Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
amarpitar
Posts: 166
Joined: 26/05/2006 12:12

#51 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by amarpitar »

Ma ja šta radi, ovi stranci su zlatni, oni ne kradu. Ma nema govora. :-)
Pričajte vi šta hoćete, ali Dino je jedan.

User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#52 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Neelix »

:lol: cuj ove mace sto nas nagovara na kriminal :lol:

a farfalinu sam ja vec postavio na pocetku druge stranice ove teme cini mi se :D
amarpitar
Posts: 166
Joined: 26/05/2006 12:12

#53 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by amarpitar »

jedan i zlata vrijedan :-D
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#54 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by obala »

Tako tipicno... nama niko ne valja... ipak, bez obzira sta pisali, same cinjenice da je dva puta napunio Kosevo, da ima najvece tiraze u BiH, govore za sebe. Meni je on NAS, dobre pjesme, dobra ekipa, raja ga voli... samo naprijed, Dino!!! A sto se tice "krada", kradu svi, ali najlakse se okomiti na svog!!! Pa Brega je karijeru na tome napravio.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#55 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by chuchumbamayumbe »

obala wrote:Tako tipicno... nama niko ne valja... ipak, bez obzira sta pisali, same cinjenice da je dva puta napunio Kosevo, da ima najvece tiraze u BiH, govore za sebe. Meni je on NAS, dobre pjesme, dobra ekipa, raja ga voli... samo naprijed, Dino!!! A sto se tice "krada", kradu svi, ali najlakse se okomiti na svog!!! Pa Brega je karijeru na tome napravio.
Da vidis koliko tek raje bude na koridi. Raja je voli.
eterno
Posts: 46
Joined: 12/10/2006 12:10

#56 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by eterno »

Nije dovoljno reci "kradu svi pa sta" ili "on je NAS" itd.

Bregovic je nedavno tuzen za plagijat.
http://24sata.info/12187

Tonci Huljic je nekoliko puta optuzivan za neke domace stvari.

Sta ce tek biti kada svijetske diskografste kuce pocnu da tuze sve redom? A to vrijeme ce doci 100%

Da Merlin ima dozvole za sve pjesme cisto sumljam, jednostavno nema sanse da ih ima.
A u ostalom da ih i ima onda je obicni "Cover pjevac" posto vecinom mu je vise od pola albuma "obrade" ostalo "njegove" sto znaci mozda 50% obrade, 30% kopiranje dijelova tudjih pjesma i eto 20% njegovo. Eto zvijezde.

A koliko ljudi sto slusa, cijeni, postuje "njegovu" muziku zna sta su autorska prava ili sta znaci rijec plagijat a kamoli rijec copyright.
Neki sigurno znaju al ih nije briga.

Evo sto se ovdje spominje su MEGA HITOVI u svijetu ili u pojedinim zemanja, a koliko jos pjesma iz zemanja sa srednjeg istoka ima, pogotovo na ovim zadnjim albumima. Hajde ljudi vijesajte jos "hitova", cuo sam da je i veliki hit "Godinama" isto ovakvo maslo.

Uspjesne ljude treba cjeniti al one koji uspiju preko tudjih ledja i jos kradjom, ne.
Inspiracija je OK, al kopiranje nikako.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#57 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Dirty Harry »

eterno wrote:... cuo sam da je i veliki hit "Godinama" isto ovakvo maslo...
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#58 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Vozdra raja :-) »

malamaca wrote:Jah sto ne mogu ove mahalaske price pune zavisti i zlobe... Najlakse je pljunuti na svakoga ko je napravio bilo kakav uspjeh. To je jedino sto mi ne oprastamo. :-)
Ma to je ono nase tipicno bosnjacko;

sve ce mo svakome oprostiti, samo svome necemo oprostiti njegov uspijeh.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#59 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Vozdra raja :-) »

amarpitar wrote:jedan i zlata vrijedan :-D
:thumbup:
A to dokazuje svaki njegov koncert!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#60 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dino je peder, jos Bosnjak... :shock: Da je Hrvat ili Srbin onda bi bilo O.K, ovako *ebiga. :P :lol: Eto to je citava poenta ove besmislene teme.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 15/05/2008 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#61 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

--
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#62 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by scheph »

Mozeli neko se potruditi i postaviti sve ove ORIGINAL pjesme na mp3 da se mogu skinuti...ili cete sacekati da izadje ovaj najnoviji album :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15346
Joined: 08/04/2004 21:50

#63 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Saian »

obala wrote:Tako tipicno... nama niko ne valja... ipak, bez obzira sta pisali, same cinjenice da je dva puta napunio Kosevo, da ima najvece tiraze u BiH, govore za sebe. Meni je on NAS, dobre pjesme, dobra ekipa, raja ga voli... samo naprijed, Dino!!! A sto se tice "krada", kradu svi, ali najlakse se okomiti na svog!!! Pa Brega je karijeru na tome napravio.

pa hebi ga ja mislim da je ovo zapravo pravi redoslijed, okomit se na svog, u svojoj avliji pocistit, sta je vama ljudi s tim nekim stavom (govorim opcenito, dino merlin na stranu) "pa jes lopov, al je uspjeshan i nash pa mu treba malo olabavit, vidi samo kako oni drugi svoje ne kritikuju" koji kua, koji je to apsurd, pa takvim stavom i jesmo dosli (ovo je malo kontraverzno jer pretpostavlja da smo se pokrenuli :D) tu gdje smo, naime u hebenom moralnom mulju, zato sto je neko uspjeshan i vuche mase da mantraju za njim (citaj: prodaje bestezhinskim glavama koga sada voli angelina jolie) treba da mu se sve do ubistva ( a i za to se daju smislit olakotne okolnosti) aminovat, ako je (back to dino) izdao pjesmu i potpisao se ispod bilo koje koja je ovdje linkovana onda ih je svjesno plagirao, ne vidim koji je dio tu sporan, ako je potpisao autore te dobio njihovo odobrenje onda je sve pet, pa u kua krasni vishe :x
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#64 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by obala »

chuchumbamayumbe wrote:
obala wrote:Tako tipicno... nama niko ne valja... ipak, bez obzira sta pisali, same cinjenice da je dva puta napunio Kosevo, da ima najvece tiraze u BiH, govore za sebe. Meni je on NAS, dobre pjesme, dobra ekipa, raja ga voli... samo naprijed, Dino!!! A sto se tice "krada", kradu svi, ali najlakse se okomiti na svog!!! Pa Brega je karijeru na tome napravio.
Da vidis koliko tek raje bude na koridi. Raja je voli.
Ha ha ha 8-)
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#65 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Better Man »

Još na prvom albumu grupe Merlin Dino je plagirao grupu Police i potpisao sebe kao kompletnog autora, a da ne govorim o UB 40 itd.!
eterno
Posts: 46
Joined: 12/10/2006 12:10

#66 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by eterno »

Dirty Harry wrote:
"Godinama" je podpisana muzika: d. dervishalidovic tekst: d. dervishalidovic
Info za albume "Sredinom" i "Burek" imaju na njegovom webbu. Za one stare nema.
Ako neko ima one stare albume i ako mu se da nek napise sta na njima pise.

Znao sam da je plagiator al da je ovoliki, ccc.
User avatar
dastonja
Posts: 74
Joined: 09/02/2008 22:48
Location: Selo Sarajevo

#67 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by dastonja »

Dino je najveca BiH zvijezda i obavezno dolazim na njegov koncert! Pa neka je sve pjesme plagirao ja ih naprosto obozavam i posebno ga postujem zbog njegove cvrste vjere i ogromne poboznosti, a o tome kakav je umjetnik i muzicar ne treba ni raspravljati!!
Dino hvala na svim pjesmama koje si nam pruzio!!!
Last edited by dastonja on 15/05/2008 21:43, edited 2 times in total.
User avatar
dastonja
Posts: 74
Joined: 09/02/2008 22:48
Location: Selo Sarajevo

#68 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by dastonja »

Vozdra raja wrote:Ma to je ono nase tipicno bosnjacko;

sve ce mo svakome oprostiti, samo svome necemo oprostiti njegov uspijeh.
Ti moras nauciti neka osnovna gramaticka pravila, pa tek onda davati komentare!!!

CEMO!!!!

I dalje... "tipicno bosnjacko"... :lol: :lol: :lol:

Trebao si reci bosansko, jer ovako napisano predstavlja obicnu ljudsku glupost!
Last edited by dastonja on 15/05/2008 21:44, edited 2 times in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#69 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by tranquil »

Vozdra raja wrote:
malamaca wrote:Jah sto ne mogu ove mahalaske price pune zavisti i zlobe... Najlakse je pljunuti na svakoga ko je napravio bilo kakav uspjeh. To je jedino sto mi ne oprastamo. :-)
Ma to je ono nase tipicno bosnjacko;

sve ce mo svakome oprostiti, samo svome necemo oprostiti njegov uspijeh.
Nigdje veze. Poenta je upravo u tome što to nije njegov uspjeh nego je krao na sve strane.

Druga stvar, ima drugih uspješnih Bošnjaka u muzici i niko im ništa ne prigovara. Evo npr. Elvir Laković ili Dino Šaran :bih: :bih: :bih:
amarpitar
Posts: 166
Joined: 26/05/2006 12:12

#70 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by amarpitar »

Muka vam što javno govori da je Musliman.
Muka vam što je jedini od naših pjevača, umjetnika itd. odbio nastup u Beogradu iako mu je nuđena velika lova.
Da niste ravnogorski četnici? Samo oni mogu imati nešto protiv Dine. :bih:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#71 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by tranquil »

amarpitar wrote:Muka vam što javno govori da je Musliman.
Muka vam što je jedini od naših pjevača, umjetnika itd. odbio nastup u Beogradu iako mu je nuđena velika lova.
Da niste ravnogorski četnici? Samo oni mogu imati nešto protiv Dine. :bih:
Jeste, mi ne volimo Dinu, jer smo ravnogorski četnici :lol:

A Ceca i "Beograd", patrioto ? Osim toga, koliko znam muslimanima je zabranjeno da kradu ? :run:

I na kraju krajeva, zaboli me đon kako se on vjerski izjašnjava, može biti šta god hoće, kad mi se ništa ne sviđa, volim samo jednu njegovu pjesmu a ni nju nije napisao on nego rahmetli Adi Lukovac. E on je bio dobar musliman muzičar !
Balkanboy666
Posts: 3
Joined: 14/10/2004 13:06

#72 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by Balkanboy666 »

Meshtar wrote:Dino Merlin.
- Prodaja pjesama Svetlani Ražnjatović, također usred rata. (pjesma Beograd, u originalnoj verziji Višegrad čak mislim da je i snimio i još dvije pjesme, ali ne mogu se sjetiti koje)
Sta je tragicno u toj prici sto je Merlin Ceci Raznatovic prodao pjesme 'Beograd' (sumnjam da se originalna verzija zvala 'Visegrad'), 'Zaboravi' i 'Zarila sam zar'?! On je to uradio pocetkom '92 godine, kada je Ceca bila u vezi sa Muharemom Samardzicem i zivjela kod njega u Svicarskoj. Znaci 3 godine prije njene udaje.Em on nije vidovit, pa da bi predvidio za koga ce se ona udati, em je to i nebitno, jer privatni zivot nema veze za pjevackom karijerom
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#73 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by scheph »

Al ne stvarno, jel moze neko da sastavi zajedno sve ove pjesme ali u originalu i da postavi na rapidu za skidanje.

P.S.Necete vjerovati ali i pjesma "Kremen" je ukradena.Original sam cuo prije 2-3 godine na jednom CD iz Svedske koji je bio kompilacija orijentalnog-mixa ili tako nesto.Neki DJ-evi iz Svedske nesto eksperimentisali sa hitovima sa bliskog istoka...kad imas sta cuti...e,moj Dino!!
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#74 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by bijelo_dugme »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Dino je peder, jos Bosnjak... :shock: Da je Hrvat ili Srbin onda bi bilo O.K, ovako *ebiga. :P :lol: Eto to je citava poenta ove besmislene teme.

Jel ozbiljno to i on razvija supak pederlukom?
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#75 Re: Dino Merlin 'ISPOCETKA'

Post by max_power »

Nelogicne su mi neke stvari. Prije nekoliko godina je Dino medju rijetkim svijetskim muzicarima bio pozvan da nastupi na koncertu za mir u Colosseumu u Rimu. Mislim da organizatori jednog takvog dogadjaja ne pozivaju svakoga i da su morali biti upoznati sa njegovim radom, a posto je pola njegovog repertoara navodno pokradeno po Italiji, cudi me da ga nisu skontali. :-)
Druga stvar, poznato je da Dino nije poslije rata nastupao u Srbiji iako je imao debelih ponuda. Ne uklapa mi se da neko ko tako drzi do svog principa u tom slucaju iako bi mogao dobro zaraditi jer ga u Srbiji jako slusaju, ide svijetom i krade pjesme.... :?
Hocu da kazem da nije iskljuceno da je Dino napravio nekoliko covera, uredno potpisanih i otplacenih i dok ga neko ne tuzi za plagijarizam ili dok se on sam ne izjasni necemo nikada saznati. A i to je cudno, da ga niko dosad nije tuzio...
Locked