gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
65
33%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 196

User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#901 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

@Ateista hvala ;)

gledam online opcije isključivo radi gitara koje se ne mogu kod nas kupiti, tipa epiphone, harley benton, jackson i sl.

osim cijene artikla, poštarine i pdv-a, ima li još nekih troškova (kada gitara stigne u bih) ako se naruči sa thomanna ili muscstore-a?
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#902 Re: gitara&gitaristi

Post by epik »

Kupiti gitaru, a ne probati je... Uh to be bih mogao nikako. Ali ako bi naletio na neku akciju rizikovao bih.

Muzicki instrumenti i dijelovi ne podlijezu carini samo PDV.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#903 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

eyesburn wrote: 10/02/2022 15:33 @Ateista hvala ;)

gledam online opcije isključivo radi gitara koje se ne mogu kod nas kupiti, tipa epiphone, harley benton, jackson i sl.

osim cijene artikla, poštarine i pdv-a, ima li još nekih troškova (kada gitara stigne u bih) ako se naruči sa thomanna ili muscstore-a?
Nema na cemu. Jedino jos posta naplati neke svoje troskove otvatanja paketa, mislim da je to 10-tak KM, to je to, nema nista vise od troskova.
bekta87
Posts: 20
Joined: 05/11/2021 10:14

#904 Re: gitara&gitaristi

Post by bekta87 »

Lijep pozdrav svima. Posto mi se vratio problem visoke akcije na gitari iako je odradjeno nesto medjutim opet se vratilo na isto tako da sam se odlucio za promjenu gitare. Nasao sam Fenderovu CD-60 SCE ozvucenu pa me zanima da li neko ima iskustva sa tom gitarom i jel 350KM puno za nju dati?
User avatar
fwh
Posts: 463
Joined: 31/08/2009 11:29
Location: ...podno planine Nizbrdice

#905 Re: gitara&gitaristi

Post by fwh »

Ako je neko zainteresovan za Ibanez 12-erac. Kupljen u Thomann.de

Ibanez AEG1812II-DVS,
- Akustična ozvučena gitara 12 žica sa cutaway-om,
- Gornja ploča smreka,
- Tijelo, bok i leđa: sapele - mahagonij,
- Vrat od mahagonija, prstohvat – novozelanski bor, skala 634 mm,
- Širina kobilice vrata 45 mm, 21 prag,
- Pickup: Fishman Sonicore,
- Ibanez AEQ-SP1 pretpojačalo s ugrađenim tunerom,
- Liveni tuneri - čivije,
- Boja: tamna violina - visoki sjaj

Paket uključuje i futrolu za gitaru. Rezervni pin, kobilica i ključ za štelovanje vrata...

GRATIS: kabal za gitaru, set rezervnih žica i 3 trzalice!!!

Ako je off - brište..
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#906 Re: gitara&gitaristi

Post by epik »

fwh wrote: 15/02/2022 18:27 Ako je neko zainteresovan za Ibanez 12-erac. Kupljen u Thomann.de

Ibanez AEG1812II-DVS,
- Akustična ozvučena gitara 12 žica sa cutaway-om,
- Gornja ploča smreka,
- Tijelo, bok i leđa: sapele - mahagonij,
- Vrat od mahagonija, prstohvat – novozelanski bor, skala 634 mm,
- Širina kobilice vrata 45 mm, 21 prag,
- Pickup: Fishman Sonicore,
- Ibanez AEQ-SP1 pretpojačalo s ugrađenim tunerom,
- Liveni tuneri - čivije,
- Boja: tamna violina - visoki sjaj

Paket uključuje i futrolu za gitaru. Rezervni pin, kobilica i ključ za štelovanje vrata...

GRATIS: kabal za gitaru, set rezervnih žica i 3 trzalice!!!

Ako je off - brište..
Ako imas fb pridruzi se grupi gitaristi i basisti, grupa briji oko 5700 clanova. Mislim da ces prije prodati tu gitaru na takvom mjestu.
https://www.facebook.com/groups/6185714 ... ?ref=share
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#907 Re: gitara&gitaristi

Post by epik »

bekta87 wrote: 15/02/2022 18:08 Lijep pozdrav svima. Posto mi se vratio problem visoke akcije na gitari iako je odradjeno nesto medjutim opet se vratilo na isto tako da sam se odlucio za promjenu gitare. Nasao sam Fenderovu CD-60 SCE ozvucenu pa me zanima da li neko ima iskustva sa tom gitarom i jel 350KM puno za nju dati?
Pobaj... Meni su Fender akustare nekako tvrde... Subjektivno misljenje, sto znaci da bi je trebao probati.
User avatar
fwh
Posts: 463
Joined: 31/08/2009 11:29
Location: ...podno planine Nizbrdice

#908 Re: gitara&gitaristi

Post by fwh »

epik wrote: 15/02/2022 19:17
fwh wrote: 15/02/2022 18:27 Ako je neko zainteresovan za Ibanez 12-erac. Kupljen u Thomann.de

Ibanez AEG1812II-DVS,
- Akustična ozvučena gitara 12 žica sa cutaway-om,
- Gornja ploča smreka,
- Tijelo, bok i leđa: sapele - mahagonij,
- Vrat od mahagonija, prstohvat – novozelanski bor, skala 634 mm,
- Širina kobilice vrata 45 mm, 21 prag,
- Pickup: Fishman Sonicore,
- Ibanez AEQ-SP1 pretpojačalo s ugrađenim tunerom,
- Liveni tuneri - čivije,
- Boja: tamna violina - visoki sjaj

Paket uključuje i futrolu za gitaru. Rezervni pin, kobilica i ključ za štelovanje vrata...

GRATIS: kabal za gitaru, set rezervnih žica i 3 trzalice!!!

Ako je off - brište..
Ako imas fb pridruzi se grupi gitaristi i basisti, grupa briji oko 5700 clanova. Mislim da ces prije prodati tu gitaru na takvom mjestu.
https://www.facebook.com/groups/6185714 ... ?ref=share
thnx
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#909 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

eh narode ovako - treba mi preporuka za budžet električnu gitaru (metal većinom, tu i tamo hard rock), sa sljedećim parametrima:

- cijena: do 600 km (nova) iz radnji (amedex, artist, brothers, yamahamc, promettehno, thomann.de, musicstore.de)
- pickup konfiguracija: HH/HSH
- bridge: fiksni (hardtail/tune o matic), dakle nikakav tremolo niti FR
- žice: 6 string
- ostalo: da nije preteška

šta je recimo meni zasad zapalo za oko su sljedeći modeli: jackson js22 sc monarkh, epiphone les paul studio lt, epiphone slash "afd" special II, yamaha pacifica 120h, harley benton sc-550 ii, ibanez art120, ibanez gio grg131dxbkf i ibanez grgr221pa-aqb.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#910 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

eyesburn wrote: 16/02/2022 15:31 eh narode ovako - treba mi preporuka za budžet električnu gitaru (metal većinom, tu i tamo hard rock), sa sljedećim parametrima:

- cijena: do 600 km (nova) iz radnji (amedex, artist, brothers, yamahamc, promettehno, thomann.de, musicstore.de)
- pickup konfiguracija: HH/HSH
- bridge: fiksni (hardtail/tune o matic), dakle nikakav tremolo niti FR
- žice: 6 string
- ostalo: da nije preteška

šta je recimo meni zasad zapalo za oko su sljedeći modeli: jackson js22 sc monarkh, epiphone les paul studio lt, epiphone slash "afd" special II, yamaha pacifica 120h, harley benton sc-550 ii, ibanez art120, ibanez gio grg131dxbkf i ibanez grgr221pa-aqb.
niko nema savjet, preporuku, komentar? :)
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#911 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

eyesburn wrote: 22/02/2022 10:14
eyesburn wrote: 16/02/2022 15:31 eh narode ovako - treba mi preporuka za budžet električnu gitaru (metal većinom, tu i tamo hard rock), sa sljedećim parametrima:

- cijena: do 600 km (nova) iz radnji (amedex, artist, brothers, yamahamc, promettehno, thomann.de, musicstore.de)
- pickup konfiguracija: HH/HSH
- bridge: fiksni (hardtail/tune o matic), dakle nikakav tremolo niti FR
- žice: 6 string
- ostalo: da nije preteška

šta je recimo meni zasad zapalo za oko su sljedeći modeli: jackson js22 sc monarkh, epiphone les paul studio lt, epiphone slash "afd" special II, yamaha pacifica 120h, harley benton sc-550 ii, ibanez art120, ibanez gio grg131dxbkf i ibanez grgr221pa-aqb.
niko nema savjet, preporuku, komentar? :)
Moraš ih probati. Ne možemo mi za tebe reći šta ti odgovara.

Ako ne možeš probati, u teoriji, za metal, "industrijski standard" je Ibanez. Mislim da više od 50% metal gitarista svira neki Ibanez. Ali, na svakoj gitari možeš svirati svaku vrstu muzike. Iako se metal načešće svira na solid body gitarama, semiholow Hagstrom Viking recimo se može vidjeti.

Jackson ne znam, Harley Benton je Kina (ne da se tamo pravi, nego je to kineski brend).
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#912 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

eyesburn wrote: 16/02/2022 15:31 eh narode ovako - treba mi preporuka za budžet električnu gitaru (metal većinom, tu i tamo hard rock), sa sljedećim parametrima:

- cijena: do 600 km (nova) iz radnji (amedex, artist, brothers, yamahamc, promettehno, thomann.de, musicstore.de)
- pickup konfiguracija: HH/HSH
- bridge: fiksni (hardtail/tune o matic), dakle nikakav tremolo niti FR
- žice: 6 string
- ostalo: da nije preteška

šta je recimo meni zasad zapalo za oko su sljedeći modeli: jackson js22 sc monarkh, epiphone les paul studio lt, epiphone slash "afd" special II, yamaha pacifica 120h, harley benton sc-550 ii, ibanez art120, ibanez gio grg131dxbkf i ibanez grgr221pa-aqb.
U pravu je Hakiz, malo je nezahvalno davati nekom preporuku jer je puno faktora koji uticu i najbolje je isprobati.
600KM nije neki veliki budzet, ali opet vjerujem da se moze izabrati neka solidna gitara. Ja od navedenih imam iskustvo sa Epiphone gitarama koje su sasvim solidan kvalitet za te pare, ali kod mene je clasic ili standard verzija, studio su uvijek nesto slabije, nisam siguran u cemu je tacno razlika ali znam da su uvijek jeftinije. Napomenuo bih samo da sam ja na svojoj izmijenio magnete, masinice, bridge i sadle, skoro sve osim drveta, ono sto je bilo na gitari je bilo solidno ali znaci kad se zamijeni, u svakom slucaju ne mozes ocekivati neki vrhunski kvalitet u tom cjenovnom rangu.
Obrati paznju na magnete, za metal se uglavnom koriste keramicki koji imaju agresivniji zvuk, a za klasicni rok alnico, to trebas provjeriti koji su u pitanju prema modelu gitare.
Tacno je i da je ibanez neki standard za metal, i vjerovatno ce svaki biti uparen sa magnetima predvidjenim za metal, LP cesce ide sa nekim klasicnim alnico magnetima.
LP je u principu malo tezi od ostalih gitara.
Po meni jedna od najbitnijih stvari je da ti se gitara vizuelno svidja, mozda zvuci glupo ali meni je to jedna od bitnijih stvari, vecina drugih stvari se da srediti i zamijeniti ali ako je gitara ruzna tu nista ne pomaze, a lijepa gitara te sama zove da je sviras i daje ti inspiraciju, a i to je naravno individualno sta je kome lijepa gitara. :D
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#913 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

ma mislio sam više ako neko ima iskustva s nekom od gitara, kvaliteta izrade, ugrađenih komponenti, a ne da li bi meni subjektivno odgovarala :).

evo recimo, u ovom cjenovnom rangu se od ibaneza mogu uzeti samo neki skuplji modeli "gio" serije. ja sam imao jednog "gio" ibaneza prije par godina, prvo što ne valja na njemu su tuneri. drugo, vidim da i u ove skuplje ugrađuju iste humbucker modele (keramičke infinity R ili ibanez) kao i u jeftninije, konkretno ja sam imao kod ovog jeftinog "gio" ibanzea taj infinity R i ne bih sad da kupujem novu, a skuplju gitaru sa istim parom magneta :D

nekako me više vuče da probam recimo ovog jacksona ili epiphonea koje sam pomenuo u listi. gledao sam i schecter u artistu, ali ne bih isključivo crnu gitaru ovaj put (kod njih je većina dostupnih modela crna).

harley benton se, kao i ibanez gio, epiphone i jackson, pravi u kini, to znam. ali vidim na dosta yt klipova ljudi se žale na izradu, pa bih ga možda ipak izbjegao, mada eto recimo taj konkretan model sc 550 II je kod mnogih recnezija dobio strašno dobre komentare na zvuk.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#914 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

eyesburn wrote: 25/02/2022 14:29 ma mislio sam više ako neko ima iskustva s nekom od gitara, kvaliteta izrade, ugrađenih komponenti, a ne da li bi meni subjektivno odgovarala :).

evo recimo, u ovom cjenovnom rangu se od ibaneza mogu uzeti samo neki skuplji modeli "gio" serije. ja sam imao jednog "gio" ibaneza prije par godina, prvo što ne valja na njemu su tuneri. drugo, vidim da i u ove skuplje ugrađuju iste humbucker modele (keramičke infinity R ili ibanez) kao i u jeftninije, konkretno ja sam imao kod ovog jeftinog "gio" ibanzea taj infinity R i ne bih sad da kupujem novu, a skuplju gitaru sa istim parom magneta :D

nekako me više vuče da probam recimo ovog jacksona ili epiphonea koje sam pomenuo u listi. gledao sam i schecter u artistu, ali ne bih isključivo crnu gitaru ovaj put (kod njih je većina dostupnih modela crna).

harley benton se, kao i ibanez gio, epiphone i jackson, pravi u kini, to znam. ali vidim na dosta yt klipova ljudi se žale na izradu, pa bih ga možda ipak izbjegao, mada eto recimo taj konkretan model sc 550 II je kod mnogih recnezija dobio strašno dobre komentare na zvuk.
Većina stvari pravi se u Kini, nisam na to mislio. Mislio sam na to da sa jedne strane imaš evropski ili američki brend koji se sklapa u Kini ali od razvoja do kontrole kvaliteta je evropski ili američki. Sa druge strane imaš kineski brend koji je od razvoja do kontrole kvaliteta kineski, bez obzira na ime. Harley Benton je ova druga vrsta brenda.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#915 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

eyesburn wrote: 25/02/2022 14:29 ma mislio sam više ako neko ima iskustva s nekom od gitara, kvaliteta izrade, ugrađenih komponenti, a ne da li bi meni subjektivno odgovarala :).
Za to prelistaj youtube i specijalizovane gitarske forume. Tamo je više ljudi probalo više gitara, možda i te koji ti pikiraš, pa ćeš tamo prije naći odgovor.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#916 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

Hakiz wrote: 25/02/2022 14:56
eyesburn wrote: 25/02/2022 14:29 ma mislio sam više ako neko ima iskustva s nekom od gitara, kvaliteta izrade, ugrađenih komponenti, a ne da li bi meni subjektivno odgovarala :).

evo recimo, u ovom cjenovnom rangu se od ibaneza mogu uzeti samo neki skuplji modeli "gio" serije. ja sam imao jednog "gio" ibaneza prije par godina, prvo što ne valja na njemu su tuneri. drugo, vidim da i u ove skuplje ugrađuju iste humbucker modele (keramičke infinity R ili ibanez) kao i u jeftninije, konkretno ja sam imao kod ovog jeftinog "gio" ibanzea taj infinity R i ne bih sad da kupujem novu, a skuplju gitaru sa istim parom magneta :D

nekako me više vuče da probam recimo ovog jacksona ili epiphonea koje sam pomenuo u listi. gledao sam i schecter u artistu, ali ne bih isključivo crnu gitaru ovaj put (kod njih je većina dostupnih modela crna).

harley benton se, kao i ibanez gio, epiphone i jackson, pravi u kini, to znam. ali vidim na dosta yt klipova ljudi se žale na izradu, pa bih ga možda ipak izbjegao, mada eto recimo taj konkretan model sc 550 II je kod mnogih recnezija dobio strašno dobre komentare na zvuk.
Većina stvari pravi se u Kini, nisam na to mislio. Mislio sam na to da sa jedne strane imaš evropski ili američki brend koji se sklapa u Kini ali od razvoja do kontrole kvaliteta je evropski ili američki. Sa druge strane imaš kineski brend koji je od razvoja do kontrole kvaliteta kineski, bez obzira na ime. Harley Benton je ova druga vrsta brenda.
u pravu si za boldovano.

a ovo za yt, ne vjerujem previše tim recenzijama, jer dosta ih je reklama.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#917 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

eyesburn wrote: 25/02/2022 14:29 ma mislio sam više ako neko ima iskustva s nekom od gitara, kvaliteta izrade, ugrađenih komponenti, a ne da li bi meni subjektivno odgovarala :).

evo recimo, u ovom cjenovnom rangu se od ibaneza mogu uzeti samo neki skuplji modeli "gio" serije. ja sam imao jednog "gio" ibaneza prije par godina, prvo što ne valja na njemu su tuneri. drugo, vidim da i u ove skuplje ugrađuju iste humbucker modele (keramičke infinity R ili ibanez) kao i u jeftninije, konkretno ja sam imao kod ovog jeftinog "gio" ibanzea taj infinity R i ne bih sad da kupujem novu, a skuplju gitaru sa istim parom magneta :D

nekako me više vuče da probam recimo ovog jacksona ili epiphonea koje sam pomenuo u listi. gledao sam i schecter u artistu, ali ne bih isključivo crnu gitaru ovaj put (kod njih je većina dostupnih modela crna).

harley benton se, kao i ibanez gio, epiphone i jackson, pravi u kini, to znam. ali vidim na dosta yt klipova ljudi se žale na izradu, pa bih ga možda ipak izbjegao, mada eto recimo taj konkretan model sc 550 II je kod mnogih recnezija dobio strašno dobre komentare na zvuk.
Ja imam iskustva samo sa Epiphonom od navedenih i moj utisak je da je solidan kvalitet i realan odnos cijene i kvaliteta. Da ima bolje - ima, zato i jesam izmijenjao sve osim drveta, ne sto je bilo lose vec sto sam htio upgrade, ali opet kazem realan odnos cijene i kvaliteta.
To sto pominjes reklame, najbolje je da pogledas neke strane forume, ne znam konkretno ni jedan ovako, ali kad ukucas neku gitaru i review, osim zvanicnih recenzija koje cesto jesu sponzorisane, izbaci ti i forume gdje pisu obicni ljudi koji su ih koristili i tu sigurno mozes naci realne komentare korisnika.
Pored svega, opet je najvaznije da pogledas da li ti se gitara svidja izgledom i da je probas.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#918 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

https://www.jacksonguitars.com/en/guita ... 09592.html

šta vi mislite jeli ova gitara išta bolja od ibanez gio serije ili je to maltene isto?
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#919 Re: gitara&gitaristi

Post by pici »



Fenomenalno i predivno.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#920 Re: gitara&gitaristi

Post by sikstinajn »

....
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#921 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

Ja imam električnu Harley Benton, uzeo je iz zajebancije, tek onako i moram reći da sam prilično zadovoljan.
Sad, finalna obrada bi mogla biti i mnogo bolja ali koliko para toliko i muzike.
Ali u biti - zvuk dobar, udobna za svirati i kako mi služi samo za zajebanciju, sasvim solidna.
To je jedina gitara koju sam kupio na neviđeno.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#922 Re: gitara&gitaristi

Post by epik »

Neka nova serija u Brothersu... Kupljena prije 3-4 mjeseca.... placena 370 KM. Pala sa stalka i pukla kao ledenica... Tuga jbt... Druge gitare koje koristim su prosle sve i svasta ali ovakvih kvarova nikad nije bilo...

Image
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#923 Re: gitara&gitaristi

Post by sikstinajn »

epik wrote: 04/06/2022 22:49 Neka nova serija u Brothersu... Kupljena prije 3-4 mjeseca.... placena 370 KM. Pala sa stalka i pukla kao ledenica... Tuga jbt... Druge gitare koje koristim su prosle sve i svasta ali ovakvih kvarova nikad nije bilo...

Image
moze li se uklopiti i zalijepiti?
a tuga jest. :(

ja preš'o sa akustične na klasičnu.
ima i ona neku draž, i kao da više odgovara mom .....gitarističkom izražaju :D
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#924 Re: gitara&gitaristi

Post by epik »

sikstinajn wrote: 04/06/2022 23:56
epik wrote: 04/06/2022 22:49 Neka nova serija u Brothersu... Kupljena prije 3-4 mjeseca.... placena 370 KM. Pala sa stalka i pukla kao ledenica... Tuga jbt... Druge gitare koje koristim su prosle sve i svasta ali ovakvih kvarova nikad nije bilo...

Image
moze li se uklopiti i zalijepiti?
a tuga jest. :(

ja preš'o sa akustične na klasičnu.
ima i ona neku draž, i kao da više odgovara mom .....gitarističkom izražaju :D
Zaljepljena... Ok je... Ali brate ubise nas Kinezi sa ovim... Mislim fakat bezvrijedna gitara... Kvalitetnija je SX koju imam... Imam I klasicnu spanska, malo joj je uzi vrat, vrlo ugodna za svirati
Image
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#925 Re: gitara&gitaristi

Post by sikstinajn »

epik wrote: 05/06/2022 00:03
Zaljepljena... Ok je... Ali brate ubise nas Kinezi sa ovim... Mislim fakat bezvrijedna gitara... Kvalitetnija je SX koju imam... Imam I klasicnu spanska, malo joj je uzi vrat, vrlo ugodna za svirati
osmislio sam jednu dobru stvar za koju mislim da je jako dobra ali treba neko ko kvalitetnije svira od mene pa ću ti je poslati da ti probaš-ako imaš vremena a i zanima me kako zvuči u izvedbi odličnog gitariste kao što si ti :)
svi kažu da je extra.
Post Reply