Death metal/Black metal/Thrash metal..

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#476 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Benighted »

uroborus wrote:Meni je smjesno kada ti tvrdis da ateizam nema svoje simbole i zato moramo posudjivati od satanizma jer je to ne spojivo...jer ateizam nije nikakav vjerski pokret sto naprimjer Crkva Satane jeste i proizasla je kao otpor krscanstvu i njegova je opozicija u svemu,i prate je jasno definisani obicaji,crne mise i zrtvovanja.
i jos plus si nayebo kad te sotonisti zaganjaju zbog copyright-a ... :evil:
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#477 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

Jest, ali tvrditi da je sav black metal rasisticki nastrojen je suludo. Tom logikom svi fanovi black metal su introvertni rasisti, sta li...

Sto se tice ateizma ne znam zasto je nespojivo sa sataniznom na nekom filozofskom nivou. Citajuci Satanic Bible slozio sam se skoro sa svim fundamentalnim principa koje je La Vey iznio a ne vjerujem u Satanu. Sam Magus Gilmore (vodja moderne satanisticke crkve) govori o tome da su danasnji clanovi Church of Satan u stvari ateisti i da su obredi uglavnom zajebancija i psycho-drama.. http://www.youtube.com/watch?v=W4SraX4inJw
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#478 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

Evo prvi clip sa Hellfesta.. Dimmu Borgir - Serpentine Offering.

http://www.youtube.com/watch?v=HvVPmdx-kvM
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#479 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by uroborus »

polumasni wrote:Jest, ali tvrditi da je sav black metal rasisticki nastrojen je suludo. Tom logikom svi fanovi black metal su introvertni rasisti, sta li...

Sto se tice ateizma ne znam zasto je nespojivo sa sataniznom na nekom filozofskom nivou. Citajuci Satanic Bible slozio sam se skoro sa svim fundamentalnim principa koje je La Vey iznio a ne vjerujem u Satanu. Sam Magus Gilmore (vodja moderne satanisticke crkve) govori o tome da su danasnji clanovi Church of Satan u stvari ateisti i da su obredi uglavnom zajebancija i psycho-drama.. http://www.youtube.com/watch?v=W4SraX4inJw

Ti imash bash tezhak problem da me razumijesh...ja sam jasno naveo odredjene Black metal bandove za koje se jasno zna da propagiraju rasisticke,ksenofobicne,antisemitske stavove...nisam to izmislio iz vlastite glave vec prateci odredjene fanzine ili magazine kao sto su Metal Hammer,Metal express,Rock express itd.
Meni je i dalje smjesno da se valstita antiraligijoznost moze samo demistifikovati satanistickim znakovljem :mrgreen:
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#480 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

Uro.. ovo je tvoja recenica

"Pa u tome i jeste problem...DB se deklarisu kao ateisti dok u sustini kroz vlastitu muziku i nastupe promovisu satanizam (a kroz njega i rasizam,bijeli integrizam,islamofobiju) kao ideologiju."

Reci mi samo tacno gdje ili kako je to Dimmu Borgir promovirao rasizam, bijeli integrizam i islamofobiju...

A uopste nemam namjeru demistifikovati vlastitu antireligijoznost (jer nema je potrebe demistifikovati) vec zelim iskazati protest protiv vjerskog jednoumlja noseci simbole "alternativne" filozofije na majici. Dao sam ti link na kojem "poglavar" satanisticke crkve tvrdi da oni nisu pravi satanisti vec ateisti i tu nemas komenta. Ako ti i dalje nisu jasni motivi ateista (pogotovo fanova death/black metal muzike) koji nose satanisticku ikonografiju, nemamo sta dalje raspravljati.

A izvori informacija su ti stvarno akademski... Cestitam!
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#481 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by uroborus »

polumasni wrote:Uro.. ovo je tvoja recenica

"Pa u tome i jeste problem...DB se deklarisu kao ateisti dok u sustini kroz vlastitu muziku i nastupe promovisu satanizam (a kroz njega i rasizam,bijeli integrizam,islamofobiju) kao ideologiju."

Reci mi samo tacno gdje ili kako je to Dimmu Borgir promovirao rasizam, bijeli integrizam i islamofobiju...

A uopste nemam namjeru demistifikovati vlastitu antireligijoznost (jer nema je potrebe demistifikovati) vec zelim iskazati protest protiv vjerskog jednoumlja noseci simbole "alternativne" filozofije na majici. Dao sam ti link na kojem "poglavar" satanisticke crkve tvrdi da oni nisu pravi satanisti vec ateisti i tu nemas komenta. Ako ti i dalje nisu jasni motivi ateista (pogotovo fanova death/black metal muzike) koji nose satanisticku ikonografiju, nemamo sta dalje raspravljati.

A izvori informacija su ti stvarno akademski... Cestitam!
Nisam znao da se izraz "akademski" moze vezati za bilo sto u vezi black metala :?

Bilo bi dobro da me prosvjetlis po tome pitanju bar u pogledu relevantnih izvora...ako jedan od clanova DB izjavi da je "Islam devijativna religija" jasno je da se radi o generaliziranju najgore vrste i da iz toga proizlazi islamofobija jer ja sam apsolutno ubjedjen da lik cjelokupnu religiju Islama promatra kroz sterotipni Al kaida obrazac,zapravo bazira stavove na globalnoj "islamskoj" antiteroristickoj histeriji.
Poslusaj magicnog Wormmastera koji u svojoj pjesmi pjeva o borbi protiv "jevrejski " stvorenja,moram li ti ponoviti da je umobolnik iz Dissectiona ubio homoseksualca arapskog porijekla i poslije toga u jednom intevjuu izjavio da "ne postoji opcija zaljenja jer da postoji onda bi uspio nesto promjeniti" a svoja vjerska uvjerenja bazira na mixu gnostizicma i satanizma :?
Ovo je daleko najssmjesnije...zelim iskazati protest protiv vjerskog jednoumlja ...zar satanizam nije jednoumlje :?

Ti pravis krupnu omasku od pocetka jer ne pravis razliku izmedju skandinavski paganski kultova i pripadnika Crkve SATANE...Gorogoroth i svi ostali black metal bandovi slicne provnijencije se groze takvi i smatraju ih obicnim pickicama....ali opet cu ti ostaviti prostora da me prosvjetlish...mada sumnjam u to.... :mrgreen:
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#482 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

OK ne zelim da se vrtim u krug. Samo da razjasnimo jednu stvarcicu. Dakle ako je jedan clanova DB izjavio da je Islam devijativna religija a na hiljadu mjesta ocrne crkvu i vjeru uopste, zasto stavljas naglasak na "islamofobiju"? Takodjer zaboravljas da su norveski blackeri spalili preko 50 crkava sirom zemlje... Nije mi poznato da su zapalili ijednu dzamiju ili rasturili ured neke muslimanske organizacije...

Ovo za satanizam da je jednoumlje... pokusao sam ti objasniti da nisam satanista vec ateista... ako i ateizam smatras jednoumljem, mozemo o tome pricati ali na nekom drugom forumu. Takodjer, kad god sam pisao o svom slaganju sa satanistickom filozofijom (apropos nosenja majica sa satanistickim simbolima) naglasavao sam da se radi o (pickastoj) LA Vey-evoj verziji... Filozofiju koju propagira Temple of the Black Light ne poznajem dovoljno niti me, iskreno, interesuje, ali mi je poznata njihova nepodnosljivost spram La Vey-a i njegovih sljedbenika.

Za izvore sam ti skrenuo paznju jer magazini cesto stavljaju senzacionalisticke budalastine da bi pogurali prodaju. Tako da njihovo citiranje uzimam sa velikom dozom opreza.
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#483 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by uroborus »

polumasni wrote:OK ne zelim da se vrtim u krug. Samo da razjasnimo jednu stvarcicu. Dakle ako je jedan clanova DB izjavio da je Islam devijativna religija a na hiljadu mjesta ocrne crkvu i vjeru uopste, zasto stavljas naglasak na "islamofobiju"? Takodjer zaboravljas da su norveski blackeri spalili preko 50 crkava sirom zemlje... Nije mi poznato da su zapalili ijednu dzamiju ili rasturili ured neke muslimanske organizacije...

Ovo za satanizam da je jednoumlje... pokusao sam ti objasniti da nisam satanista vec ateista... ako i ateizam smatras jednoumljem, mozemo o tome pricati ali na nekom drugom forumu. Takodjer, kad god sam pisao o svom slaganju sa satanistickom filozofijom (apropos nosenja majica sa satanistickim simbolima) naglasavao sam da se radi o (pickastoj) LA Vey-evoj verziji... Filozofiju koju propagira Temple of the Black Light ne poznajem dovoljno niti me, iskreno, interesuje, ali mi je poznata njihova nepodnosljivost spram La Vey-a i njegovih sljedbenika.

Za izvore sam ti skrenuo paznju jer magazini cesto stavljaju senzacionalisticke budalastine da bi pogurali prodaju. Tako da njihovo citiranje uzimam sa velikom dozom opreza.

O.k...Stavljam naglasak na "islamofobiju" iz razloga sto je to jednostavno moderno...pogledaj na kraju Slayerov-Jihad...oni cak znaju nacin kako uci u mozdane vijuge rahmetlije Muhammeda Ate :mrgreen:

Ja licno ne smatram ateizam jednoumljem sve dok on ne postane dio drustvenog sistema kao sto je to bio n.p.r komunizam...ali meni ne pada na pamet da vlastitu antireligioznost isticem satanistickim obiljezljima jer je to za mene samo reklama za bolesni kult (paljenje crkava u Skandinaviji nije izum moderni satanista,oni su to "prepisali " od njemacki SS-ovaca koji su njegovali germanske paganske kultove-otud im i uzori)...ateizmu i ne trebaju simboli pa tako ni vlastitoj antireligioznosti,stoga na kraju tu istu antireligijoznost mozes isticati i sa anarhistickim,komunistickim,budistickim inim simbolima...iza koji stoji ateizam kao doktrina.
Sa druge strane satanizam se jasno veze za kult Satane t.j kult Zla koji je prizasao i iz Biblije,znaci postoji jasno odredjeno u sto se vjeruje ili kome se moli...zasto si ti to povezao sa nekakvim satanistima-ateistima i svom to furkom,meni nije jasno,jer oni nisu predmet rasprave ,oni su samo navedeni kao klasicna zabluda. :-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#484 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Nosferatu »

Samo da vam javim da sam se vratio iz Banata.

Hvala vam sto ste sjebali temu svojom diskusijom iako sam vam govorio da ne radite to, jer cete sjebati temu svojom diskusijom a nece nijedan link novi osvanuti za novi album. Niste mogli odoljeti, a eto, mislite ja budala.

Evo vam sad tema, pa se dobro ispucajte bagro metalruska sto reda ne zna, niti se redu moze nauciti.

Slusacete vi meni Eminu Salabajzerku, prije nego sto vam ja nadjem jos sta da skintete da usparate koji dinar ili cujete nesto novo.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#485 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by roki »

imali li neko Funeral Mourning
mislim da su izdali samo jedan album.
bio bih jako zahvalan
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#486 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Jazz_Junkie »

Watchtower - Energetic Disassembly (1985)

Image

Line-up:

Vocals - Jason McMaster
Guitars - Billy White
Bass - Doug Keyser
Drums - Rick Colaluca

1. Asylum
2. Meltdown
3. Tyrants In Distress
4. Argonne Forest
5. Energetic Disassembly
6. Violent Change
7. Social Fears
8. Cimmerian Shadows

Code: Select all

http://www.mediafire.com/?donjzzgcezt
---------------------------------------------------------------------------------------
Watchtower - Control And Resistance (1989)

Image

1. Watchtower - Instruments Of Random Murder (4:06)
2. Watchtower - The Eldritch (3:16)
3. Watchtower - Mayday In Kiev (5:47)
4. Watchtower - The Fall Of Reason (8:01)
5. Watchtower - Control And Resistance (6:57)
6. Watchtower - Hidden Instincts (3:51)
7. Watchtower - Life Cycles (6:47)
8. Watchtower - Dangerous Toy (4:22)

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/101310367/Watchtower_-_Control_And_Resistance.rar
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#487 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by DM-1975 »

Hej da li neko ima od Slipknot novi album "All hope is gone", nasao sam ja neke torente al se sve placa, nije za mene dzbalama ako moze
Sin_Groma
Posts: 68
Joined: 05/10/2007 19:50
Location: Hrvatska

#488 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Sin_Groma »

Samo single od Slipknota:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/123004890/Slip_Sing_08.rar
DiplMach
Posts: 27
Joined: 24/09/2007 18:33
Location: Mostar

#489 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by DiplMach »

Koja je sifra za Slipknot?
Sin_Groma
Posts: 68
Joined: 05/10/2007 19:50
Location: Hrvatska

#490 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Sin_Groma »

Ah, zaboravio, oprosti:
Password:

Code: Select all

misanthrop
DiplMach
Posts: 27
Joined: 24/09/2007 18:33
Location: Mostar

#491 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by DiplMach »

Hvala! :-D
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#492 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Wolfheart »

moze neko nabaciti link za Evile? nakav novi bend, nikad cuo, ali ga nafalise, a sviraju uskoro sa Satyricon u ZG... pa me zanima.
thanx!
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#493 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

Ne moze Borise ;-P Ne damo Evile! :evil:
Sin_Groma
Posts: 68
Joined: 05/10/2007 19:50
Location: Hrvatska

#494 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Sin_Groma »

Nije mi se dalo pretjerano trsziti, pa sam potrazio samo jedini njihov cijeli album.
Evil - Enter The Grave:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/129504241/Evile_-_Enter_The_Grave__2007__By_heavy-metal-machine.blogspot.com.rar
Uzivaj.
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#495 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by Wolfheart »

hvala sine, i thanx for nothin Vanja !! :D
User avatar
polumasni
Posts: 126
Joined: 16/02/2008 20:28
Location: Dartha Vadera 27/II

#496 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by polumasni »

Wolfheart wrote:hvala sine, i thanx for nothin Vanja !! :D
:thumbup:
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#498 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by DM-1975 »

Kome zatrebalo

Trenutno i ja skidam pa ako bude neki laznjak javim
[img][img][/img][/img]


SLIPKNOT’s new album, “All Hope Is Gone”, is scheduled for release on August 26. In addition to the standard edition of “All Hope Is Gone”, a special edition of the LP will be released featuring three bonus tracks, expanded artwork and a bonus DVD containing “Nine: The Making Of All Hope Is Gone” a 35-minute documentary directed by SLIPKNOT percussionist Shawn “Clown” Crahan.

Track Listing:
01.Execute 01:49
02.Gematria (the Killing Name) 06:02
03.Sulfer 04:38
04.Psychosocial 04:44
05.Dead Memories 04:29
06.Vendetta 05:16
07.Butcher’s Hook 04:15
08.Gehenna 06:53
09.This Cold Black 04:40
10.Wherein Lies Continue 05:37
11.Snuff 04:36
12.All Hope is Gone 04:48
13.Child of Burning Time 05:10
14.Vermillion Pt.2 (Bloodstone Mix) 03:40
15.’til We Die 05:46

Download
http://rapidshare.com/files/138582351/S ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/138569851/S ... .part2.rar

Genre: Metal
Encoder: LAME
Type: Album
Quality: VBR/44,1/Joint-Stereo
Songs: 15
Grabber: Audiograbber
Rls Date: 19-08-2008
Source: CDDA
Company: roadrunner
Size: 117.4 MB
Cat Nr: n/a
Length: 72:23 min
Release Name: Slipknot-All_Hope_Is_Gone_(special_edition)-2008-QTXMp3[img][img][/img][/img]
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#499 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by DM-1975 »

Nije laznjak novi od slipknota pa uzivajte
Nije nesto snazan al je solidan
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#500 Re: Death metal/Black metal/Thrash metal..

Post by black »

Image

01- We Come From Nowhere
02- In Esir Like An Eagle
03- Unspoken
04- Lions In A Cage
05- Mezarkabul
06- Take My Time
07- Pain
08- Puratu
09- For The One Unchanging
10- This Too Will Pass
11- For Those Who Died Alone

http://rapidshare.com/files/48081946/ro ... n.rar.html
Pass:Malkavian

Image
Post Reply