GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#51

Post by rikardoreis »

Goribor wrote:http://www.muzika.hr/default.aspx?id=12852

odlicna recenzija live albuma iz Kseta.
p.s.Rikardo-čak si i spomenut:))
Cvrle je kralj:))
dobar cvrle, samo sad ce me raja napast zbog teskih kvalifikacija na racun bareta :D :D

live iz Kseta je odlican...jos mi nije poslao, moracu ga po(d)sjetiti :D :D
Goribor
Posts: 12
Joined: 01/09/2007 11:05
Location: Mostar

#52

Post by Goribor »

Da se vratimo na temu.
Ako neko želi orginal singl Goribora-Sjajne niti javite!
Pozz :)
skolica
Posts: 140
Joined: 06/01/2008 21:58

#53 Re:

Post by skolica »

a album hocu kuci ..pa ono, na prvo slusanje ja sam pomislio "ok sta je to tako dobro kod ovog benda.." ..al svejedno ostavilo je u meni nekog traga, pa sam ponovo preslusao ...da skratim, album sam nakon toga preslusao 50ak puta ...i iznova se svaki put odusevim..do kosti iskren i ogoljen ... odlican album


goribor - hocu kuci
http://rapidshare.com/files/52248464/Go ... u_kuci.rar[/quote]

Moze ponovo link za ovo?
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#54 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by weltschmertz »

Ljudi je li mogu neki linkovi od ove grupe..? Ovaj ne ide.. Pa ako neko ima neki link bio bih mu zahvalan..

Na strateskim mjestima njihovi ljudi..

GORIBOR:
- Stari radovi - 1996/1997
- Krug u očima - 1997/1999
- Ono sto te ne ubije, to te osakati - 2003/2004
- Hocu kuci - 2005
- Stondom do Tokija - 2006
- Goribor - 2007

Ovo su albumi, a ja sam se vec bacio na pronalazenje navedenih:D

Sretno..
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#55 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by weltschmertz »

Evo uspio sam nesto zasad naci..

Hocu kuci - 2005
http://megaupload.com/?d=XOA69UCM

Goribor - 2007
http://megaupload.com/?d=BS7RZK4X
pass: http://ilijaa.blogspot.com/

Stondom do Tokija - 2006
http://megaupload.com/?d=HKG7A3YM
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#56 Re:

Post by Altsa »

rikardoreis wrote:
Altsa wrote:e onda si se sigurno naslusao grupa iz perioda bivse yu kada ti je ovo najbolja ex-yu grupa :lol: :lol: :lol:
i ja bi se rado nasmijao na tvoju primjedbu, samo kad bi ti bolje shvatio sta sam gore napisao...
rekao sam da mi je najbolji bend s ovih prostora, kojeg sam slusao zadnjih par godina...izgleda, ovdje se mora pojedincima i ponesto nacrtati :D
i naravno, da se (jos) ne mogu porediti s EKV ili jos nekim grupama...

@irfo,
jos bolje, nisam znao...meni su tako rekli...
evo ti tvoj naslov teme pa citaj

GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

ti si to napisao a ne ja . ne vidim nesto u naslovu da pise kojeg sam slusao zadnjih par godina :-) :lol:
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#57 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by Izmedju CVile i DMalte »

predsjednice Obama, apsolutno ste u pravu - sve je to relativno u zavisnosti od uha koje slusa...sto se mene tice Goribor je makar jednu svjetlosnu godinu jaci od EKV, a evo i zasto:
- tekstovi su poezija i 99.9 % je prozivljeno, prezivljeno i na kraju servirano slusaocu
- za razliku od EKV, Goribor ne zamata svoju pricu u sto alegorickih celofana i milion metafora koje fakat fino zvuce, al' imaju li smisla (sem sto vidimo sta je Milan citao odnosno slusao u svoje vrijeme...)?
- Goribor je po meni originalan kad se uzme muzika, mislim da je to cisti blues sa dodatkom ritam masine....EKV je sve samo ne originalna muzika sto je opet vezano uz ono sta je Milan slusao u svoje vrijeme, recimo XTC, Gang Of Four, pa malo Red Lorry Yellow Lorry, pa malo Cure, pa onda kad su svi poludili za Cult-om iz Rain faze onda je i EKV zvucao slicno....i mozemo ovako do sutra ako neko hoce da slusa :-) ....EKV je ipak bio "vidi sta ja slusam i onda sviram to isto" bend, dok je Goribor "umesto velikog i opasnog kurca ja imam napacenu dusu crnca" bend....tol'ko, sad nek krene paljba...

ps - Goribor je uz SCH, Diplomatz-a, Neocekivane Sile i Basheskije meni najdrazi domaci bend, peace! :)
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#58 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by black »

Image

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/10087564/goribor-hocu_kuci-2005.rar.html
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#59 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by nacho_ »

black wrote:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/10087564/goribor-hocu_kuci-2005.rar.html

moze li pass? :)
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#60 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by black »

nacho_ wrote:
black wrote:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/10087564/goribor-hocu_kuci-2005.rar.html

moze li pass? :)
sorry do mene je, pass:narcisi.blog.hr :)
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#61 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by nacho_ »

black wrote:
nacho_ wrote:
black wrote:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/10087564/goribor-hocu_kuci-2005.rar.html

moze li pass? :)
sorry do mene je, pass:narcisi.blog.hr :)
hvala, hvala! :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#62 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by irfan2 »

Obama wrote:
Izmedju CVile i DMalte wrote:predsjednice Obama, apsolutno ste u pravu - sve je to relativno u zavisnosti od uha koje slusa...sto se mene tice Goribor je makar jednu svjetlosnu godinu jaci od EKV, a evo i zasto:
- tekstovi su poezija i 99.9 % je prozivljeno, prezivljeno i na kraju servirano slusaocu
- za razliku od EKV, Goribor ne zamata svoju pricu u sto alegorickih celofana i milion metafora koje fakat fino zvuce, al' imaju li smisla (sem sto vidimo sta je Milan citao odnosno slusao u svoje vrijeme...)?
- Goribor je po meni originalan kad se uzme muzika, mislim da je to cisti blues sa dodatkom ritam masine....EKV je sve samo ne originalna muzika sto je opet vezano uz ono sta je Milan slusao u svoje vrijeme, recimo XTC, Gang Of Four, pa malo Red Lorry Yellow Lorry, pa malo Cure, pa onda kad su svi poludili za Cult-om iz Rain faze onda je i EKV zvucao slicno....i mozemo ovako do sutra ako neko hoce da slusa :-) ....EKV je ipak bio "vidi sta ja slusam i onda sviram to isto" bend, dok je Goribor "umesto velikog i opasnog kurca ja imam napacenu dusu crnca" bend....tol'ko, sad nek krene paljba...

ps - Goribor je uz SCH, Diplomatz-a, Neocekivane Sile i Basheskije meni najdrazi domaci bend, peace! :)
U pravu si, mozemo ovako do sutra, jer izvori inspiracije EKV-u su bili zaista mnogi bandovi (ovi koje si nabrojao, najviše po pitanju ritma), zaboravio si i Joy division (narocito u sviranju klavijatura), ima tu i uticaja Jazza (Narocito u bassu Pecara i klavijaturama Margite...)....Sve to stoji. I pored svih tih uticaja, EKV je poseban, jedinstven i neponovljiv na ovim prostorima. To je muzika koja ne zastarijeva. Pocevsi od tekstova Milana Mladenovica koji su duboki i intimni, ali opet otvoreni za različita tumačenja, preko njegovog jedinstvenog načina pjevanja, preko odlične bass gitare i fantastičnih klavijatura i na kraju jedinstvene atmosfere...
Ti "alegoricni celofani i milion metafora" koje spominješ, to se zove poetičnost, lirika i to je možda najveća vrijednost EKV-a. U tom smislu malo se bandova može porediti sa njima.
Što se tiče uticaja na goribor, prvo što mi pada na pamet je kompilacija Cafe del Mar. :) Dobro, to je takva vrsta muzike koju karakteriše minimalizam, ponavljanje i kvalitetna atmosfera, ali meni lično je banalna, osim ujednačenog ritma na kompjuteru i jednostavnih gitarskih "blues" riffova nema tu nikakvog muziciranja. Pjevanje nije ni vrijedno pomena. Tekstovi su zaista jako dobri, iskreni, duboki, teški... Kao što rekoh, tu je fokus na atmosferi i tekstu...Goribora bih preporučio svim ljbuiteljima kvalitetne depresije :)

Ova stvar EKV-a mi liči na goribor:

http://www.youtube.com/watch?v=XeS5Qp7-xhk
pozdravljam diskusiju :) :naklon:
da upitam par stvari .. kome bi preporucio ekv? i sta je, po tebi (vama) ono sto neku muziku cini kvalitetnijom od druge?
meni je ekv 'nako bend, drag, slusao sam ih malo u srednjoj, nikad nista posebno.. lirika nekad dobra nekad pojma neam o cemu prica i td... i tako se vrtimo u krug sta se kome svidja i, kako ste vas obojica fino rekli, mozemo tako do sutra :)
glede goribora, ono sto je za mene parametar, ono sto cini goribor "najbolji band" je .. pa kolicina reakcije koju su u stanju izazvati u meni. takodje, muzika sama po sebi mozda jeste teski shit, ali je ovdje muzika u kontekstu atmosfere i kreiranja podloge za stihove, i kombinacija tekstovi+muzika ovdje jednostavno funkcionise :) ..
sam si rekao da su depresivni. blah, to je i cilj, zar ne? to je ono sto pokusavaju da postignu. po meni je, dakle, mjerilo kvalitete, u stvari - koliko je bend u stanju da prenese svoju poruku. i da te uvuce u svoj svijet. bio on depresivan ili ne.
User avatar
LooLoo
Posts: 165
Joined: 19/04/2009 17:03

#63 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by LooLoo »

Ja imam samo jedan njihov album "Ono sto te ne ubije, to te osakati" (2003) i slusala sam ih malo prosle godine na EXITu i moram priznati da znaju biti depresivni, ali i pored toga su mnogo dobri, interesantna muzika, a i tekstovi, ma :thumbup:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#64 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by kiky »

band nije loš.... u moru ne loših ex-yu bandova..... al nebi dizo dreku oko njega ..... linkovi su bili poodavno več na ex-yu nostalgija topicu ... skinulo se.... preslušalo .... arhiviralo....... idemo dalje.....
skolica
Posts: 140
Joined: 06/01/2008 21:58

#65 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by skolica »

irfan2 wrote:
Obama wrote:
Izmedju CVile i DMalte wrote:predsjednice Obama, apsolutno ste u pravu - sve je to relativno u zavisnosti od uha koje slusa...sto se mene tice Goribor je makar jednu svjetlosnu godinu jaci od EKV, a evo i zasto:
- tekstovi su poezija i 99.9 % je prozivljeno, prezivljeno i na kraju servirano slusaocu
- za razliku od EKV, Goribor ne zamata svoju pricu u sto alegorickih celofana i milion metafora koje fakat fino zvuce, al' imaju li smisla (sem sto vidimo sta je Milan citao odnosno slusao u svoje vrijeme...)?
- Goribor je po meni originalan kad se uzme muzika, mislim da je to cisti blues sa dodatkom ritam masine....EKV je sve samo ne originalna muzika sto je opet vezano uz ono sta je Milan slusao u svoje vrijeme, recimo XTC, Gang Of Four, pa malo Red Lorry Yellow Lorry, pa malo Cure, pa onda kad su svi poludili za Cult-om iz Rain faze onda je i EKV zvucao slicno....i mozemo ovako do sutra ako neko hoce da slusa :-) ....EKV je ipak bio "vidi sta ja slusam i onda sviram to isto" bend, dok je Goribor "umesto velikog i opasnog kurca ja imam napacenu dusu crnca" bend....tol'ko, sad nek krene paljba...

ps - Goribor je uz SCH, Diplomatz-a, Neocekivane Sile i Basheskije meni najdrazi domaci bend, peace! :)
U pravu si, mozemo ovako do sutra, jer izvori inspiracije EKV-u su bili zaista mnogi bandovi (ovi koje si nabrojao, najviše po pitanju ritma), zaboravio si i Joy division (narocito u sviranju klavijatura), ima tu i uticaja Jazza (Narocito u bassu Pecara i klavijaturama Margite...)....Sve to stoji. I pored svih tih uticaja, EKV je poseban, jedinstven i neponovljiv na ovim prostorima. To je muzika koja ne zastarijeva. Pocevsi od tekstova Milana Mladenovica koji su duboki i intimni, ali opet otvoreni za različita tumačenja, preko njegovog jedinstvenog načina pjevanja, preko odlične bass gitare i fantastičnih klavijatura i na kraju jedinstvene atmosfere...
Ti "alegoricni celofani i milion metafora" koje spominješ, to se zove poetičnost, lirika i to je možda najveća vrijednost EKV-a. U tom smislu malo se bandova može porediti sa njima.
Što se tiče uticaja na goribor, prvo što mi pada na pamet je kompilacija Cafe del Mar. :) Dobro, to je takva vrsta muzike koju karakteriše minimalizam, ponavljanje i kvalitetna atmosfera, ali meni lično je banalna, osim ujednačenog ritma na kompjuteru i jednostavnih gitarskih "blues" riffova nema tu nikakvog muziciranja. Pjevanje nije ni vrijedno pomena. Tekstovi su zaista jako dobri, iskreni, duboki, teški... Kao što rekoh, tu je fokus na atmosferi i tekstu...Goribora bih preporučio svim ljbuiteljima kvalitetne depresije :)

Ova stvar EKV-a mi liči na goribor:

http://www.youtube.com/watch?v=XeS5Qp7-xhk
pozdravljam diskusiju :) :naklon:
da upitam par stvari .. kome bi preporucio ekv? i sta je, po tebi (vama) ono sto neku muziku cini kvalitetnijom od druge?
meni je ekv 'nako bend, drag, slusao sam ih malo u srednjoj, nikad nista posebno.. lirika nekad dobra nekad pojma neam o cemu prica i td... i tako se vrtimo u krug sta se kome svidja i, kako ste vas obojica fino rekli, mozemo tako do sutra :)
glede goribora, ono sto je za mene parametar, ono sto cini goribor "najbolji band" je .. pa kolicina reakcije koju su u stanju izazvati u meni. takodje, muzika sama po sebi mozda jeste teski shit, ali je ovdje muzika u kontekstu atmosfere i kreiranja podloge za stihove, i kombinacija tekstovi+muzika ovdje jednostavno funkcionise :) ..
sam si rekao da su depresivni. blah, to je i cilj, zar ne? to je ono sto pokusavaju da postignu. po meni je, dakle, mjerilo kvalitete, u stvari - koliko je bend u stanju da prenese svoju poruku. i da te uvuce u svoj svijet. bio on depresivan ili ne.
Imam osjecaj da sam izazvala ove reakcije izvukuvši temu iz naftalina...Što se tiče EKV/GORIBOR meni oba draga benda ali totalno drugačija.I oba me me uvlače u neki svoj svijet....Mada ukusi su različiti i o njima ne treba raspravljati :wink:
zerica/bobica
Posts: 9
Joined: 03/09/2009 18:56

#66 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by zerica/bobica »

zdravo
skinuh ona dva albuma Goribora ,Irfan je postavio link, i neće da mi prihvati pass koji tamo stoji. U cemu bi mogao biti problem? Vjerovatno ima veze što je post iz 2007 ??
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#67 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by irfan2 »

mislim da je to zbog toga sto forum automatski preimenuje link, tj doda mu ispred ono http ... u vrijeme postavljanja ovog linka toga nije bilo
probaj sa

Code: Select all

www.svimarsnaples.com
zerica/bobica
Posts: 9
Joined: 03/09/2009 18:56

#68 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by zerica/bobica »

Ovaj je pravi pass. Spasio si mi 100MB.
Hvala Irfane :-D
dzukelica
Posts: 60
Joined: 26/11/2009 18:46

#69 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by dzukelica »

skida se..

http://thepiratebay.org/torrent/4805790/Goribor

jel ima neko bolji torrent sa više seeds & leeches ovde je 1:3 ?
skolica
Posts: 140
Joined: 06/01/2008 21:58

#70 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by skolica »

User avatar
Cecin
Posts: 2
Joined: 19/01/2010 16:48

#71 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by Cecin »

Da li je iko od vas pronasao Stare Radove od Goribora ili ako neko ima bilo bi fino da to uploaduje(nevjerujem da je mnogo). Samo mi to fali da kompletiram kolekciju. :) Hvala. Goribor uvek!
eddy2211
Posts: 131
Joined: 24/04/2009 22:38

#72 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by eddy2211 »

GoriBor - Uzivo Exit 2008

[06:55] 01. Goribor live - gradovi se lome
[05:09] 02. Goribor live - ko sam
[07:39] 03. Goribor live - nije da nije
[07:06] 04. Goribor live - rolamo
[05:31] 05. Goribor live - cujem bluz
[05:48] 06. Goribor live - st bluz


link stize veceras
Last edited by eddy2211 on 19/01/2010 20:18, edited 1 time in total.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#73 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by Margita81 »

Obama wrote:
Izmedju CVile i DMalte wrote:predsjednice Obama, apsolutno ste u pravu - sve je to relativno u zavisnosti od uha koje slusa...sto se mene tice Goribor je makar jednu svjetlosnu godinu jaci od EKV, a evo i zasto:
- tekstovi su poezija i 99.9 % je prozivljeno, prezivljeno i na kraju servirano slusaocu
- za razliku od EKV, Goribor ne zamata svoju pricu u sto alegorickih celofana i milion metafora koje fakat fino zvuce, al' imaju li smisla (sem sto vidimo sta je Milan citao odnosno slusao u svoje vrijeme...)?
- Goribor je po meni originalan kad se uzme muzika, mislim da je to cisti blues sa dodatkom ritam masine....EKV je sve samo ne originalna muzika sto je opet vezano uz ono sta je Milan slusao u svoje vrijeme, recimo XTC, Gang Of Four, pa malo Red Lorry Yellow Lorry, pa malo Cure, pa onda kad su svi poludili za Cult-om iz Rain faze onda je i EKV zvucao slicno....i mozemo ovako do sutra ako neko hoce da slusa :-) ....EKV je ipak bio "vidi sta ja slusam i onda sviram to isto" bend, dok je Goribor "umesto velikog i opasnog kurca ja imam napacenu dusu crnca" bend....tol'ko, sad nek krene paljba...

ps - Goribor je uz SCH, Diplomatz-a, Neocekivane Sile i Basheskije meni najdrazi domaci bend, peace! :)
U pravu si, mozemo ovako do sutra, jer izvori inspiracije EKV-u su bili zaista mnogi bandovi (ovi koje si nabrojao, najviše po pitanju ritma), zaboravio si i Joy division (narocito u sviranju klavijatura), ima tu i uticaja Jazza (Narocito u bassu Pecara i klavijaturama Margite...)....Sve to stoji. I pored svih tih uticaja, EKV je poseban, jedinstven i neponovljiv na ovim prostorima. To je muzika koja ne zastarijeva. Pocevsi od tekstova Milana Mladenovica koji su duboki i intimni, ali opet otvoreni za različita tumačenja, preko njegovog jedinstvenog načina pjevanja, preko odlične bass gitare i fantastičnih klavijatura i na kraju jedinstvene atmosfere...
Ti "alegoricni celofani i milion metafora" koje spominješ, to se zove poetičnost, lirika i to je možda najveća vrijednost EKV-a. U tom smislu malo se bandova može porediti sa njima.
Što se tiče uticaja na goribor, prvo što mi pada na pamet je kompilacija Cafe del Mar. :) Dobro, to je takva vrsta muzike koju karakteriše minimalizam, ponavljanje i kvalitetna atmosfera, ali meni lično je banalna, osim ujednačenog ritma na kompjuteru i jednostavnih gitarskih "blues" riffova nema tu nikakvog muziciranja. Pjevanje nije ni vrijedno pomena. Tekstovi su zaista jako dobri, iskreni, duboki, teški... Kao što rekoh, tu je fokus na atmosferi i tekstu...Goribora bih preporučio svim ljbuiteljima kvalitetne depresije :)

Ova stvar EKV-a mi liči na goribor:

http://www.youtube.com/watch?v=XeS5Qp7-xhk

Niko niko kao EKV :) :)
eddy2211
Posts: 131
Joined: 24/04/2009 22:38

#74 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by eddy2211 »

GoriBor - Uzivo Exit 2008

[06:55] 01. Goribor live - gradovi se lome
[05:09] 02. Goribor live - ko sam
[07:39] 03. Goribor live - nije da nije
[07:06] 04. Goribor live - rolamo
[05:31] 05. Goribor live - cujem bluz
[05:48] 06. Goribor live - st bluz


http://rapidshare.com/files/336945096/g ... xit_08.rar
User avatar
Cecin
Posts: 2
Joined: 19/01/2010 16:48

#75 Re: GORIBOR - najbolji bend ex-Yu

Post by Cecin »

Jel i video ili samo audio?
Post Reply