Elvir Lakovic - LAKA

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#26

Post by aNTropocentrio »

Ne rađa se često čovjek sa ovakvim smislom za humor :-)
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#27

Post by sffovac »

svaka teza izrodi antitezu

tako i dodik ima laku

:smajli sto vice njah njah njah:
onaaaaa
Posts: 200
Joined: 02/05/2007 10:30

#28

Post by onaaaaa »

Taman pomisli da napokon neko forumasima odgovara :roll:
sami26
Posts: 35
Joined: 24/06/2007 09:59

#29

Post by sami26 »

Edoxxx wrote:Ima li neko snimak gostovanja na hajatu ... ona emisija popodne sto ide sa onim kuharom ... aida vodi ... e neki dan je Laka gostovo ... voditeljica i kuhar se valjali od smijeha i ni ja sebi nisam mogo doci ... volio bih ponovo pogledati ako ko ima snimljeno ... ili bar link ...
Kad bi neko imao ovaj snimak da postavi, ludnica sa Lakom, voditeljica u frizideru umire od smijeha, a kuhar pod stolom nemoze sebi doć.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#30

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Jes vala, i ovi forumasi, pored zive Cece nasli Laku u zvijezde okivati. :P
strujnik
Posts: 340
Joined: 28/02/2003 00:00

#31

Post by strujnik »

Laku slusam samo na TV-u, dok ova tema nije bila otvorena nisam nikad skino ni jednu empe tricu lakinih pjesama na svoj racunar, ali neki komentari su me natjerali da to uradim i pokusam naci nesto umjetnicko.
Vjerujem da se vecina Vas uzasava kad cuje neke bisere turbo-folk pjevaca koje pisu sami idioti. Vecina nas je svakodnevno slusa te pjesmo, ne sto zeli, nego je primorana, jer okruzenje u kojem se krece to konzumira. Tako smo svi culi i za folk pjevaca koji ima "umjetnicko" ime DJ Krmak i njegove bisere i pokusaj nasmijavanja onih koji slusaju te sihove. I on je skroz drugaciji od ostalih turbo-folk pjevaca, po svemu, oblacenju, frizuri, pjesmama, spotovima, nastupu.
Po onoj logici da je Laka umjetnik i kreativac samo zato sto je drugaciji i uspijeva nasmijati svojim pjesmama, ispada da je i gore pomenuti folk pjevac umjetnik i kreativac, samo u drugom muzickom pravcu.
Kao sto je neko rekao ovdje je bitno samo da se fura neka alternativa ....
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#32

Post by Gabriela »

Ma daj strujnik, ne mogu se njih dvojica porediti ni po kojem cvrstom kriterijumu. To su skroz dva razlicita filma. Ok, recimo i to da Laka nije neki strasni umjetnik, ali lik bar zna svirati gitaru i komponuje muziku, ma koliko ona punk bila. Osim toga Laka je drag i poprilicno pametno smijesan, a krmak je krmak i smjesan je sto svojom pojavom sto gluposcu(mislim, lika vidjoh daaavno nekad slucanjo prebacujuci kanale...treba uvesti zakon koji zabarnjuje takvim osobama pojavljivanje na TV)
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#33

Post by adisio »

strujnik wrote:Laku slusam samo na TV-u, dok ova tema nije bila otvorena nisam nikad skino ni jednu empe tricu lakinih pjesama na svoj racunar, ali neki komentari su me natjerali da to uradim i pokusam naci nesto umjetnicko.
Vjerujem da se vecina Vas uzasava kad cuje neke bisere turbo-folk pjevaca koje pisu sami idioti. Vecina nas je svakodnevno slusa te pjesmo, ne sto zeli, nego je primorana, jer okruzenje u kojem se krece to konzumira. Tako smo svi culi i za folk pjevaca koji ima "umjetnicko" ime DJ Krmak i njegove bisere i pokusaj nasmijavanja onih koji slusaju te sihove. I on je skroz drugaciji od ostalih turbo-folk pjevaca, po svemu, oblacenju, frizuri, pjesmama, spotovima, nastupu.
Po onoj logici da je Laka umjetnik i kreativac samo zato sto je drugaciji i uspijeva nasmijati svojim pjesmama, ispada da je i gore pomenuti folk pjevac umjetnik i kreativac, samo u drugom muzickom pravcu.
Kao sto je neko rekao ovdje je bitno samo da se fura neka alternativa ....
Pa ja mislim da si upravu. Samo sto je i DJ Krmak umjetnik za neke. Nemoze niko dobiti neku diplomu umjetnika, kreativca to produsjuju individualci. Ja sam siguran da ima ljudi koji misle da je DJ Krmak kreativac, legenda sta ja vec znam al za mene nije. Za mene Laka je prilicno dobar. Licno su me njegove neke pjesme bacile u razmisljanje na koje me 90% danasnje muzike koje cujem ne tjera da cinim, mislim da je to nesto nesvakidasnje. Uzivam u slusanju te muzike i to je najvaznije. Ja ne zelim da naturam tvoje misljenje, ali samo kazem to je moje licno misljenje i ti imas pravo na to, isto kao i oni koji slusaju turbo folk imaju pravo na to i niko im nema pravo reci da ne trebaju slusati.
strujnik
Posts: 340
Joined: 28/02/2003 00:00

#34

Post by strujnik »

adisio wrote:
strujnik wrote:Laku slusam samo na TV-u, dok ova tema nije bila otvorena nisam nikad skino ni jednu empe tricu lakinih pjesama na svoj racunar, ali neki komentari su me natjerali da to uradim i pokusam naci nesto umjetnicko.
Vjerujem da se vecina Vas uzasava kad cuje neke bisere turbo-folk pjevaca koje pisu sami idioti. Vecina nas je svakodnevno slusa te pjesmo, ne sto zeli, nego je primorana, jer okruzenje u kojem se krece to konzumira. Tako smo svi culi i za folk pjevaca koji ima "umjetnicko" ime DJ Krmak i njegove bisere i pokusaj nasmijavanja onih koji slusaju te sihove. I on je skroz drugaciji od ostalih turbo-folk pjevaca, po svemu, oblacenju, frizuri, pjesmama, spotovima, nastupu.
Po onoj logici da je Laka umjetnik i kreativac samo zato sto je drugaciji i uspijeva nasmijati svojim pjesmama, ispada da je i gore pomenuti folk pjevac umjetnik i kreativac, samo u drugom muzickom pravcu.
Kao sto je neko rekao ovdje je bitno samo da se fura neka alternativa ....
Pa ja mislim da si upravu. Samo sto je i DJ Krmak umjetnik za neke. Nemoze niko dobiti neku diplomu umjetnika, kreativca to produsjuju individualci. Ja sam siguran da ima ljudi koji misle da je DJ Krmak kreativac, legenda sta ja vec znam al za mene nije. Za mene Laka je prilicno dobar. Licno su me njegove neke pjesme bacile u razmisljanje na koje me 90% danasnje muzike koje cujem ne tjera da cinim, mislim da je to nesto nesvakidasnje. Uzivam u slusanju te muzike i to je najvaznije. Ja ne zelim da naturam tvoje misljenje, ali samo kazem to je moje licno misljenje i ti imas pravo na to, isto kao i oni koji slusaju turbo folk imaju pravo na to i niko im nema pravo reci da ne trebaju slusati.
U pravu si za ovo zadnje, u potpunosti se slazem.
100 ljudi, 100 cudi.
Ne pokusavam nikome sugerisati sta da slusa ili sta da ne slusa, nego samo pokusavam iskazati svoje misljenje, sto ne mora biti ispravno ili prihvatljivo za druge stavove. Pokusao sam samo predstaviti i razloge zbog kojih imam takve stavove.
Kako god,bez obzira, sta neko ovdje pisao, pozitivno ili negativno, oni koji su ga ranije slusali i dalje ce, a oni koji nisu, ostace na tome :).
Samo i dalje tvrdim da se dosta raje samo nafurava na alternativu, ne sto smatra da to nosi neku vrijednost, nego se drzi one "gdje su svi, tu je i mali Mujo".
:)
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#35

Post by sibelius »

jebo ja društvo u kojem se 'lake' za umjetnike smatraju... :P
eterno
Posts: 46
Joined: 12/10/2006 12:10

#36 Jedan je Laka.

Post by eterno »

Licno mi se svidja to sto radi. Jos kad je Vjestica izasla prije nekih 5 i vise god. (ne sjecam se tacno) vidjelo se da je to nesto drugacije i da nije mnogo lose. Steta sto mu je trebalo toliko godina do albuma.

Mislim pjesme mu nisu teska matematika i maestro dijela, to su jednostavne chachy Pop pjesme u alternativnom fazon. Da ih pjeva neko drugi osim Lake to nebi bilo to. Ne postoji niko kao on na Ex-Yu estradi a to je uspjeh. Orginalnist se uvijek i svugdje cijeni.

Al nekad kad razmislim mislim da on nije skroz dobar u glavi, posto nemoguce ja da glumi nonstop. U nekim trenutcima mislim da ima nekakvu "diselekciju" pa da tesko sastavlja rijeci i recenice, a to se primjeti i u intervjuima pa i u nekim njegovim textovima. Mozda ga to pravi orginalnim, neznam. U svakom slucaju podrzavam sta radi.

Jedan je Laka.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#37 Re: Jedan je Laka.

Post by Tesssa »

eterno wrote:
Al nekad kad razmislim mislim da on nije skroz dobar u glavi, posto nemoguce ja da glumi nonstop. U nekim trenutcima mislim da ima nekakvu "diselekciju" pa da tesko sastavlja rijeci i recenice, a to se primjeti i u intervjuima pa i u nekim njegovim textovima. Mozda ga to pravi orginalnim, neznam. U svakom slucaju podrzavam sta radi.
Inace muca, zato sporo prica na TV-u :wink:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#38

Post by suad-sarajevo »

sibelius wrote:jebo ja društvo u kojem se 'lake' za umjetnike smatraju... :P
Ja bih uvijek njega recimo da mi pjeva svu noć za novu godinu nego neku Tiki, Miki, Viki, Stoja, Joja, Zoja, Dara, Mara i stotinu nekih drugih polugolih kurvetina (da ne uvrijedim kurve)... :?
eterno
Posts: 46
Joined: 12/10/2006 12:10

#39

Post by eterno »

suad-sarajevo wrote:
sibelius wrote:jebo ja društvo u kojem se 'lake' za umjetnike smatraju... :P
Ja bih uvijek njega recimo da mi pjeva svu noć za novu godinu nego neku Tiki, Miki, Viki, Stoja, Joja, Zoja, Dara, Mara i stotinu nekih drugih polugolih kurvetina (da ne uvrijedim kurve)... :?
Slazem se i ja bi.

Gdje taj dernek da dodjem i ja, hehe :)
Vincent Vega
Posts: 73
Joined: 06/05/2006 01:17

#40

Post by Vincent Vega »

Snimak Lakinog gostovanja na Hayatu u kuharskoj emisiji mozete naci na temi:
Elektronski i štampani mediji.
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#41

Post by sibelius »

suad-sarajevo wrote:
sibelius wrote:jebo ja društvo u kojem se 'lake' za umjetnike smatraju... :P
Ja bih uvijek njega recimo da mi pjeva svu noć za novu godinu nego neku Tiki, Miki, Viki, Stoja, Joja, Zoja, Dara, Mara i stotinu nekih drugih polugolih kurvetina (da ne uvrijedim kurve)... :?
ja koliko vidim da ti znaš nabrojati mnoge od njih...ne znam odakle ih poznaješ :D

meni je krivo sto nase drustvo nema obrazovanih kompozitora koji bi se bavili umjetnickom muzikom...tako da ove zajebante nazivamo umjetnicima...
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#42

Post by suad-sarajevo »

sibelius wrote:
suad-sarajevo wrote:
sibelius wrote:jebo ja društvo u kojem se 'lake' za umjetnike smatraju... :P
Ja bih uvijek njega recimo da mi pjeva svu noć za novu godinu nego neku Tiki, Miki, Viki, Stoja, Joja, Zoja, Dara, Mara i stotinu nekih drugih polugolih kurvetina (da ne uvrijedim kurve)... :?
ja koliko vidim da ti znaš nabrojati mnoge od njih...ne znam odakle ih poznaješ :D

meni je krivo sto nase drustvo nema obrazovanih kompozitora koji bi se bavili umjetnickom muzikom...tako da ove zajebante nazivamo umjetnicima...
Pa kako ih ne bih znao kada nas bombarduju u svim medijima sa njima, tj, truju. :roll:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#43

Post by sulesavic »

suad-sarajevo wrote: Pa kako ih ne bih znao kada nas bombarduju u svim medijima sa njima, tj, truju. :roll:
Mene ne bombarduju. Ja sam ujutro po ustajanju se odmah kraj TV-a napenalim i okrenem DM SAT... Va¾nije mi je to od ka¹ike meda, èa¹e vode, cigare i doruèka (tim redom)...
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#44

Post by Zox »

Samo bih napomenuo da Laka i njegova grupa uzivo ne zvuce nimalo naivno. To sto izlazi iz zvucnika, toga, ono, IMA.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#45

Post by Neelix »

meni se cini da je ovo nesto kao "Kutak za fanove Rizze Ruze" :lol:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#46

Post by sulesavic »

Neelix wrote:meni se cini da je ovo nesto kao "Kutak za fanove Rizze Ruze" :lol:
Sad bi se, je li, trebao pojaviti neko s tezom jedan je Rizzo...
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#47

Post by amalka »

Jedan je Rizzo :D Ne, ozbiljno. Sto se Lake tice, meni su neke njegove stvari bas super, cisto onako zabavne i nasmiju me. Necu reci da je umjetnik, zapravo, moze se i tako reci :D Kad se pojedine pevaljke same nazivaju UMETNICAMA, sta fali da jedan Laka bude umjetnik? O ukusima se ne raspravlja, opcepoznato pravilo, ali na to pravilo mi zaboravljamo.

Jerrrrr, ja sada volim vjesticu na metliiiii :D Ljudi, to je za naucna istrazivanja :oops: :D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#48

Post by Karabaja »

ma ono je debil lik
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#49

Post by sulesavic »

Karabaja wrote:ma ono je debil lik
Sejo The Cook?
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#50

Post by ulpinian »

Neelix wrote::shock: :lol: meni ste smjesniji vi koji onu spodobu nazivate umjetnikom :lol:
bravo majsotre. Konačno jedan ozbiljan i pametan komentar od tebe :D
Post Reply