najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#701 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Piaty »

Point. wrote: 16/11/2021 02:10 Uh Koke. Ne mogu smisliti njegovu odvratnu njušku i pičkasti glas. Ne mogu sa vjerujem da se iko može zapiti dok mu on titra na uhu.
Meni nije jasno koji su kriteriji kod ljudi koji to slusaju pa shvate kako je Koke dobar pjevac?
Ne slusam tu muziku ali znam razliku izmedju Sabana i Koketa ili Serifa i Koketa. Ne izgleda li kao prevara prema ovima?

Zato mislim da je on vise onako dobar sa rajom (nesto kao Halid) i da su mu legla dva hita u pravo vrijeme i eto ti ga.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#702 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Leverage »

Edin H. wrote: 12/11/2021 22:41
ultima_palabra wrote: 14/06/2021 23:59

Ima seljacki glas i zavija ko ker kad ga sintori zaganjaju. Jednom sam u autobusu jedva prezivio neku njegovu kasetu. Svi ti koje si pomenuo su za njega Placido Domingo.
:lol: :lol: :lol:
:lol:

Zamisli situaciju, Koke ušuti, Ultima odahne, a onda šofer okrene na stranu B :lol:
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#703 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Škobo Habu »

MujkicHaris wrote: 02/11/2021 01:22 Mrzim: Dubioza Kolektiv, Helem Nejse, Zoster
Ne podnosim: The Beatles, Balašević, Oliver Dragojević, GIBONNI, Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa, Rammstein, Korn, Riblja Čorba, Toma Zdravković, Božo Vrećo, Nickelback
:roll:
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#704 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Škobo Habu »

pici wrote: 15/06/2021 13:37 Image
Definicija seljakluka.
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#705 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Škobo Habu »

kanguru wrote: 02/11/2021 01:48 Od domaćih poslijeratnih Dubioza kolektiv, Zoster, Sars, ova dva imbecila Buba i Jala i naravno svi narodnjaci, ali bukvalno svi.
Od stranih Lady Gaga i sve pjevačice njene generacije, Backstreet Boys i svi ostali MTV instant boy bandovi 90-ih, zatim Kelly Family, Oasis, Radiohead, Cure, Prodigy, Pet Shop Boys i Sex Pistols.
Svi nabrojani za današnji pop su postavili standarde. U svemu ćeš naći nešto od nabrojanih izvođača u današnjoj popularnoj muzici, koja je - by the way - totalno neslušljiva. Nađeš na Deezeru play listu brit popa iz devedesetih i usporedi je sa kakvom aktuelnom play listom iz današnjce.
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#706 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by costacurta »

Kad kažeš "mrzim" de pojasni šta konkretno te natjeralo na to? Tekst, stavovi, aranžman, produkcija.......
Evo šta konkretno te nagnalo da mrziš Dubiozu? Ako shvataš šta pjevaju, kome su tekstovi napisani i ko su ljudi koji izvode tu vrstu komercijale.
Il kad kaže " mrzim sve sa ovih prostora" pa sine moj, veze ti o životu nemaš. Koju to vrstu vanzemaljske glazbe slušaš pa mrziš sve domaće?
Ovaj internet je pravi shupak postao, previše slobode ljudi imaju da pišu, al hajd nije moje da uređujem i vodim. :roll:
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#707 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Piaty »

costacurta wrote: 16/11/2021 10:23 Kad kažeš "mrzim" de pojasni šta konkretno te natjeralo na to? Tekst, stavovi, aranžman, produkcija.......
Evo šta konkretno te nagnalo da mrziš Dubiozu? Ako shvataš šta pjevaju, kome su tekstovi napisani i ko su ljudi koji izvode tu vrstu komercijale.
Il kad kaže " mrzim sve sa ovih prostora" pa sine moj, veze ti o životu nemaš. Koju to vrstu vanzemaljske glazbe slušaš pa mrziš sve domaće?
Ovaj internet je pravi shupak postao, previše slobode ljudi imaju da pišu, al hajd nije moje da uređujem i vodim. :roll:
Eto sve to sto si napisao otprilike vrijedi za Dubiozu.
E imala je Dubioza 2 dobre pjesme: Ovo je zatvor i Bring The System (...?tako nesto). Te pjesme nisu prodavanje muda pod bubrege.

Cista je logika, ako je nesto predmet ljudbavi, onda moze biti i predmet mrznje.

Ne kontam ovo mrzim domace. Vjerovatno covjek misli na tzv narodnu muziku.
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#708 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Point. »

Ma ovi što pišu da mrze sve domaće su oni koji nazor hoće da budu cool, pa fol furaju strogo stranu muziku i onda vade iz naftalina neku grupu za koju niko nikad nije čuo da ispanu ultra mega giga cool.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1200
Joined: 27/10/2021 22:23

#709 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by ljubicasti limun »

1. Buba i Jala kao neprikosnoveni broj 1.

2. Citava grand, pink i turbo folk produkcija, svi koji ucestvuju u tome na bilo koji nacin kao i sva prekodrinska produkcija.

3. Ona ljiga Eldin Huseinbegovic & ostali kevser-like pjevaci i pjevacice. Zapravo on je gori i od ovih pod broj 2 zbog hinjaluka.

4. Zera. Zbog slicnih razloga, ali lik vise ne pjeva, vec mjauce.

Ima ih jos, al ko bi ih sve popamtio.
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#710 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Staylezz »

ljubicasti limun wrote: 16/11/2021 11:00 4. Zera. Zbog slicnih razloga, ali lik vise ne pjeva, vec mjauce. :lol: :lol:
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#711 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Aspartan »

ljubicasti limun wrote: 16/11/2021 11:00 1. Buba i Jala kao neprikosnoveni broj 1.

2. Citava grand, pink i turbo folk produkcija, svi koji ucestvuju u tome na bilo koji nacin kao i sva prekodrinska produkcija.

3. Ona ljiga Eldin Huseinbegovic & ostali kevser-like pjevaci i pjevacice. Zapravo on je gori i od ovih pod broj 2 zbog hinjaluka.


4. Zera. Zbog slicnih razloga, ali lik vise ne pjeva, vec mjauce.

Ima ih jos, al ko bi ih sve popamtio.
1, 2 i 3 potpisujem, za 4 ne znam

Najviše me iritiraju ovi pod 3, prodaju se "dunjaluku" pod bošnjake, muslimane, uzvišene, a ovamo ........ fuj hinje
Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#712 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Zastozato »

Realno danasnja muzika je bezdusna, narodna i zabavna, domaca i strana. Kako koja nova decenija dolazi to je sve izrazenije. Sto se tice muzike sa engleskog govornog podrucja, muzika 50-ih je imala vise duse u sebi nego muzika 60-ih, muzika 60-ih vise nego 70-ih, itd, a ovo danas je neslusljivo, bar meni. Bitno je napraviti sto vise buke, sve mi je nekako agresivno, nasilno i izvjestaceno, tako da se ne sjecam kad me je neka pjesma, narodna ili zabavna odusevila. Tako da ako mrzim neke pjevace, pjevacice, grupe, pa nije da mrzim tu novu 'modernu' muziku, nego nemam nikako misljenje o njoj, totalno je bezlicna.
Naslovnica
Posts: 27534
Joined: 20/03/2013 15:38

#713 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Naslovnica »

Čim slučajno naletim na bilo šta što ima imalo ovog autotune sranja, automaCki ukidam.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#714 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Nierika »

Jedino što mi pada na pamet kao odgovor na ovu temu je Nikolaidisov citat:
“Svakako vam je neko, barem jednom u životu, postavio pitanje: The Beatles ili The Rolling Stones? Odgovorite mi na to pitanje dok ste još mladi i reći ću vam sve što želite znati o svojoj budućnosti. Znam mnoge darovite i dobre ljude, koji su propali, razmišljajući godinama kasnije: gdje sam pogriješio? A odgovor leži tamo gdje nikome ne pada na pamet da ga traže: u mladosti, kada ste birali izmeđi Beatlesa i Stonesa. I molim vam, nemojte mi sada reći: pa ne moram da biram - može oboje. Takvi prođu najgore.”
:D

Imam (mislim) Sgt. Pepper's i Double Fantasy ploče, al' nisam ogromni fan ni jednog ni drugog benda. :| Draga mi je doduše i Angie od Stonesa. Ne znam odgovoriti na ovu temu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#715 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Ako se mora birati...The Beatles naravno. Što ne znači da, je li, ne volim i Rolling Stones. :D
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#716 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Nierika »

Ja sam više bila izložena Beatlesima dok sam odrastala, pa bih vjerovatno odgovorila Beatlesi i ja. Al' moram ozbiljnije poslušati Stonese. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#717 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Stvar sa The Beatlesima je da su se razišli na vrhuncu. Rolling Stones su sa druge strane nastavljali i nastavljali i nastavljali dokurčivši tako i
bogu i narodu jedno sto puta, ali isto tako i vraćajući se u formu u nekoliko navrata. :D Ali vrhunci oba benda su poprilično nenadjebivi.
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#718 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Nierika »

U idealnim uvjetima, mislim da bi tako nekako i trebalo biti - Nastavljati do penzije dok ne dokurče i bogu i narodu. Kao i u svakom drugom zanimanju. :D
Edit: Slušam Miju evo. Nije mi užasna. Moram i nju uz Stonese još poslušati.
Last edited by Nierika on 19/11/2021 01:00, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#719 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

To onda otvara i jedno drugo pitanje - is it better to burn out than fade away? :D
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#720 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Nierika »

Prvo me asocira na inspiraciju, talent, genij i sl, drugo na rad i predanost, a trenutno više promatram i vrednujem umjetnost kroz prizmu ovog drugog. Mada, bilo bi dobro izbjeći sve fatalne ishode. Teška pitanja za 1am. :D
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#721 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Toffee karamela »

Impressum wrote: 15/06/2021 13:34
Piaty wrote: 06/05/2021 16:56 Dubioza kolektiv- najmrza grupa
:thumbup: odvratni su mi
Lajk i od mene

halo, je li oni muziciraju kao muzikanti ili neki NVO bend? čujem jučer, pozvalo ih da popune muzički intermeco na nekoj sesiji Vijeća Evrope i oni ko nešto filozofiraju " koga su to još iz Konjica zvali u Vijeće Evrope" :shock: ...šta je pisac/pjevač htio reći?

meni se čini da njima fino kapa para na te NVO-pop mjuzik aktivnosti, nije više važna ni muzika nego društveno-socijalno-korektivni rad
Last edited by Toffee karamela on 19/11/2021 01:22, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#722 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Mislim da se muzika, kao i sva druga umjetnost, ne može gledati čisto kao na posao. Jer osim talenta ovisi i od inspiracije, a inspiracija
je nestalna stvar. Kod nekih je postojana cijelu karijeru, kod nekih svijetili jarko jedan period pa se ugasi, kod drugih opet u periodima.
Imaš naravno i ove koji su čisti profiji i koji rano naprave određenu formulu kod pisanja pjesama pa rade na njoj, tešu je, dorađuju
i stvore neku vrstu zanata koji ih održava i kada inspiracija presuši.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#723 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 19/11/2021 01:16 Mislim da se muzika, kao i sva druga umjetnost, ne može gledati čisto kao na posao. Jer osim talenta ovisi i od inspiracije, a inspiracija
je nestalna stvar. Kod nekih je postojana cijelu karijeru, kod nekih svijetili jarko jedan period pa se ugasi, kod drugih opet u periodima.
Imaš naravno i ove koji su čisti profiji i koji rano naprave određenu formulu kod pisanja pjesama pa rade na njoj, tešu je, dorađuju
i stvore neku vrstu zanata koja ih održava i kada inspiracija presuši.
To ti je u suštini Adele, Taylor Swift, i Ed Sheeran. Okupiš stihopisce i producente oko sebe i samo udaraš po starim, provjerenim formulama. Originalnost nije bitna, samo je bitno da je jednostavno i zarazno da se ljudima vrti u glavi po cijeli dan.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#724 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by Toffee karamela »

Dori wrote: 09/05/2019 13:46 Kako se zove onaj potrcko Dine Merlina, sto je fol imao bolesnu zenu, pisao joj pjesme i kad je sve marketinski dobro propratio, ostao bez zene, nakon par mjeseci se ozeno sa drugom? Ne sjecam se imena, ali nesto mi pravo mrzak lik.
Taj nesretni Eldin (vidim da mržnja prema njemu još plamti u čaršiji :D ) ima jednu divnu baladu i zbog nje mu opraštam pičkasto prenemaganje po Hayatu i ostalim medresli medijima...btw nije on našao ženu nakon par mjeseci, nego su izviđači koji su budno motrili njegovu kuću ugledali novu hanumicu haman da ulazi niti heftu nakon iznošenja tabuta prve hanume rahmetli...otud tolika mržnja, Mošćanica ga neće oprati :shock:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#725 Re: najmrzi pjevac/grupa/pjevacica

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 19/11/2021 01:22
dale cooper wrote: 19/11/2021 01:16 Mislim da se muzika, kao i sva druga umjetnost, ne može gledati čisto kao na posao. Jer osim talenta ovisi i od inspiracije, a inspiracija
je nestalna stvar. Kod nekih je postojana cijelu karijeru, kod nekih svijetili jarko jedan period pa se ugasi, kod drugih opet u periodima.
Imaš naravno i ove koji su čisti profiji i koji rano naprave određenu formulu kod pisanja pjesama pa rade na njoj, tešu je, dorađuju
i stvore neku vrstu zanata koja ih održava i kada inspiracija presuši.
To ti je u suštini Adele, Taylor Swift, i Ed Sheeran. Okupiš stihopisce i producente oko sebe i samo udaraš po starim, provjerenim formulama. Originalnost nije bitna, samo je bitno da je jednostavno i zarazno da se ljudima vrti u glavi po cijeli dan.
Pa većina pop muzike je uvijek funkcionisala na sličan način. Nije to ništa nužno loše. I Taylor i Adele imaju fenomenalnih momenata
(Taylor mi je posebno draga) i obje imaju ogroman i presudan input kod pisanja i realiziranja svojih pjesama i albuma.
Last edited by dale cooper on 19/11/2021 02:24, edited 1 time in total.
Post Reply