika »

Flipside muzike s duhovnim/religijskim motivima. :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1856 Re: Heavy Metal

Post by Russki »

insekt9 wrote: 29/04/2022 13:02 Novi sam na forumu.
U metal me uveo stariji brat još krajem 80ih.
Ne znam je li tko postavljao Narednika Lobanju?
[youtube]Oltkimz9JWM[/youtube]
Uuuuu...

a ja sam mislio da samo ja slušam njih povremeno

Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1857 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1858 Re: Heavy Metal

Post by Bloo »

Nakon 12 godina, bend KRV ponovo izlazi na binu!

Uz Bana Krvnika, Kurvara i Kasapina, KRV će nastupati sa dva nova člana: Odron na vokalu i Propast na gitari.

Image


Koncertna promocija albuma "Grob i tama" će biti održana u AG klubu u petak 10.06.2022.
Ovo će biti prvi live nastup benda nakon oproštajne svirke u istom klubu od prije 12 godina.
Ulaz: 10 KM (plus CD "Grob i tama").
insekt9
Posts: 15
Joined: 19/05/2019 11:43

#1859 Re: Heavy Metal

Post by insekt9 »

Russki wrote: 03/05/2022 18:31
insekt9 wrote: 29/04/2022 13:02 Novi sam na forumu.
U metal me uveo stariji brat još krajem 80ih.
Ne znam je li tko postavljao Narednika Lobanju?
[youtube]Oltkimz9JWM[/youtube]
Uuuuu...

a ja sam mislio da samo ja slušam njih povremeno

Nevjerojatno dobar bend za naše uvjete.
Nemaju loše pjesme. Žao mi što više nisu aktivni.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1860 Re: Heavy Metal

Post by Bloo »

Bloo wrote: 04/05/2022 18:48 Nakon 12 godina, bend KRV ponovo izlazi na binu!

Uz Bana Krvnika, Kurvara i Kasapina, KRV će nastupati sa dva nova člana: Odron na vokalu i Propast na gitari.

Image


Koncertna promocija albuma "Grob i tama" će biti održana u AG klubu u petak 10.06.2022.
Ovo će biti prvi live nastup benda nakon oproštajne svirke u istom klubu od prije 12 godina.
Ulaz: 10 KM (plus CD "Grob i tama").
I album :D

Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1861 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Ova pjesma Troglavi je o.k al novi album Krvi mi se ne svidja, rekao bih da nije sjena starih albuma.

Naravno, kupio sam ga jer su mi dragi i Krv i Silent Kingdom i Bosanski Crni Metal.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1862 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »



Ljepsa strana Rusije
User avatar
corolla02
Posts: 10342
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#1863 Re: Heavy Metal

Post by corolla02 »

Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1864 Re: Heavy Metal

Post by Škobo Habu »

mali_balon wrote: 13/04/2022 13:03 hocel ko meni objasnit cemu ovoliki clanci o Ghostu......totalno bezveza ide mi na chick metal...a fol HM
jbte sta god gdje god Ghost.....iz argete ce izletit
To je zato što postali potpuni mainstream. Meni je novi album potpuno neslušljiv. Nakakav revival sedamdesetih.

Ovaj Gost je mnogo bolji:

Last edited by Škobo Habu on 06/05/2022 08:45, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1865 Re: Heavy Metal

Post by Škobo Habu »

Piaty wrote: 28/03/2022 22:51

Watain je jedini nasljednik Dissection-a, ako izuzmemo Thulcandra koji je vise Dissection klon.
Watain je gomila mizantropa i autodestruktivaca. Dissection je mnogo zajebaniji po tom pitanju. Rasisti, satanisti, anti-gay friendly...
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1866 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Škobo Habu wrote: 06/05/2022 08:45
Piaty wrote: 28/03/2022 22:51

Watain je jedini nasljednik Dissection-a, ako izuzmemo Thulcandra koji je vise Dissection klon.
Watain je gomila mizantropa i autodestruktivaca. Dissection je mnogo zajebaniji po tom pitanju. Rasisti, satanisti, anti-gay friendly...
Ma znam ali Watain je donekle prenio tu Dissection atmosferu, ucinio je i mracnijom jos. Ne velim da su kvalitet Dissectiona.

Ne znam da je kod Dissectiona bilo rasizma. Oni su ubili pedera jer ih je htio valjda seksualno napstvovati ili jednostavno samo zbog toga sto je peder. Ali opcenito, ta prica jeste zajebana. Ima onaj jedan intervju sa Nodtveitom, jako inteligentna osoba ali koluta ocima dok prica, vidis nije svoj.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1867 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Škobo Habu wrote: 06/05/2022 08:41
mali_balon wrote: 13/04/2022 13:03 hocel ko meni objasnit cemu ovoliki clanci o Ghostu......totalno bezveza ide mi na chick metal...a fol HM
jbte sta god gdje god Ghost.....iz argete ce izletit
To je zato što postali potpuni mainstream. Meni je novi album potpuno neslušljiv. Nakakav revival sedamdesetih.

Ovaj Gost je mnogo bolji:

Cim to navuce milion pregleda za 2 dana, znaci da je neko sranje. U zivotu nisam cuo sekundu muzike benda Ghost. Isto kao sto ti na silu turaju da slusas Arch Enemy ili onaj Jinjer.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1868 Re: Heavy Metal

Post by Škobo Habu »

Piaty wrote: 06/05/2022 12:41
Ma znam ali Watain je donekle prenio tu Dissection atmosferu, ucinio je i mracnijom jos. Ne velim da su kvalitet Dissectiona.

Ne znam da je kod Dissectiona bilo rasizma. Oni su ubili pedera jer ih je htio valjda seksualno napstvovati ili jednostavno samo zbog toga sto je peder. Ali opcenito, ta prica jeste zajebana. Ima onaj jedan intervju sa Nodtveitom, jako inteligentna osoba ali koluta ocima dok prica, vidis nije svoj.
Koga je napsatovao? Jon Nödtveidta?

Taj emigrant arapskog porijekla, te gay, je izboden u parku.
When the police investigated the MLO after the murder of Josef ben Meddour, they interrogated its former members, who described the organisation and narrated the occult ceremonies they had attended. Rituals included meditation, invocations of demons and animal sacrifices – cats, which were bought through classified ads. During the weeks that preceded the murder of Josef ben Meddour, Vlad had been more and more extremist in his speech, and the idea of performing human sacrifices, followed by a mass suicide, was discussed at length. During a meeting at Nödtveidt's place, a list of possible victims was made. It included a former follower who had defected, band members from Dissection, and even Nödtveidt's girlfriend
Koliko vas ovdje uopšte malo zna o metalu, a pogotovo black metalu. Žešći furači. :-)
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1869 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Škobo Habu wrote: 06/05/2022 12:46
Piaty wrote: 06/05/2022 12:41
Ma znam ali Watain je donekle prenio tu Dissection atmosferu, ucinio je i mracnijom jos. Ne velim da su kvalitet Dissectiona.

Ne znam da je kod Dissectiona bilo rasizma. Oni su ubili pedera jer ih je htio valjda seksualno napstvovati ili jednostavno samo zbog toga sto je peder. Ali opcenito, ta prica jeste zajebana. Ima onaj jedan intervju sa Nodtveitom, jako inteligentna osoba ali koluta ocima dok prica, vidis nije svoj.
Koga je napsatovao? Jon Nödtveidta?

Taj emigrant arapskog porijekla, te gay, je izboden u parku.
When the police investigated the MLO after the murder of Josef ben Meddour, they interrogated its former members, who described the organisation and narrated the occult ceremonies they had attended. Rituals included meditation, invocations of demons and animal sacrifices – cats, which were bought through classified ads. During the weeks that preceded the murder of Josef ben Meddour, Vlad had been more and more extremist in his speech, and the idea of performing human sacrifices, followed by a mass suicide, was discussed at length. During a meeting at Nödtveidt's place, a list of possible victims was made. It included a former follower who had defected, band members from Dissection, and even Nödtveidt's girlfriend
Koliko vas ovdje uopšte malo zna o metalu, a pogotovo black metalu. Žešći furači. :-)
Znam. Alzirac je. Samo kazem da njegovo ubistvo nema veze sa okultnim stvarima kojima se Jon inace bavio. Ubili su ga vjerovatno jer je homoseksualac (Jon i Vlad su rekli da im se nabacivao i to je to. Pogresno sam prvi put napisao "napstvovao".

Ko zna malo vise o tome, onda zna koliko su skandinavski mediji sranja izmislili u vezi raznih dogadajanja vezani za tu scenu, posebno za norvesku BM scenu. Danas 70% ljudi misli da je paljenje Fantoft ckrve bio satanisticki cin, a zapravo satanizam nema veze sa tim.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1870 Re: Heavy Metal

Post by Škobo Habu »

Piaty wrote: 06/05/2022 17:39

Znam. Alzirac je. Samo kazem da njegovo ubistvo nema veze sa okultnim stvarima kojima se Jon inace bavio. Ubili su ga vjerovatno jer je homoseksualac (Jon i Vlad su rekli da im se nabacivao i to je to. Pogresno sam prvi put napisao "napstvovao".

Ko zna malo vise o tome, onda zna koliko su skandinavski mediji sranja izmislili u vezi raznih dogadajanja vezani za tu scenu, posebno za norvesku BM scenu. Danas 70% ljudi misli da je paljenje Fantoft ckrve bio satanisticki cin, a zapravo satanizam nema veze sa tim.
Nekad davno sam čitao jedan intervju sa Nödtveidtom u "Metal Hammeru", u kojem je izjavio da "ne postoji opcija kajanja" kada su ga pitali o ubistvu.

Meni je to tada zazvučalo toliko sociopatski da više nisam ni pomislio da slušam bilo šta od tih back metal preseravanja, pogotovo ne na temu satanizma.

Evo šta kaže zvanični izvještaj:
During the trial, the motives of the murder were not made clear as to whether it was a satanic crime, one of the human sacrifices that the MLO members had talked about, or if it was rather a hate crime, motivated by the anger Nödtveidt and Vlad had felt when confronted with Meddour's personality. According to criminal inspector Lars Ohlin, who led the police investigation, there is no denying that Nödtveidt and Vlad's acts were made on a background of Satanism, but homophobia was also a clear factor, and the Keillers Park murder was registered as a hate crime by the Swedish police

On 6 July 1998, Nödtveidt was sentenced by the Gothenburg district court to eight years of prison for assistance to murder and illegal possession of a firearm. Vlad was sentenced to ten years for murder, violence against his girlfriend, illegal possession of a firearm and possession of body parts. All three parties appealed the verdict.

The Court of Appeal for Western Sweden gave its verdict on 25 September 1998. Nödtveidt was this time sentenced to ten years in prison, just as Vlad, whose sentence was confirmed
Ista stvar je i sa Emperorom. Jedan od njihovih članova je optužen za ubistvo.

Što se tiče paljenja crkava, više je to u pitanju bio neki teenage angst, nego li smišljen plan sa konkretnom ideologijom iza sebe. Sam Varg je opovrgao da je bilo riječi o nekakvim satanističkim motivima, mada će kasnije cio taj pokret na tome graditi svoju muzičku filozofiju.

No, sva ta događanja su kasnije imala dubok impackt na cijelu scenu, i bez obzira na stvarne namjere, usmjerila su cio pravac kao satanizmu kao oficijalnoj ideologiji ili duhovnoj sferi. Dimmu Borgir, recimo, poriče da su satanisti, ali satanističke simbole koriste kao dekor u borbi protiv organizovanih religija. Sa druge strane, bandovi tipa Gorgorotha, tvrde da na skandinavskoj black metal sceni postoje i djeluju satanistički bandovi. Sami sebe tako kvalifikuju...
User avatar
billy organ
Posts: 1408
Joined: 04/07/2021 19:19

#1871 Re: Heavy Metal

Post by billy organ »

Škobo Habu wrote: 07/05/2022 10:17
Piaty wrote: 06/05/2022 17:39

Znam. Alzirac je. Samo kazem da njegovo ubistvo nema veze sa okultnim stvarima kojima se Jon inace bavio. Ubili su ga vjerovatno jer je homoseksualac (Jon i Vlad su rekli da im se nabacivao i to je to. Pogresno sam prvi put napisao "napstvovao".

Ko zna malo vise o tome, onda zna koliko su skandinavski mediji sranja izmislili u vezi raznih dogadajanja vezani za tu scenu, posebno za norvesku BM scenu. Danas 70% ljudi misli da je paljenje Fantoft ckrve bio satanisticki cin, a zapravo satanizam nema veze sa tim.
Nekad davno sam čitao jedan intervju sa Nödtveidtom u "Metal Hammeru", u kojem je izjavio da "ne postoji opcija kajanja" kada su ga pitali o ubistvu.

Meni je to tada zazvučalo toliko sociopatski da više nisam ni pomislio da slušam bilo šta od tih back metal preseravanja, pogotovo ne na temu satanizma.

Sjecam se tog intervjua u Metal Hammeru. Rekao je upravo to, samo da dodam "nema opcije kajanja u sotonizmu". I sjecam se njegove slike sa koncerta a dole pise : vidi ga ubio a peva. :lol:

Intervju sa Shagratom iz Borgira, takodjer u Metal Hammeru kad je rekao da nema nista protiv krscanstva ali ima protiv islama.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1872 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

billy organ wrote: 07/05/2022 13:57
Škobo Habu wrote: 07/05/2022 10:17

Nekad davno sam čitao jedan intervju sa Nödtveidtom u "Metal Hammeru", u kojem je izjavio da "ne postoji opcija kajanja" kada su ga pitali o ubistvu.

Meni je to tada zazvučalo toliko sociopatski da više nisam ni pomislio da slušam bilo šta od tih back metal preseravanja, pogotovo ne na temu satanizma.

Sjecam se tog intervjua u Metal Hammeru. Rekao je upravo to, samo da dodam "nema opcije kajanja u sotonizmu". I sjecam se njegove slike sa koncerta a dole pise : vidi ga ubio a peva. :lol:

Intervju sa Shagratom iz Borgira, takodjer u Metal Hammeru kad je rekao da nema nista protiv krscanstva ali ima protiv islama.
To je rekao Silenoz za islam navodeci primjer pokrivanja zena dok recimo kod kolegice sa danske BM scene Myrkur na albumu Folkesange stoji cover art Hansa Dahla tj tradicionalno obucene Norvezanke iz 17 ili 18 stoljeca. Sam Daahl je cesto slikao upravo pokrivene djevojke dok rade u polju i slicno.
Tako da je sam BM raznolik, od muzike do estetike, pa tako i u kontekstu nesretnih dodgadjanja
vezanih za paljevine i ubistva. Svasta ima, i jest i sto nije.
Last edited by Piaty on 09/05/2022 20:39, edited 1 time in total.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1873 Re: Heavy Metal

Post by Piaty »

Almost perfect...ako ne i perfect

Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1874 Re: Heavy Metal

Post by Škobo Habu »

billy organ wrote: 07/05/2022 13:57

Intervju sa Shagratom iz Borgira, takodjer u Metal Hammeru kad je rekao da nema nista protiv krscanstva ali ima protiv islama.
U stvari, on je rekao da su oni, kao bend, protiv "devijantnih religija poput Islama". Sama činjenica da je za njih Islam devijantna religija dovoljno govori kakvo im je polazište.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1875 Re: Heavy Metal

Post by broj dva »

Škobo Habu wrote: 10/05/2022 10:11
billy organ wrote: 07/05/2022 13:57

Intervju sa Shagratom iz Borgira, takodjer u Metal Hammeru kad je rekao da nema nista protiv krscanstva ali ima protiv islama.
U stvari, on je rekao da su oni, kao bend, protiv "devijantnih religija poput Islama". Sama činjenica da je za njih Islam devijantna religija dovoljno govori kakvo im je polazište.
Sve ljudske gromade i uzori, ako ne na polju muzike onda kao zrele licnosti koje su se uspjesno realizovali.
Post Reply